» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
256 / 611
»»

AapocalypseE ::

Višji IPC od Intela in enake ali višje frekvence...

Dreaming 8-)

klinker ::

ziga1990 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Glede na Intel je (pre)nizko.


Govorimo o ES procesorju z 4.5ghz, ko so prišli prvi Zen ES procesorji so imeli 2.8ghz in kje smo sedaj moj 1700 ima višje frekvence kot prvi ES procesor


Si pa pozabu napisat da se jim ta ES stalno sesuva.
Ne vem zakaj vedno nekaj napihujete v naprej zadeve, pol pa je v vecini jok. Kaj je bil prvi ES Ryzen nema veze, ker so takrat usposabljali proc, zdaj pa je jasno da morajo na frekvencah delat da se cim bolj priblizajo Intelu tu in gonijo na polno.
Enako kot so XFR napovedali, kako bodo X modeli boostali v nedogled, ce bodo temp to omogocale in se je troblo kako bo na vodnem spilal na 5Ghz+ ipd, pol je pa boostal 100Mhz vec od navadnega.
Raje tiho bit, ne pa da Intelasom tu nabijate, da se imajo pol cemu smejat, ko te blodnje niso niti priblizno to.
Vsi upamo na najboljse, ampak vase kristalne kugle raje izklopite, ker ne delajo dobro.

ziga1990 ::

AapocalypseE je izjavil:

Višji IPC od Intela in enake ali višje frekvence...

Dreaming 8-)


Rekel sem lahko da ima višji IPC od intela intel pa lahko ima višje frekvence.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

AapocalypseE ::

Moja trditev je še boljša potem.

Instabuy.

Edino na game mode ne smeš dat!

Kreativnost FTW!

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Glede na vse rečeno bi rekel, da je višji IPC kot pri intel. No to ni mišljeno za vse inštrukcije, ampak v teh primerljivih benchi kot je CB bi znal bit hitrejši.

AMD je že spet zelo tiho glede novih procov, recimo pri 2000 seriji so že vnaprej povedali, da je samo izboljšan ZEN. Imel so pa na slidih "improves zen in multiple dimensions" - to je direktno mišljeno na jedro.

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

Predator X je izjavil:

Glede na vse rečeno bi rekel, da je višji IPC kot pri intel. No to ni mišljeno za vse inštrukcije, ampak v teh primerljivih benchi kot je CB bi znal bit hitrejši.

AMD je že spet zelo tiho glede novih procov, recimo pri 2000 seriji so že vnaprej povedali, da je samo izboljšan ZEN. Imel so pa na slidih "improves zen in multiple dimensions" - to je direktno mišljeno na jedro.


Mogoče še niso dosti optimatizirali in stestirali procesorjev da bi se lahko že hvalili sicer pa leaki še bojo do sedaj imamo samo en leak od enega prvih ES procesorja
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Wrop ::

IPC naj bi bil višji za 10-15 % glede na zen+. Če pa še frekvence povišajo za 10 %, pridemo že na 20-25 % večjo zmogljivost na jedro. Če bo še več, potem bo to že čista zmaga za AMD.
Če pustijo število jeder isto, kot je sedaj, bo še precej manjša poraba ob istih frekvencah. Cel čip bi bil manjši, kar se lahko, kljub ob slabših izkoristih dobrih čipov na novem procesu, pretopi v večjo maržo ali nižje cene. Intel cenovno vsaj še eno leto ne bo imel nekega odgovora.

D3m ::

Wrop je izjavil:

IPC naj bi bil višji za 10-15 % glede na zen+. Če pa še frekvence povišajo za 10 %, pridemo že na 20-25 % večjo zmogljivost na jedro. Če bo še več, potem bo to že čista zmaga za AMD.
Če pustijo število jeder isto, kot je sedaj, bo še precej manjša poraba ob istih frekvencah. Cel čip bi bil manjši, kar se lahko, kljub ob slabših izkoristih dobrih čipov na novem procesu, pretopi v večjo maržo ali nižje cene. Intel cenovno vsaj še eno leto ne bo imel nekega odgovora.


In to je sedaj bistvo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

5% višji ipc in 2c do 5ghz bo že veliko.

ziga1990 ::

FlyingBee je izjavil:

5% višji ipc in 2c do 5ghz bo že veliko.



+ normalne cene
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Predator X ::

D3m ::

Uffff....13% avg.

In to na isti frekvenci, kot trenutno Zen+.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

pegasus ::

Da, tudi moji viri mi kažejo take številke.

Predator X ::

Seprav ZEN2>SKYLAKE

D3m ::

Jup. Žebelj na krsto.
|HP EliteBook|R5 6650U|

RegulusDraco ::

meh, bo pa Intel zvišal frekvence, dodal par jeder in naredil umetne teste kjer bo na veliko pisalo 50% boljši do konkurence, pa se bodo še vedno prodajali.

:D


/sarcasm off
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

D3m ::

Ni rešitev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

RegulusDraco ::

cant fucking wait zen2.

