» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
561 / 611
»»

Mr.B ::

Wrop je izjavil:

12700F + MAG B660M Mortar (330 + 170) za manj kot samo za 5800X3D, po trenutnih cenah. Za 10 % manj fps pri 1080p, če imaš 3080.
Zen 3 se še dodatno cenijo po trgovinah, pa že prej so bili povsem no brainer nakupi, kot so nekateri trdili. Le zakaj bi to delali, če pa naj bi imeli najboljše produkte. :)) 5900X za 390 €, če pa je že za 500 € no brainer nakup. Za 300 €, ga še jaz takoj vtaknem v B450.

Ti si to kar pripoveduj, pripoveduj pripoveduj..


meho7 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

tikitoki je izjavil:

DarwiN je izjavil:

90 prodanih kosov, pravzaprav.. In ponovno zaloga. Gredo za med. :) Še en indikator, da se marsikdo preprosto požvižga na ceno.


90 prodanih CPUjev na sto miljonskem trziscu. WOW


Hmmmm, nisem vedel, da imajo švabi samo eno trgovino.
Tega še nisem jemal.

Caseking ga je prodajal za 489€ - trenutno je out of stock. Pri alternate je 509€ - se 3je komadi na voljo. E-tech ter Ditech 519€. Zakaj so cene tako visoke? A AMD ni vedel da bo tak naval?

A ni cena 450$. v bistvi je samo 50€ :| drazji, kot v $. No cak koliko je $ vs €. Aja sedaj obrazlozi zakaj jamras ce ne znas racunat.

hujsk1999 je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

in kje naj ga drugje kupimo MF ki ne pošilja v Slovenijo?

Kup si 5900X za 350€. Ne boš valda deval 600€ za počasnega 8-jedrnika ki je hiter samo v igrcah na nizki ločljivosti. :))8-):)

Vemo kako je to pri intlu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Mr.B ::

meho7 je izjavil:

Pol dneva od launcha pa je out of stock dobesedno v vseh trgovinah. Svasta

Proshop dobi naslednjo posiljko sele Maja :))

etech je na zalogi.. Ampak verjetno je nekaj narobe, da je proc, ki je tako dober v domeni 720p razprodan...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Jarvice ()

Zimonem ::

5800x3d bo bolj redka ptica. Bo šlo večji del v server segment. Pri končnih kupcih gre poje bolj za poizkus kako se tehnologija obnaša v praksi.

MetalLord ::

Ta menjava samo CPU-ja je tako tako, enkrat moraš zamenjati celo platformo. Konec leta bo verjetno že 7600X 20% boljši. Kot upgrade Ryzen 1000-3000 je pa ok, da podaljšaš življenje še za vsaj 2 leti.

Buggy ::

..se strinjam, poleg tega je za zadnji upgrade na AM4 s tem ce zelis samo podaljsati zivljensko dobo trenutne platforme, skoraj bolj smiselno vzeti 5900x, ki je overall bolj smiselen in poceni nakup.

Sam se v roku enega leta s trenutnega 5600X bolj nagibam v menjavo celotnega sistema.

Wrop ::

Mr.B je izjavil:

Wrop je izjavil:

12700F + MAG B660M Mortar (330 + 170) za manj kot samo za 5800X3D, po trenutnih cenah. Za 10 % manj fps pri 1080p, če imaš 3080.
Zen 3 se še dodatno cenijo po trgovinah, pa že prej so bili povsem no brainer nakupi, kot so nekateri trdili. Le zakaj bi to delali, če pa naj bi imeli najboljše produkte. :)) 5900X za 390 €, če pa je že za 500 € no brainer nakup. Za 300 €, ga še jaz takoj vtaknem v B450.

Ti si to kar pripoveduj, pripoveduj pripoveduj..



:))

Kupci glasujejo z denarnico. Podatki, kažejo, da AMD s svojimi "no brainer" nakupi, ni pridobival tržnega deleža. Kraljevanje za 1 fps na grafih ne prinaša denarja, če nimaš tudi cen dobro postavljenih. Da o časovnem izidu nekaterih produktov niti ne omejam.
Neučakance, so zgleda lepo pomolzli, sedaj bo treba od AMD (še) več napora. Ni prav veliko ljudi, ki bodo šli v menjavo CPU za povprečno 30 % večjo zmogljivost (2700X -> 5700X).

