» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
449 / 611
»»

Mr.B ::

FireSnake je izjavil:

Sami je izjavil:

FireSnake je izjavil:

To so AMDju šteli v minus.
Češ, tako ali tako nihče ne nadgrajuje.


WTF kje živiš?...že od nekdaj je to pri AMD-ju milina.

Že od nekdaj nadgrajujem AMD sisteme, super je ko lahko enastavno zamenjaš CPU z 2-3 novejšo generacijo.

Pri intelu pa greš pač v nakup plate+CPU-ja...včasih še RAM-a....res ne vidim prednosti :D


WTF (po tvoje) kdo je tebe učil brati? Ker NAučil te tega vsekakor ni.

Mr.B je izjavil:


a si vsaj pogledal koliko pride novi 1600 in koliko rabljeni 8700, preden zacenjas primerjavo. Samo tako da imas obcutek kaj primerjas.


On zdaj ignorira ceno in se smeši s trditvijo "6/12 je treba primerjati".

Kupci pa že vedo, koliko je ura (in glasujejo z denarnico):

Da če cena ni pomembna je novi r5 1600 tam 100€ novi 8700 pa 350€. Zato pa je nekdo, ki jamra o nv jagodnem izboru pozneje zamenjal z r5 2600.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

scipascapa ::

https://www.mindfactory.de/product_info...

tole zmaga

mailboxde 12€

Senior Dev ::

Kako to misliš zmaga? V kategoriji superbudget misliš? Meni se zdi da je 3600 še vseeno boljši value.

scipascapa ::

v kategoriji best value for money....3600 je dupla cena.

Sami ::

Trier je izjavil:

Od nekdaj? :D Torej vzemimo tvoj primer - 2012 si kupil 8350 in 4 leta kasneje, ko se je že komaj vlekel po vseh štirih in bottleneckal vse razen entry level graf, si ga lahko zamenjal z .... 8370? :))


Moj primer je, da sem zamenjal 1090T za FX 8350, kupljen na mindfactory lani januarja za 58EUR skupaj z Wraith MAX hladilnikom (mi pač gre še na plato in zadovoljivo služi).

Drugače pa je...od nekdaj, že pri prvih Athlonih sem imel lufta za nadradnjo, pri Athlonih XP iz Palominota na Bartona, iz A64 na A64 X2 (socket 939) in celo z DDR1 RAM-om, ni bad.....pri Intelu je tole no-go.

https://www.mindfactory.de/product_info...

Drugače pa tole res zmaga, za slabiš 95eur ima praktično performance 2600...beat that Intel...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Trier ::

Če si imel 1090T na 970A-UD3P plati (ki je prišla ven konec 2013), si kombinacijo vzel, ko je bil zunaj že več kot leto 8350 in tudi 9590, pravzaprav vse razen že omenjenega 8370 in si s tem update-om samo prišel na časovni nivo ob nakupu. Če smo pa že pri nadgradljivosti tam v letih 2006-2010, je bila pa Intel platforma v znatni prednosti; ne sicer na vseh, a na mnogih 775 platah z 965/975 chipsetom iz leta 2006 si lahko kasneje not vtaknil celo 45nm quade, kar je bilo dovolj vsaj do Sandy Bridge-a 2011. Jaz sem sicer na 775 prešaltal 2007 s P35 in E6750, ampak potem naredil točno to in nekje 2009 zelo ugodno dobil Q9450, kar je brez problema laufalo do konca 2011, ko je padel 2500K 8-), pa še dalj bi bila uporabna, ker je brez problema laufalo na 3,8Ghz, samo me je prijel upgrade-bug.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()

hojnikb ::

kira 9xx plata je podpirala quade? Last i check, si šele z p series dobil quad podporo.
#brezpodpisa

Sami ::

Trier je izjavil:

Če si imel 1090T na 970A-UD3P plati (ki je prišla ven konec 2013), si kombinacijo vzel, ko je bil zunaj že več kot leto 8350 in tudi 9590, pravzaprav vse razen že omenjenega 8370 in si s tem update-om samo prišel na časovni nivo ob nakupu. Če smo pa že pri nadgradljivosti tam v letih 2006-2010, je bila pa Intel platforma v znatni prednosti; ne sicer na vseh, a na mnogih 775 platah z 965/975 chipsetom iz leta 2006 si lahko kasneje not vtaknil celo 45nm quade, kar je bilo dovolj vsaj do Sandy Bridge-a 2011. Jaz sem sicer na 775 prešaltal 2007 s P35 in E6750, ampak potem naredil točno to in nekje 2009 zelo ugodno dobil Q9450, kar je brez problema laufalo do konca 2011, ko je padel 2500K 8-), pa še dalj bi bila uporabna, ker je brez problema laufalo na 3,8Ghz, samo me je prijel upgrade-bug.


