» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
397 / 611
»»

LuiIII ::

Zadnja dva workstationa, ki smo jih vzeli, sta bila AMD-a. Naslednji bo tudi. Pravzaprav bo čisto vse kar bomo letos še nabavili imelo AMD procesor. Trenutno sploh ne poznam nikogar, ki je v zadnjih dveh mesecih vzel Intel procesor tako v HEDT segmentu kot za domač računalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuiIII ()

Xserces ::

Kaj točno ste dali v workstation? Me firbec matra, če ni skrivnost?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

FireSnake ::

Mene tudi.
Take stvari vedno rad berem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gddr85 ::

LuiIII je izjavil:

Zadnja dva workstationa, ki smo jih vzeli, sta bila AMD-a. Naslednji bo tudi. Pravzaprav bo čisto vse kar bomo letos še nabavili imelo AMD procesor. Trenutno sploh ne poznam nikogar, ki je v zadnjih dveh mesecih vzel Intel procesor tako v HEDT segmentu kot za domač računalnik.

ejga, ne takih pisat, bo še kakšnega intel fanboya kap v tej vročini :))

FlyingBee ::

Eh, predvsem se amd fanboyi bojijo, da bo prekmalu konec.

Sicer pa kdor je kupil 1920x pred dvema letoma, lahko zdaj samo gleda, kako ga prodajajo po 250 EUR

https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...

229eur na mindu
https://www.mindfactory.de/product_info...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Trier ::

Hehehe, zato pa morajo AMDjevci proce menjati že po enem letu - ker po dveh niso vredni skoraj nič! :))

Jarno ::

Hehehe, zato pa morajo AMDjevci proce menjati že po enem letu - ker po dveh niso vredni skoraj nič! :))

Za to obstajajo dobri razlogi, npr. pri intelu niso ustvarili pravega IPC napredka že os Skylake arhitekture, poleg tega pa maš nezdružljive sockete in mnogi bi sedaj radi poceni (not happening) i7, plošče in ramov pa ne bi menjali.
AMD pa je z novo generacijo procesorjev stare spravil na nižje cene, tko to pač je, čeprav dvomim, da bodo mnogi šli menjavat TR-je, če jih imajo za productivity.
Kdor take mrcine kupuje za okras in ne za resno delo, pa si je skoraj sam kriv.
Finta je tudi, da so novi AMD procesorji cenovno ugodni, recimo r5 3600 stane toliko, kot nekoč i3 7350K. Zato folk menjava, ker hoče vročo robo.
#65W!

scipascapa ::

samo si pri TR4 podnožju nekako omejen po nadgradnji procesorja, čeprav je že 1920x mrcina ne?

Jarno ::

scipascapa je izjavil:

samo si pri TR4 podnožju nekako omejen po nadgradnji procesorja, čeprav je že 1920x mrcina ne?

Zadeva je psihološke narave, če je pri productivitiju do sedaj delal dobro, ne bo s prihodom novih procesorjev nič počasnejši.
Ni to Apple...>:D
#65W!

Mr.B ::

s tem da danes lahko kupis TR 1920X za 260€. Pri intlu recejo samo da imajo pomanjkanje, ampak dobavljiv je pa povsod...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

scipascapa ::

mr.b 230+ptt je....hehe

1920x je primerjljiv z 3600x ali kaj več?

D3m ::

Tukaj ga imaš pa primerjaj.

https://www.anandtech.com/show/14605/th...

Primerljiv je z i9-7920 in 9900k v productivity testih.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mr.B ::

scipascapa je izjavil:

mr.b 230+ptt je....hehe

1920x je primerjljiv z 3600x ali kaj več?

