» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
428 / 610
»»

FlyingBee ::

On je prvi začel :)

D3m ::

Res je. *looking @meho7*
|HP EliteBook|R5 6650U|

scipascapa ::

D3m ::

Tole je najbolj pomembno.

|HP EliteBook|R5 6650U|

dolenc ::

Jp po tem bo kar naenkrat nirvana!

Vuli ::

Beta bios za gigabyte plate je odzuni.AGESA 1004B
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

D3m ::

Raje počakaj na končno različico.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Vuli ::

Ma do sedaj sem še vse bete verzije sprobal in ni bilo nobenih težav. Neki pravjo, da imajo slabše booste kot prej.
Dokler greš lahko nazaj na staro verzijo ni neke panike.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Bwaze6 ::

Jaz sem to videl samo pri komentarjih za MSI beta 1.0.0.4, za Gigabyte še nisem videl odzivov. Danes pa se mi tudi ne da testirati, imam preveč drugega dela.

Pa itak sama boost frekvenca meni ne pomeni kaj dosti, ker na njej procesor itak ne opravlja dela - ni tako kot npr. 9900K single core 5 GHz, ki lepo ostane cel dan na tej frekvenci, dokler je le obremenitev le enojedrna in je procesor dovolj hladen. Jaz bi raje pogledal npr. Cinebench R20 single in all core rezultat, če se je kaj spremenilo.

meho7 ::

Senior Dev ::

Intel pa odgovarja s tovarniško navitim 9900K imenovanim 9900KS - codename "pečica" oz. "oven".

klinker ::

Predator X ::

Zen 3 ~8%-10% IPC boost over Zen2 + 200MHz higher freq. Leak

rabelj5 ::

Senior Dev je izjavil:

Intel pa odgovarja s tovarniško navitim 9900K imenovanim 9900KS - codename "pečica" oz. "oven".

a bo še en paper launch

Bwaze6 ::

Mislim da je bilo omenjeno, da gre za "Limited Edition" procesorje, tako kot je bil Intel 8086K.

Bwaze6 ::

AMD Reports Third Quarter 2019 Financial Results



Revenue was $1.80 billion, up 9 percent year-over-year and 18 percent quarter-over-quarter due to higher revenue in the Computing and Graphics segment, partially offset by lower revenue in the Enterprise, Embedded and Semi-Custom segment.

Gross margin was 43 percent, up 3 percentage points year-over-year and 2 percentage points quarter-over-quarter, primarily driven by increased Ryzen and EPYC processor sales.

Operating income was $186 million compared to $150 million a year ago and $59 million in the prior quarter. Non-GAAP operating income was $240 million compared to $186 million a year ago and $111 million in the prior quarter. The year-over-year and sequential increases were primarily due to higher revenue in the Computing and Graphics segment.

Net income was $120 million compared to $102 million a year ago and $35 million in the prior quarter. Non-GAAP net income was $219 million compared to $150 million a year ago and $92 million in the prior quarter.


Praktično vsi pokazatelji so šli gor, najbolj seveda prihodki v segmentu Computing and graphics, ki pokriva veliko večino prihodkov AMDja:


Computing and Graphics segment revenue was $1.28 billion, up 36 percent year-over-year and sequentially. Higher revenue was primarily driven by increased Ryzen client processor sales.


Konzole že leto dni pred prihodom novih ne nosijo več kupa denarja?

Enterprise, Embedded and Semi-Custom segment revenue was $525 million, down 27 percent year-over-year and 11 percent sequentially. The year-over-year and quarter-over-quarter decreases were primarily due to lower semi-custom product revenue, partially offset by higher EPYC processor sales.


Delnica je rahlo padla, kljub dobrim rezultatom in napovedim, da se bo prihodek v naslednjem četrtletju dvignil na 2.1 milijarde dolarjev, 17% dvig glede na to četrtletje in 48% glede na lansko leto.

Bo pa AMD potreboval še kar nekaj takšnih četrtletij, da bo ujel Intel (rekordnih 19.2 milijarde prihodkov to četrtletje)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

FlyingBee ::

Nima veze, važno, da gre gor.

