» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
329 / 610
»»

D3m ::

ziga1990 je izjavil:

Samo kako to da je TSMC že uspel razviti 5nm ki je v testni fazi med tem ko pa intel nemore 10nm skup spravit?



Zato, ker drugače delujeta.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Oni bodo zdaj kar 10nm kot ekvivalent tsmc 7nm in 7nm kot 5nm tsmc. Btw, zakaj Sammy ne bi bil partner Intela?

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

i5-750 je naslednja generacija.

Tako je bilo in spet bo, nekak niha, enkrat en povede, enkrat drugi, seveda je pa pomembno kakšna je razlika in koliko časa je prednost. Ko je AMD začel z Athlonom je bilo vse boljše in boljše, athlon64 je bil v lepi prednosti napram P4. Začetki Core so bili napram Phenom nič kaj posebnega, se je pa potem za Intel stopnjevalo boljše in boljše, zdaj je pa tako z Ryznom. Dve firmi, ni težko uganiti katera bo naslednja povedla.

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

Oni bodo zdaj kar 10nm kot ekvivalent tsmc 7nm in 7nm kot 5nm tsmc. Btw, zakaj Sammy ne bi bil partner Intela?


Samo ozkoglednež tega, kar je vidno na 10km, ne vidi.
Zakaj, po tvoje?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

ziga1990 ::

FlyingBee je izjavil:

Oni bodo zdaj kar 10nm kot ekvivalent tsmc 7nm in 7nm kot 5nm tsmc. Btw, zakaj Sammy ne bi bil partner Intela?


10nm ekvivalent tsmc 7nm to že samo nič ne pomaga če ga nimaš na trgu da konkurira 7nm ,če so zadnje govorice točne bo AMD 2021 že na 5nm
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

BT52 ::

Ja zgleda ja. ZEN3 na 5nm. Drugače se še govori, da bo ZEN2+ na 6nm. Podobni PR kot pri ZEN1+ z 12nm vs 14nm.

Celo se govori, da bodo po zgledu Phi bodoči ZEN3 (ali višje) celo implementirali 3-4 way SMT per core. Verjetno mišljeno bolj server market. Tudi se pravi o bodočem IO jedru, ki bo vsebovalo aka HBM/DDR na interposerju. Zelo zanimivo tudi z vidika latence, ter tudi APU prihodnosti. Zanimivo zgleda agresivno naravnana arhitektura. Ni kaj INTEL je dobro najagal Kellerja, da vse izblebeta. :D

AMD drop ball pri Kellerju IMO. Sicer patentirano imajo marsikaj. Tudi tisto integracijo DDRJA.

Če bo prednost tudi iz tega razloga ne vidim šanse, da INTEL zaspi. Pričakujme udarec nazaj 2021. Zanimivo obdobjbe pred nami. Vsekakor nočna mora za programerje. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

FireSnake ::

Že, ko so prvo generacijo ven dali, so govorili, da imajo še ogromno idej, kaj vse se bo lahko še naredilo.
Med drugim so pa Treer in podobni tukaj trolali, da je slabo to, da arhitekturo vlečeš nekaj let. Kar je, seveda, neumnost.
Nečesa, kar snuješ 5 let ne zavržeš po dveh letih.

Menim pa, da bo Intel imel odgovor šele čez dobra 4 leta.
Do 2021 so, po moje, še mrzli.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

pegasus ::

Dajte se potrudit in izbrskat AMD patente iz začetka desetletja, da dobite ideje, kaj vse se obeta v naslednjih nekaj letih ...

BT52 ::

FireSnake je izjavil:

Že, ko so prvo generacijo ven dali, so govorili, da imajo še ogromno idej, kaj vse se bo lahko še naredilo.
Med drugim so pa Treer in podobni tukaj trolali, da je slabo to, da arhitekturo vlečeš nekaj let. Kar je, seveda, neumnost.
Nečesa, kar snuješ 5 let ne zavržeš po dveh letih.

Menim pa, da bo Intel imel odgovor šele čez dobra 4 leta.
Do 2021 so, po moje, še mrzli.


