» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
165 / 611
»»

klinker ::

Sej R5 ni se cel mesec na policah. Imate referenco...se bo ze vidlo cez 1 mesec kaj bo.
Kar se mene tice, je s prihodom R5 intel postal nezanimiv in nikakor racionalen nakup, z izjemo G4560ke. V vsem ostalem je AMD overall boljsi nakup, tako da bodo zanimive prodajne cifre cez 1 mesec.

AapocalypseE je izjavil:

klinker je izjavil:

Ajde se bunit za nic...kaj je zdaj narobe ce ima AMD svoj power plan? Sej ga ima HP itd tudi...izberes drugega ce ti ta ne odgovarja pa je.


Intel ima tudi svoj power plan?



Ne ga nima...pa kaj pol. Te kdo sili uporabljat AMDjev power plan?

frudi ::

Še Samsung ti inštalira svoj power plan, pa gre samo za nek beden SSD.

Ryzen Balanced plan pa je fajn zato, ker združi performance prednosti high performance plana, ampak hkrati varčevanje s porabo prepusti procesorju, za razliko od default balanced plana, ki sam preklaplja stanja procesorja (precej počasneje, kot je to sposoben procesor sam).

Torej ni čisto nič slabega na tem planu, razen za kretene, ki iščejo kakršnekoli izgovore za pljuvat. Se pa človek vpraša, kaj takšni Intel Inside, Idiot Outside kreteni počnejo v tej temi, če jim le-ta povzroča duševne travme.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

AapocalypseE ::

Zanimivo, da se proda toliko več Intela, če je ryzen tako izjemen, kot ga želite predstavit ;)

D3m ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Darwin, kje boš D3mu razložil kaj je za referenco, še vedno sprašuje, ker ne razume. Zdaj bo šele zanimivo, ko je matičnih dovolj in so šele zrihtal poporodne težave, bomo videli npr. čez 2 meseca, lahko pa potrdim, da so v aprilu pri mf več 7700k prodali kot ryzna r5 1600 in 1600x, glede na njihove podatke.


Še, kar izzivaš. :)

AapocalypseE je izjavil:

Zanimivo, da se proda toliko več Intela, če je ryzen tako izjemen, kot ga želite predstavit ;)


Nič takega.

Čustvena manipulacija in statusni simbol.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

frudi ::

AapocalypseE je izjavil:

Zanimivo, da se proda toliko več Intela, če je ryzen tako izjemen, kot ga želite predstavit ;)

Ker v tvoji zblojeni glavi to, da AMD ponuja boljše in cenejše procesorje pomeni, da bodo kar vsi nehali kupovati Intel?

Si še prezelen, da bi se spomnil dni prvih Athlonov, Thunderbirdov, Thoroughbredov in Athlonov X2? Ali pa celo bolj nazaj, dni 486 DX4-100? 386 DX-40? Tudi takrat je 500-kilska gorila Intel prodal več procesorjev od AMDja, pa nihče pri zdravi pameti ne bo trdil, da so bili Intelovi procesorji tedaj boljši.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

tikitoki ::

klinker je izjavil:

Kako se ne bo prodajal.
Konkurencnih 12 niti na 3,4Ghz in 65W za 230€ :)
pri Intelu je ta trenutek le se G4560 zanimiv, ostalo odpade, razen v specificnih primerih.


Meh, sem kupil 8 nitnega INTELA za 210 EUR pred 4 leti. Zgleda, da bom se cakal, da za ta denar dobim nekaj konkretno hitrejsega.

Modri dirkač ::

frudi je izjavil:

Še Samsung ti inštalira svoj power plan, pa gre samo za nek beden SSD.

Ryzen Balanced plan pa je fajn zato, ker združi performance prednosti high performance plana, ampak hkrati varčevanje s porabo prepusti procesorju, za razliko od default balanced plana, ki sam preklaplja stanja procesorja (precej počasneje, kot je to sposoben procesor sam).

Torej ni čisto nič slabega na tem planu, razen za kretene, ki iščejo kakršnekoli izgovore za pljuvat. Se pa človek vpraša, kaj takšni Intel Inside, Idiot Outside kreteni počnejo v tej temi, če jim le-ta povzroča duševne travme.