Ti si jasnoviden?

Jaz imam 970A-UD3P Rev2.0, ven je prišla v začetku leta 2015, kupil sem jo ker mi je prejšnja izdihnila, CPU 1090T pa sem imel že od prej :-) 8350 pa sem kupil naknadno za drobiž (58EUR nov)....najdi mi Inteluv CPU s takim price/performancem.

Karkoli vržem FX-8350 prebavi...kar za kakšnega i3-ja (2c/4T) ne morem reči :-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Trier ::

hojnikb je izjavil:

kira 9xx plata je podpirala quade? Last i check, si šele z p series dobil quad podporo.

say what nigga? :)) Že uradno so jih podpirale, sicer samo prvo serijo (Q6X00), na mnogih, sploh 975 pa so delali tudi kasnejši 45nm
http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(ch...
https://hothardware.com/news/intel-45nm...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()

Ahim ::

Trier je izjavil:

Če smo pa že pri nadgradljivosti tam v letih 2006-2010, je bila pa Intel platforma v znatni prednosti; ne sicer na vseh, a na mnogih 775 platah z 965/975 chipsetom iz leta 2006 si lahko kasneje not vtaknil celo 45nm quade, kar je bilo dovolj vsaj do Sandy Bridge-a 2011.

Se ena izmisljotina forumskega pacienta (no, dve):

1: "na mnogih platah" s 965 chipsetom sploh nisi mogel uporabiti 45 nm CPUjev (Core2 8xxx/9xxx), ker jih le-ta niti ni podpiral.

2: plate, ki so uporabljale omenjena chipseta, so imele v nekaj primerih tako kilav VRM del, da tudi vseh quadov iz 65 nm generacije niso dobro prenasale, razen na stock. Menda je za slab VRM dizajn kriv proizvajalec procesorjev (vsaj tako budaliras zgoraj glede AMDjev), torej je tudi za to kriv Intel.

Navedi "mnogo" plat z omenjenima chipsetoma, ki podpirata 45 nm Core2 quade ("Yorkfield" Core2 9xxx) ali pa se odstrani. Dovolj je teh tvojih neumnosti.

Trier ::

Tole sicer ni seznam točno samo za 965 in 975 plate (ampak za vse 775), ampaj jaz jih naštejem par ducatov, to ni mnogo? :D No, prepričan sem, da se bo našel kak izgovor ;((
https://www.delidded.com/lga-771-to-775...

Sami je izjavil:

Ti si jasnoviden?

Jaz imam 970A-UD3P Rev2.0, ven je prišla v začetku leta 2015, kupil sem jo ker mi je prejšnja izdihnila, CPU 1090T pa sem imel že od prej :-) 8350 pa sem kupil naknadno za drobiž (58EUR nov)....najdi mi Inteluv CPU s takim price/performancem.

Karkoli vržem FX-8350 prebavi...kar za kakšnega i3-ja (2c/4T) ne morem reči :-)

No vidiš, one way or another nisi 2010 kupil Phenom II mašine in potem leta kasneje not samo vtaknil 8350, ampak si vmes menjal še plato. Glede Intel cpuja s takim price-performancom pa easily - 9100f za sicer malce več (74€) https://geizhals.at/intel-core-i3-9100f... Tule je primerjava fx8350 z i3 8100, s tem da je 9100f zaradi turbo boosta še kar nekaj boljši, samo direktnega head-to-heada ne najdem, ker so Buldožerji v divjini že malo redki :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()

Ahim ::

Trier je izjavil:

Tole sicer ni seznam točno samo za 965 in 975 plate (ampak za vse 775), ampaj jaz jih naštejem par ducatov, to ni mnogo? :D

Ja, to bi bilo mnogo. Kar zacni nastevat par ducatov (torej vsaj 24, ce zelo striktno oz. konzervativno vzamem "par", v pogovornem kontekstu za "par" pa raje nastej vsaj 36, da bos na varni strani). Trenutno si pri 0.