Ja samo INTEL že dela 2 leti z Kellerjem na novi arhitekturi. Tako, da pridemo ravno agresivno na 2021. Vsekakor pa imajo denar, da potinejo AMD iz igre tudi z "umazanimi" potezami. Saj so se velikokrat v zgodovini tovrstne poteze navkljub ogromnim kaznim splačale...

FireSnake ::

Tako dolgo je že pri njih? Potem pa ja. Ker bo potrebna popolnoma nova arhitektura.

EDIT:
https://newsroom.intel.com/news-release...
Šele od 26.4.2018 je pri Intelu - šele dobro leto. glede na to, da so v članku govorili v pretekliku lahko, da še manj.

pegasus je izjavil:

Dajte se potrudit in izbrskat AMD patente iz začetka desetletja, da dobite ideje, kaj vse se obeta v naslednjih nekaj letih ...

Zanimiva iztočnica, hvala ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FlyingBee ::

Kolk se bojite tega Intela, joj.

BT52 ::

pegasus je izjavil:

Dajte se potrudit in izbrskat AMD patente iz začetka desetletja, da dobite ideje, kaj vse se obeta v naslednjih nekaj letih ...


Daj par primerov kateri se ti zdijo zanimivi. Vrži droptinico ali dve... :D

FlyingBee je izjavil:

Kolk se bojite tega Intela, joj.


Ja. :D Če kdo kupuje zaradi fanbojstva je itak bedak. Jaz mam Sandya, ki je dejasko naredil v 7ih svoje. Zdaj pa čakam, da najagam Thredripperja. Zdaj pa sem bratu zrihtal p/p modernega Sandya v obliki Ryzena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

neo5468 ::

Če 7nm zen2 ne bo boljši kljub node shrinku, kot pa 14nm++++++++ ki ga intel fura že 5 let, potem res ne vem kako je lahko to vse drugo kot fail. Mora bit boljše kot intel, tudi v gamingu, vprašanje je samo za koliko.

Predator X ::

FireSnake je izjavil:

Predator X je izjavil:

Cene sploh niso vazne... trenutno je za AMD najbolj pomembno, da bo hitrejši od intela v gamingu in AVX.


Za otročad tvojega kova! To si pozabil dodati.
Tisti, ki imamo računalnik za resno rabo smo že zdavnaj pomirjeni, ker obstaja alternativa.


Hah bi lahko že vedel, da sem sarkastično napisal za intel.
Če smo realni AMD rabi to dvoje, da se tale zmeda malce umiri.

neo5468 je izjavil:

Če 7nm zen2 ne bo boljši kljub node shrinku, kot pa 14nm++++++++ ki ga intel fura že 5 let, potem res ne vem kako je lahko to vse drugo kot fail. Mora bit boljše kot intel, tudi v gamingu, vprašanje je samo za koliko.


Kva teb ni jasn. AMD je crika 10-15% za najhitrejšim intel, ko se enkrat spraviš na frekvenco in DRAM/latence. Pa ni važn al primerjaš DDR4 3600Cl15 (custom) i9 9900K 5GHz vs R7 2700x 4.4GHz DDR4 DDR4 3600MHZ cl15 (custom).

Sej sem dal primer kje je iz XMP 3200CL14 ~ 135fps prišel na 172fps DDr4 3466 custom (LLC).

Zgodovina sprememb…

neo5468 ::

Ti in tvoji rami :)). Fact je, da je počasnejši. Vsi reviewerji so to izpostavili, ne vem zakaj se buniš? Aja točno, noben na youtubeu ne zna delat benchmarkov, samo ti si najjači. Res ni ogromne razlike, ampak razlika še vedno je, še posebej če hočeš doseči 120fps+ na nižjih resolucijah. Tle ne rabiš nič filozofirat.

BT52 ::

Sploh pa 14+++++ ni nič slabega. Ker vsak proizvajalec drugače meri resolucijo litografije. Jaz bi celo rekel, da je intel 14nm vsaj 10 nm od TMSCja (če bi obstajal).