Res je, ampak če bi AMDjev launch bil dobro skoordinirana zadeva, bi z MS tole že v štartu porihtali, pred izzidom.

Tole krpanje levo in desno pač pusti grenak priokus.
Everybody lies!

D3m ::

Saj je bila "skoordinirana".

Samo nobeden ni verjel, da jim bo dejansko uspel met in so se posvečali drugim projektom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

frudi je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Zanimivo, da se proda toliko več Intela, če je ryzen tako izjemen, kot ga želite predstavit ;)

Ker v tvoji zblojeni glavi to, da AMD ponuja boljše in cenejše procesorje pomeni, da bodo kar vsi nehali kupovati Intel?

Si še prezelen, da bi se spomnil dni prvih Athlonov, Thunderbirdov, Thoroughbredov in Athlonov X2? Ali pa celo bolj nazaj, dni 486 DX4-100? 386 DX-40? Tudi takrat je 500-kilska gorila Intel prodal več procesorjev od AMDja, pa nihče pri zdravi pameti ne bo trdil, da so bili Intelovi procesorji tedaj boljši.


Ryzen je dober za svojo ceno, ampak ni boljši od Intela.

DarwiN ::

Ryzen 5 je šel v prodajo šele 11. aprila.

Drgač pa je za povprečnega uporabnika Intel danes še vedno boljši, ampak AMD je pa boljši nakup, ker ima boljši p/p in boljši potencial za prihodnost.

7700k je luksuzni dragi avtomobil za 2 osebi, ki dosega hitrost 250 km/h.

Ryzen 1600 je pa odličen avtomobil za zmerno ceno za 4 osebe, ki dosega hitrost 200 km/h.

Takole imamo.:D Zdaj pa, tistih dodatnih 50km/h nihče ne potrebuje (med 100fps in 110fps ni razlike), a ne. Po drugi strani si pa človek ustvari družino in v 7700k ne bo dobil otrok, ker vozilo sprejme le 2 osebi.

Kateri je torej boljši? :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

klinker ::

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:

Kako se ne bo prodajal.
Konkurencnih 12 niti na 3,4Ghz in 65W za 230€ :)
pri Intelu je ta trenutek le se G4560 zanimiv, ostalo odpade, razen v specificnih primerih.


Meh, sem kupil 8 nitnega INTELA za 210 EUR pred 4 leti. Zgleda, da bom se cakal, da za ta denar dobim nekaj konkretno hitrejsega.


Hudo. Jst pa cel server s 16 nitmi in 48gb rama za 300€...ne vem pa kaj ima to veze z debato in novimi procesorji.
Ryzen ta moment pac ponuja najvec za dan denar, to je to. i3, i5 in i7 so pac neracionalen nakup ta trenutek.

D3m ::

AapocalypseE je izjavil:

frudi je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Zanimivo, da se proda toliko več Intela, če je ryzen tako izjemen, kot ga želite predstavit ;)

Ker v tvoji zblojeni glavi to, da AMD ponuja boljše in cenejše procesorje pomeni, da bodo kar vsi nehali kupovati Intel?

Si še prezelen, da bi se spomnil dni prvih Athlonov, Thunderbirdov, Thoroughbredov in Athlonov X2? Ali pa celo bolj nazaj, dni 486 DX4-100? 386 DX-40? Tudi takrat je 500-kilska gorila Intel prodal več procesorjev od AMDja, pa nihče pri zdravi pameti ne bo trdil, da so bili Intelovi procesorji tedaj boljši.


Ryzen je dober za svojo ceno, ampak ni boljši od Intela.


Narobe razmišljaš.

Ti gledaš preveč subjektivno in simbolično na Intel.

Ni slab. Ni pa trenutno boljši, žal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

klinker ::

Ce se gleda izkljucno single core performance je Intel res se vedno boljsi, je pa za dan denar Ryzen bolj racionalen nakup, ker overall ponuja vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

D3m ::

klinker je izjavil:

Ce se gleda izkljucno single core performance je Intel res se vedno boljsi, je pa za dan denar Ryzen bolj racionalen nakup, ker overall ponuja vec.


Odvisno.

Agner pravi, da je boljši od Intela oz. bi moral v praksi biti Ryzen boljši, če bi imel iste frekvence, kot 7700K.

