» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
420 / 610
»»

FireSnake ::

Jaz imam X470 prime pro.
Nobenih težav.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tony1 ::

TOP je izjavil:

Pri AMD sistem je pa nekaj zelo,zanimivega,ker recimo pri Intelu nisem nikoli opazu.Imam plato Asus Rog Hero X470 in proc 3600X in boot v Windowse še s prenosnikom,ki je gor I3 procesor je hitrejše,če je sistem pod elektriko,če pa ga daš iz elektrike pa prvo dvakrat v prazno in potem v tretje pride v Winse.Imam pa doma še plato Asus Tuf B450 in z mojim procom pride v Winse v trenutku.Plata katera je vredna 250e je potemtakem občutno počasnejša napram plati za 110e.Nimam kaj reč tale AMD je zelo hroščast ali pa nepopoln.Še moj doma I7 Intel ki je star 10 let,pride prej v Winse.Zdej ali kdo ve,če se splh to da rešit,če ne bom prodal plato in kupu eno navadno Asusko ki dela veliko hitreje.


Tudi zate velja isti nasvet kot zgoraj: v domači vasi poišči mulca, ki je sestavil že kakšnih 100 računalnikov in mu daj 20 evrov v roke, pa bo problem rešen.

Izi ::

TOP je izjavil:

Pri AMD sistem je pa nekaj zelo,zanimivega,ker recimo pri Intelu nisem nikoli opazu.Imam plato Asus Rog Hero X470 in proc 3600X in boot v Windowse še s prenosnikom,ki je gor I3 procesor je hitrejše,če je sistem pod elektriko,če pa ga daš iz elektrike pa prvo dvakrat v prazno in potem v tretje pride v Winse.Imam pa doma še plato Asus Tuf B450 in z mojim procom pride v Winse v trenutku.Plata katera je vredna 250e je potemtakem občutno počasnejša napram plati za 110e.Nimam kaj reč tale AMD je zelo hroščast ali pa nepopoln.Še moj doma I7 Intel ki je star 10 let,pride prej v Winse.Zdej ali kdo ve,če se splh to da rešit,če ne bom prodal plato in kupu eno navadno Asusko ki dela veliko hitreje.

To se dogaja tako na AMD kot na Intel matičnih ploščah. Nima nobene veze s procesorjem ampak s kompleksnostjo matičnih plošč in številom funkcij, ki jih le te podpirajo.
Novejša je matična, dalj časa rabi BIOS, da opravi vse potrebno pred zagonom Windows. Tudi cena je pomembna, saj čim dražjo matično kupiš več funkcij ima in dal časa bo trajalo, da gre BIOS skozi vse funkcije.

So pa da zagon precej pohitriti, če se poglobiš v BIOS nastavitve.
- Predvsem moraš v BIOSu izklopiti (iz Auto dati na Disable) prav vse kar ne uporabljaš, ker drugače vsaka funkcija vzame kar nekaj sekund, čeprav jo ne uporabljaš. Na primer precej boljših matičnih ima Wi-Fi podporo, čeprav to na PC praktično nihče ne rabi, če ga ne boš dal na Disable boš ob vsakem zagonu računalnika brez veze izgubil 5 sekund.
- Windows moraš inštalirati kot UEFI, na prvem mestu za zagon v BIOS pa mora biti "Windows boot manager".
- Pa Post delay time, v katerem BIOS po defaultu čaka 5 sekund, če boš pritisnil DEL ali F2 za vstop v BIOS, je smiselno znižati na 1 ali 2 sekundi...
- Iz USB vhodov izklopi vse kar ne uporabljaš redno. Pri zagonu bo vsaka USB naprava občutno podaljšala zagon.
- ...

Treba je tudi vedeti, da PC ni nikoli zares ugasnjen, dokler je priklopljen v vtičnico. Ko ti izbereš "Shut down" se PC sicer navidezno ugasne, ampak v resnici je matična in BIOS še vedno pod napajanjem in ob zagonu ni potreben Full Reboot.
Razlika med "Sleep" in "Shut down" je samo v tem, da je pri Sleep pod napajanjem tudi RAM, pri Shut down pa ne.
Full Reboot je potreben samo če PC fizično izštekaš iz vtičnice ali ugasneš napajalnik. Edino takrat PC ne porablja prav nič elektrike. Takrat pa bo zagon BIOSa občutno daljši in ponavadi se mora BIOS enkrat ali dvakrat vmes ugasniti, da polno inicializira vse naprave. Predvsem RAM in število ploščic je tukaj precej pomemben faktor.