Rebuild the whole PC.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

če se te številke o ipcju resnične bo zen2 zakon 8-)

RegulusDraco je izjavil:

meh, bo pa Intel zvišal frekvence, dodal par jeder in naredil umetne teste kjer bo na veliko pisalo 50% boljši do konkurence, pa se bodo še vedno prodajali.

:D


/sarcasm off

na voljo samo pozimi na antarktiki, drugače se preveč pregreva :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FlyingBee ::

Predator X je izjavil:

Seprav ZEN2>SKYLAKE

Na podlagi scientific testa avg 13% višji IPC v neomenjenem programju!? Skylake je kdaj prišel ven?

gendale2018 je izjavil:

če se te številke o ipcju resnične bo zen2 zakon 8-)

RegulusDraco je izjavil:

meh, bo pa Intel zvišal frekvence, dodal par jeder in naredil umetne teste kjer bo na veliko pisalo 50% boljši do konkurence, pa se bodo še vedno prodajali.

:D


/sarcasm off

na voljo samo pozimi na antarktiki, drugače se preveč pregreva :))

Tudi poleti na Antarktiki, če ni Radeonke še zraven v ohišju.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

Predator X je izjavil:

Seprav ZEN2>SKYLAKE

Na podlagi scientific testa avg 13% višji IPC v neomenjenem programju!? Skylake je kdaj prišel ven?

gendale2018 je izjavil:

če se te številke o ipcju resnične bo zen2 zakon 8-)

RegulusDraco je izjavil:

meh, bo pa Intel zvišal frekvence, dodal par jeder in naredil umetne teste kjer bo na veliko pisalo 50% boljši do konkurence, pa se bodo še vedno prodajali.

:D


/sarcasm off

na voljo samo pozimi na antarktiki, drugače se preveč pregreva :))

Tudi poleti na Antarktiki, če ni Radeonke še zraven v ohišju.


Ni potrebe po damage controlu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Zen je ravno to po Bulldozerju, tako da...

D3m ::

Bulldozer deluje celo ok, ko v zakup vzameš Intel security fiasko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Ni potrebe po damage control.

D3m ::

Malo glupo si sedaj uporabil ta pomen. Bulldozer je že out.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

mislil sem na tvojo

ziga1990 ::

Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

V bistvu je Zen 2 > Coffe Lake
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Ahim ::

FlyingBee je izjavil:

Skylake je kdaj prišel ven?



2015 prva iteracija.

Potem se enkrat konec 2016 (mobile) oziroma zacetek 2017 (dekstop).

Nato spet konec 2017.

Naslednji rehash Skylake pricakujemo v kratkem, torej konec 2018.

Zakaj te to zanima?

FlyingBee ::

Samo tako, da vem ali bo Zen2> skylake iz 2015 ali 2018.

D3m je izjavil:

V bistvu je Zen 2 > Coffe Lake

Upajmo, samo da pa ne bodo potem tudi take cene.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Cena bo kakršna bo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Predator X je izjavil:

Seprav ZEN2>SKYLAKE

Za naše potrebe je ZEN > SKYLAKE že sedaj, poglej si spec2017.

Ahim ::

FlyingBee je izjavil:

Samo tako, da vem ali bo Zen2> skylake iz 2015 ali 2018.

Glede na to, da je IPC za vse rehashe Skylake enak, je tvoje dlakocepstvo nepotrebno.

Wrop ::

Mora uporabiti še zadnje rešilne bilke, da upraviči nakup 9900K - najzmogljivejšega procesorja za igre.

ziga1990 ::

upam da bo 3700x za cca 450eur
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

gendale2018 ::

da bo imel zen2 večji ipc od teh intelovih jezer ni nemogoče, že zen jim pride zelo blizu
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

ziga1990 ::

gendale2018 je izjavil:

da bo imel zen2 večji ipc od teh intelovih jezer ni nemogoče, že zen jim pride zelo blizu


Kolikor jaz berem se pri zen 2 pričakuje 13% boljši IPC in manjši dvig frekvenc zaradi 7nm procesa isti problem ima verjetno Intel z 10nm

https://semiengineering.com/power-deliv...
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Buggy ::

amapak zen2 bo za nas dobavljiv sele nekje Q2/Q3 2019 tko da nima smisla cakat, ce se zdej kupuje kaj.

ziga1990 ::

Buggy je izjavil:

amapak zen2 bo za nas dobavljiv sele nekje Q2/Q3 2019 tko da nima smisla cakat, ce se zdej kupuje kaj.


a ni to vedno?

boš počakal na zen 2 in nato zvedel da čez pol leta pride ice lake.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

gendale2018 ::

>boš počakal na zen 2 in nato zvedel da čez pol leta pride ice lake
pa ne še eno jezero, se bomo še utopili
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

D3m ::

10nm Ice Lake še ne bo.