The single-thread instructions per clock rate of Ryzen is higher than for any Intel processor, except for 256-bit vector code. I am testing the Ryzen right now and the test results are coming soon. Please be patient.


http://www.agner.org/optimize/blog/read...

P.S.

So on the whole gaming performance thing. It looks a bit multifaceted but nothing long lasting:
1.Currently win10 power management is not Zen aware, so either you park cores and get very slow wake up and get the XFR clocks or you disable core parking and don't get the XFR clocks. AMD released a work around power profile, but its a stop gap, Zen needs the equivalent of intel speedstep support in windows.

2. Memory latency is high, lots of initial reviews where done at DDR4 2133/2400 with high timings resulting in around 100ns memory access times in canned benchmarks (sandra, ADIA, sysmark etc). With new BIOS memory latency is lowered and higher frequencies are becoming easier to hit eg. 3200mhz CAS 14/16 . This is bring those memory latency numbers down to low 70's and on some motherbaord/memory combinations high 60's.

3. Inter CCX fabric clock and thus latency/throughput is tied to memory clock, so between this and point 2 upping memory clock has a big performance impact in gaming far bigger then on intel platforms. my guess is latency both inter CCX and to memory but i guess it could be throughput.

4. Nvidia Drivers seem to run into performance issues in many games above 4 physical cores. Its an odd problem, cant be clearly seen in all games, but as core counts increase NV performance can go backwards while Radeon performance goes forward. This can be seen on both Broadwell-E and Ryzen. Given the current GPU landscape this wasn't picked up initially because everyone tested on 1070/1080/1080ti etc and tested 1800X's against 7700k's.

5. Some games are doing things Zen doesn't like, AOTS got 20% perf up lift via a patch, we will have to wait and see what other games bring.

Unfortunately regular hardware sites aren't keeping up with this very fluid and changing environment, you have to take to forums and youtube reviewers (yuk) to see this stuff being tested.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

tikitoki ::

klinker je izjavil:

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:

Kako se ne bo prodajal.
Konkurencnih 12 niti na 3,4Ghz in 65W za 230€ :)
pri Intelu je ta trenutek le se G4560 zanimiv, ostalo odpade, razen v specificnih primerih.


Meh, sem kupil 8 nitnega INTELA za 210 EUR pred 4 leti. Zgleda, da bom se cakal, da za ta denar dobim nekaj konkretno hitrejsega.


Hudo. Jst pa cel server s 16 nitmi in 48gb rama za 300€...ne vem pa kaj ima to veze z debato in novimi procesorji.
Ryzen ta moment pac ponuja najvec za dan denar, to je to. i3, i5 in i7 so pac neracionalen nakup ta trenutek.


Razlika je v tem, da sem kupil nov procesor in neki rabljenega, brez garancije na ebayu, kot ti. Tko, da ne mesi paradiznikov in mangov.

Vsi se veselite nekih super duper cen oz. p/p, ki je bil na voljo ze pred pol desetletja, ce nisi nesposobne trol in si vzel pravi procesor.

Se strinjam, da so novi Ryzen procesorji solidni. Sam vcasih si cez dve leti nujno rabil menjati sistem, sedaj pa niso po pol desetletja sposobni mi ponuditi procesorja z boljsim p/p. Res neverjetno, da mi dol visi za tak napredek.

AapocalypseE ::

Zna ryzen past pod 60fps in to se ne bi smelo zgodit.

Jarno ::

Za gaming je Ryzen R5 1600 top, pa še futureproof.
Sem si že sestavil par konfiguracij in ugotovil, da je problem v odsotnosti dobre grafe za 350€ (1070 gap).

Intel je drugače še vedno super za napredne emulatorje tipa Dolphin, PCSX2, Cemu...

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

Zna ryzen past pod 60fps in to se ne bi smelo zgodit.




gamernexus.
Lp

AapocalypseE ::

Problem, ker pokaže low fps, a ne?

D3m ::

Ampak to 1 igra.

Greš na TPU pa min. fps seka ven pri Ryzenu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

Problem, ker pokaže low fps, a ne?


Sam ne mi nabijat, da je i5 7600K skor 2x hitrejši od i5 2500K.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Naredi sam test in boš zagotovo vedel...

klinker ::

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:

Kako se ne bo prodajal.
Konkurencnih 12 niti na 3,4Ghz in 65W za 230€ :)
pri Intelu je ta trenutek le se G4560 zanimiv, ostalo odpade, razen v specificnih primerih.