Pravzaprav je vseeno, ker je kočno važnen perf/watt ali perf/EUR ali totasysEUR implementacije

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

Predator X ::

neo5468 je izjavil:

Ti in tvoji rami :)). Fact je, da je počasnejši. Vsi reviewerji so to izpostavili, ne vem zakaj se buniš? Aja točno, noben na youtubeu ne zna delat benchmarkov, samo ti si najjači. Res ni ogromne razlike, ampak razlika še vedno je, še posebej če hočeš doseči 120fps+ na nižjih resolucijah. Tle ne rabiš nič filozofirat.


no te benche so dal ven na ocnju.

Tole je pa tpu

"Over the past two years, AMD has introduced two generations of high-performance processors with Ryzen. Great products based on a completely new architecture with great potential, the Internet is still rife with fears and misinformation when it comes to these products, some of which are misgivings of the brand, while others are related to the underlying implemented technology and the efficacy of performance potential. These misgivings are based on criticism the products faced upon release of the first generation of Ryzen processors.

My name is Yuri Bubly (@1usmus). I am the developer of the DRAM Calculator for Ryzen, author of numerous BIOS mods, and curator of dozens of topics about and related to these processors. After two years of research and development, I am ready to share my secrets on optimizing memory on a Ryzen-powered system. By optimization, I specifically mean overclocking and tuning of system RAM the right way—the way that won't break it."

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

2 leti se je trudil, pa še vedno ni ryzen hitrejši.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

Kolk se bojite tega Intela, joj.


Ne vem, kdo se ga boji in, predvsem, zakaj?
A glede onih tvojih tvoih natolcevanj pa ne boš nič odgovoril?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Pa pravijo, da Intel ni napredoval iz leta v leto. Mogoče pa je le razlika zaradi nm procesa.



Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ashes izkorišča novejše HW inštrukcije, ki jih Sandy nima.

Apex Legends uporablja SSE4.1
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Zmaga! https://www.techpowerup.com/255405/amd-...

Itak da bo treba nove matične, ena matična za 4 leta je mit za geeke.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

En bedak me je pa zalil, ko sem napisal, da bo zen 2 mogoce manj izbircen pri ramu. Ah, tocno, TOP.


Upam, da bodo naredili solidni preskok, kar bo zal Iasno sele po neodvisnih testih,

Predator X ::

tikitoki je izjavil:

En bedak me je pa zalil, ko sem napisal, da bo zen 2 mogoce manj izbircen pri ramu. Ah, tocno, TOP.


Upam, da bodo naredili solidni preskok, kar bo zal Iasno sele po neodvisnih testih,


Zdej pa se malce umirte... s tem ramom.

Res teh bedarij vam ni treba več govorit.

Ryzen 1000 je imel težave z ramom, ker support ni bil pripravljen. To je le nov socket itd., AMD je dal svojim partnerjem premalo časa.
In zakaj je B-Die delal out of the box? Zato, ker je enostavno sfolgal tiste nastavitve, ki jih je ryzen forcal.

Recimo jaz ima DDR4 3466MHz CL16 18 18 18 38.
1. Brez bios updata sploh ni hotel it nad 2400MHz. = Po mojem je to slab support, po vašem pa zbirčnost.
2. No ko sem updatal je pa XMP 3466MHz CL16 forcal druge subtiming recimo tfrc = ~320 medtem, ko je ram testiran/kvalificiran za 451T.
3. Ko sem končno vse timinge s pomočjo dram scanerjem nastavil še subtiminge na testirano vrednost je zadeva enostavno delovala. Problem je bil, da ko sem spustil na 3200MHz sem imel lahko nižje latence ram z manj voltaže (soc, dram, cpu), da je bil sistem stabilen prav tako performance je bil višji.
4. No krivec je tuki support (predvsem AMDjev) za slab launch. Če imaš sedaj kake težave furat 3200XMP na katerem koli ryzen procu je pa krivec support... al pa enostavno nisi zadel loterije (predvsem za gen1).

Imam pa R7 1700 in definitivno ni nek top binned, ker stable 4GHz sploh nemorem dosečt z manj kot 1.5V (mislim, da sem rabil celo 1.55V LLC3-4) all core.
Trenutno furam 1.425V LLC2-3 @ 3,8GHz... no sicer zadnje čase samo za delo.