Danes se TR ne splača kupovati, razten če nujno ne rabiš več kot 16 jeder. Trenutno to zapolni 3900. Jeseni bo verjetno jasno kdaj pride TR ven, v vsakem primeru boš lahko za dobro ceno prodal jeseni 3900+plato, cena TR Zen2 ne bo ravno ugodna. 128 GB ecc rama boš pa lahko prestavil na TR platformo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

230 za 1920x je dober deal za delo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jarno ::

Za kak workstation bi bil dober, not še eno pro grafiko itd. Če nucaš SW, ki rabi dost bandwidtha, je kar OK.
Konkurenca je precej dražja.
https://ark.intel.com/content/www/us/en...
#65W!

FlyingBee ::

za 230 eur je steal

klinker ::

Mr.B je izjavil:

scipascapa je izjavil:

mr.b 230+ptt je....hehe

1920x je primerjljiv z 3600x ali kaj več?

Danes se TR ne splača kupovati, razten če nujno ne rabiš več kot 16 jeder. Trenutno to zapolni 3900. Jeseni bo verjetno jasno kdaj pride TR ven, v vsakem primeru boš lahko za dobro ceno prodal jeseni 3900+plato, cena TR Zen2 ne bo ravno ugodna. 128 GB ecc rama boš pa lahko prestavil na TR platformo.


Lol. Glupo je k vecjem kupovat 3900 za home uporabo. Samo ti itak ne ves kaj je resno delo in zato ne ves cemu sluzi WS platforma.

FireSnake ::

Trier je izjavil:

Hehehe, zato pa morajo AMDjevci proce menjati že po enem letu - ker po dveh niso vredni skoraj nič! :))


Street, si ti?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Mr.B ::

klinker je izjavil:

Mr.B je izjavil:

scipascapa je izjavil:

mr.b 230+ptt je....hehe

1920x je primerjljiv z 3600x ali kaj več?

Danes se TR ne splača kupovati, razten če nujno ne rabiš več kot 16 jeder. Trenutno to zapolni 3900. Jeseni bo verjetno jasno kdaj pride TR ven, v vsakem primeru boš lahko za dobro ceno prodal jeseni 3900+plato, cena TR Zen2 ne bo ravno ugodna. 128 GB ecc rama boš pa lahko prestavil na TR platformo.


Lol. Glupo je k vecjem kupovat 3900 za home uporabo. Samo ti itak ne ves kaj je resno delo in zato ne ves cemu sluzi WS platforma.

A oprosti, trenutno 3900x deluje konkurenčen najmanj 200€ dražjim TR Zen+. Glede na strmoglavljenje cen TR se danes res ne splača kupovati TR. S tem da boš jeseni komot prodal 3900X za minimalno izgubo. Ce pa danes kupiš za 800€ vreden TR, boš čez pol leta zanj dobil nič, ker ljudi ki kupujejo TR, no jih je bolj malo na bolhi.

Ampak ja, to predlaga nekdo ki mi predlaga nakup 7700k, kot zamenjavo za i5. Ok verjetno tudi danes dobim AM4 plato + 3600 ali 3700 za minimalno doplačilo. Ampak ja že vidim graf za igre pri 720p, kako je i7 7700p boljši nakup.

FireSnake je izjavil:

Trier je izjavil:

Hehehe, zato pa morajo AMDjevci proce menjati že po enem letu - ker po dveh niso vredni skoraj nič! :))


Street, si ti?

No kupci intla, vsako leto plačajo 100€ več in čestijo v nebo ko NV podraži celo linijo grafičnih za 100€. MAlo realnosti v tvojem svetu bi ti pomagalo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

FlyingBee ::

Še vedno nisi razčistil pri sebi kaj razlika med consumer in prosumer robo pomeni, prav tako ti je verjetno amortizacija popolnoma tuj in nerazumljiv pojem.

7700k je bil boljši nakup in za igre ti ni treba menjati platforme, tako imaš neskončno dober p/p, analyze this.

Zdaj pa ni več boljši nakup, še otrokom bi moralo biti to jasno. Malce perspektivnega kota pridobi in časovne umestitve. Trenutno je 9400f ali 3600 boljši nakup za igre, če se gre na novo platformo. Kapiš?

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Še vedno nisi razčistil pri sebi kaj razlika med consumer in prosumer robo pomeni, prav tako ti je verjetno amortizacija popolnoma tuj in nerazumljiv pojem.