Meh, sem kupil 8 nitnega INTELA za 210 EUR pred 4 leti. Zgleda, da bom se cakal, da za ta denar dobim nekaj konkretno hitrejsega.


Hudo. Jst pa cel server s 16 nitmi in 48gb rama za 300€...ne vem pa kaj ima to veze z debato in novimi procesorji.
Ryzen ta moment pac ponuja najvec za dan denar, to je to. i3, i5 in i7 so pac neracionalen nakup ta trenutek.


Razlika je v tem, da sem kupil nov procesor in neki rabljenega, brez garancije na ebayu, kot ti. Tko, da ne mesi paradiznikov in mangov.

Vsi se veselite nekih super duper cen oz. p/p, ki je bil na voljo ze pred pol desetletja, ce nisi nesposobne trol in si vzel pravi procesor.

Se strinjam, da so novi Ryzen procesorji solidni. Sam vcasih si cez dve leti nujno rabil menjati sistem, sedaj pa niso po pol desetletja sposobni mi ponuditi procesorja z boljsim p/p. Res neverjetno, da mi dol visi za tak napredek.


Novih 8 niti za 200€ od Intela vsekakor nisi dobu, razen ce je blo preko veze s 30% rabata, tako da ne pocaj pravljic.
Vseeno pa spet to nima nobene veze z danasnjimi procesorji ki so v prodaji in je ta debata s tabo totalno brezpredmetna.

frudi ::

AapocalypseE je izjavil:

frudi je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Zanimivo, da se proda toliko več Intela, če je ryzen tako izjemen, kot ga želite predstavit ;)

Ker v tvoji zblojeni glavi to, da AMD ponuja boljše in cenejše procesorje pomeni, da bodo kar vsi nehali kupovati Intel?

Si še prezelen, da bi se spomnil dni prvih Athlonov, Thunderbirdov, Thoroughbredov in Athlonov X2? Ali pa celo bolj nazaj, dni 486 DX4-100? 386 DX-40? Tudi takrat je 500-kilska gorila Intel prodal več procesorjev od AMDja, pa nihče pri zdravi pameti ne bo trdil, da so bili Intelovi procesorji tedaj boljši.


Ryzen je dober za svojo ceno, ampak ni boljši od Intela.

Ti se kar tolaži s tem, medtem ko moraš zapirat Youtube, Twitch, Skype, antivirus in ostale aplikacije, da ti ne bremzajo iger.

Jaz se pa vmes režim, ko lahko compilam projekte v visual studio, medtem ko nabijam igre, pa mi v ozadju laufajo virtualne mašine, 3 browserji s skupno 50-100 tabi, sql server in še kaj, pa vse skupaj še vedno laufa hitreje, kot mi je vsaka stvar posebej prej na Intelu :P
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

gmajna84 ::

Kot je okoli leta 2010 intel izdal i7 980 serijo...se pravi takrstni 6jedrniki...je sedaj tudi amd naredil zelo dobre procesorje za nadaljna mnoga leta

Realno vsak, ki si 980 serijo se vedno lasti, ima se vedno super proc...sploh ce je navit na 4ghz sli vec...in isto bo z novimi amd-j8

SuperVeloce ::

klinker je izjavil:

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:

Kako se ne bo prodajal.
Konkurencnih 12 niti na 3,4Ghz in 65W za 230€ :)
pri Intelu je ta trenutek le se G4560 zanimiv, ostalo odpade, razen v specificnih primerih.


Meh, sem kupil 8 nitnega INTELA za 210 EUR pred 4 leti. Zgleda, da bom se cakal, da za ta denar dobim nekaj konkretno hitrejsega.


Hudo. Jst pa cel server s 16 nitmi in 48gb rama za 300€...ne vem pa kaj ima to veze z debato in novimi procesorji.
Ryzen ta moment pac ponuja najvec za dan denar, to je to. i3, i5 in i7 so pac neracionalen nakup ta trenutek.


Razlika je v tem, da sem kupil nov procesor in neki rabljenega, brez garancije na ebayu, kot ti. Tko, da ne mesi paradiznikov in mangov.

