» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
288 / 610
»»

Qrctegleda ::

To so zgolj domneve. Bo treba počakat še pol leta in še kakšno zamudo se lahko pričakuje. Verjetno Q4 2019 ali Q1 2020 in nič prej.

AapocalypseE ::

meho7 je izjavil:

https://www.computerbase.de/2019-01/ryz...
CB meni, da naj bi bil ryzen clocked @ 4,6Ghz


Tega ne meni CB.

Laut unbestätigten Meldungen vor Ort.

So samo domneve, ki so prišle na dan med testom tistega dne na CESu.

Ni nič konkretnega zaenkrat.

KAVINSKY ::

FlyingBee je izjavil:

Athlon 200e ali rabljen i5 2500 za podobno ceno? Recimo, da je vse ostalo za enako ceno.



i5 zna biti piko hitrejši, je pa mrtva platforma, brez možnosti za nadgradnjo. Z AM4 pa lahko čez par let vržeš notri kakšneha R5 1600 pa je še za par let mir.

meho7 ::

AapocalypseE je izjavil:

meho7 je izjavil:

https://www.computerbase.de/2019-01/ryz...
CB meni, da naj bi bil ryzen clocked @ 4,6Ghz


Tega ne meni CB.

Laut unbestätigten Meldungen vor Ort.

So samo domneve, ki so prišle na dan med testom tistega dne na CESu.

Ni nič konkretnega zaenkrat.

Ja nepotrjene novice iz kraja dogodka

Verstehe ganz gut deutsch ;)

FireSnake ::

Qrctegleda je izjavil:

To so zgolj domneve. Bo treba počakat še pol leta in še kakšno zamudo se lahko pričakuje. Verjetno Q4 2019 ali Q1 2020 in nič prej.


Druga polovica 2019 je potrjeno.
Od kje tebi drugačne informacije?

Izdelava procesorja traja tako dolgo, da zdaj že zagotovo vedo pri čem so.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Bwaze6 ::

En primer, kako bi zgledal 13% višji IPC od Ryzen 2700X v npr Cinebenchu. Tole je z Guru3D testa, single thread test, vsi procesorji so na 3.5 GHz.



Ryzen 7 2700X 3.7/4.3 GHz doseže v Cinebench 15 single core 179.58, multicore 1819.34 (TechPowerUP test). Če številki dvignemo za 13%, dobimo single core 202.9 in multi core 2055.85 - kar je v bistvu točno toliko, kot je AMD pokazal na CES keynote - je imel testni procesor točno enake frekvence kot 2700X, za direktno primerjavo IPC?

13% dvig IPC je v današnjih časih ogromen - Intel je za 14% dvig IPC potreboval tri leta (Intel 4790K, Q2 2014 - Intel 7700K, Q1 2017). A dve leti nazaj je AMD komaj predstavil Zen arhitekturo, kjer je napovedal 40% IPC dvig od Excavator generacije, in obljubljeno presegel, dvig je bil okrog 46%.

D3m ::

Ne 46% ampak 52%.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Je že bil pa res cajt, sredi 2019 bo to vse skupaj za kupit.

Treer ::

D3m je izjavil:

Ne 46% ampak 52%.


Not all that hard to improve on a piece of shit...;((
BTW - vsi teli teoretični improvementi IPC-ja Zen2 proti Zen bi nekaj pomenili, če bi cpu-ji prišli ven sedaj, ne pa enkrat v nedoločeni prihodnosti...:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

D3m ::

Kakšen piece of shit je šele Intel. Poglej nove F in KLF procesorje. LMAO.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

settler ::

Evo, tukaj se lepo vidi da je prostor še za en "čip", možno da še za 8 jeder ali pa mogoče za grafiko?

Bwaze6 ::

Lisa Su on the record: AMD's CEO talks Ryzen, Vega, ray tracing, and lots more at CES

More cores coming for third-gen Ryzen

Reporter: So during the keynote, somebody messaged me about the core counts on Ryzen...

Su: So it only took like 30 minutes for somebody [to ask the question]!

Reporter: So can you give us any indication where Ryzen third-gen is going to be at?

Su: If you look at the evolution of Ryzen, we've always had an advantage in core count, and so in this particular case we wanted to show sort of a head-to-head comparison: eight cores, 16 threads. Some people may have noticed on the package that there's some extra room.

Reporter: Yes, we've already done the math.

Su: So there is some extra room on that package. And I think you might expect that we will have more than eight cores. I didn't say how many more.

Reporter: And two memory channels will be enough?

Su: As I said, more to come.

