» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
472 / 611
»»

FireSnake ::

facepalm je izjavil:

2 vprasanji:
Kje bi dobil Ryzen 5 1600af najceneje? V slo je 110€. Je ta cena ok?
Katere rame (2*8gb) je smiselno vzet za tak cpu (p/p)?


Nisem posebej gledal, a 110 za 1600AF je zelo poštena cena.

Pri RAMih je tako, da se plača kupiti malo hitrejše, ker se pozna na hitrosti.
Jaz bi vzel tole:
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
ali
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
Če se zelo stegneš sicer nekaj pridobiš a ne toliko, kot (pre)plačaš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

AapocalypseE ::

Sem kupil ob izidu, X470 + 2600. Sem raje dal več za osnovno ploščo, da bo ziher podpora za novejše Ryzen procesorje.

Zato bom nadgradil sistem in kupil takoj ob izidu nov Ryzen 4000 procesor.

Komaj čakam kakšen performance boost bo.

D3m ::

AapocalypseE je izjavil:

Sem kupil ob izidu, X470 + 2600. Sem raje dal več za osnovno ploščo, da bo ziher podpora za novejše Ryzen procesorje.

Zato bom nadgradil sistem in kupil takoj ob izidu nov Ryzen 4000 procesor.

Komaj čakam kakšen performance boost bo.




;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

hotlips ::

Edit: je bilo že objavljeno, nisem videl, sem bil preveč razočaran da bi preletel zadnjih par strani.

Zen 3 bo, kot kaže podprt samo od B550 naprej. Plate B450 in X470 in starejše ne bodo dobile bios podpoor za Ryzen 4000 glede na tole:

https://www.amd.com/en/chipsets/b550

:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

camx ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: camx ()

D3m ::

Saj Ryzen 3000 serija ni slaba.

Jaz bom raje počakal na mobbo proizvajalce kaj bodo naredili.

nekatere A320 podpirajo 3000 serijo brez problema.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

DarwiN ::

Konec koncev je najbolj bistveno, da bo obstoječe AM4 plošče možno nadgradit na 12/16 jeder za relativno nizko ceno.. Ja, relativno, ker za 3900/3950X bo v prihodnosti nenormalno povpraševanje in bo veliko odvisno od tega, koliko in kako dolgo jih bodo pri AMDju proizvajali in prodajali.

Skratka, bistvena so jedra in tu ne bo nihče prikrajšan.. Tistih usranih ~10% boosta od 4000 serije je tako ali tako zanemarljivih in vedno bo zanemarljivih. Nekako tako kot je danes povsem zanemraljiva razlika med 3770k in 4770k.

Kdor pa danes kupuje komp, se pa dejansko splača počakat ta slab mesec dni na 550 plošče.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Wrop ::

Razne B450 MAX bodo verjetno morale podpirati 4000 serijo. Drugače jim bo treba težiti noč in dan. Jih spraševati zakaj in čemu ne bodo podpirale novih CPU. Tukaj se ne sme popuščati niti za ped, sploh pa ne brez razlogov. Drugače naj se nehajo hvaliti z neko dolgoživostjo platforme, ker imeti isto podnožje, pa ne podpirati CPU, ki paše gor, je neumnost.

Jarno ::

Število jeder ni vedno bistveno, ker nekateri SW nastavlja afiniteto na posamezen CCX in določene zadeve hitreje delujejo.
Za productivity bo mogoče boost 10%, kar je po eni strani v redu, ker lastniki R9 oz. TR ne bodo brezglavo nadgrajevali.

Po drugi strani pa bodo procesorji serije 4000 ujeli Intelove champe pri spodobnih cenah in adekvatni porabi.
Glede na to, da na en thread ne moreš v nedogled nalagat kode, je dobro izvedena "monilitna" večjedrnost to, kar se išče.
In tu bo poglavitna razlika med zen2 in zen3. Vsaj pri 6-8 jedrnikih.

Če bodo zen3 procesorji združljivi z 4x0 matičnimi ploščami je spodobno vprašanje. Morebiti ne, ker morajo proizvajalci plošč tudi od nečesa živeti. :)
#65W!

dolenc ::

Zaenkrat kaže ne bo podpore, ne morda bo, ampak ne bo spljoh :8)

Verjetno bo plaz negativizma, pa potem pride :P

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

hotlips je izjavil:

Edit: je bilo že objavljeno, nisem videl, sem bil preveč razočaran da bi preletel zadnjih par strani.