Vsi se veselite nekih super duper cen oz. p/p, ki je bil na voljo ze pred pol desetletja, ce nisi nesposobne trol in si vzel pravi procesor.

Se strinjam, da so novi Ryzen procesorji solidni. Sam vcasih si cez dve leti nujno rabil menjati sistem, sedaj pa niso po pol desetletja sposobni mi ponuditi procesorja z boljsim p/p. Res neverjetno, da mi dol visi za tak napredek.


Novih 8 niti za 200€ od Intela vsekakor nisi dobu, razen ce je blo preko veze s 30% rabata, tako da ne pocaj pravljic.
Vseeno pa spet to nima nobene veze z danasnjimi procesorji ki so v prodaji in je ta debata s tabo totalno brezpredmetna.

haswell xeon ftw. eni so fajn deal dobili
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

AapocalypseE ::

frudi je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

frudi je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Zanimivo, da se proda toliko več Intela, če je ryzen tako izjemen, kot ga želite predstavit ;)

Ker v tvoji zblojeni glavi to, da AMD ponuja boljše in cenejše procesorje pomeni, da bodo kar vsi nehali kupovati Intel?

Si še prezelen, da bi se spomnil dni prvih Athlonov, Thunderbirdov, Thoroughbredov in Athlonov X2? Ali pa celo bolj nazaj, dni 486 DX4-100? 386 DX-40? Tudi takrat je 500-kilska gorila Intel prodal več procesorjev od AMDja, pa nihče pri zdravi pameti ne bo trdil, da so bili Intelovi procesorji tedaj boljši.


Ryzen je dober za svojo ceno, ampak ni boljši od Intela.

Ti se kar tolaži s tem, medtem ko moraš zapirat Youtube, Twitch, Skype, antivirus in ostale aplikacije, da ti ne bremzajo iger.

Jaz se pa vmes režim, ko lahko compilam projekte v visual studio, medtem ko nabijam igre, pa mi v ozadju laufajo virtualne mašine, 3 browserji s skupno 50-100 tabi, sql server in še kaj, pa vse skupaj še vedno laufa hitreje, kot mi je vsaka stvar posebej prej na Intelu :P


WooW... a sem lahko tvoj prijatelj?

Jaz pa sem šal marca za dva tedna na Maldive in bi si lahko kupil za ta denar 9x 1700 ryzena iz MF...

Ampak še bom počakal na menjavo, ker sem še zadovoljen s svojim 3570k...

JeeJ WooW....

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

Naredi sam test in boš zagotovo vedel...


Že problemček se pojav pri razliki med 4C/6C in 6C/8C. Prej bi pričakoval veliko več razlike pri 4C vs 6C ... Iz njegovih testov bi rekel, da se splača kupiti 8C ali 4C...

AapocalypseE ::

In dajte se zavedat ljudje:

One final reminder: It's not just cores doing this. People seem to forget that cores between architectures are not necessarily the same. If it were just cores, the FX series would have been defensible - but the architecture was vastly different. We are still limited by the slowest thread in gaming; it is the architecture and design of those cores that matters.

frudi ::

AapocalypseE je izjavil:

WooW... a sem lahko tvoj prijatelj?

Ne, ta privilegij je rezerviran za ljudi, ki znajo kdaj kaj pametnega povedat.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

AapocalypseE ::

Kaj ne rabiš zapirat med igranjem je zelo pametno in predvsem pomembno vedet...

Zgodovina sprememb…

rdecaluc ::

Ja nekak pokaže realno uporabo ane. Nimamo vsi računalnika za okras kot ga imate nekateri.
Est modus in rebus. ,typos

frudi ::

AapocalypseE je izjavil:

Kaj ne rabiš zapirat med igranjem je zelo pametno in predvsem pomembno vedet...

Seveda je. Ko vidim vas ubožce na Intelih, kako morate zapirati browserje in antiviruse in vse ostalo, zato da vam igre dobro tečejo, mi je kar muka pri srcu. In dobra duša kot sem, vam želim zgolj demonstrirati, kako lepše je življenje s procesorjem, ki ni rahitično podhranjen. Nihče se ne rabi mučiti s tako malo jedri, kot vam jih privošči Intel.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

In dajte se zavedat ljudje:

One final reminder: It's not just cores doing this. People seem to forget that cores between architectures are not necessarily the same. If it were just cores, the FX series would have been defensible - but the architecture was vastly different. We are still limited by the slowest thread in gaming; it is the architecture and design of those cores that matters.