Trier je izjavil:

No, prepričan sem, da se bo našel kak izgovor ;((
https://www.delidded.com/lga-771-to-775...

Najbrz se bo res. Trenutno si pri 0 nastetih platah z 965/975 chipsetom, ki podpirajo 45 nm quade, ki so dejansko upgrade za prejsnjo generacijo (saj si lapal ravno nekaj o nadgradnjah, ane?), torej 9xxx Yorkfielde (ali pa njim sorodne Xeone), da je dejansko nek omembe vreden upgrade v primerjavi s Q6600/Q6700 ali QX6700/6800/6850 variantami, ki so bile 65 nm.

Cakamo na tvoj spisek vsaj 24 oz. 36 takih maticnih plosc ...

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

LuiIII ::

Glede AMD-ja in Intel-a. Mi smo v firmi v zadnjem mesecu zamenjali vse osebne računalnike na AMD (3900X) in že prej nekaj računskih node-ov na Threadripper-je. Prenosniki trenutno ostajajo na Intel-u, če pa bo Ryzen 4000 upravičil predvidevanja in da bo porihtan tudi Thunderbolt, potem pa bo tudi tukaj zagotovo prevladal AMD.

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

scipascapa je izjavil:

https://www.mindfactory.de/product_info...

tole zmaga

mailboxde 12EUR

To je R5-1600 na 12nm procesu, ki je takorekoč identičen R5-2600. Slednji ima višje frekvence le na papirju, v resnici sta pa ista.

Noro, ja.. Za 95EUR.

Ko malo pomisliš je dejansko neumno kupit R5-3600.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

hojnikb ::

pri teh cenah je res neumno kupovat karkoli druga, razn ce rabis 8 core ali vec. iz price/perf stalisca.
#brezpodpisa

D3m ::

Dr_M je izjavil:



Izdajalec.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Dr_M ::

D3m je izjavil:

Dr_M je izjavil:



Izdajalec.



To rece nekdo, ki je imel manj AMDjev, kot jaz :)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

D3m ::

:*****

;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

hojnikb je izjavil:

pri teh cenah je res neumno kupovat karkoli druga, razn ce rabis 8 core ali vec. iz price/perf stalisca.

Ce gejmas 3600, ker 2600/1600AF ze 1660ti bottleneckata :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Mr.B ::

meho7 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

pri teh cenah je res neumno kupovat karkoli druga, razn ce rabis 8 core ali vec. iz price/perf stalisca.

Ce gejmas 3600, ker 2600/1600AF ze 1660ti bottleneckata :))

Kaj pa tole :
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

Mr.B je izjavil:

meho7 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

pri teh cenah je res neumno kupovat karkoli druga, razn ce rabis 8 core ali vec. iz price/perf stalisca.

Ce gejmas 3600, ker 2600/1600AF ze 1660ti bottleneckata :))

Kaj pa tole :

Kaj pravis a Sherlock?

DarwiN ::

Meho7, pretiravaš z bashanjem Ryzena 1000/2000.. Povprečnemu gamerju je vseeno, če občasno padejo fps-ji pod 60 v vsaki petnajsti igri. Pravzaprav jih večina sploh ne bo opazila tega. In frankly, tudi pri 3000 seriji občasno padeš pod 60 fps. Ene igre so pač bolj zahtevne, slabše optimizirane, itd.

Za večino so avg fps-ji čist dovolj merodajni, dokler ne prihaja do hudega stutteringa v kakšnih fps igrah. Tega pa itak ni.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

overclock in hitrejši rami tudi rešijo ta problem..
#brezpodpisa

meho7 ::

Saj se ne gre za padanje fpsju gre se za izkoriscanje gpuja. Ce ti procesor ze 1660ti/1070 level gpuja ne more do konca izkoristit kaj je potem smisel tega cpuja? A bos naslednje leto ob nakupu nove graficne spet menjal cpu? :))
Like an infinite loop :))

hojnikb ::

or you know, dvignes detajle v igri ali render scaling, pa bo gpu hitro zaposlen.
#brezpodpisa

DarwiN ::

Beh, ~10% nižji perf z 2600 v primerjavi s 3600, in to v resoluciji (1080p), ki se počasi poslavlja. Grafa je 2080Ti.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Jarno ::

meho7 je izjavil:

Saj se ne gre za padanje fpsju gre se za izkoriscanje gpuja. Ce ti procesor ze 1660ti/1070 level gpuja ne more do konca izkoristit kaj je potem smisel tega cpuja? A bos naslednje leto ob nakupu nove graficne spet menjal cpu? :))
Like an infinite loop :))


Odvisno od ločljivosti in stopenj podrobnosti. pa spet, ni vse v single threadu. Sicer pa tisti, ki jim je za določene first-world probleme vseeno (0.1% lows npr.) navadno kupujejo pred-sestavljene računalnike do 1k € in tam kak R5 2600 paše z vsako grafo. 3600 pa že lepo prebavlja rtx 2080, sploh pri 1440p.
#65W!