Mr.B ::

Wrop je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Wrop je izjavil:

12700F + MAG B660M Mortar (330 + 170) za manj kot samo za 5800X3D, po trenutnih cenah. Za 10 % manj fps pri 1080p, če imaš 3080.
Zen 3 se še dodatno cenijo po trgovinah, pa že prej so bili povsem no brainer nakupi, kot so nekateri trdili. Le zakaj bi to delali, če pa naj bi imeli najboljše produkte. :)) 5900X za 390 €, če pa je že za 500 € no brainer nakup. Za 300 €, ga še jaz takoj vtaknem v B450.

Ti si to kar pripoveduj, pripoveduj pripoveduj..



:))

Kupci glasujejo z denarnico. Podatki, kažejo, da AMD s svojimi "no brainer" nakupi, ni pridobival tržnega deleža. Kraljevanje za 1 fps na grafih ne prinaša denarja, če nimaš tudi cen dobro postavljenih. Da o časovnem izidu nekaterih produktov niti ne omejam.
Neučakance, so zgleda lepo pomolzli, sedaj bo treba od AMD (še) več napora. Ni prav veliko ljudi, ki bodo šli v menjavo CPU za povprečno 30 % večjo zmogljivost (2700X -> 5700X).

No pa kljub temu nisi sposoben najti clanka ki bi tvjo trditev, no niti linka :)) "12700F + MAG B660M Mortar (330 + 170) za manj kot samo za 5800X3D, po trenutnih cenah. Za 10 % manj fps pri 1080p, če imaš 3080." :))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Wrop ::



Jaz svoje trditve vsaj za silo preverim, ti samo lapaš.

hujsk1999 ::

12700K+B660+RAM+SSD = 5800X3D (cenovno)
Tale konfiguracija je v Warzonu in CS:GO približno 15% hitrejša od 5800X3D in bistveno hitrejša v vseh ostalih ne-gaming opravilih.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

tikitoki je izjavil:

DarwiN je izjavil:

90 prodanih kosov, pravzaprav.. In ponovno zaloga. Gredo za med. :) Še en indikator, da se marsikdo preprosto požvižga na ceno.


90 prodanih CPUjev na sto miljonskem trziscu. WOW


Hmmmm, nisem vedel, da imajo švabi samo eno trgovino.
Tega še nisem jemal.

P.S. trenutna številka je 340.
Razlika v pisanju: par ur.


Kaca ima spet probleme s sledenjem temu, nic novega.

tikitoki ::

MetalLord je izjavil:

Ta menjava samo CPU-ja je tako tako, enkrat moraš zamenjati celo platformo. Konec leta bo verjetno že 7600X 20% boljši. Kot upgrade Ryzen 1000-3000 je pa ok, da podaljšaš življenje še za vsaj 2 leti.


Veliki vecini je se vedno cez glavo dovolj.

scipascapa ::

hujsk1999 je izjavil:

12700K+B660+RAM+SSD = 5800X3D (cenovno)
Tale konfiguracija je v Warzonu in CS:GO približno 15% hitrejša od 5800X3D in bistveno hitrejša v vseh ostalih ne-gaming opravilih.


resno glede cene? za 449€ dobiš vse to pri intelu? proof? :P

Mr.B ::

Wrop je izjavil:



Jaz svoje trditve vsaj za silo preverim, ti samo lapaš.

Ce si ne more privosciti top gaming , potem pac obstanes na clanku ki si ga linkal... 12700 was only ~7% slower than the 12700K
Od tu dalje, pa verjetno res ne smiselno kupovat 12700k, ali pa 12900k. Ker nadgraditi ga tako ne boü mogel.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

inzenir1337 ::

Mel srečo. Češka trgovina, dostava 7.5€ v SLO:

scipascapa ::

meh

navadni 5800x pa 319EUR, še bolje 5700x pa 298EUR.