Drugače pa je to pravilo, dražja ali novejša je matična, dalj časa traja Boot time. Intel ali AMD tukaj nima veze.

Bwaze6 ::

Dolg zagon definitivno ni normalen, tudi če gre za "novo, bolj opremljeno" matično. Je pa pogost simptom, če nekaj ni dobro nastavljeno v UEFI.

Sam se bral kar nekaj izkušenj uporabnikov na Gigabyte forumu (ker kupujem X570 Aorus Elite), in se te težave pojavijo precej random, zelo odvisno od posamezne kombinacije matična - procesor - spomin - grafična... Prav tako je običajno rešitev dokaj unikatna za vsakega posebej.

Najpogosteje je krivec nepravilno nastavljen "Quick boot". A če gre za počasen zagon le pri "cold bootu", je običajno krivec drugje. Marsikomu je pomagal ročen vpis timingov in voltaže za spimin - XMP včasih ni shranil npr. napetosti, in se matična potem trudi z "memory trainingom" na prenizki napetosti, nato pa boota, običajno z nižjimi JEDEC nastavitvami.

MrStein ::

To je le delno res. Lahko imaš ploščo, ki se zaganja 20 sekund, potem pa vidiš eno podobno, ki se zažene v eni sekundi.

Gre le za to koliko se je proizvajalec potrudil.
In ker noben benchmark ali review ne da dodatne točke za hiter vklop, to počne bolj malo proizvajalcev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Izi ::

FireSnake je izjavil:

Jaz imam X470 prime pro.
Nobenih težav.

Si že nadgradil? Včeraj je prišel nov BIOS.

PRIME X470-PRO BIOS 5220
Update AGESA 1.0.0.3ABBA to improve system performance

Master_Yoda ::

Treba je tudi vedeti, da PC ni nikoli zares ugasnjen, dokler je priklopljen v vtičnico. Ko ti izbereš "Shut down" se PC sicer navidezno ugasne, ampak v resnici je matična in BIOS še vedno pod napajanjem in ob zagonu ni potreben Full Reboot.
Razlika med "Sleep" in "Shut down" je samo v tem, da je pri Sleep pod napajanjem tudi RAM, pri Shut down pa ne.


Dejansko je to nekako oklescen hibernate ki se izvede namesto shutdowna. To pa seveda ne drzi ce ne uporabljas Windows, ali pa disablas "Fast startup" v settingih.
Dovie'andi se tovya sagain.

sirotka ::

MrStein je izjavil:

To je le delno res. Lahko imaš ploščo, ki se zaganja 20 sekund, potem pa vidiš eno podobno, ki se zažene v eni sekundi.

Gre le za to koliko se je proizvajalec potrudil.
In ker noben benchmark ali review ne da dodatne točke za hiter vklop, to počne bolj malo proizvajalcev.


Čemu bi za nekaj takega dajal dodatne točke? Bajna razlika, če se pc prižge v 10 ali 20s...

D3m ::

Izi je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Jaz imam X470 prime pro.
Nobenih težav.

Si že nadgradil? Včeraj je prišel nov BIOS.

PRIME X470-PRO BIOS 5220
Update AGESA 1.0.0.3ABBA to improve system performance


Ni ga več. :/

Rumor : AMD Zen 3 Architecture to Support up to 4 Threads Per Core With SMT4 Feature
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Izi ::

Jaz sem danes mojo ASUS Prime X470 Pro nadgradil na AGESA 1.0.0.3ABBA in najbolj opazna razlika je, da so znižali najvišjo voltažo procesorja pod obremenitvijo.
Z ABB sem imel najvišja voltaža 1,35 V, z ABBA pa imam sedaj najvišjo voltažo na 1,30 V.

1,3V je očitno nova default Voltaža za Ryzene.

MrStein ::

sirotka je izjavil:

MrStein je izjavil:

To je le delno res. Lahko imaš ploščo, ki se zaganja 20 sekund, potem pa vidiš eno podobno, ki se zažene v eni sekundi.