Prosim nehejte že z "zbirčnostjo" ryzena, ker ryzen ni bil prav nič kriv edino za višje frekvence... enako je pri intelu, morš met srečo. Za vse ostalo je kriv support.

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Zmaga! https://www.techpowerup.com/255405/amd-...

Itak da bo treba nove matične, ena matična za 4 leta je mit za geeke.

razen ce nimas prve generacije a serije chipseta gres komot iz r3 1x na r3 3x. to je 2x vec jeder za male pare in plata ne rabi biti v osnovi 200+ €. ker 65W je 65W in ne rabi biti intlov v2, ter redifiniranje tdp.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Predator X ::

Tud intel je imel zelo velike težave z ramom (ddr4 launch), poleg tega spomnite se x99. Lga1151 (sicer so hitr zrihtal to platformo), ampak pejt mal gledat DDR4 vs DDr3 revieve tiste začetne ob izdaji i7 6700K. ~ni razlike.... my ass.

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Leak : AMD Showcasing 16 Core & 12 Core Ryzen 3000 Series CPUs to OEMs

I can't leak the details but AMD have been showing at least two CPUs around the mobo makers. The 16C Apisak found is very likely to be one of the chips they were showing.

The other one was 12 cores and really high clock speeds. ;) I don't know if they benched it online though.


Kako visoko je "really high"? AdoredTV 5 GHz high?



Samo še dobra dva tedna, pa bo znano. Ostali leaki o ES čipih so kazali precej nizke frekvence - 4.3 GHz 16 jedrnik, 4.5 GHz 8 jedrnik...

FlyingBee ::

Mr.B je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Zmaga! https://www.techpowerup.com/255405/amd-...

Itak da bo treba nove matične, ena matična za 4 leta je mit za geeke.

razen ce nimas prve generacije a serije chipseta gres komot iz r3 1x na r3 3x. to je 2x vec jeder za male pare in plata ne rabi biti v osnovi 200+ €. ker 65W je 65W in ne rabi biti intlov v2, ter redifiniranje tdp.

Razen to, razen ono. A chipset je tudi am4. Lepo je imeti možnost, vendar kupci r3 niso ravno poweruserji in jim dol visi, samo da ne bo treba novega proca še dolgo časa kupovati in da so dokaj poceni dobili zadovoljiv cpu. Gamerji in tweakerji pa bodo 5 serijo chipseta vzeli in ne r3.

Zen2, če prinese res podporo do 5ghz ramov in brez shenenigans, bo 5 serija chipseta zelo dobrodošla naložba. Game on!

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Mr.B je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Zmaga! https://www.techpowerup.com/255405/amd-...

Itak da bo treba nove matične, ena matična za 4 leta je mit za geeke.

razen ce nimas prve generacije a serije chipseta gres komot iz r3 1x na r3 3x. to je 2x vec jeder za male pare in plata ne rabi biti v osnovi 200+ €. ker 65W je 65W in ne rabi biti intlov v2, ter redifiniranje tdp.

Razen to, razen ono. A chipset je tudi am4. Lepo je imeti možnost, vendar kupci r3 niso ravno poweruserji in jim dol visi, samo da ne bo treba novega proca še dolgo časa kupovati in da so dokaj poceni dobili zadovoljiv cpu. Gamerji in tweakerji pa bodo 5 serijo chipseta vzeli in ne r3.

Zen2, če prinese res podporo do 5ghz ramov in brez shenenigans, bo 5 serija chipseta zelo dobrodošla naložba. Game on!
a dej no ce si kupil r7 1700x bos komot dal notri r7 in r9. tezko bos pa to trdil za poceni intel plato s samo eno generacijo ko si kupil i7 8xxx, sedaj bi pa rad dal i9 9000k.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

klinker ::

Ti skrtoc bos seveda dal nov in svez R7 ali R9 v stara jajca in s tem ne izkoristu proca na polno, nek normalen osebek, ki pa ve zakaj rabi R7 ali R9 pa seveda ne.
To je za zigo taman, da bo r3 3xxx poknu not namesto 1700x >:D
Pa se to povej Mr.Butec, kolko krat v lajfu si sploh dal nov CPU na staro plato?