Zgodovina sprememb…

inzenir1337 ::

Čez 3 mesce ga prodam naprej za 1500€.

DarwiN ::

Kaj misliš, da je 5800X3d rudarski procesor? :)

Če ne bo zaloge, bo cena najbrž res šla proti 600-700€, ampak čez 3 mesece ga nihče več ne bo kupil, ker bo nova generacija procesorjev trkala na vrata.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

49106 ::

Gre za redek procesor in čisto možno, da bo čez leta cenjen med zbiratelji.

DarwiN ::

Na nemškem ebayju mogoče. Pri nas zagotovo ne.

Btw, inzenir, kako si naročil preko Alze? Meni že dolgo ne deluje stran. Izberem "delivery Slovenia" in se znajdem v nekem loopu, kot da stran ne obstaja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MetalLord ::

Sem imel enak problem sedaj z Alzo, spodaj moraš potrditi piškotke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

inzenir1337 ::

Alza deluje normalno. Naročil že za 5k+ robe in vedno vse ok. Procesor je že predan dostavni službi. Javim v torek kako ga šopa najhitrejši procesor na obli.

DarwiN ::

Shoot, usrani piškotki, ja. Sem jih že zdavnaj dovolil, a stran kljub temu ni bila dostopna. Če ima kdo isto težavo in ne more dostopat do alzashop, najlažje kliknit na ključavnico in pobrisat vse piškotke za omenjeno stran...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnake ::

tikitoki je izjavil:

FireSnake je izjavil:

tikitoki je izjavil:

DarwiN je izjavil:

90 prodanih kosov, pravzaprav.. In ponovno zaloga. Gredo za med. :) Še en indikator, da se marsikdo preprosto požvižga na ceno.


90 prodanih CPUjev na sto miljonskem trziscu. WOW


Hmmmm, nisem vedel, da imajo švabi samo eno trgovino.
Tega še nisem jemal.

P.S. trenutna številka je 340.
Razlika v pisanju: par ur.


Kaca ima spet probleme s sledenjem temu, nic novega.


No, pa razloži zdaj tole dilemo:
- ti blodiš o eni trgovini
- te postavimo pred dejstvo (da si zopet ustrelil kozla - ja, ni prvič :)))
- zdaj pa jaz ne sledim

Kasneje sem videl, da sta te že dva pred mano na to opozorila.

Čakam razlago: kaj je tisto, česar mi ne razumemo/sledimo/NekajTretjega?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

hujsk1999 ::

Ti pa si zelo konfliktna oseba. Kaj pravijo ljudje okoli tebe? So te že izolirali?
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

MetalLord ::

No za tistega 5800X3D rabimo sliko s tvojim nickom, niti ni pomembno kateri, ali hujsk1999 ali inzenir1337 ali pa FireSnack. Ali pa slikaj vsaj tistega Celerona, ki ga dejansko imaš.

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

tikitoki je izjavil:

FireSnake je izjavil:

tikitoki je izjavil:

DarwiN je izjavil:

90 prodanih kosov, pravzaprav.. In ponovno zaloga. Gredo za med. :) Še en indikator, da se marsikdo preprosto požvižga na ceno.


90 prodanih CPUjev na sto miljonskem trziscu. WOW


Hmmmm, nisem vedel, da imajo švabi samo eno trgovino.
Tega še nisem jemal.

P.S. trenutna številka je 340.
Razlika v pisanju: par ur.


Kaca ima spet probleme s sledenjem temu, nic novega.


No, pa razloži zdaj tole dilemo:
- ti blodiš o eni trgovini
- te postavimo pred dejstvo (da si zopet ustrelil kozla - ja, ni prvič :)))
- zdaj pa jaz ne sledim

Kasneje sem videl, da sta te že dva pred mano na to opozorila.

Čakam razlago: kaj je tisto, česar mi ne razumemo/sledimo/NekajTretjega?


jaz sem odgovoril na trditev postavljeno na podlagi teh stevilk. Ocitno so se ti mozgani scvrli.