Gre le za to koliko se je proizvajalec potrudil.
In ker noben benchmark ali review ne da dodatne točke za hiter vklop, to počne bolj malo proizvajalcev.


Čemu bi za nekaj takega dajal dodatne točke? Bajna razlika, če se pc prižge v 10 ali 20s...

Če Windows rabi 10 sekund, potem je to razlika med 12 in 30 sekund.

Sicer smo spet tam: eni bi dali dušo za 0,7% pohitritve, drugi pa trdijo da je 200% pohitritev brezveze...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bwaze6 ::

AMD Ryzen 9 3900: A 12-Core 65W CPU Listed

65W verjetno ne bo držalo, kot običajno pri modernih procesorjih.

D3m ::

Base in boost bosta posledično zelo nizko.

AMD TDP ne moremo primerjati z Intel TDP.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Izi je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Jaz imam X470 prime pro.
Nobenih težav.

Si že nadgradil? Včeraj je prišel nov BIOS.

PRIME X470-PRO BIOS 5220
Update AGESA 1.0.0.3ABBA to improve system performance


Hvala za informacijo. Ta BIOS sem čakal. Prej je bil na voljo ABB iz 2019/09/09.
Ampak, a veš, da še nisem imel časa.
Verjetno bom v nedeljo...

D3m je izjavil:

Izi je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Jaz imam X470 prime pro.
Nobenih težav.

Si že nadgradil? Včeraj je prišel nov BIOS.

PRIME X470-PRO BIOS 5220
Update AGESA 1.0.0.3ABBA to improve system performance


Ni ga več. :/

Rumor : AMD Zen 3 Architecture to Support up to 4 Threads Per Core With SMT4 Feature


Tole, glede več niti, sem že bral. A sem mislil, da je neslana šala.
Zdaj so pa govorice vedno glasnejše.

Izi je izjavil:

Jaz sem danes mojo ASUS Prime X470 Pro nadgradil na AGESA 1.0.0.3ABBA in najbolj opazna razlika je, da so znižali najvišjo voltažo procesorja pod obremenitvijo.
Z ABB sem imel najvišja voltaža 1,35 V, z ABBA pa imam sedaj najvišjo voltažo na 1,30 V.

1,3V je očitno nova default Voltaža za Ryzene.


Tole je pa zelo dobra novica.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Jarno ::

Bwaze6 je izjavil:

AMD Ryzen 9 3900: A 12-Core 65W CPU Listed
65W verjetno ne bo držalo, kot običajno pri modernih procesorjih.


IMO je namen cpu-ja v promet spraviti slabše primerke po višji ceni. Nič slabega na tem, ker bo verjetno all-core boost tam pri 4GHz.
#65W!

FireSnake ::

Za tiste, ki nimamo ranljivosti na strojen nivoju klik
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Zaradi TSMC podaljšanega roka iz 2 na 6 mesecev, se dražijo 3900x, verjetno se bodo tudi ostali.

Bwaze6 ::

AMD's 12 Core Ryzen 9 3900X CPU Shortages Prevails, Selling For Up To $800 US at Major Retailers, Not Available on Others

Jp.

Ko je AMD napovedal, da bodo Zen 2 chiplete izdelovali v TSMC, je bilo precej komentarjev "ravno prav, iPhone prodaja pada, Nvidia ima tudi težave, AMD bo brez težav dobil toliko čipov, kolikor jih bo le lahko prodal"...

No, očitno TSMC ni ravno sposoben zadovoljiti trenutnega povpraševanja. Vprašanje, kako je z dobavo EPYC procesorjev, kako bo s Threadripperji - vsi ti potrebujejo bolje binnane chiplete od Ryzenov za rajo.

Moj 3900X je ravno na poti iz Nemčije... Ampak bo sestava zgleda morala počakati zaradi zamude pri dobavi ohišja in napajalnika, naročenih pri domačem trgovcu...

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

Zaradi TSMC podaljšanega roka iz 2 na 6 mesecev, se dražijo 3900x, verjetno se bodo tudi ostali.


Ja sedaj bodo trgovci dobili dobre razlike. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Pri Mindfactory so 3900X začasno umaknili iz prodaje. Ha!