Zen 3 bo, kot kaže podprt samo od B550 naprej. Plate B450 in X470 in starejše ne bodo dobile bios podpoor za Ryzen 4000 glede na tole:

https://www.amd.com/en/chipsets/b550

:(

Sem dal dva uradna amd slide in link na prvo plosci ki po obeh uradnih slidih, z eno letno razliko dokazujejo da temu ni tako.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

opeter ::

facepalm je izjavil:

2 vprasanji:
Kje bi dobil Ryzen 5 1600af najceneje? V slo je 110€. Je ta cena ok?
Katere rame (2*8gb) je smiselno vzet za tak cpu (p/p)?


Pred nekaj meseci nazaj si lahko na Alzahop kupil omenjeni procesor dobil za manj kot 90 + 7 EUR poštnina. Potem je cena poskočila na 94 evrov, sedaj je več kot 110.

2666-3000 MHz, več pa je brez veze.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dolenc ::

Mr.B je izjavil:


Sem dal dva uradna amd slide in link na prvo plosci ki po obeh uradnih slidih, z eno letno razliko dokazujejo da temu ni tako.


Podpora ni obljubljena, zaenkrat, tudi za stare plošče je ni bilo, pa so jo naknadno "urinili", glede na negativnost.
Če amd ne stisne mikrokode v ageso, pač ne bo podpore, vseeno kaj mb parnerji počnejo. Tako kot je bilo s pcie4.0 podporo pri x4xx platah.

Verjetno bodo dodali, če se bodo vsi pizdili, zaenkrat pa so očitno pri... ne.

Mogoče pa sam rabjo mal zastonj reklame, kaj pa veš, nesposobni so že dovolj pri amdju :P

meho7 ::



Hitro Mr.B zacni spammat po AMD twitter accounti :))

Mr.B ::

meho7 je izjavil:



Hitro Mr.B zacni spammat po AMD twitter accounti :))

Kaj imaš spomin zlate ribice. A se pozabil oslarije ki si jih pred enim letom govoril na isto temo.
Lol. Meho
Ko bo Gen 10 review zunaj, no veliko sreče z nakupom Gen 10 proca, bo komentar, da za polovico cene AMD plata ponuja to kar ponuja Top shit intel plata.
Lol
Kaj si pozabil oslarije ki si jih pisal.
Kaj ti dva podana linka z eno leto razilke kjer je isto napisano : ne podpiramo, čudežno vse podprt.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

meho7 ::

Mr.B AMD fanboyism ti dobesedno skodi

Mr.B ::

meho7 je izjavil:

Mr.B AMD fanboyism ti dobesedno skodi


Normalno da mora biti marketing. sedaj pride ven famozni z490 ki zmore to kar je 50% cenejsi b550. Ampak kupci z490 kupujejo za prihodnost , za bozicka ko bo procesor na voljo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Cange ::

AMD ima rad intel:

meho7 ::

Mr.B je izjavil:

meho7 je izjavil:

Mr.B AMD fanboyism ti dobesedno skodi


Normalno da mora biti marketing. sedaj pride ven famozni z490 ki zmore to kar je 50% cenejsi b550. Ampak kupci z490 kupujejo za prihodnost , za bozicka ko bo procesor na voljo.

Zakaj ti vedno omenjas intel? Govora je o AMDju a ti vedno na plan rines Intel :))

MrStein ::

Vedno govoriš o tem, kar občuduješ.
Stara psihološka...
;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mr.B ::

Zanimivo da ne najdem opcije pre order gen 10intel, medtem ko so plate povsod.Verjetno intel ni pricakoval da bo ob ob javi, amd postavil desktop gen i10 serijo v DOE.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dolenc ::

A bos nabavu?

mtosev ::

Aha zdaj razumem,da je amd s podporo do konca 2020 mislil samo na socket am4. Tisti, ki so mislili, da to pomeni podporo za nove cpuje 4000 na b450 pa so razocarani.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dolenc ::

Mislem, da nas je kar precej takih.

Realno prva generacija je bila skret, druga spoliran sekret, tretja mineštra in hudič bi rabu še ene 200-300mhz več, ampak vse skup se je splačal v primeru doberga upgrejda v prihodnje. Pa ni glih da so zanč procesorji, ni pa nevem kak upgrade. Edin cene so ble vredu.

Jaz sem upal da bo ryzen 3xxx to kar bo verjetno 4xxx. Če bi takrat kdo rekel da je to zadnja generacija in da rabim x570 plato bi intla 8700 vzel.
Tko sem pa b450 in placeholder 2600 + obljube o nadgradnji.

