» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
455 / 610
»»

klinker ::

FireSnake je izjavil:

Četudi bi bil, kdo si ti, da se tebi karte polaga?

Nisi odgovoril: če ga izkoristijo na taki plati kdo si ti, da govoriš o preseravanju?
Zadeva dokazano dela.
Sam sem že omenil, da meni je vseeno. A eni ste prav neverjetni. Kaj več lahko storijo, če ga dajo na dražjo matično ploščo?

Kak vidim, si ravno ti tisti, ki mu je procesor podaljšek luleka.



Požegnana Intelova tehnologija na AMD plati:
https://www.pcgamer.com/au/at-long-last...


Pa dej, sej nisi od uceraj in mislim da ves kaj kupuje folk, ki tak CPU res izkoristi.
Na trenutke res znas pisat neumnosti, da si le izboris svoj neki prav ;((
In po cemu sklepas da je meni procesor podaljsek luleka? Da preberemo se kako pametno :D

FireSnake ::

Jarno je izjavil:

FireSnake je izjavil:

A eni ste prav neverjetni. Kaj več lahko storijo, če ga dajo na dražjo matično ploščo?

Sam na plato za 60EUR še ryzna 1600AF ne bi dal, samo, da se razumemo. Tistih 40EUR razlike do normalne B450 plošče se navadno obrestuje.
Razen če si mnenja, da so matične plošče čisti nateg s cenami in da se praviloma kupi najcenejša verzija. :D


Eno samo pametovanje a popolnoma nobenega tehtnega razloga zakaj ne.

Sam vedno kupim dražje, hitrejše in ne vem kaj še vse.
A to ni bistvo debate.

Bistvo je, da zadeva DOKAZANO deluje na zelo poceni plati. In na moje vprašanje: zakaj hudiča pol tega nekdo ne bi fural? "Odgovarjate" s floskulami.

Če koristi svojemu mamenu: zakaj ne?



@klinker: kaj se zdaj ven vlečeš? Ti si rekel "preseratorji". To je natolcevanje. Tehtne razloge daj.
Čakamo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Bistvo je, da zadeva DOKAZANO deluje na zelo poceni plati.

O tem ne razpravljamo. Razpravljamo o tem, ali je najbolj poceni nova plata smiselen nakup zraven R9 3900x/3950x in ali so x470/x570 matična preseravanje.
Sam osebno bi neko izvedbo kupil zaradi Wifi/BT, kvalitetnih komponent, ALC1220 (ali bolje), 4 ramslotov, usb 3.2, PCIe 4.0 števila usb priključkov in če bi jo dobil za 100€, bi vzel.
ker ne kupujem za 2 leti ampak dokler dela dela.
Seveda je bolje vzeti kak MSI Tomahawk MAX za 110€ + R7 3700x, kot pa x570 @ 200€ + R5 3600.
#65W!

gddr85 ::

na ta najbolj cheap plato imo ne bi dajal nek 3900x+, vsaj na dolgi rok ne in se šel neko celodnevno rendriranje ipd.
vse ostalo pa itak odvisno, kaj se splača v določenem max budgetu, če keš ni problem, pač vzameš vse top robo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

FireSnake ::

O tem sem jaz govoril. Če dela, dela.
In mi ni jasno zakaj bi bila določena kombinacija "prepovedana".

Jaz sem vedno gledal, da je bilo (poleg ostalega) na matični čim več faz.
Zadnji nakup se je izplačal, ker se bo dalo še dolgo nadgrajevati (Asus X470 prime PRO).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

klinker ::

FireSnake je izjavil:

Jarno je izjavil:

FireSnake je izjavil:

A eni ste prav neverjetni. Kaj več lahko storijo, če ga dajo na dražjo matično ploščo?

Sam na plato za 60EUR še ryzna 1600AF ne bi dal, samo, da se razumemo. Tistih 40EUR razlike do normalne B450 plošče se navadno obrestuje.
Razen če si mnenja, da so matične plošče čisti nateg s cenami in da se praviloma kupi najcenejša verzija. :D


Eno samo pametovanje a popolnoma nobenega tehtnega razloga zakaj ne.