@Bwaze6, prodaj cpu za 800€ in s tem kešom vzameš 3950X decembra. :P

Mimogrede, pri Intelu imajo tudi še naprej težave s proizvodnjo 14nm čipov, kar je prav tako odraženo na cenah v Nemčiji.. Očitno bodo šle cene še gor.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Bwaze6 ::

DarwiN je izjavil:



@Bwaze6, prodaj cpu za 800€ in s tem kešom vzameš 3950X decembra. :P



3900X je izšel v začetku julija, pa ga konec septembra ne moreš praktično nikjer dobiti, in bo zgleda še nekaj časa tako. Zakaj se ti zdi, da se bo decembra dalo kupiti 3950X?

DarwiN ::

Jah, napovedan je za konec novembra, a ne.. Vse ostalo je v "božjih" rokah..

Ampak kdo ne rezkira ...

No, sej ga itak ne bi uspel prodat za 800€. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

strumf666 ::

Včeraj so prišli novi chipset driverji - 1.9.27.1033
AMD Chipset Drivers
AMD Ryzen™ Power Plans (required for UEFI CPPC2 in Windows® 10 May 2019 Update)
Contains desktop idle optimizations for 3rd Gen AMD Ryzen™ Processors
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

D3m ::

A bodo tudi kaj za Zen+ nardili?
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

DDR5 ram je pred vrati. Serverji, datacentri torej Q1/2020 ...

Gamers will be the second group to jump onto the DDR5 bandwagon if past memory rollout progressions hold true.

Q4/2020 ali Q1/2021 potemtakem main stream. AM5 + DDR5.. Nekak v liniji z mojimi špekulacijami, da se AM4 podpora zaključuje z ZEN2 cpuji in apuji.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Pa še zamude pri TSMC. Ahhh ja.

DDR5 bo drag.

Bomo videli, kako bo glede Zen 3.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Bwaze6 ::

A ni AMD že večkrat potrdil Zen 3, 7nm+, za naslednje poletje? Po mojem mnogo prekmalu za DDR 5 za desktop. Načeloma bi za serverje lahko pripravili IO die z DDR 5 ali celo 4 in 5 podporo, a vprašanje, če se bo zgodnje skakanje na novo tehnologijo splačalo - na začetku seveda napovedujejo 10x ceno DDR 4, specifikacije pa ne govorijo ravno v prid desktop optimizaciji - delovanje pri nižji napetosti, večja gostota, višji bandwidth ob žal višjih latencah...

DarwiN ::

Kolkr vem ni bilo nič govora o točnem kvartalu izida ZEN3.. Ampak samo poglej kakšne hece imajo z ZEN2 čipleti.. Sploh zdaj, ko je izšel EPYC. Zaloga povsem skopnela in 3950x prestavljen vsaj na konec leta.. Jasno potem, da ne bodo zgolj pol leta po izidu 3950X lansirali 4000 serijo.. Pred Q4/2020 skoraj ni šans za to.

Napetost pri ramih pada z vsako generacijo, frekvence in latence pa rastejo. Vsekakor bo napredek, čeprav rami niso ravno nek velik igralec med PC komponentami.

Pa še nekaj je.. Kompatibilnost za nazaj zahteva veliko resourcov. Samo poglej kolk štale je bilo že z R3000 serijo in starejšimi matičnimi ploščami.. Več, ko se zvrsti napredka, težje je zagotovit kompatibilnost za nazaj.. In 4000 serija bo seveda še en pošten korak naprej, zato jim je vsekakor veliko lažje obrnit nov list z AM5.

Z DDR5 sicer lahko AMD počaka na R5000 in ~2022, ampak potem bo jih Intel prehitel. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MrStein ::

Bwaze6 je izjavil:

Načeloma bi za serverje lahko pripravili IO die z DDR 5 ali celo 4 in 5 podporo, a vprašanje, če se bo zgodnje skakanje na novo tehnologijo splačalo - na začetku seveda napovedujejo 10x ceno DDR 4, specifikacije pa ne govorijo ravno v prid desktop optimizaciji - delovanje pri nižji napetosti, večja gostota, višji bandwidth ob žal višjih latencah...