Precej slaba če ga amd še tle userje, tko je treba v zakup uzet njihove polomljene splavitve novih zadev, čakanje na n-biosov, tweakanje da sploh dela tko k treba, obcasni polomljen driver, ma ni da ni kaj vse dobis še zastonj z njihovimi produkti...

meho7 ::

Kaj je ze vzrok, da b550 plat se niso izdali ?

FireSnake ::

dolenc je izjavil:

Mislem, da nas je kar precej takih.

Realno prva generacija je bila skret, druga spoliran sekret, tretja mineštra in hudič bi rabu še ene 200-300mhz več, ampak vse skup se je splačal v primeru doberga upgrejda v prihodnje. Pa ni glih da so zanč procesorji, ni pa nevem kak upgrade. Edin cene so ble vredu.

Jaz sem upal da bo ryzen 3xxx to kar bo verjetno 4xxx. Če bi takrat kdo rekel da je to zadnja generacija in da rabim x570 plato bi intla 8700 vzel.
Tko sem pa b450 in placeholder 2600 + obljube o nadgradnji.

Precej slaba če ga amd še tle userje, tko je treba v zakup uzet njihove polomljene splavitve novih zadev, čakanje na n-biosov, tweakanje da sploh dela tko k treba, obcasni polomljen driver, ma ni da ni kaj vse dobis še zastonj z njihovimi produkti...


Ni AMD kriv, če si ti sistema ne znaš vzpostaviti.
Res nškoda, da nisi kupil tiste DOA platforme od Intela, ker ne bi rabili zdaj tega tvojega nerganja zdaj poslušati.

Na B450 lahko čuda gor obesiš! Kako bi nadgradil 8700?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jarno ::

Če lahko sedaj prodajo precej "nezdružljivih" B450 plošč, zakaj bi jih nadomeščali z B550?
Kakorkoli, počakati bo potrebno še kvartal in pol oz. pol leta, pa bomo videli.
#65W!

dolenc ::

To je fora... Ne rabis ga, ker je dovolj hiter

Mr.B ::

mtosev je izjavil:

Aha zdaj razumem,da je amd s podporo do konca 2020 mislil samo na socket am4. Tisti, ki so mislili, da to pomeni podporo za nove cpuje 4000 na b450 pa so razocarani.

Glede na to da je isti slide izpred leta uporabljen, kjer je jasno napisano da ne podpira ? no kupis in podpira pa ja.

No cez dve tedna pride Gen 10, govorimo samo o B550 Chipsetu ki jve vse to kar je z490 za pol cene.
Marketing dosegel svoj namen.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TineTone ::

Jaz sem že mislil vreči Intla v smeti in vzet 3300x, samo je pri nas kar drag :8)

Mr.B ::

Jarno je izjavil:

Če lahko sedaj prodajo precej "nezdružljivih" B450 plošč, zakaj bi jih nadomeščali z B550?
Kakorkoli, počakati bo potrebno še kvartal in pol oz. pol leta, pa bomo videli.

Obrazlozi uradni AMD slied iz leta 2019 in tega iz leta 2020. Oba piseta da 320 chispet ni podprt, relanost je pa drugacna.
Kaj je B550 chipset kako drugače fizično povezan ?

dolenc je izjavil:

A bos nabavu?

No nebi šel namrtvo platfromo.
Seveda pa z veseljem za drobiž kupim 7700K.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Jarno ::

Asus je na svojih X470 ploščah omogočil PCIe 4.0, pa so jih s strani AMD-ja skenslali.
En tip z YT je razlagal, da v bios omejene velikosti spraviš podporo za določeno število procesorjev itd.
Kot sem zapisal, bo potrebno počakati do izzida zen3 procesorjev, da bomo vedeli z gotovostjo.
Brez nadgrajenih bios-ov ne bodo procesorjev podpirale tudi starejše/neposodobljene X570 plošče.
Podpora bodiso bo, bodisi je ne bo.

Obrazložitev slajda?
Če ne drugega, imajo proizvajalci matičnih plošč več profita z dražjimi ploščami.
Ziher je ziher, poreče kupec in nabavi X570.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

gddr85 ::

TineTone je izjavil:

Jaz sem že mislil vreči Intla v smeti in vzet 3300x, samo je pri nas kar drag :8)

in kolk je cena? afaik je to 100+ bucks roba, ampak nucaš menda 5xx plato..