D3m ::

settler je izjavil:

Evo, tukaj se lepo vidi da je prostor še za en "čip", možno da še za 8 jeder ali pa mogoče za grafiko?


Pa ne samo to. Okvarjene čipe tudi lahko.
Stroškovno je to super za njih.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FlyingBee ::

Chiplets so prihodnost, 7nm je očitno kar gladko stekel, 3nm in 1nm vprašanje koliko bo izmeta in chiplets to omilijo. Uf, vedno je kakšen AMPAK, latence!?

tikitoki ::

1 nm je zelo malo verjeten, ze 3 nm je vprasljiv.

ziga1990 ::

mene pa bolj optimatizacija programov,iger,... skrbi ker chiplet design je spet nekaj novega
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Wrop ::

AMD stated that, at this time, there will be no version of the current Matisse chiplet layout where one of those chiplets will be graphics. We were told that there will be Zen 2 processors with integrated graphics, presumably coming out much later after the desktop processors, but built in a different design. Ultimately APUs are both mobile first as well as lower cost parts (usually), so different design decisions will have to be made in order to support that market.


Ne bo chipletov posebej z grafiko. Vsaj ne v tej generaciji. Maksimalen TDP bo 105 W.

ur contacts at AMD also discussed the TDP range of the upcoming range of Matisse processors. Given AMD's definition of TDP, relating to the cooling performance required of the CPU cooler, the range of TDPs for Matisse will be the same as current Ryzen 2000-series processors. This means we could see 'E' variants as low as 35W TDP, all the way up to the top 'X' processors at 105W, similar to the current Ryzen 7 2700X. We were told that the company expects the processors will fit within that range.


Vir: Anantech.

tony1 ::

Opa, cena 2400G procov bo še poskočila :D

pegasus ::

Meh ... sem že navajen da so moje želje tako zelo off the beaten track, da ne dobim česar želim in si moram nekaj zimprovizirati. Bomo pa en laptop nalimali na zadnjo stran monitorja, če nam ne dajo low power desktop čipov ...

D3m ::

Kaj jokate?

We were told that there will be Zen 2 processors with integrated graphics, presumably coming out much later after the desktop processors, but built in a different design


Konec leta 3400G mother fuckers.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

gendale2018 ::

a bo 8c/16c + navi 16? + 1g hbm
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

Treer ::

To je še tako daleč, da se še nič ne ve, no razen tega da bo verjetno še vedno turd... :))

D3m ::

Turd bo s časoma izpodrinil dGPU.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ahim ::

ziga1990 je izjavil:

mene pa bolj optimatizacija programov,iger,... skrbi ker chiplet design je spet nekaj novega

Naj te ne skrbi. Ne OS, ne aplikacije ne vedno ali je procesor, na katerem tecejo, monoliten ali MCM, ce je topologija enaka (kot npr. Ryzen prve generacije, kjer je IF vmes na istem siliciju, tukaj bo pa na locenem). Za delovanje aplikacij to nima absolutno nobene veze.

Predator X ::

Ryzen 1700 + RX 480 vs BF 5 DX11. Nevem z 8GB imam nek problem z system memory leak in preveč skače fpsji.... enostavno imam 10sec 180fps (gpu bottleneck) in 10sec 100fps (počasnejši od DX11).

Flying bee sorry za slabo resolucijo pošljem slike v 5 minutah.

Predator X ::

https://imgur.com/a/fjs9y9l DX12 pač ne dela vredu z 8GB sistemskega rama.
Dodam še tisto bolj CPU zahtevno mapo DX11.

https://imgur.com/a/cBtAV7h

Zgodovina sprememb…

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

D3m je izjavil:

Turd bo s časoma izpodrinil dGPU.



K bo vecina zadovoljna z igpu in bo razvoj dgpu ekonomsko neopravicen. Mislim, da smo se dalec od tega. Pa se majhna ovira je. Razvoj litografije se bo kmal zaletel v zid.

FlyingBee ::

Igpu ne bo izrinil dgpu, verjetno bo le povečal svoj delež. Dgpu ima veliko drugih nalog in vse več jih še dobiva poleg grafičnih zahtev.

D3m ::

Industrija gre v integracijo ne v ločene komponente.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Igpu ne bo izrinil dgpu, verjetno bo le povečal svoj delež. Dgpu ima veliko drugih nalog in vse več jih še dobiva poleg grafičnih zahtev.


Vprasljivo. Dolocene stvari ze prehajajo na bolj specializiran HW in dvomim, da se bo ta trend ustavil.