FireSnake ::

:))

Aha.
Zdaj je pa vse jasno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

Špica, vampi. Super izdelek. Problem je edino cena, ki pa žal najbrž nikoli ne bo razumna, saj gre za nišni produkt z omejeno količino.. Dokler bo AMD lahko služil "milijone", ga bodo proizvajali, potem pa preprosto umaknili. Podobno velja za Epyc X3D procesorje, I guess.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Špica, vampi. Super izdelek. Problem je edino cena, ki pa žal najbrž nikoli ne bo razumna, saj gre za nišni produkt z omejeno količino.. Dokler bo AMD lahko služil "milijone", ga bodo proizvajali, potem pa preprosto umaknili. Podobno velja za Epyc X3D procesorje, I guess.

Dobiti i9 performance v igrah s polovico porabe, s tem da bom nadgradil 3700X, je prakticno no brainer.. Edino kar bo dodatni strosek hladilnik. Rame sem ze sedaj laufal na 3777Mhz, ker na 1800Mhz infinity fibric ni uspelo usposobiti. Konec leta bo strosek grafična, če bo sploh smiselno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

yayo ::

snip, neumnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

DarwiN ::

Ni ravno no brainer, mr.B.. Konec leta boš za ~500€ dobil R5-7600X+B650+32gb rama. Oziroma podoben Raptor Lake sistem, če ZEN4 ne bo podpiral DDR4. Res da je 6 jeder, ampak gaming bo vsaj primerljiv z 5800X3D, verjetno celo odtenek boljši.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Buggy ::

..se tokrat popolnoma strinjam z Darwinom. Taksen upgrade delat ne neki stari platformi (predvidevam da imas se chipset 3xx), ko je pred vrati prakticno iz obeh taborov nova generacija je nesmiselno. Ce ti je na 3-5 leta tezko dat cca. 500-600€ za novo platformo CPU-MB-(RAM pogojno) medtem ko za grafe zmecete pa po 3x toliko, pol res ne vem kolk entuziasta je se ostalo v tebi :P

Mr.B ::

Buggy je izjavil:

..se tokrat popolnoma strinjam z Darwinom. Taksen upgrade delat ne neki stari platformi (predvidevam da imas se chipset 3xx), ko je pred vrati prakticno iz obeh taborov nova generacija je nesmiselno. Ce ti je na 3-5 leta tezko dat cca. 500-600€ za novo platformo CPU-MB-(RAM pogojno) medtem ko za grafe zmecete pa po 3x toliko, pol res ne vem kolk entuziasta je se ostalo v tebi :P

Glede na to da je RTX 3900TI bottleneck pri 4K. Hm, o čem se boš strinjal z Darwinom ? Verjetno o tem da ste zadnje čase bolj tiho pri komentiranju 720p rezultatov.
No Intelove rezultate boste že našli, jaz vam dajem v AMD temi AMD rezultate… S tem da ravno 1600 nekako ne blesti...
  štiri leta----

štiri leta----

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Buggy ::

Glede na to da je RTX 3900TI bottleneck pri 4K. Hm, o čem se boš strinjal z Darwinom ? Verjetno o tem da ste zadnje čase bolj tiho pri komentiranju 720p rezultatov.
No Intelove rezultate boste že našli, jaz vam dajem v AMD temi AMD rezultate... S tem da ravno 1600 nekako ne blesti...


Ne razumem cist kaj zelis s tem postom povedat in kaj ima veze z mojim odgovorom 8-O

Govora je bilo o smiselnosti delanja uprade-a na EOL platformi sedaj glede na to da cez pol leta prihaja nova generacija, ki bo po vsej verjetnosti imela performance uplift vecji kot ti ga bo sedaj ponudil 5800X3D. Cist simpl!

Mr.B ::

Buggy je izjavil:

Glede na to da je RTX 3900TI bottleneck pri 4K. Hm, o čem se boš strinjal z Darwinom ? Verjetno o tem da ste zadnje čase bolj tiho pri komentiranju 720p rezultatov.
No Intelove rezultate boste že našli, jaz vam dajem v AMD temi AMD rezultate... S tem da ravno 1600 nekako ne blesti...