Trier ::

meho7 je izjavil:

Saj se ne gre za padanje fpsju gre se za izkoriscanje gpuja. Ce ti procesor ze 1660ti/1070 level gpuja ne more do konca izkoristit kaj je potem smisel tega cpuja? A bos naslednje leto ob nakupu nove graficne spet menjal cpu? :))
Like an infinite loop :))

Jah glej, morajo z nečem upravičit to legendarno nadgradljivost AM4 platforme! :)) Po Redditu je dosti celo pacientov, ki so šli že čez celo paleto cpujev - najprej recimo 1600, potem 2600/2700 in sedaj 3600/3700 ;((

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Mr.B ::

Trier je izjavil:

meho7 je izjavil:

Saj se ne gre za padanje fpsju gre se za izkoriscanje gpuja. Ce ti procesor ze 1660ti/1070 level gpuja ne more do konca izkoristit kaj je potem smisel tega cpuja? A bos naslednje leto ob nakupu nove graficne spet menjal cpu? :))
Like an infinite loop :))

Jah glej, morajo z nečem upravičit to legendarno nadgradljivost AM4 platforme! :)) Po Redditu je dosti celo pacientov, ki so šli že čez celo paleto cpujev - najprej recimo 1600, potem 2600/2700 in sedaj 3600/3700 ;((

No od prve generacije je Ryzen procesorjev je intel pokazal na vsake pol let + 20W. Torej nekaj, kar lahko vsak ki prebere prvo starn navodil kako naviješ porcesor naredi sam, brez nakupa nove plate in rebranda procesorja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

Cange ::

Gre se za celostno šišarsko podobo: prvi del, imamo GPU za 1200e ki ni zanimiv za povprečnega gamerja. Drugi del, se navezuje na prvi del, povprečni FPS stagnirajo zarai visokih cen GPU, menjave na višje resolucije, RTX-a. Jasno je da so trenutn I5 ubistvi I3, to dokazuje AMD z novim R5 1600 in I5 dosedaj ni nikoli bottelnckala HI-END gpu.

Edit:
Pri ramih je za 1 minuto zmanjkalo elektrike v proizodnji, in gre zadeva gor za 40%
Pri matičnih ploščah pa se je dvignila povprečna poraba zaradi 14nm, to zaračunavajo več 10e za en dodaten mosfet na močnostnem delu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cange ()

gddr85 ::

meho7 je izjavil:

Saj se ne gre za padanje fpsju gre se za izkoriscanje gpuja. Ce ti procesor ze 1660ti/1070 level gpuja ne more do konca izkoristit kaj je potem smisel tega cpuja? A bos naslednje leto ob nakupu nove graficne spet menjal cpu? :))
Like an infinite loop :))

al pa mogoče slučajno menjaš nan kak boljši panel ;)

Dr_M ::

Ce kdo isce dober in ne prevec drag ram za ryzen 3000...
Crucial Ballistix Sport LT 2x16GB 3000 CL15-16-16, vcasih se da na nemskemu amazonu tole dobit za okoli 130EUR.
Na hitro mal potestirano s pomocjo DRAM Calculator for Ryzen, zracunano za safe nastavitev 3600, nastavil na 3666 1.415V. Razlika v latenci med 3600 in 3666 je 2ns, tako da sem kar zadovoljen, da je pod 70ns. Ko se mi bo dalo, bom sel do maksimuma. :D

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

scipascapa ::

Dr_M ::

Da.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

KAVINSKY ::

meho7 je izjavil:

Saj se ne gre za padanje fpsju gre se za izkoriscanje gpuja. Ce ti procesor ze 1660ti/1070 level gpuja ne more do konca izkoristit kaj je potem smisel tega cpuja? A bos naslednje leto ob nakupu nove graficne spet menjal cpu? :))
Like an infinite loop :))


Isto se je govorilo leta nazaj. Ko bo prišel 2080ti ne bodo več AMD procesorji konkurenčni Intlu.