Vir za višje latence?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

D3m ::

Pa saj se vedno tako začne Stein.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jarno ::

Morda ni dovolj korektno izraženo. Latence znajo biti višje v smislu ciklov ure frekvence, a primerljive po absolutnem času.
#65W!

Bwaze6 ::

Glede morebitnih visokih latenc DDR5:

Cadence and Micron Demo DDR5-4400 Memory Module

The DDR5 standard should facilitate the production of 16 Gb dies and make vertical stacking easier. Restricted by laws of physics, dies eventually get slower as they increased in size. Once you start putting 16Gb die in 1X memory technology, the distances between them starts to get longer. As a result, core timing parameters become worse. Cadence's prototype had a CAS latency of 42 (No, not a typo). Although, the test module does run at 1.1 volts, which makes it quite impressive when compared to DDR4.


Zdajle v bistvu ne najdem tistih citatov, a baje je bilo pri oblikovanju DDR 5 standardov več poudarka na primernosti spomina za prenosne naprave - zato posebej stroge zahteve po nizki porabi in veliki kapaciteti posameznih čipov, višja zmogljivost naj bi prišla kasneje.

DDR5 4400 CL42 (lanskoletni prototip Microna) ni čisto direktno primerljiv z npr. DDR 4 4400 CL19, ki jih lahko zdajle kupiš (16 GB stane neastronomskih 170 EUR), in bojda se bo DDR5 začel pri 4800:

DDR5-3200 RAM will see an increase of 1.36x in bandwidth compared to DDR4-3200. However, DRAM chips are expected to ship with a bandwidth of 4800MT/s, or 1.87x that of DDR4-3200 RAM.


Zanimivo, da zaradi hitrega porasta števila jeder prepustnost spomina na jedro ostaja z leti približno konstantna:



Kot se spomnim pri prehodu iz DDR3 na DDR4, kar nekaj časa DDR4 ni predstavljal očitnega napredka - prenos podatkov je bil na papirju sicer višji, a so bile višje tudi latence, in šele zmogljivejši (in precej dražji) spomin kasneje je prinesel opaznejše napredke:

FlyingBee ::

Berlec, s čim se ti ukvarjaš v RL? Imaš poste, ki so za te ST teme kar lahko v rangu PRO.

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Daleč od tega, da bi bil "od stroke", sem projektant in CNC operater. Službeno se tako sicer ukvarjam z "računalniki", eden od njih je iz leta 1991 - kar je v bistvu le leto starejši kot je bil moj prvi PC. :))

Bwaze6 ::

Napadanje AMDja, da njegovi procesorji ne dosegajo nazivnih frekvenc, kar ne pojenja.

Even at -180 Degrees, Ryzen 3000 May Not Hit Boost Clock Speeds

Testirani 3700X dosega v Cinebench R15 single core 4.35 GHz namesto 4.4 - to je približno 1% premalo. A je res zanimivo, da 4.4 GHz ne doseže ne na AIO vodnem hlajenju z 360 radiatorjem (kar je pričakovano), ne na tekočem dušiku - kar je v nasprotju z vsemi poročili o LN2 overclockanju Ryzen 3000 serije, kjer za dvig frekvence poskrbi že Precision Boost 2, ki za frekvenco procesorja skrbi privzeto. Procesorji tako ob zadostni ohladitvi sami običajno tečejo na okrog 5 GHz, PBO in PBO + Overclock itak ne deluje pravilno, ročno nastavljanje frekvenc pa tudi običajno na LN2 ne gre dosti čez avtomatsko dosežene frekvence. Tole je zgleda ali specifično obnašanje matične plošče Asrock X570 Taichi, ali pa gre za spremenjeno obnašanje zaradi novega AGESA 1.0.0.3. ABBA biosa.

Članek se v to ne poglobi, in celo navede, da morda samo 5% uporabnikov 3900X dosega boost frekvence - pri tem poda povezavo na der8auerjevo anketo, ki ima res tak rezultat, a ta stara anketa je v bistvu sprožila izdelavo ABBA biosa, ki naj bi ta zaostanek odpravil. Na koncu zaključi, da all core nastavitev na 4.4 GHz (predvidevam da na AIO hlajenju) in znižanje napetosti na 1.25V dvigne Cinebench R15 all core in single core rezultate, zniža temperaturo in porabo procesorja glede na privzeto nastavitev. Golden chip?