Mr.B ::

klinker je izjavil:

Ti skrtoc bos seveda dal nov in svez R7 ali R9 v stara jajca in s tem ne izkoristu proca na polno, nek normalen osebek, ki pa ve zakaj rabi R7 ali R9 pa seveda ne.
To je za zigo taman, da bo r3 3xxx poknu not namesto 1700x >:D
Pa se to povej Mr.Butec, kolko krat v lajfu si sploh dal nov CPU na staro plato?

Bs.
razlika med i9 in r7 je samo v cca 2x cene. zato da izgumbin 5% je Bs. 99% uporabnikov tudi uporabja pc out of the box nastavitvami, pa nebi prevec pametovl.
S tem da ko prodam r7 17xx z napajalnikom plato in rami, dobim morda za nove rame. tu pa no ko se boste prodajalci spokali s foruma, boste doziveli realni svet...
Ker sem preprican da debili priporocate standart napajalnik in ne gold, kar doprinese v ne intenzivnem delu cca 50% prihranka energije, pri obremenjenem pa 100W
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dolenc ::

Wut?

Med bronze pa plat je bilo v mojem sistemu med 10-20w razlike

FlyingBee ::

V realnem svetu se ne kupuje shitty matičnih in high end procov ter obratno, da bo enkrat pač možno precej boljši cpu dati nanjo in obratno.

1700x je neumnost prodajat, ker je že retail cena razpolovljena.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

dolenc je izjavil:

Wut?

Med bronze pa plat je bilo v mojem sistemu med 10-20w razlike


med bronz in platinum je pri 20% obremenitve cca 12% razlike pri 50% je verjetno se vec..
potem pa poglej cene pe9tih 600W platinum in petih 600W bronz napajalnikov


pri enem top sistemu, kjer mas notri jurja w napajalnik se razlike kok je sistem obremenjen pozna, pa nobenega nisem na tem forumu slisal da bi debatiral ce se splacs 50-100€ vec za napajalnik..

FlyingBee je izjavil:

V realnem svetu se ne kupuje shitty matičnih in high end procov ter obratno, da bo enkrat pač možno precej boljši cpu dati nanjo in obratno.

1700x je neumnost prodajat, ker je že retail cena razpolovljena.

Seveda. Razlika med top amd in top intel plato je skoraj 100€. s tem da v top amd plato grem komot iz r7 17xx na r7 3xxx verjetno tudi na r9 3xxx ker je poraba 10W vec od r7 2700.
teste z z3xx cipsetom za 150€ ko pri stock trotla zaradi pregrevana plate smo ze videli...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

V realnem svetu se ne kupuje shitty matičnih in high end procov ter obratno, da bo enkrat pač možno precej boljši cpu dati nanjo in obratno.

1700x je neumnost prodajat, ker je že retail cena razpolovljena.


Torej si s četrtega kamna od sonca?
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

FlyingBee je izjavil:

V realnem svetu se ne kupuje shitty matičnih in high end procov ter obratno, da bo enkrat pač možno precej boljši cpu dati nanjo in obratno.

1700x je neumnost prodajat, ker je že retail cena razpolovljena.


jaz neupam dati high end procesor v mojo cheap matično
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mr.B ::

se ex asus prime z 470 chipsetom je 140€
asus prime z b450 chipsetom je 80€

v obe lahko dam , sklepam glede na porabo, r3 3xxx r7 3xxx in r9 3xxx

ce kupim intl za 150€ ne mores dati notri i9 9000k, no podpira ze, ampak napajalni del pocepne...
torej ce planiras iti iz i7 8xxx na i7 9xxx je to maximum, potem pa pride itak novi chipset in soket...
ce pri prehodu na amd zgubim 10% top FPS pa ze tako dosegam okoli 100FPS, je tistih 2x jeder ki jih dobim z nadgradnjo vrednih bistveno vec kot one v igrah..