PS: komaj čakam teste med kakšnim R5 1600 in i5 9400f v letu 2021

Cange ::

I5 bottelnecka tudi če spustimo detajle na mid range GPU, torej pay to win je realen in čas je da E-sport gaming zapusti PC platformo (še dobro da prihajajo konzole na miš in tipkovnico). Priznajte si da je I7 9700 ubistvu čistokrvna I5. Gremo full retrd in zjebat PC conzolo ;((.

Trier ::

KAVINSKY je izjavil:

meho7 je izjavil:

Saj se ne gre za padanje fpsju gre se za izkoriscanje gpuja. Ce ti procesor ze 1660ti/1070 level gpuja ne more do konca izkoristit kaj je potem smisel tega cpuja? A bos naslednje leto ob nakupu nove graficne spet menjal cpu? :))
Like an infinite loop :))


Isto se je govorilo leta nazaj. Ko bo prišel 2080ti ne bodo več AMD procesorji konkurenčni Intlu.

PS: komaj čakam teste med kakšnim R5 1600 in i5 9400f v letu 2021

Kot, da to ni res! :))


Že 6700k je na ravni latest and greatest Ryzenov, da ne omenjamo starejših. ;(( AMDrekači si dajte že enkrat priznat da so šele 3600 and up dobri za karkoli več kot 60-75Hz gaming, s tem da za čimbolje izkoristit 144-165Hz zaslone, je Intel še vedno občutno boljša izbira.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()

Sami ::

Trier je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

meho7 je izjavil:

Saj se ne gre za padanje fpsju gre se za izkoriscanje gpuja. Ce ti procesor ze 1660ti/1070 level gpuja ne more do konca izkoristit kaj je potem smisel tega cpuja? A bos naslednje leto ob nakupu nove graficne spet menjal cpu? :))
Like an infinite loop :))


Isto se je govorilo leta nazaj. Ko bo prišel 2080ti ne bodo več AMD procesorji konkurenčni Intlu.

PS: komaj čakam teste med kakšnim R5 1600 in i5 9400f v letu 2021

Kot, da to ni res! :))


Že 6700k je na ravni latest and greatest Ryzenov, da ne omenjamo starejših. ;(( AMDrekači si dajte že enkrat priznat da so šele 3600 and up dobri za karkoli več kot 60-75Hz gaming, s tem da za čimbolje izkoristit 144-165Hz zaslone, je Intel še vedno občutno boljša izbira.


Ti pa si res na osebni nivo vzel sedaj ko je AMD v prednosti.

Sploh lahko spiš? Na tvojem mestu bi se s kom pogovoril.....to ni joke...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Predator X ::

Še zmeraj se pregovarjate glede zen cpujev. Sej je vse jasn.
R5 1600/2600 za budget cpu ( govorimo o gamingu ~144Hz)
R5 3600/X za bolj kot ne za vse gamerje
R7 3700X za tiste, ki rabijo imeti 8C
- Za tiste ki radi zapravljajo za top gaming PC (vodno + OC)
i9 9900KS
Za tiste, ki ste pa malce bolj razumni (vam ni težko kupiti drugo znamko) in res potrebujete več "moči"
R9 3900X

Zdej se še nekaj govori or R5 3500X, ampak je china only. Pa tudi R5 2600 je boljši nakup.

The End.

Next : ZEN3?
Kaj pa INTEL?

Trier ::

1600 za 144Hz gaming? :)) Ti pa si za hece Predator!

Predator X ::

Trier je izjavil:

1600 za 144Hz gaming? :)) Ti pa si za hece Predator!


Nevem no men čist lepo deluje R7 1700 3,8GHz@3200CL16. R5 1600 ne bi bil prav nič počasnejši v igrah, ki jih obračno igram.

Sej če špil ni niti mal optimiziran tud i9 9900K pri 5.2GHz poklekne...

meho7 ::

Predator X je izjavil:

Trier je izjavil:

1600 za 144Hz gaming? :)) Ti pa si za hece Predator!


Nevem no men čist lepo deluje R7 1700 3,8GHz@3200CL16. R5 1600 ne bi bil prav nič počasnejši v igrah, ki jih obračno igram.