To še ne pomeni, da je ryzen počasnejše jedro. Nimaš pojma in blebletaš neumnosti,... potem pa tud grafične primerjaj brez driverjev in optimizacije.

hojnikb ::

frudi je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Kaj ne rabiš zapirat med igranjem je zelo pametno in predvsem pomembno vedet...

Seveda je. Ko vidim vas ubožce na Intelih, kako morate zapirati browserje in antiviruse in vse ostalo, zato da vam igre dobro tečejo, mi je kar muka pri srcu. In dobra duša kot sem, vam želim zgolj demonstrirati, kako lepše je življenje s procesorjem, ki ni rahitično podhranjen. Nihče se ne rabi mučiti s tako malo jedri, kot vam jih privošči Intel.

Your argument is invalid; windows 10 ma game mode, ki to lepo pozapre :)
#brezpodpisa

AapocalypseE ::

Predator X je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

In dajte se zavedat ljudje:

One final reminder: It's not just cores doing this. People seem to forget that cores between architectures are not necessarily the same. If it were just cores, the FX series would have been defensible - but the architecture was vastly different. We are still limited by the slowest thread in gaming; it is the architecture and design of those cores that matters.



To še ne pomeni, da je ryzen počasnejše jedro. Nimaš pojma in blebletaš neumnosti,... potem pa tud grafične primerjaj brez driverjev in optimizacije.


Aja?

A je 4C/8T ryzen konkurenčen 4C/8T Intelu?

Nima ryzen zaradi lepšega nižjo ceno per core od Intela...

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

Predator X je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

In dajte se zavedat ljudje:

One final reminder: It's not just cores doing this. People seem to forget that cores between architectures are not necessarily the same. If it were just cores, the FX series would have been defensible - but the architecture was vastly different. We are still limited by the slowest thread in gaming; it is the architecture and design of those cores that matters.



To še ne pomeni, da je ryzen počasnejše jedro. Nimaš pojma in blebletaš neumnosti,... potem pa tud grafične primerjaj brez driverjev in optimizacije.


Aja?

A je 4C/8T ryzen konkurenčen 4C/8T Intelu?

Nima ryzen zaradi lepšega nižjo ceno per core od Intela...


Ja je konkurenčen.

AapocalypseE ::

Torej boš rekel, da je tako hiter kot 7700K?

frudi ::

hojnikb je izjavil:

Your argument is invalid; windows 10 ma game mode, ki to lepo pozapre :)

Kira beda, da rabi Intel neke svoje posebne nastavitve v Windowsih. AMD tega ne rabi. Naj Intel raje prodaja ne-rahitične procesorje, pa ne bodo rabili takih trikov :P
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

AapocalypseE ::

frudi, lepo te hojnik zaključil...

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

Torej boš rekel, da je tako hiter kot 7700K?


Hitro CBR15 R5 1500X na 4GHz in i7 7700K na 5GHz. Primerjaj še P/W.
Sam ne kaztat nekih gaming benchmarkov z GTX kartico, ker nekateri špili imajo velke probleme.

LP

Zgodovina sprememb…

frudi ::

AapocalypseE je izjavil:

frudi, lepo te hojnik zaključil...

Kaj je zaključil? Da mora celo Microsoft pomagat Intelu, da v najbolj osnovnih stvareh, kot je poganjanje iger, ni zanič? AMD vsaj sam nardi svoj power plan, Intel pa rabi še pomoč Microsofta, pa še pol ne more poganjat pol toliko stvari naenkrat, kot Ryzen. Jao ej...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

AapocalypseE ::

Predator X je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Torej boš rekel, da je tako hiter kot 7700K?


Hitro CBR15 R5 1500X na 4GHz in i7 7700K na 5GHz. Primerjaj še P/W.
Sam ne kaztat nekih gaming benchmarkov z GTX kartico, ker nekateri špili imajo velke probleme.

LP


A zdaj pa se bojiš iger 4C/8T ryzen vs. 4C/8T Intel?

Ker dobro veš kateri je hitrejši...

In nimajo igre problem, ampak jih ima spet amd...