Pred tem bo

Cascade Lake
Whiskey Lake
Amber Lake
.
.
.
vse Coffe Lake >:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

gendale2018 ::

a jim ne bo zmanjkalo vode :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Isotropic ::

saj kofi lake je super proc, škoda edino, da imajo supply probleme.
8400 za 160e (najnižja cena) je bila super ugodna ponudba.

RegulusDraco ::

ja seveda, dokler so bile cene izenačene se je praktično bolj splačalo Intla kupit.

Supply problemi pa so pač dali AMDju hud advantage.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Za gaming bi se lahko ZEN drugače obnašal, če bi bil celoten arch optimiziran za nizko latenco... Mogoče se zna zgodit, da bo AMD naredil nekaj tudi na tem, ker trenutno jih samo še to tepe po glavi.

Zanima me tud kakšna bo nova tryzen arhitektura ali bo 1x 8C ali 2x 4C.

FlyingBee ::

Ahim je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Samo tako, da vem ali bo Zen2> skylake iz 2015 ali 2018.

Glede na to, da je IPC za vse rehashe Skylake enak, je tvoje dlakocepstvo nepotrebno.

Ma, ne. Z veseljem kupim Ryzen, ko bom nov pc kupoval, še posebej, če bo res 13% avg lift ipcja s 3000 serijo. Samo nekak malo verjetno se mi zdi, 1000 serija je z Haswell ipc prišla, 2000 serija pa skylake, ampak ta je bil 2015 že zunaj, verjetno 2019 na 10nm Lake tudi ne bo downgrade itd.

BT52 ::

Mene samo zanima, če bodo dvignili kaj NUMcore/ccx. Z inženirskega vidika bi rekel, da ne in bo bolje se osredotočit na prehod na 7nm, ter manjhne arhitekturne popravke. Pustimo PR bla bla. Zlato pravilo čip dizajna je ta, da vedno na prehod na nov proces delaš čim manjše popravke. V bistvu v tej iteraciji delaš prilagoditve na nov proces. Šele naslednjo iteracijo delaš "performance", ter nadgradnjo arhitekture. Zato se mi zdi 4/ccx logično nespremenjen.

Rekel bi celo, da veliko tvegajo z prehodom na novo arhitekturno, ter 7nm spremembo naenkrat. Bilo je veliko debakljev v zgodovini, ko se tole znalo sfižit. Vsekakor pa oni vedo več od mene silikonskega loleka.

Dvig IPCja za 10-15% pa bi me zelo presenetil. Naj pojasnim. Zdaj imajo cpu oddelki velike težave. Saj so špekulativne eksekucije pod drobnogledom hakerjev, ter varnostnih "služb". Tako, da je dviganje IPC preko HW še težje, saj moraš vse kriptrat, preverjat ipd. Vse to so dodattni nepotrebni koraki, ki se pač ne morejo uporabit za inštrukcije na takt :D "IPC". Recimo ZEN ima nek arm kontroler, ki kriptira cache. Zanimivo vsekakor. Mogoče Intel išče podobne načine kako se zavarovat pred Specter in Meltdown luknjami.

Vsekakor za gaming vse nerelevantno, ker jedra so dizajnirana "server first" namenom. Torej performance/watt metrika. Tukaj pa imajo z IF porabo še največ dela.

Če potegnem črto 10% dvig IPC in 4,7 Ghz boost bo velik uspeh. Samo, če tole preberem na glas se sliši slabo za Intel, ki bo mogel spustit cene. Drugače bodo preveč odprli vrata za AMD v consumer trgu. Server trg je bolj previden in premišljen. Tam pa bo odločil čist perf/watt/, ter sama cena deploya per server. Vsekakor velika priložnost, da odvzame AMD velik delež.

Dejansko MI kupci postajamo vedno bolj druga violina. Na GPU smo na suhem z strani AMD že od 2011 (od kdaj je bil prvi GCN). Nvidia pa enako, reže in zaklepa "featurje", ter računajo ekstra za server in AI čipe. Enako se zdaj dogaja na CPU oddelkih. Zato se kregajte kakorkoli hočete. Zdaj smo prepuščeni v nemilost pri programerjih, da izkoristijo številna jedera in niti... Malce mračni zaključek pa vseeno zanimiv, ker vstopamo v novo obdobje.

pegasus ::

To razmišljanje lahko zaključim s tem, kar mnogi cpu dizajnerji razlagajo že nekaj časa: konec moorovega zakona je fantastičen čas za biti cpu dizajner, ker se ponovno gre raziskovat alternativne pristope in se ne drka več enega in istega, kot minulih 20+ let.

Brane3 ::

Edit - post deleted. Bluzil, preden sem BTjev post prebral do konca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane3 ()

Brane3 ::

@pegasus:

Kaj misliš o RISC-V ?

Ma kakšne šanse in kje ?
Ali je mogoče v tvojem svetu to premajhna sprememba, bi mogpče morali iti v kake bolj clockless designe, ali pa mogoče invsetirati več v razvoj interconnecta itd ?
««
256 / 611
»»