Sam vedno kupim dražje, hitrejše in ne vem kaj še vse.
A to ni bistvo debate.

Bistvo je, da zadeva DOKAZANO deluje na zelo poceni plati. In na moje vprašanje: zakaj hudiča pol tega nekdo ne bi fural? "Odgovarjate" s floskulami.

Če koristi svojemu mamenu: zakaj ne?



@klinker: kaj se zdaj ven vlečeš? Ti si rekel "preseratorji". To je natolcevanje. Tehtne razloge daj.
Čakamo.


Vleces se tu ven samo ti, s tvojim bebastim pametovanjem, ker pac moras imet zadnjo, kot babe :D
Ja, preseratorji in noben drugi tega debilizma ne bo naredu, ki mu je mar za svoje delo. Maticna plosca je hrbtenica sistema in le ta je za resne namene pomembnejsa komponenta od st. jeder, frekvenc ipd bullshita.
Sem te imel za pametnejsega, pa vidim da si tudi ti en preserator, ki drka na benche, resnega WSja pa zgleda se od dalec vidu ni.
Pa nisi odgovoril po cem sklepas da si daljsam luleka s CPUjem...cakam na se eno tvojih pametnih 8-)
Pa ne meci mi besed v usta. Nisem nikjer napisal da stvar ne dela ali da je prepovedano. Napisal sem da to delajo preseratorji, kar definitivno velja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

FireSnake ::

Jaz se nimam kaj ven vlečt (toliko o polaganju besed v usta).
Še enkrat: zadeva dokazano deluje. Po tvoje pa so taki, ki to imajo, preseratorji.
Res zdaj ne vem, kdo je tu bedak. Ali pa sem jaz slep.

Še vlede resne programske opreme: fanté, jaz si kruhek služim z računalnikom. In to, po tvoje, ni resna raba.
Kaj potem je?

Tudi benchmarkov nimam časa gledat (še spomnimo polaganje besed v usta). Sploh so zame nepomembni, to za nas delajo drugi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Apple računalniki in AMD procesorji:
https://www.tomsguide.com/uk/news/macbo...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Xserces ::

Joj če bi bilo to res grem prec iskat tak laptop :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

FireSnake ::

Jabolko ali kaj drugega?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Xserces ::

AMD Ryzen 5 4500U CPU Based Notebook Tested - 7nm Zen 2 Cores On Par With i5-9600K
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

D3m ::

Ermmm, to je 6/6 CPU.

Najavljeni so vse od 4900U.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

Mislim govorimo o wccftech... Počakajmo še malo :))
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

FireSnake ::

Ja, tega čakam tudi jaz.
Zraven bi želel solidno ohišje in 17' monitor.

Iz zgornejga linka: Ryzen 7 4800U je 15 Wattna žvad!
To se bo prodajalo (če napisano drži).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Jaz bom gledal 4600U čez čas.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: spenstar ()

Wrop ::

Wccftech se referencira na enega drugega, ki ima ponavadi kar točne informacije.

klinker ::

Neka tisina je pa z desktop APUji.

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:

https://www.techradar.com/news/this-dol...

UBIJALSKA cena!
Če bi se to dobilo pri nas ...


Pravkar dobil špiliko v roke.
Po prvih testih (glede na ceno) zelo pozitivno presenečen.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

opeter ::

FireSnake je izjavil:

Apple računalniki in AMD procesorji:
https://www.tomsguide.com/uk/news/macbo...


Emmm ... kaj sem napisal v soboto?
https://slo-tech.com/forum/t633550/p660...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m ::

To je za AMD dobro.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

opeter: jaz sem bil od petka do nedelje v tujini (nisem vsega videl).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

kako ga dobiti v slo?

FireSnake ::

Kaj?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

laptop.

opeter ::

FireSnake je izjavil:

opeter: jaz sem bil od petka do nedelje v tujini (nisem vsega videl).