FlyingBee ::

Refresh Zen2+ bo bolj dodelana zadeva in verjetno moj naslednji nakup.

Predator X ::

A ni receno da bo zen 3 ter 7nm+

DarwiN ::

Ne vem, od kod vam te ideje o Zen2+. Zen3 je naslednji, s 4-kratnim HTjem (not) ;). Torej 64 niti in boš lahko Crysis laufal kar brez grafe, tako kot Linus včeraj. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Ne vem, od kod vam te ideje o Zen2+. Zen3 je naslednji, s 4-kratnim HTjem (not) ;). Torej 64 niti in boš lahko Crysis laufal kar brez grafe, tako kot Linus včeraj. ;)

Ja ampak linus je laufal na 32/64 in ne na 64/128.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

Errmmmmmm....guys. :)

|HP EliteBook|R5 6650U|

zuzelka ::

Zaradi pomanjkanja grejo cene strmo navzgor. Isto kot pri Intlu.

No buy 2019, no buy 2020...

Buggy ::

Verjetno ze veste za nove AMD chipset driverje. Tisti, ki imate z novo Zen2 serijo tezave v idle, bi znalo tole + ABBA bios pomagat:
Package Includes:

AMD Chipset Drivers
AMD Ryzen™ Power Plans (required for UEFI CPPC2 in Windows(R) 10 May 2019 Update)
Contains desktop idle optimizations for 3rd Gen AMD Ryzen™ Processors

https://www.amd.com/en/support/chipsets...

Wrop ::

Mesec je naokoli. Prodaja skozi mesec na spletni trgovini Mindfactory je naslednje.
AMD je prodal cca 9500 zen 2 CPU. Več kot prejšnji mesec. Prevladuje R5 3600. Predstavlja skoraj polovico prodanih zen 2 CPU. Prihodki od zen 2 so cca 2,7 milijona €. Povprečna cena znaša 290 €. 3. generacijo skupaj z APU je prodanih nekaj čez 10.000 kosov. Gen 1 in 2 se je prodalo čez 7000 kosov, ker pa so šli iz prodaje nimam natančnih podatkov. Vse skupaj so prodali cca 17500 CPU. Prihodki iz prodaje so cca 3,75 milijona €. Povprečna cena na CPU pa znaša 215 €. Kar je približno na isti ravni kot prejšnji mesec.
Intel je prodal približno enako število procesorjev kot prejšnji mesec. cca 4500 kosov. Povprečna cena prodanega CPU je po mojih podatkih malo padla. Na 290 €. Prihodki procesorjev pa so cca 1,26-1,33 milijona €. Nekaj manj kot prejšnji mesec.
Razmerje ostajajo približno enaka. Intel:AMD je cca 25:75 pri prihodkih, pri številu prodanih pa 20:80.

FireSnake ::

Trend se nadaljuje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Wrop ::

Dobro se držijo. Sem konec julija pričakoval, da se bo število prodanih CPU zmanjševalo do konca oktobra. Pa zgleda da temu ni tako. Sedaj je še 3900X na zalogi in me zanima kako bo proti koncu naslednjega meseca.

Dr_M ::

Nemski amazon ze vec kot en teden nima 3600 in 3700x, prodajajo jih samo ostali prodajalci, po precej nategunskih cenah.
Pa sem rekel, da TSMC nima dovolj kapacitet, pa so mi amd fanboyi zatrjevali, da ne bo problemov s kolicinami.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Si, ko zatežena baba. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Wrop je izjavil:

Sedaj je še 3900X na zalogi in me zanima kako bo proti koncu naslednjega meseca.


Zanimivo.
Pa še cena je odlična.
Do danes je prodanih 3480 me zanima, kakšna bo ta številka čez par dni.
Čeprav dvomim, da jih bodo imeli dolgo na zalogi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Wrop ::

AMD fanboyi so že pokupili, kar so rabili. Če bo kdo nastradal bodo to kaki Intel fanboyi, ko bodo morali svoj štirijednik zamenjati za kaj boljšega, svoj star procesor pa uporabiti kot obtežilnik za papir.

D3m ::

Saj bodo prišli na vrsto po 2021. :)

Lahko čakajo.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
420 / 610
»»