Sej če špil ni niti mal optimiziran tud i9 9900K pri 5.2GHz poklekne...

Ce bi pa zamenjal cpu za R5 3600 bi ti pa fpsji kar naenkrat poskocili za 15-20%
Kaj bi to potem pomenilo ?
Da ti cpu bottlenecka ? :))

Trier ::

Po možnosti je imel prej Buldija in pa 60Hz ekran, tako da verjamem, da se mu zdi že nekih 80-90 amerika, samo pač monitor je s tem še dosti neizkoriščen.

Predator X ::

meho7 je izjavil:

Predator X je izjavil:

Trier je izjavil:

1600 za 144Hz gaming? :)) Ti pa si za hece Predator!


Nevem no men čist lepo deluje R7 1700 3,8GHz@3200CL16. R5 1600 ne bi bil prav nič počasnejši v igrah, ki jih obračno igram.

Sej če špil ni niti mal optimiziran tud i9 9900K pri 5.2GHz poklekne...

Ce bi pa zamenjal cpu za R5 3600 bi ti pa fpsji kar naenkrat poskocili za 15-20%
Kaj bi to potem pomenilo ?
Da ti cpu bottlenecka ? :))


Ne nebi, ker imam RX 480. Imam tud custom settingse v BF1 tako, da je view distance pa shadows še zmeraj na 100% kakšen post procesing pa to je pa nićje (kar ima pa veze samo na GPU).

Čist spodoben furat 120-140fps na avg.
Mogoče je res kakšen moment kjer bi lahko dobil cpu bottleneck vseeno je to preko 100fpsjev.


Pa vzami 5% zaradi dram razlike pa boš imel moje fpsje.

KAVINSKY ::

Predator X je izjavil:

Imam tud custom settingse v BF1 tako, da je view distance pa shadows še zmeraj na 100% kakšen post procesing pa to je pa nićje (kar ima pa veze samo na GPU).


Kako si drzneš! Za gaming mora biti vse ultra dupra high 4k :))

Trier ::

Ponavadi ta rdeči piskate, če je kje kakšen test v 1080p, češ da tega danes nihče več ne uporablja ;(( in pa bolj kot optimiziraš grafične nastavitve in s tem razbremeniš gpu (kar je sicer načeloma pametno, ker med high/very high in ultra dostikrat ni omembe vredne razlike), prej boš našel limit cpuja, kar pa bo sploh pri 1000 seriji dokaj kmalu :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Buggy ::

meho7 je izjavil:

Predator X je izjavil:

Trier je izjavil:

1600 za 144Hz gaming? :)) Ti pa si za hece Predator!


Nevem no men čist lepo deluje R7 1700 3,8GHz@3200CL16. R5 1600 ne bi bil prav nič počasnejši v igrah, ki jih obračno igram.

Sej če špil ni niti mal optimiziran tud i9 9900K pri 5.2GHz poklekne...

Ce bi pa zamenjal cpu za R5 3600 bi ti pa fpsji kar naenkrat poskocili za 15-20%
Kaj bi to potem pomenilo ?
Da ti cpu bottlenecka ? :))


R5 2600@4Ghz + 16GB LC14 RAM + 1080ti@2Ghz na resolucijo 1440p high-ultra-high, tako kot je misljeno spilat spile je GPU vedno 99%...cpu 25-30%. Monitor 32" 144Hz Gsync z RTSS capano na 141 fps.

Vse racing simulacije in nekaj RPG-jev nastavim tako da so frejmi okoli 120-141fps. RDR2 je eden redkih ki je fuckedup in je 65 fps pa vseen je GPU skoz na 99%...cpu pa na 20%. Pa pri spilih itaq steje min fps in spiki na dol. AVG je zgolj za testirat nov driver a je boljs al slabs :)


Jaz ne vem na kaksnih resulucijah spilajo teli modri retardi, ki cmerajo okoli bottlneckov al pa na kasnih detajlih ...pravzaprav me sploh ne zanima in se sam ne vem zakaj sem se spet oglasil v temi, kjer si pacienti zdravijo ego...ceprav zdej bolj tezko, ker je vsakemu solarcku ze jasno da je Intel popisil da smrdi...sam eni se gonjo isto dolgocasno sranje.

Trier ::

Racing sim-i so pa sploh merilo, ja, ko imaš še z najbolj turd cpujem 150fps+


:))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()
««
449 / 611
»»