OK, oprosti. To pa jaz nisem vedel. :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

FireSnake ::

Ni panike ;)

scipascapa je izjavil:

laptop.


Ce misliš tega, ki zemga jaz naročil, se gs ne da dobiti.
Niti v Evropi.

Kupit ga moraš iz Amerike.

Zadevo sem malo potestiral. Vredno vsakega centa.
Sem mislil, da bi nadgradil RAM, ker računalnika s tako malo RAMa že dolgo nisem imel.
Izkaže se, da je za pisarniško rabo več kot dovolj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

6151 ::

Kako si ga spravil sem?

FireSnake ::

Poslali so ga.
Preko eBaya sem ga kupil.
Končna cena je bila 300€.

Glede na to, da so gor licenčna Polkna je to zastonj.

Za primerjavo: toliko sem dal za Sonyjeve "noise canceling" slušalke.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Dej link od laptop.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Končna cena je bila 300€.


...mislis koncna cena s postnino na ebayu. Potem te pa tukaj caka se DDV in carina...pa zal ni vec tako ugodno.

D3m ::

Saj je napisal z DDV + carino

lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

To je z DDVjem vred.
DDV sem plačal takoj. Tako, da dodatnih stroškov ni bilo.

Nič več me ne čaka, ker je zadeva že doma (v roke ti ga pa ne dajo dokler ne poravnaš vsega).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Firesnake, ni to nic posebnega. Sem dobil laptop iz nemcije (amazon.de) za 210 EUR + cca 16 EUR posnitne. Ok, brez popusta je bila cena 250 EUR:).
Priblizno tako zmogljiv INTEL CPU Pentium Silver N5000 in 15,6 incen IPS zaslon, ostale stvari so priblizno enake, 128 Gb SSD, 4 GB RAMa,...

Vecji IPS zaslon vs. rahlo hitrejsi CPU. Pa 6 W vs. verjetno 25 W.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Ce ze pri GPUjih ni bilo nobenega napredka, je bila vsaj napredek pri prenosnikih in CPUjih.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

V mojem je 15W CPU.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

jaz sem pa ravno hotu vprasat kam se je potuhnu ta napihovalec :))

D3m ::

Lurka v temi in predlaga izbris. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MihaK3 ()

rdecaluc ::

Mora fant imet pa hude travme. Letos razen predloga izbrisov sploh še ni nič objavil.

A kaj vemo glede izida desktop APU 4000 serije? Laptopi vidim da bodo odlični, ampak enga bi imel pa še za itx škatlico.
Est modus in rebus. ,typos

Horas ::

po moje so admini onemogočili streetracerju komentirati.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Jarno ::

Ko zmanjka argumentov...hebiga Street.:D

Sicer pa je dejstvo, da se je AMD-ju z zen2 mudilo bolj, kot pa se mu z zen3, ker so si zagotovili precej časa, da ostanejo konkurenčni.
Zato predvidevam, da se bo zen3 malce zavlekel in ga bodo lansirali tudi kot morebitni odgovor Intelu v 2021.

Tudi to je dejstvo, da je gtx 1070 performance - kot referenca za 1440p - postal cheap, kar se bo najverjetneje še izboljšalo, ko nVidia izda Ampere.
Torej, za 1440p pri VRR/Freesync/G-Sync je ob ustrezni optimizaciji za več jeder zen2 top izbira.
#65W!

FireSnake ::

Ne, pri AMDju so izrecno rekli, da ne mislijo upočasnjevati tempa.
Oni bodo skozi streljali z vsemi topovi.
Ni to Intel :))
Streetracer je koncno dojel, da je navijal za napacni tim in sedaj sam se obupano proba izbrisati resnico. Pateticno.

;((

Horas je izjavil:

po moje so admini onemogočili streetracerju komentirati.


Na eni točki je rekel, da se poslavlja (a se očitno ni).

rdecaluc je izjavil:

Mora fant imet pa hude travme. Letos razen predloga izbrisov sploh še ni nič objavil.