7700k je bil boljši nakup in za igre ti ni treba menjati platforme, tako imaš neskončno dober p/p, analyze this.

… TR se amortizira v roku 10 let, ne… Dam ti namig en TR za 10k, se tam poplača v študiju v enem dnevu, zato tudi tebi na jasno da 1000€ stojalo za monitor predstavlja noben strošek..ok amortizacija sicer ni to mišljeno v pravem pomenu….
Sej vem 7700k pač je top shit, trenutno me boš prepričal da je 7700K boljši nakup kot nakup 3700X z 130€ plato. Ja ja, kaj ko bi stopil v realni svet v čas po juniju 2019
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Nisi prebral kar sem napisal.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

tikitoki ::

Trier je izjavil:

Hehehe, zato pa morajo AMDjevci proce menjati že po enem letu - ker po dveh niso vredni skoraj nič! :))


A ne moreš spat v od solza mokri postelji? Bogi revež.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

Nisi prebral kar sem napisal.


Saj je odgovoril glede izplačila investicije/amortizacije
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FlyingBee ::

Zmedeno, kot je bilo tudi pričakovati. Sploh pa je v kontekstu consumer vs. prosumer, ne pa vse v en koš.

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Nisi prebral kar sem napisal.

Še vedno nisi razčistil pri sebi kaj razlika med consumer in prosumer robo pomeni, prav tako ti je verjetno amortizacija popolnoma tuj in nerazumljiv pojem.

Da, da, da seveda 3900X kupujejo taki kot ti za igre, ja ja... Tisti ki kupujejo za profesionalno rabo TR, začnejo tam danes s TR 2970X / TR 2990X…
Glede na to, koliko so padle cene Proc/jedro… no je nekako trditev za 7700k, pač tvoje vztrajanje na časih pred Zen+ in Zen2. Cena TR 2920X se je ob izidu Zen2 razpolovila….TR 2950X in TR2970X je padel za več kot 100€. Zakaj so padle cene TR 2920X toliko bolj od TR 2950X, je v tem, ker večina kupcev bila ja no ravno domačih pol profijev…
Toliko o dosegu tvojega razumevanja trga v post Zen času… Ti kar kupi intla. Do takrat pa obstaja tvoj drugi iziv… če danes kupim 3900X bom tega za spomlad prodal po polovični ceni, ali je realnost ta da če danes kupim TR 2950X, bom za tega dobil tratino cen.

FlyingBee je izjavil:

Zmedeno, kot je bilo tudi pričakovati. Sploh pa je v kontekstu consumer vs. prosumer, ne pa vse v en koš.

Da, da, da seveda 3900X kupujejo taki kot ti za igre, ja ja... Tisti ki kupujejo za profesionalno rabo TR, začnejo tam danes s TR 2970X / TR 2990X…
Glede na to, koliko so padle cene Proc/jedro… no je nekako trditev za 7700k, pač tvoje vztrajanje na časih pred Zen+ in Zen2. Cena TR 2920X se je ob izidu Zen2 razpolovila….TR 2950X in TR2970X je padel za več kot 100€. Zakaj so padle cene TR 2920X toliko bolj od TR 2950X, je v tem, ker večina kupcev bila ja no ravno domačih pol profijev…
Toliko o dosegu tvojega razumevanja trga v post Zen času… Ti kar kupi intla. Do takrat pa obstaja tvoj drugi iziv… če danes kupim 3900X bom tega za spomlad prodal po polovični ceni, ali je realnost ta da če danes kupim TR 2950X, bom za tega dobil tratino cen.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

klinker ::

Mr.B je izjavil:


A oprosti, trenutno 3900x deluje konkurenčen najmanj 200€ dražjim TR Zen+. Glede na strmoglavljenje cen TR se danes res ne splača kupovati TR. S tem da boš jeseni komot prodal 3900X za minimalno izgubo. Ce pa danes kupiš za 800€ vreden TR, boš čez pol leta zanj dobil nič, ker ljudi ki kupujejo TR, no jih je bolj malo na bolhi.