Ne razumem cist kaj zelis s tem postom povedat in kaj ima veze z mojim odgovorom 8-O

Govora je bilo o smiselnosti delanja uprade-a na EOL platformi sedaj glede na to da cez pol leta prihaja nova generacija, ki bo po vsej verjetnosti imela performance uplift vecji kot ti ga bo sedaj ponudil 5800X3D. Cist simpl!

Da točno veš, kaj moraš odgovoriti, samo smetiš temo, ker ne najdeš argumenta za to kar si napisal "kot strinjanje" z darvinom.

Govora je bilo o smiselnosti delanja uprade-a na EOL platformi sedaj glede na to da cez pol leta prihaja nova generacija, ki bo po vsej verjetnosti imela performance uplift vecji kot ti ga bo sedaj ponudil 5800X3D.


Od tu dalje, pa boš brez težav našel rezultate za R5 1600 (ne AF) , kdaj je izšel, in kako se obnaša pri RTX 3090 v 4k resoluciji. Kljub temu da je R5 1600 iz leta 2017.


Ti, pomagam GTX 1080 je prišla leta 2017. Tako da razen če se bo jeseni zgodil grafični čudež ? ja po mojem podanem linku , je procesor srednega razreda iz leta 2017, še vedno dovolj za poganjanje 4k iger na praktično top shit grafični rtx 3090. sedaj pa najdi CPU scaling v 4k za i9 procesorje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

Torej CPU iz leta 2017 je še vedno polna kapa za gaming, v isti sapi pa zagovarjaš upgrade svojega CPUja iz leta 2019 z novin X3D za 500€. To bi rad povedal? 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

meho7 ::

Mr.B je izjavil:

Buggy je izjavil:

Glede na to da je RTX 3900TI bottleneck pri 4K. Hm, o čem se boš strinjal z Darwinom ? Verjetno o tem da ste zadnje čase bolj tiho pri komentiranju 720p rezultatov.
No Intelove rezultate boste že našli, jaz vam dajem v AMD temi AMD rezultate... S tem da ravno 1600 nekako ne blesti...


Ne razumem cist kaj zelis s tem postom povedat in kaj ima veze z mojim odgovorom 8-O

Govora je bilo o smiselnosti delanja uprade-a na EOL platformi sedaj glede na to da cez pol leta prihaja nova generacija, ki bo po vsej verjetnosti imela performance uplift vecji kot ti ga bo sedaj ponudil 5800X3D. Cist simpl!

Da točno veš, kaj moraš odgovoriti, samo smetiš temo, ker ne najdeš argumenta za to kar si napisal "kot strinjanje" z darvinom.

Govora je bilo o smiselnosti delanja uprade-a na EOL platformi sedaj glede na to da cez pol leta prihaja nova generacija, ki bo po vsej verjetnosti imela performance uplift vecji kot ti ga bo sedaj ponudil 5800X3D.


Od tu dalje, pa boš brez težav našel rezultate za R5 1600 (ne AF) , kdaj je izšel, in kako se obnaša pri RTX 3090 v 4k resoluciji. Kljub temu da je R5 1600 iz leta 2017.


Ti, pomagam GTX 1080 je prišla leta 2017. Tako da razen če se bo jeseni zgodil grafični čudež ? ja po mojem podanem linku , je procesor srednega razreda iz leta 2017, še vedno dovolj za poganjanje 4k iger na praktično top shit grafični rtx 3090. sedaj pa najdi CPU scaling v 4k za i9 procesorje.

Kje jih ti pobiras?
R5 1600 bo bottlenecku 3090 pri 4k resoluciji
1700x ze 3080 kaj sele 3090

inzenir1337 ::

Če kdo rabi 5800X3D za praznike da se malce poigra. Imel bom dva viška. Poštena cena 800€ za kos.