ps cene so mindicactory.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

klinker ::

No, Mr.Bebko, bos ze odgovoril kolko krat si nadgradil cpu na stari plati?
Enako velja za Debil3Mono ipd skrtuhe tu, ki bi imeli highend za ceno bureka.
Prodajalec pa jst nisem, ti pa tudi ze nehaj bit pameten, ker zal nisi in se lahko gres igrat v fanboy peskovnik s Treerjem in D3M.

meho7 ::

Mr.B je izjavil:

se ex asus prime z 470 chipsetom je 140€
asus prime z b450 chipsetom je 80€

v obe lahko dam , sklepam glede na porabo, r3 3xxx r7 3xxx in r9 3xxx

ce kupim intl za 150€ ne mores dati notri i9 9000k, no podpira ze, ampak napajalni del pocepne...
torej ce planiras iti iz i7 8xxx na i7 9xxx je to maximum, potem pa pride itak novi chipset in soket...
ce pri prehodu na amd zgubim 10% top FPS pa ze tako dosegam okoli 100FPS, je tistih 2x jeder ki jih dobim z nadgradnjo vrednih bistveno vec kot one v igrah..


ps cene so mindicactory.

Ko toliko spukas cez Intel
Imas ogromno ljudi, ki je kupilo ryzena v prve pol leta od dneva izida. Nas lahko spomnis kaksne so bile cene takrat?
1800x se je prodajal za isto ceno kot 9900k, da o tem kateri cpu je vreden tega denarja raje nebi diskutiral:))

Mr.B ::

klinker je izjavil:

No, Mr.Bebko, bos ze odgovoril kolko krat si nadgradil cpu na stari plati?
Enako velja za Debil3Mono ipd skrtuhe tu, ki bi imeli highend za ceno bureka.
Prodajalec pa jst nisem, ti pa tudi ze nehaj bit pameten, ker zal nisi in se lahko gres igrat v fanboy peskovnik s Treerjem in D3M.

hej admin kako kej burek.

drugace pa takole imam plato za katero sem skesiral pri mindfaktory 165€. chipset je Z . nadgradim lahko na i7 7600 ali 7600k.cena procaj je v trgovini toliko kot me pride r7 s plato. S tem da so rami kompatibilni.
Izjemo retardiran bi moral biti, nekako na tvojem nivoju, da bi komurkoli predlagal nadgradnjointla. No eazen pri maminih sinckih kot si ti, kjer mu je pomembna razlika med 90 FPS in 100FPS pri 60HZ monitorju.
bolek...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

klinker ::

Spet zavijas v neko tretjo smer bebec.
Si nadgradil kdaj ali ne. Enostavno vprasanje ;)
Nisi, pa tudi nikoli ne bos, ker si preskrt.
Pa za tvoj info, bedak, imam ze enega otroka, drugi pa prihaja...tako da mamin sinko ti komu drugemu ;)
Ti nisem jst kriv da si zabit in delas za drobiz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Mr.B ::

meho7 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

se ex asus prime z 470 chipsetom je 140€
asus prime z b450 chipsetom je 80€

v obe lahko dam , sklepam glede na porabo, r3 3xxx r7 3xxx in r9 3xxx

ce kupim intl za 150€ ne mores dati notri i9 9000k, no podpira ze, ampak napajalni del pocepne...
torej ce planiras iti iz i7 8xxx na i7 9xxx je to maximum, potem pa pride itak novi chipset in soket...
ce pri prehodu na amd zgubim 10% top FPS pa ze tako dosegam okoli 100FPS, je tistih 2x jeder ki jih dobim z nadgradnjo vrednih bistveno vec kot one v igrah..


ps cene so mindicactory.