Bwaze6 ::

Ja, itak. Delnica je trenutno približno na istem, ker je AMD "le" izpolnil napovedi iz prejšnjega četrtletja, gor gre pa vsekakor:

AMD share price has tripled since beginning of 2017. It has doubled since start of 2019.

strumf666 ::

RYZEN 3950X "simulated": VRM Testing 11 X570 Mainboards
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Vuli ::

sej se ne spomim več. der8bauer je predvajal en posnetek, konferenca?, kjer je en Liso spraševal glede bugov v biosih in neki.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

scipascapa ::

To je bilo da....verjetno je ona pritisnila na YT :)

Bwaze6 ::

Se pravi tole? AMD CEO Lisa Su Talks About 3rd Gen Ryzen Boost Issue in Q3 Earnings Call V prispevku je povezava na video z navedenim časom vprašanja glede boosta, žal le za prijavljene. Verjetno je der8auer uporabil videoposnetek, za katerega nima pravic, po mojem ni treba iskati zarot v kratkem sporočilu, ki je čisto enako, kot je bilo pri najavi ABBA popravkov in potem ob samem izidu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

FireSnake ::

Tole bo pa v mojem naslednjem prenosniku:

https://wccftech.com/amd-7nm-ryzen-apu-...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Vuli ::

Bwaze6 je izjavil:

Se pravi tole?

AMD CEO Lisa Su Talks About 3rd Gen Ryzen Boost Issue in Q3 Earnings Call

V prispevku je povezava na video z navedenim časom vprašanja glede boosta, žal le za prijavljene. Verjetno je der8auer uporabil videoposnetek, za katerega nima pravic, po mojem ni treba iskati zarot v kratkem sporočilu, ki je čisto enako, kot je bilo pri najavi ABBA popravkov in potem ob samem izidu.


Tole ja. V bistvu je predvajal samo zvočni zapis.

Kakšen mir je danes.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

meho7 ::



MSI Released their AGESA 1.0.0.4 based bios so I was finally able to compare it to the 1.0.0.3 ABBA version.
My last test with Asrock compared 1.0.0.3 ABB with 1.0.0.4.
So it looks like while frequencies have improved the 1.0.0.4 causes a significant regression in performance at least in FC5 and AC.
I tested all night, double checked settings, bios, retested. Still, I might have done an error somewhere, but so far I don't think so and I think there is something wrong with AGESA 1.0.0.4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

FireSnake ::

I think...

A celo citat si zraven prilepil.

Čestitamo!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mr.B ::

meho7 je izjavil:



MSI Released their AGESA 1.0.0.4 based bios so I was finally able to compare it to the 1.0.0.3 ABBA version.
My last test with Asrock compared 1.0.0.3 ABB with 1.0.0.4.
So it looks like while frequencies have improved the 1.0.0.4 causes a significant regression in performance at least in FC5 and AC.
I tested all night, double checked settings, bios, retested. Still, I might have done an error somewhere, but so far I don't think so and I think there is something wrong with AGESA 1.0.0.4.

A na porabo se nisi obesil.Meni je vsaj pri igrah prvo padlo v oci.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

No test za 3700X. vidi igrah se vidi obcutni napredek.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vuli ::

Za Gigabye x570 so dal ven tudi uradne biose.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Mr.B ::

Zgleda bo vkratkem znan r9 3950x... komentar za tr3 vs tr1 1920, it will rape him.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

tr 1920 je bilne dolgo nazaj pod 300 eur

meho7 ::

Mr.B ::

meho7 je izjavil:

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/d...

Mr.B komentar?

Run cinebench again once you've made these changes and you'll see that your boost clocks would have returned.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

Ne bi moralo pisat "... you'll see that your boost clocks would have significantly improved", tako kot v tvojem propagandnem fake news posnetku zgoraj? :|
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Ne bi moralo pisat "... you'll see that your boost clocks would have significantly improved", tako kot v tvojem propagandnem fake news posnetku zgoraj? :|

V Redit postu, skupaj z desetimi komentarji, kjer še v originalu pove kaj je rešitev...



PS : Še sreča da intel nikoli ne predlaga cmos reset / load default po nadgradnjih biosa. Ja ok predloga Dariva za Darvin awords.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::



Mešani rezultati odvisno od implentacije mobbo proizvajalcev.

P.S.

I FOUND AFTER INSTALLING 1.0.0.4 MY POWER SETTINGS CHANGED TO "POWER SAVER", I HAD TO CHANGE IT BACK TO "AMD BALANCED"! CHECK YOUR POWER SETTINGS FOLKS!