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Torej CPU iz leta 2017 je še vedno polna kapa za gaming, v isti sapi pa zagovarjaš upgrade svojega CPUja iz leta 2019 z novin X3D za 500€. To bi rad povedal? 8-)

Flight simulator pravi, da se je nakup splačal. Cene grafičnih padajo, jeseni pride nova generacija... Realnost je ta da bom ob prodaji 3700x prišel , no ceneje skozi kot nakup i7. na platformi, ki jo bom lahko nadgradil samo 1x, in bo leta 2023 zamenjana z drugo. Torej če ne crkne plata, bom verjetno preskočil še gen 14 ali malo zdržal in preskočil še gen 15. V mes pa verjetno vsaj 1x manejo grafično.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

meho7 ::

Mr.B je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Torej CPU iz leta 2017 je še vedno polna kapa za gaming, v isti sapi pa zagovarjaš upgrade svojega CPUja iz leta 2019 z novin X3D za 500€. To bi rad povedal? 8-)

Flight simulator pravi, da se je nakup splačal. Cene grafičnih padajo, jeseni pride nova generacija... Realnost je ta da bom ob prodaji 3700x prišel , no ceneje skozi kot nakup i7. na platformi, ki jo bom lahko nadgradil samo 1x, in bo leta 2023 zamenjana z drugo. Torej če ne crkne plata, bom verjetno preskočil še gen 14 ali malo zdržal in preskočil še gen 15. V mes pa verjetno vsaj 1x manejo grafično.

3700x hitro izgublja vrednost.
Nekdo na forumu ze nekaj tednov prodaja 3700x, ceno je ze spustil na 170€ pa ocitno ne gre.

MetalLord ::

DarwiN je izjavil:

Ni ravno no brainer, mr.B.. Konec leta boš za ~500EUR dobil R5-7600X+B650+32gb rama. Oziroma podoben Raptor Lake sistem, če ZEN4 ne bo podpiral DDR4. Res da je 6 jeder, ampak gaming bo vsaj primerljiv z 5800X3D, verjetno celo odtenek boljši.

CPU 300EUR, plata minimalno 150EUR da je za kaj, kakšen Tomahawk, pa RAM 6000 CL36 (enako hiter kot že obstoječi DDR4-4000 CL16) 350EUR (mogoče bodo konec leta že pod 300EUR). Če ti je mar za hitrost rama, prišparaš kvečjem 150EUR.
Tako da nekje 600-800EUR.

3700X sem že marca 2021 prodal za 200EUR, tako da bi pričakoval da je sedaj 170EUR. Ta CPU ni imel neke dolge življenjske dobe. Upam da ne bo to zdaj novi standard, da bo CPU za odpis že po 1,5 do 3 letih (v tem primeru nadgradnja na 5600X ali 5800X3D ali pa konec leta 7600X, kar tudi ne bo dosti več kot 3 leta).
Marsikdo se je celo nategnil s temi 8 cori, da bo kao future proof. Še zdaj na AM5 ne vem če bo že treba jemat 8 core, verjetno bo 6 core še povsem dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

Mr.B ::

meho7 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Buggy je izjavil:

Glede na to da je RTX 3900TI bottleneck pri 4K. Hm, o čem se boš strinjal z Darwinom ? Verjetno o tem da ste zadnje čase bolj tiho pri komentiranju 720p rezultatov.
No Intelove rezultate boste že našli, jaz vam dajem v AMD temi AMD rezultate... S tem da ravno 1600 nekako ne blesti...


Ne razumem cist kaj zelis s tem postom povedat in kaj ima veze z mojim odgovorom 8-O

Govora je bilo o smiselnosti delanja uprade-a na EOL platformi sedaj glede na to da cez pol leta prihaja nova generacija, ki bo po vsej verjetnosti imela performance uplift vecji kot ti ga bo sedaj ponudil 5800X3D. Cist simpl!

Da točno veš, kaj moraš odgovoriti, samo smetiš temo, ker ne najdeš argumenta za to kar si napisal "kot strinjanje" z darvinom.

Govora je bilo o smiselnosti delanja uprade-a na EOL platformi sedaj glede na to da cez pol leta prihaja nova generacija, ki bo po vsej verjetnosti imela performance uplift vecji kot ti ga bo sedaj ponudil 5800X3D.


Od tu dalje, pa boš brez težav našel rezultate za R5 1600 (ne AF) , kdaj je izšel, in kako se obnaša pri RTX 3090 v 4k resoluciji. Kljub temu da je R5 1600 iz leta 2017.