Ko toliko spukas cez Intel
Imas ogromno ljudi, ki je kupilo ryzena v prve pol leta od dneva izida. Nas lahko spomnis kaksne so bile cene takrat?
1800x se je prodajal za isto ceno kot 9900k, da o tem kateri cpu je vreden tega denarja raje nebi diskutiral:))

Tipicen intel fun club mojster ni kaj..
vmes je prisla ze nova generacija, no sej razumem dve generaciji stari intli morajo imeti isto ceno sej so samo dva plusa vec. Razumem da je za nekatere to nerazumljivo, ampak sem preprican da noben nebi kupil dve generacije star telefon s popustom 20% . To storijo taki kot si ti.

klinker je izjavil:

Spet zavijas v neko tretjo smer bebec.
Si nadgradil kdaj ali ne. Enostavno vprasanje ;)
Pa tudi nikoli ne bos, ker si preskrt.
Pa za tvoj info, bedak, imam ze enega otroka, drugi pa prihaja...tako da mamin sinko ti komu drugemu ;)
Ti nisem jst kriv da si zabit in delas za drobiz.

budača si ti, ker admini ne delajo svojega dela.
imam 160€ plato z i5 seste generacije. naslednji proc je i7 6xxx ki ima ht in iste frekvence ali i7 7xxx . nadgradja bi me stala toliko kot nakup r7 27xx in nova plata.
moras biti res retardiran ali pa maminisincek da bi nadgradil tak sistem.
Da nadgradil ga bom na r7 3xxx ali r9 3xxx. vse je odvisno od podpore 64 GB spomina.
Lahko pa tep prodam i5 + plato, ce mi kupis za 250€. no toliko bi me danes stala samo intel plata za i9.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

D3m ::

ki bi imeli highend za ceno bureka.


High end se dela za ceno bureka.

P.S. klinker

Vem, ker danes dela.

Kako kaj stanje "dvanajsternik" pri tvoji? Nekaj je jamrala, da sem bil pregrob. 8-)

P.S.S

Da boš vedel o čem govorim

Dvanajstnik @ Wikipedia

8-)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

FlyingBee ::

Torej nobena od ryzen navijačič, še ni nadgradila cpu na svoji matični?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

ziga1990 ::

FlyingBee je izjavil:

Torej nobena od ryzen navijačič, še ni nadgradila cpu na svoji matični?


ne ni potrebe 1700 mi odlično služi bom pa nadgradil ko pride DDR5
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

FlyingBee ::

Itak, še 5ghz rami na x570 chipsetu te ne premakne, ker bo prišel ddr5. Še kdo?

ziga1990 ::

^^ zakaj bi me še vedno je DDR4
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Bwaze6 ::

Po kolk pa so "5 GHz" rami?

32 GB 3200 CL16 stane okrog 170 EUR. 3600 CL19 je sicer le 180 EUR, a ni blazno hitrejši zaradi ohlapnih latenc. Rahlo hitrejši 4000 CL19 je kar naenkrat 370 EUR, 4200 CL19 pa že 730 EUR...

In kot vem, je Samsung prenehal izdelovati B die spomin, tako da kar je več od 3200 CL16, kupite hitro, ker bo izginilo ali se podražilo v stratosfero... Seveda je pa vprašanje, ali bo Zen 2 tudi tako občutljiv na višjo hitrost spomina, pri Intelih razen v sintetičnih testih nad 3200 le redko vidiš kakršenkoli napredek.

Bi pa lažje prodajati DDR5 čez dve leti, če bo šel top DDR4 samo rahlo nad 3000...

Hynix is predicting that DDR5 memory will become 25 percent of market sales by 2021 and reach 44 percent 2022.

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Torej nobena od ryzen navijačič, še ni nadgradila cpu na svoji matični?

Nadgraditi procesor, ko pride novi ven čez 2 tedna, to je smotrno samo pri Intlu, ker je novi plus procesor samo v ceni tako da cena nadgradnje procesorja iste generacije te bo stala čez eno leto ali čez dve leti čez tri lete praktično enako. LOL.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

No, kdo je/bo izkoristil AMDjevo am4 za 4 leta in vmes nadgradil Ryzna? Baje poweruser kupi ryzen 1200 in ga čez 2 leti nadgradi na ryzen 3300x. Baje škrtač kupi 1700x in čez dve leti nadgradi na ryzen 3300x, ker ne rabi 8/16 proca, halo.
««
329 / 610
»»