Mr.B ::

Jarno je izjavil:

Asus je na svojih X470 ploščah omogočil PCIe 4.0, pa so jih s strani AMD-ja skenslali.
En tip z YT je razlagal, da v bios omejene velikosti spraviš podporo za določeno število procesorjev itd.
Kot sem zapisal, bo potrebno počakati do izzida zen3 procesorjev, da bomo vedeli z gotovostjo.
Brez nadgrajenih bios-ov ne bodo procesorjev podpirale tudi starejše/neposodobljene X570 plošče.
Podpora bodiso bo, bodisi je ne bo.

Obrazložitev slajda?
Če ne drugega, imajo proizvajalci matičnih plošč več profita z dražjimi ploščami.
Ziher je ziher, poreče kupec in nabavi X570.

Jako problem, B450 Tomahawk Max stane 110 € doplačilo za X570 plato je 30€.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

klinker ::

Mogoce bom pa uslisan :D

AMD has developed an 8-core desktop APU

A month ago, AMD released a smattering of mobile pieces to immediate success. Now they’re prototyping the same hardware in desktop form: Renoir, fully unlocked and power hungry.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Jarno ::

Jako problem, B450 Tomahawk Max stane 110 € doplačilo za X570 plato je 30€.

Nope. Prej 50€ razlike med dobro B450 in slabo X570 ploščo.
Osebno X570 pod 200€ niti ne gledam.

@klinker kongratz. Renoir ima tudi boljše latence oz. nižji ping med jedri.
#65W!

Mr.B ::

Jarno je izjavil:

Jako problem, B450 Tomahawk Max stane 110 € doplačilo za X570 plato je 30€.

Nope. Prej 50€ razlike med dobro B450 in slabo X570 ploščo.
Osebno X570 pod 200€ niti ne gledam.

@klinker kongratz. Renoir ima tudi boljše latence oz. nižji ping med jedri.

Jaz govorim o cenah ki so na trgu, ti pa o tvojih obcutkih.
glede na to, da bi intel gen 10 moral priti na police v roku dveh tednop prednarocil pa ni je to realno slab pokazatelj dobavljivosti...
In se huje nic ne govorimo o intlu gen10, ampak jamrate o amd-ju... Mislim da je AMD naredil marketing kot se sika.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

dolenc je izjavil:

To je fora... Ne rabis ga, ker je dovolj hiter


Ryzen so dovolj hitri in cena je ugodna. Ti pa zgolj ne znaš izbirati primerne opreme pol jokaš in se bunis.

TineTone je izjavil:

Jaz sem že mislil vreči Intla v smeti in vzet 3300x, samo je pri nas kar drag :8)


Se skor bolj splača 3600 vzeti iz Nemčije.

Bomo videli, če bo veljalo isto za desktop apuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

gddr85 ::

klinker je izjavil:

Mogoce bom pa uslisan :D

AMD has developed an 8-core desktop APU

A month ago, AMD released a smattering of mobile pieces to immediate success. Now they’re prototyping the same hardware in desktop form: Renoir, fully unlocked and power hungry.

mogoče boš samo delno in bo kakšna soc roba za mini pc :P

Mr.B ::

3300x je v avstriji okoli 130€ https://geizhals.at/amd-ryzen-3-3300x-1...
dobavljivosti nisem preverjal...
3600 je 50€ drazji.

Ce se gre budget je to cca razlika med rx 550 in rx 570 ...ozirma majhno doplacilo za gtx 1650 supper ali rx 590...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TineTone ::

gddr85 je izjavil:

TineTone je izjavil:

Jaz sem že mislil vreči Intla v smeti in vzet 3300x, samo je pri nas kar drag :8)

in kolk je cena? afaik je to 100+ bucks roba, ampak nucaš menda 5xx plato..


130 + ppt iz Njemačkoj = 150. Pa še plato rabim.
Samo 4+4 jedra na Intelu me še zmeri pride dražje, tud če že mam plato.

klinker ::

Jarno je izjavil:


@klinker kongratz. Renoir ima tudi boljše latence oz. nižji ping med jedri.


Ce bo to spilalo tolko boljse od mobile, kolko bo vec pokurlo, bi mogla zadeva solidno zgazit nek 3700x.
A kdo ve kako je zdaj pri Ryzenih z ECC supportom?

Jarno ::

Mr.B je izjavil:

Jarno je izjavil:

Jako problem, B450 Tomahawk Max stane 110 EUR doplačilo za X570 plato je 30EUR.

Nope. Prej 50EUR razlike med dobro B450 in slabo X570 ploščo.
Osebno X570 pod 200EUR niti ne gledam.