Ti, pomagam GTX 1080 je prišla leta 2017. Tako da razen če se bo jeseni zgodil grafični čudež ? ja po mojem podanem linku , je procesor srednega razreda iz leta 2017, še vedno dovolj za poganjanje 4k iger na praktično top shit grafični rtx 3090. sedaj pa najdi CPU scaling v 4k za i9 procesorje.

Kje jih ti pobiras?
R5 1600 bo bottlenecku 3090 pri 4k resoluciji
1700x ze 3080 kaj sele 3090

No R3 1300x ki je še bistveno slabši, bremza pri tvojem linku slabih 20%. Dobro da to sranje od franšiže ne igram. Kaj ko bi raje pokazal druge linke, malo modernejših pogonov iz tovjega linka. Kot je Red Dead redemption 2 , kjer je R7 1700X počasnejši od i9-10900K le dobere 3% ali drugače 2,4 FPS od 72,3


meho7 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Torej CPU iz leta 2017 je še vedno polna kapa za gaming, v isti sapi pa zagovarjaš upgrade svojega CPUja iz leta 2019 z novin X3D za 500€. To bi rad povedal? 8-)

Flight simulator pravi, da se je nakup splačal. Cene grafičnih padajo, jeseni pride nova generacija... Realnost je ta da bom ob prodaji 3700x prišel , no ceneje skozi kot nakup i7. na platformi, ki jo bom lahko nadgradil samo 1x, in bo leta 2023 zamenjana z drugo. Torej če ne crkne plata, bom verjetno preskočil še gen 14 ali malo zdržal in preskočil še gen 15. V mes pa verjetno vsaj 1x manejo grafično.

3700x hitro izgublja vrednost.
Nekdo na forumu ze nekaj tednov prodaja 3700x, ceno je ze spustil na 170€ pa ocitno ne gre.

Torej 520€- 170€ je 350€, zato da kaj ? 350€ je i7, ki je počasnaješi, pa še moram kupiti vsaj 50€ plato pa še že kupujemo za prihodnost drag in poceni DDR5. ALi bomo šli spet tisto o procentih med DDR4 in DDR5.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

meho7 ::

Tebi res ni pomoci. 4 leta nazaj spukal cez 9900k sedaj pa dobesedno kontra v prid 5800x3d :))

DarwiN ::

MetalLord je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Ni ravno no brainer, mr.B.. Konec leta boš za ~500EUR dobil R5-7600X+B650+32gb rama. Oziroma podoben Raptor Lake sistem, če ZEN4 ne bo podpiral DDR4. Res da je 6 jeder, ampak gaming bo vsaj primerljiv z 5800X3D, verjetno celo odtenek boljši.

CPU 300EUR, plata minimalno 150EUR da je za kaj, kakšen Tomahawk, pa RAM 6000 CL36 (enako hiter kot že obstoječi DDR4-4000 CL16) 350EUR (mogoče bodo konec leta že pod 300EUR). Če ti je mar za hitrost rama, prišparaš kvečjem 150EUR.
Tako da nekje 600-800EUR.

ZEN4 bi naj vendarle podpiral DDR4.

Sicer pa 13400F za 180€, B660 120€ in ram 120€.. Summa summarum ~420€. Ali ~520€ komplet s 13600KF.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

MetalLord je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Ni ravno no brainer, mr.B.. Konec leta boš za ~500EUR dobil R5-7600X+B650+32gb rama. Oziroma podoben Raptor Lake sistem, če ZEN4 ne bo podpiral DDR4. Res da je 6 jeder, ampak gaming bo vsaj primerljiv z 5800X3D, verjetno celo odtenek boljši.

CPU 300EUR, plata minimalno 150EUR da je za kaj, kakšen Tomahawk, pa RAM 6000 CL36 (enako hiter kot že obstoječi DDR4-4000 CL16) 350EUR (mogoče bodo konec leta že pod 300EUR). Če ti je mar za hitrost rama, prišparaš kvečjem 150EUR.
Tako da nekje 600-800EUR.

ZEN4 bi naj vendarle podpiral DDR4.