Naj že amd naredi nekaj TOP, da bomo vsi meli zavezan jezik...

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

Predator X je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Torej boš rekel, da je tako hiter kot 7700K?


Hitro CBR15 R5 1500X na 4GHz in i7 7700K na 5GHz. Primerjaj še P/W.
Sam ne kaztat nekih gaming benchmarkov z GTX kartico, ker nekateri špili imajo velke probleme.

LP


A zdaj pa se bojiš iger 4C/8T ryzen vs. 4C/8T Intel?

Ker dobro veš kateri je hitrejši...

In nimajo igre problem, ampak jih ima spet amd...

Naj že amd naredi nekaj TOP, da bomo vsi meli zavezan jezik...


Sure.
http://www.pcgameshardware.de/Ryzen-7-1...

Zgodovina sprememb…

klinker ::

AapocalypseE je izjavil:

Torej boš rekel, da je tako hiter kot 7700K?


Ni..ni pa niti dosti pocasnejsi in s ceno 7700 si lahko intel ta cpu vtakne tam kamor sonce nikoli ne posije, enako velja za i3 in i5ke.
Iste fore imate kot sloncek in d3m, ko neke bedne detajle in 3 fps izpostavljate.

hojnikb ::

frudi je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

frudi, lepo te hojnik zaključil...

Kaj je zaključil? Da mora celo Microsoft pomagat Intelu, da v najbolj osnovnih stvareh, kot je poganjanje iger, ni zanič? AMD vsaj sam nardi svoj power plan, Intel pa rabi še pomoč Microsofta, pa še pol ne more poganjat pol toliko stvari naenkrat, kot Ryzen. Jao ej...

*khm* game mode sploh ni speficičen intelu, ampak dela na vsaki platformi in daje prioriteto game exetu, ostali pa najnižjo možno. Medtem pa je recimo amdjo power plan specifika ryzenu (pa še sam ga morš dat gor, ne pride out of the box).

Intel ima pač močna jedra in 7700K je lep dokaz tega.

btw, zakaj mam vedno bolj občutek, da imate rdečke vedno težave s samopotrjevanjem ?
Kupte igračko, pa morte vsakega prepričat kak dbest stvar je to. C'mon.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

AapocalypseE ::

Rdečke imajo zato takšne probleme, ker vedno samo sledijo in niso nikoli na vrhu... želja je pač vrh, ampak jim to amd ne omogoča. Ne cpu in ne gpu.

ryzen preveč v nekaterih igrah popuši, da bi ga kupil. Kako bo z ryzen 2 bomo videli, ampak Intel ne bo spal...

ziga1990 ::

m0LN4r je izjavil:

Zdej bo sla prodaja:



The AMD way


meni ta način ni vseč toliko imam občutek da je voltaža kar visoka
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

Rdečke imajo zato takšne probleme, ker vedno samo sledijo in niso nikoli na vrhu... želja je pač vrh, ampak jim to amd ne omogoča. Ne cpu in ne gpu.

ryzen preveč v nekaterih igrah popuši, da bi ga kupil. Kako bo z ryzen 2 bomo videli, ampak Intel ne bo spal...



OMG.
To ni GPU.

Ryzen je hitrejši od haswella.
Ubistvu je R5 1500X 4GHz nekak 4.3GHz i7 4790K

Grey ::

hojnikb je izjavil:


btw, zakaj mam vedno bolj občutek, da imate rdečke vedno težave s samopotrjevanjem ?
Kupte igračko, pa morte vsakega prepričat kak dbest stvar je to. C'mon.

Anymal in Street Racer sta uspela s transferenco. Dejansko vedno uspeta zagnojit temo z nekim merjenjem kur*a. Psihopata par excelence, kjer ti bo en stisnil roko z največjim Snakeoil Salesman nasmeškom na obrazu in figo v žepu, drugi pa pride pa ti ga od zadaj zarine. Bolestno potrebna tega, da sta najboljša, najlepša in najpametnejša, kar se kaže v samem odnosu tu in čist nevmesnim metanjem Maldivov v temo o procesorjih...mislm c'mon tisto je bilo čist mimo in se je lepo pokazalo, na kak način razmišlja...preveč očiten manjvrednostni kompleks s kančkom narcisoidnosti.
««
165 / 611
»»