Eden od fixov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

opeter ::

Po skoraj dveh mesecih mi je končno uspelo sestaviti nadgrajen mlinček ... Večino komponent sem obdržal edino matična in CPU je novo. Pa še RAMe bom nadgradil na 32 GB/3000 MHz. To pa je vse.


Tako izgleda:






Ohišje je predelano.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m ::

Nice. Bo dovolj hiter?
|HP EliteBook|R5 6650U|

opeter ::

Po mojem ja. V primerjavi s prejšnjim i3-6100 je že zdaj konkretno razlika.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

scipascapa ::

organizacija kablov?

opeter ::

scipascapa je izjavil:

organizacija kablov?


Kaj pa je z njimi narobe? Glavno, da deluje. Itak je pokrito.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Vuli ::

kam jih pa skriješ v tako majhnem ohišju
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

hojnikb ::



lololo
#brezpodpisa

D3m ::

Shiiieeeet.

Remaster incoming. ;)

Sem malo pobrskal po netu.

Za enkrat Destiny 2 in Max Payne ne delata. :)

Pardon samo še Max Payne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FlyingBee ::

Bo treba na Intla spet it, hehe.

D3m ::

Zaradi 1 igre?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

opeter ::

Za tiste, ki imate ta problem: poskusite igro odprite s pomočjo dgVoodoo 2 in bo magično delovala, ker zaobide standardne DirectDraw in DirectX ukaze ...
https://steamcommunity.com/app/12150/di...

Ker pa uradna stran degeja naj ne bi bila varna, tukaj ena stran, kjer lahko prav tako povlečete aktualno verzijo (2.62.1 v času pisanja) dgVoodoo dvojke:
http://www.emu-france.com/utilitaires/3...

Klikni na "telecharger".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bwaze6 ::

1usmus Custom Power Plan for Ryzen 3000 Zen 2 Processors

Namestil sem 1.0.0.4B (F10a), in je boost frekvenca v primerjavi z 1.0.0.3ABBA na Gigabyte Aorus X570 Elite in 3900X padla, - iz 4.650 GHz na 4.575 GHz, rezultati Cinebench R15, 20, CPU-Z in 3DMark Time Spy so pa ostali isti (znotraj 1%, a rahlo nižje skoraj vse) - procesor pri max boostu itak ne opravlja nobenega dela, gre le za fake trenutno skakanje na to frekvenco, ko je neobremenjen - razlika v frekvenci je 1.6%, razlika v zmogljivosti pa precej nižja.

Preizkusil sem tudi 1usmus bios nastavitve in power plan iz zgornje povezave, tudi praktično isto - multicore rahlo višji, single core (ki naj bi ga te nastavitve najbolj dvignile) pa spet rahlo nižji. Poskusil sem tudi PBO + overclocking, +50, +100 in +200, rahlo višji multicore in enak single core ob res bolj vročemu procesorju, vsaj 10 stopinj višje skače tudi v idle...

No, saj nisem veliko pričakoval, glede na to da je na 1.0.0.3 ABBA biosu moj 3900X že boostal nad nazivno frekvenco, a vsaj pri Gigabyte je 1.0.0.4B precej razočaranje - bios ni dobil nobene nove funkcionalnosti, zmogljivost je šla prej rahlo dol kot gor, PBO overclocking še vedno ne naredi nič... In to so pred mesecem oglaševali kot velik update, preko 100 izboljšav? Večina ostalih ima na Gigabyte matičnih podobno izkušnjo, razen če na ABBA biosu niso dosegli nazivne frekvence - v tem primeru je 1.0.0.4B pomagal (a so bili tako ali tako redki).

MihaK3 ::

Sem mislil, da bodo tele poporodne težave praktično v celoti odpravljene in zadeve popeglane že nekje septembra, pa sem se očitno motil...

Bwaze6 ::

Hm, kakšne težave? Jaz sem pač upal, da bo (po napovedih sodeč) kak fine wine zastonj dvig zmogljivosti, dobil pa nisem nič, oz. je padec zmogljivosti v večini sintetičnih testov kake pol procenta, Time Spy CPU del je šel pa 1% gor. Benchmarkal sem tudi v DCS, brez opazne razlike v FPS.
««
428 / 610
»»