Sicer pa 13400F za 180€, B660 120€ in ram 120€.. Summa summarum ~420€. Ali ~520€ komplet s 13600KF.

Ko bo prišel ven ZEN4, pa debatirajmo o cenah.
Plata za 120€ podpira zgolj nadgradnjo morda na i5 ne K verzijo... od tu dalje potem podpirajmo prodajalce, vjsake dve leti menjajmo pc, ker zastari.

meho7 je izjavil:

Tebi res ni pomoci. 4 leta nazaj spukal cez 9900k sedaj pa dobesedno kontra v prid 5800x3d :))

Sej sem ti dal možnost da pokažeš. Nisi. COD franšiza me ne zanima, CSGO me ne zanima... Ostalo pa počasi prehaja na modernejše pogone, kjer ?
In da namesto PC-ja z 3700x raje prodam grafično ? Menjava grafične v jeseni pomeni bistveno večjo nadgradnjo v igrah, kot nakup Gen12 intel platforme.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Buggy ::

Mr.B zberi se kolega, kaj te mede?
Kupi si 5800X3D, ce ti pase obdrzati trenutno platformo nic slabega pri tem, predlagano ti je bilo zgolj, da zadev morda ne rabis prehitevat, ker bos cez pol leta za isti denar lahko naredil kompletno menjavo platforme (AMD ali INtel) s povsej verjetnosti identicnim performance-om ne glede na GPU in resolucijo, ki jo imas namen uporabljat.
A je res to tako tezko razumet? Sploh ne razumem kaj skaces v luft...pa ce smo ze pri gamingu bodi preprican da bo nova platforma ponudila se kaksen bonboncek vec, ki ga na svojem 3xx chipsetu nimas, da ne govorim o BIOS posodobitvah, ki ze sedaj sepajo celo za 4xx serijo chipseta.

Mr.B ::

Buggy je izjavil:

Mr.B zberi se kolega, kaj te mede?
Kupi si 5800X3D, ce ti pase obdrzati trenutno platformo nic slabega pri tem, predlagano ti je bilo zgolj, da zadev morda ne rabis prehitevat, ker bos cez pol leta za isti denar lahko naredil kompletno menjavo platforme (AMD ali INtel) s povsej verjetnosti identicnim performance-om ne glede na GPU in resolucijo, ki jo imas namen uporabljat.
A je res to tako tezko razumet? Sploh ne razumem kaj skaces v luft...pa ce smo ze pri gamingu bodi preprican da bo nova platforma ponudila se kaksen bonboncek vec, ki ga na svojem 3xx chipsetu nimas, da ne govorim o BIOS posodobitvah, ki ze sedaj sepajo celo za 4xx serijo chipseta.


The 5800X3D has the same core architecture / IPC as the 5800X but it runs at lower clock speeds and has an extra 64MB of cache (96MB up from 32MB). This results in relatively low latency at 128MB because those transfers have a higher chance of remaining in cache. For most real-world tasks performance will be comparable to the 5800X which is significantly cheaper. Some specific cache sensitive scenarios such as canned game benchmarks with a 3090-Ti will benefit. Be wary of sponsored reviews with cherry picked games that showcase the wins and ignore the losses. Also watch out for AMD’s army of Neanderthal social media accounts on reddit, forums and youtube, they will be singing their own praises as usual. AMD’s marketers continue to show more interest in this year’s bonuses rather than the longevity of the brand. Instead of focusing on real-world performance, they attempt to dupe consumers with benchmark busting headlines. The same tactics were used with the Radeon 5000 series GPUs. In order to compete, Zen4 needs to bring substantial IPC improvements, rather than overpriced "3D" marketing gimmicks. Either way, new high end PC gaming builders have little reason to look further than the 12600K. Users with existing AM4 builds should wait a few more months for better performance at far lower prices with Raptor Lake / Zen4 rather than wasting money on an end-of-life platform. [Mar '22 CPUPro]
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Buggy ::

Oprosti, jaz nic vec ne razumem kaj bi ti sploh rad, saj oporekas sam sebi ;((

scipascapa ::

Darwin:12400F misliš ;)
««
561 / 611
»»