Ojojoj...si le potrdil da res nimas pojma cemu sluzi WS platforma.
Sicer me itak ne cudi, glede na to da ti je pomembna izkljucno cena.

Mr.B ::

klinker je izjavil:

Mr.B je izjavil:


A oprosti, trenutno 3900x deluje konkurenčen najmanj 200€ dražjim TR Zen+. Glede na strmoglavljenje cen TR se danes res ne splača kupovati TR. S tem da boš jeseni komot prodal 3900X za minimalno izgubo. Ce pa danes kupiš za 800€ vreden TR, boš čez pol leta zanj dobil nič, ker ljudi ki kupujejo TR, no jih je bolj malo na bolhi.


Ojojoj...si le potrdil da res nimas pojma cemu sluzi WS platforma.
Sicer me itak ne cudi, glede na to da ti je pomembna izkljucno cena.

Torej nam boš pokazal razliko med 3900X in TR 2950.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

strumf666 ::

Primerjava x370/x470/x570 z 3600x/3700x
https://www.overclock3d.net/reviews/cpu...
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Jarno ::

Še ena primerjava. Tokrat 3600 vs. i5 9400F.
#65W!

klinker ::

Mr.B je izjavil:

klinker je izjavil:

Mr.B je izjavil:


A oprosti, trenutno 3900x deluje konkurenčen najmanj 200EUR dražjim TR Zen+. Glede na strmoglavljenje cen TR se danes res ne splača kupovati TR. S tem da boš jeseni komot prodal 3900X za minimalno izgubo. Ce pa danes kupiš za 800EUR vreden TR, boš čez pol leta zanj dobil nič, ker ljudi ki kupujejo TR, no jih je bolj malo na bolhi.


Ojojoj...si le potrdil da res nimas pojma cemu sluzi WS platforma.
Sicer me itak ne cudi, glede na to da ti je pomembna izkljucno cena.

Torej nam boš pokazal razliko med 3900X in TR 2950.


Mislis tebi? Ker mislim da vecina ve, kake so razlike med desktop in WS platformami :)
PS1...ni razlika samo v CPUju. Sicer tebi se zdita enaka, ker razen cene in st. jeder itak drugega ne vidis. A zal, je slika v realnosti malo drugacna od tvojih cack ;)
PS2...gre se za zanesljivost....precej bolj kot performans ali ceno, ki je tu zadnja pomembna stvar ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Mr.B ::

klinker je izjavil:

Mr.B je izjavil:

klinker je izjavil:

Mr.B je izjavil:


A oprosti, trenutno 3900x deluje konkurenčen najmanj 200EUR dražjim TR Zen+. Glede na strmoglavljenje cen TR se danes res ne splača kupovati TR. S tem da boš jeseni komot prodal 3900X za minimalno izgubo. Ce pa danes kupiš za 800EUR vreden TR, boš čez pol leta zanj dobil nič, ker ljudi ki kupujejo TR, no jih je bolj malo na bolhi.


Ojojoj...si le potrdil da res nimas pojma cemu sluzi WS platforma.
Sicer me itak ne cudi, glede na to da ti je pomembna izkljucno cena.

Torej nam boš pokazal razliko med 3900X in TR 2950.


Mislis tebi? Ker mislim da vecina ve, kake so razlike med desktop in WS platformami :)
PS1...ni razlika samo v CPUju. Sicer tebi se zdita enaka, ker razen cene in st. jeder itak drugega ne vidis. A zal, je slika v realnosti malo drugacna od tvojih cack ;)
PS2...gre se za zanesljivost....precej bolj kot performans ali ceno, ki je tu zadnja pomembna stvar ;)