A kaj vemo glede izida desktop APU 4000 serije? Laptopi vidim da bodo odlični, ampak enga bi imel pa še za itx škatlico.

nekega dne si bom tudi jaz umislil nekaj podobnega. Malo škatlico v dnevno zraven TV (ko bo skrbela za marsi katero stvar).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

Bwaze6 ::

Zen3 chiplet naj bi bil zaradi EUV procesa cenejši in hitreje izdelan - kar je tudi dovolj močan razlog za relativno hiter prehod. Poleg tega Ryzen 3000 ni prevzel krone v single core hitrosti (gamingu npr. ) , ob namignjenem IPC in frekvenčnem dvigu pa bi Ryzen 4000 najverjetneje jo, tudi v primerjavi z 10. generacijo Intela.

D3m ::

Poleg tega Ryzen 3000 ni prevzel krone v single core hitrosti (gamingu npr. ) .

V ST je prevzel krono.

Če pa misliš memory latency občutljive igre se pa strinjam s teboj. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MihaK3 ()

FireSnake ::

Bwaze6 je izjavil:

Zen3 chiplet naj bi bil zaradi EUV procesa cenejši in hitreje izdelan - kar je tudi dovolj močan razlog za relativno hiter prehod. Poleg tega Ryzen 3000 ni prevzel krone v single core hitrosti (gamingu npr. ) , ob namignjenem IPC in frekvenčnem dvigu pa bi Ryzen 4000 najverjetneje jo, tudi v primerjavi z 10. generacijo Intela.


Nekatere igre na Ryzenu letijo bolj.

Vse kaže, da bo naslednja generacija suvereno prevzela vajeti.
Ko se bo to zgodilo bo pa par kekcev, ki visijo na Slo-tech naredili samomor :P
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Samo sem še vedno skeptičen, da bo zadeva na policah 2020 za desktop, kar ni nujno slabo. Z zen2 se je očitno mudilo, ob splovitvi so bili prisotni določeni hrošči, razvojne različice BIOS-a, tudi I/O chiplet na X570 ploščah, ki ga je potrebno hladiti in v 'idle' pokuri 2x več kot stari chipset ob obremenitvi, potem slab memory write performance pri r5 3600/3700/3800 in še kaj.
Naj si vzamejo čas.
#65W!

Wrop ::

Kje se sploh ta slabši memory write back performance pozna? Praktično nikjer. Nekih aplikacij, ki bi rabile ogromno količino naključnih pisalnih dostopov do naslovov, da bi mazale vrstice v predpomnilniku, kjer bi dejansko trpel write back performance do RAM, zaradi premajhnega predpomnilnika ravno ni. No razen razni benchmarki, ki testirajo ravno to.

D3m ::

Wrop je izjavil:

Kje se sploh ta slabši memory write back performance pozna? Praktično nikjer. Nekih aplikacij, ki bi rabile ogromno količino naključnih pisalnih dostopov do naslovov, da bi mazale vrstice v predpomnilniku, kjer bi dejansko trpel write back performance do RAM, zaradi premajhnega predpomnilnika ravno ni. No razen razni benchmarki, ki testirajo ravno to.


Nišna zadeva. Vendar pa bode v oči določene ljudi iz nasprotnega tabora.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Wrop je izjavil:

Nekih aplikacij, ki bi rabile ogromno količino naključnih pisalnih dostopov do naslovov, da bi mazale vrstice v predpomnilniku, kjer bi dejansko trpel write back performance do RAM, zaradi premajhnega predpomnilnika ravno ni.
O ja, so. Samo se začnejo pri petmestnih zneskih licenčnin, zato jih navadni smrtniki večinoma ne poznate. Praktično vse za tvoje današnje udobno življenje potrebne simulacije so te sorte in njihove zmogljivosti so definirane z zmogljivostmi pomnilniškega dela arhitekture.
««
455 / 610
»»