@klinker kongratz. Renoir ima tudi boljše latence oz. nižji ping med jedri.

Jaz govorim o cenah ki so na trgu, ti pa o tvojih obcutkih.
glede na to, da bi intel gen 10 moral priti na police v roku dveh tednop prednarocil pa ni je to realno slab pokazatelj dobavljivosti...
In se huje nic ne govorimo o intlu gen10, ampak jamrate o amd-ju... Mislim da je AMD naredil marketing kot se sika.


Kakšnih občutkih? B450 maš tudi za 60EUR, najcenejšo X570 pa za 158EUR na mindfactory in slednja se ni preveč dobro odrezala.
Glede na to, da ste nekateri veselo trdili kako za R9 zen2 ne potrebuješ več kot A320 plošče, so X570-ke čisti žafran. 8-O
AMD-jev marketing je bil deležen kritike predvsem zaradi zavajanja pri single core boostu in PBO-ju.
 4,75 GHz ^^

4,75 GHz ^^


Sicer pa se roba sama hvali, sam marketinga dejansko ne jemljem preveč resno in ga ne iščem.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

klinker ::

gddr85 je izjavil:

klinker je izjavil:

Mogoce bom pa uslisan :D

AMD has developed an 8-core desktop APU

A month ago, AMD released a smattering of mobile pieces to immediate success. Now they’re prototyping the same hardware in desktop form: Renoir, fully unlocked and power hungry.

mogoče boš samo delno in bo kakšna soc roba za mini pc :P


Si spregledal odebeljeno v citatu? :)

Mr.B ::

gddr85 je izjavil:

klinker je izjavil:

Mogoce bom pa uslisan :D

AMD has developed an 8-core desktop APU

A month ago, AMD released a smattering of mobile pieces to immediate success. Now they’re prototyping the same hardware in desktop form: Renoir, fully unlocked and power hungry.

mogoče boš samo delno in bo kakšna soc roba za mini pc :P

vprasanje koliko bo izmeta za ps5/xbox. tam je 8 jedernik, tako da ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Jarno je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Jarno je izjavil:

Jako problem, B450 Tomahawk Max stane 110 € doplačilo za X570 plato je 30€.

Nope. Prej 50€ razlike med dobro B450 in slabo X570 ploščo.
Osebno X570 pod 200€ niti ne gledam.

@klinker kongratz. Renoir ima tudi boljše latence oz. nižji ping med jedri.

Jaz govorim o cenah ki so na trgu, ti pa o tvojih obcutkih.
glede na to, da bi intel gen 10 moral priti na police v roku dveh tednop prednarocil pa ni je to realno slab pokazatelj dobavljivosti...
In se huje nic ne govorimo o intlu gen10, ampak jamrate o amd-ju... Mislim da je AMD naredil marketing kot se sika.


Kakšnih občutkih? B450 maš tudi za 60€, najcenejšo X570 pa za 158€ na mindfactory in slednja se ni preveč dobro odrezala.
Glede na to, da ste nekateri veselo trdili kako za R9 zen2 ne potrebuješ več kot A320 plošče, so X570-ke čisti žafran. 8-O
AMD-jev marketing je bil deležen kritike predvsem zaradi zavajanja mi single core boostu in PBO-ju.
 4,75 GHz ^^

4,75 GHz ^^


Sicer pa se roba sama hvali, sam marketinga dejansko ne jemljem preveč resno in ga ne iščem.

Da da kupec najcenejse plate se bo sekiral o morebitni podpori r9 3950x. dej zresni se, se intel kupci ne kupujete najcenejsih plat zato da boste cez 2 leti nadgradili budget proc na topshit rabljeno robo.
Bore malo amd idiotov bos nasel da bo dal za b450 plato recimo 165 €. toliko o realnosti tvoje precepcije...za 140 morda ne dobis kaj dobrega toda za 160 € dobis ASRock plate za 10€ vec pa Asus/gigabyte. Glede na neobstojeci prodaji intel platforme, lahko pricakujes da cene ob pomanjkanju ne bodo ravno nizke...

in kot ze omenjeno, ce proizvajalci imajo dovolj velik rom, bo tudi b550 podpirala zen2 in zen1, zako kot to uradno ne podpirajo a320 plate.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

trenutno na 5GbHz samo je samo je na tekocem dusiku pa 3100 x
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

LeQuack ::

Quack !

PandaFlow2 ::

klinker je izjavil:

A kdo ve kako je zdaj pri Ryzenih z ECC supportom?


Nekatere MB ze imajo podporo.
««
472 / 611
»»