Predator X ::

FlyingBee je izjavil:

Igpu ne bo izrinil dgpu, verjetno bo le povečal svoj delež. Dgpu ima veliko drugih nalog in vse več jih še dobiva poleg grafičnih zahtev.


si videl bench?
ULTA low res/low res scaling polna mapa 64p. Nobenmu z nvidio DX11 + Ryzenom vsaj tolk normaln (R5 2600 3,8GHz + DDR4 3200CL15) ne bi smel padt pod 130-140fpsjev @ ULTRA MP full map.

AapocalypseE ::

meho7 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

meho7 je izjavil:

https://www.computerbase.de/2019-01/ryz...
CB meni, da naj bi bil ryzen clocked @ 4,6Ghz


Tega ne meni CB.

Laut unbestätigten Meldungen vor Ort.

So samo domneve, ki so prišle na dan med testom tistega dne na CESu.

Ni nič konkretnega zaenkrat.

Ja nepotrjene novice iz kraja dogodka

Verstehe ganz gut deutsch ;)


Dann erzähle nicht so einen Blödsinn ;)

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Cene novih Ryzen 2 7nm.

Bomo videli, če bo res tako.

ziga1990 ::

če bo 3850X pri nas stal enako kot 9900k bo luštno
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

AapocalypseE ::

Meni bi že načeloma bil 3600 8/16 dovolj za kakšnih 200€.

Drugače pa se strinjam, da bi bilo luštno glede 3850X, ja.

tikitoki ::

Ces je mimo in nic od obljub, vi pa se vedno vlecete ven ta srot.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

chucki ::

Jaz bom vzel 3700x, rabim kaksen fps vec v PUBG
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Wrop ::

Na CES so pokazali samo boljši procesor od najboljšega v nasprotnem taboru. Pametna poteza, ker zaenkrat lahko samo ugibamo kaj še skrivajo. Do izida je še daleč.

ziga1990 ::

meni se zdi 3700x najboljši nakup ampak nebom poosodobil čakam na DDR5
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Truga ::

pegasus je izjavil:

Meh ... sem že navajen da so moje želje tako zelo off the beaten track, da ne dobim česar želim in si moram nekaj zimprovizirati. Bomo pa en laptop nalimali na zadnjo stran monitorja, če nam ne dajo low power desktop čipov ...
Cist me zanima... Zakaj ne RPi 3? pod 100e dobis skupaj z vsem kar rabis..

louser ::

tikitoki je izjavil:

1 nm je zelo malo verjeten, ze 3 nm je vprasljiv.

Na mobilce pride kmalu, na mize v obliki racunala pa par let za mobilci.

chucki je izjavil:

Jaz bom vzel 3700x, rabim kaksen fps vec v PUBG

Bos moral spil menjati in ne procesorja ha ha ha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

chucki ::

Nočem kock igrat
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

chucki ::

Men veliko pomeni grafika + fps :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Bwaze6 ::

Wrop je izjavil:

Na CES so pokazali samo boljši procesor od najboljšega v nasprotnem taboru. Pametna poteza, ker zaenkrat lahko samo ugibamo kaj še skrivajo. Do izida je še daleč.


Ena od teorij je, da je bil AMD pripravljen izdat čipe do 50-letnice (1. maja), a imajo partnerji preveč dela z izdelavo gonilnikov ter firmwareov in testiranjem, na katerih 300 in 400- platah bo delal PCIe 4.0, ter pripravo nove X570 serije matičnih za procesorje z več kot 8 jedri.

Predstavitev procesorjev naj bi bila zdaj v začetku junija na Computexu v Tajvanu (lani je AMD tam predstavil nove Threadripperje). Dobavljivost pa kak mesec kasneje.

Bi pa znal AMD maja ob 50-letnici pokazati kaj več kot na CES o prihajajočih Ryzenih.

FlyingBee ::

Na ps4 jih tudi znižaš?

ziga1990 ::

meni je itak vseno 60fps ali 300fps važno da je tekoča igra
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

tikitoki ::

louser je izjavil:

tikitoki je izjavil:

1 nm je zelo malo verjeten, ze 3 nm je vprasljiv.

Na mobilce pride kmalu, na mize v obliki racunala pa par let za mobilci.

chucki je izjavil:

Jaz bom vzel 3700x, rabim kaksen fps vec v PUBG

Bos moral spil menjati in ne procesorja ha ha ha


A 1 nm pride kmal na trzisce? Dej link, da vidmo. Al je to v smislu intel 10 nm? Leta obljub in nic uporabnega na trziscu?

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

^^ 1nm saj bomo komaj dobili 7nm/10nm
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Qrctegleda ::

1nm do leta 2075 oz. kasneje.
««
288 / 610
»»