Ti pomagam... v končni fazi si na enaki mentalni dolžini...
Da, da, da seveda 3900X kupujejo taki kot ti za igre, ja ja... Tisti ki kupujejo za profesionalno rabo TR, začnejo tam danes s TR 2970X / TR 2990X…
Glede na to, koliko so padle cene Proc/jedro… no je nekako trditev za 7700k, pač tvoje vztrajanje na časih pred Zen+ in Zen2. Cena TR 2920X se je ob izidu Zen2 razpolovila….TR 2950X in TR2970X je padel za več kot 100€. Zakaj so padle cene TR 2920X toliko bolj od TR 2950X, je v tem, ker večina kupcev bila ja no ravno domačih pol profijev…
Toliko o dosegu tvojega razumevanja trga v post Zen času… Ti kar kupi intla. Do takrat pa obstaja tvoj drugi iziv… če danes kupim 3900X bom tega za spomlad prodal po polovični ceni, ali je realnost ta da če danes kupim TR 2950X, bom za tega dobil tratino cen.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: klinker ()

Buggy ::

Mr.B dej naredi prosim uslugo meni in ostalim, predsvem pa sebi in nehaj postat bedarij, ki jih nihce ne bere. Ne vem sicer ce imas kasne osebnostne motnje, samo tole ni za nikamor. Kakorkoli mi je AMD ze vsec, kot ideja, jo ti s prispevki zelo dobro kvaris :D
Zaradi takih me ima da bi sel probat kaksen low level Intel, ce/ko bojo ceno spustil :S
Proper gaming zame je danes itaq 1440p 144Hz, ker pa dostikrat sreamam je "more core - more fun" tako da prosim ne gnojit teme se ti, kot teli dezurni haterji, pa zakljucite ze enkrat tole prepucavanje pa dodajte kaj koristnega v temo.

Tema (in forum) je namenjena deljenju first hand informacij glede nove platforme/chipa, tega vidim zelo malo ali nic. Prepocavate se pa itaq v vsaki temi...res zalostno kaj je postal ta forum, za razliko par let nazaj.

Pod crto ..sam sem v dilemi ali 2600 all core@4Ghz zamenjat za 2700X (predvidevam boost 4.3 single + 2 core) ali 3600. 3600 ima min framreate obcutno boljsi zaradi L3 cache-a in to je tisto kar v spilih dejansko obcutis. CCena bi bila tam-tam. Nebi pa menjal mojega, ker moram se sinu zamenjat Sandy-ja..alternative pa ni.

BTW: procesor danes se vec ne kupuje tako kot Sandy za 7 let...so vas razvadili :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Sm3x ::

Buggy je izjavil:

Mr.B dej naredi prosim uslugo meni in ostalim, predsvem pa sebi in nehaj postat bedarij, ki jih nihce ne bere. Ne vem sicer ce imas kasne osebnostne motnje, samo tole ni za nikamor. Kakorkoli mi je AMD ze vsec, kot ideja, jo ti s prispevki zelo dobro kvaris :D
Zaradi takih me ima da bi sel probat kaksen low level Intel, ce/ko bojo ceno spustil :S
Proper gaming zame je danes itaq 1440p 144Hz, ker pa dostikrat sreamam je "more core - more fun" tako da prosim ne gnojit teme se ti, kot teli dezurni haterji, pa zakljucite ze enkrat tole prepucavanje pa dodajte kaj koristnega v temo.

Tema (in forum) je namenjena deljenju first hand informacij glede nove platforme/chipa, tega vidim zelo malo ali nic. Prepocavate se pa itaq v vsaki temi...res zalostno kaj je postal ta forum, za razliko par let nazaj.

Pod crto ..sam sem v dilemi ali 2600 all core@4Ghz zamenjat za 2700X (predvidevam boost 4.3 single + 2 core) ali 3600. 3600 ima min framreate obcutno boljsi zaradi L3 cache-a in to je tisto kar v spilih dejansko obcutis. CCena bi bila tam-tam. Nebi pa menjal mojega, ker moram se sinu zamenjat Sandy-ja..alternative pa ni.

BTW: procesor danes se vec ne kupuje tako kot Sandy za 7 let...so vas razvadili :D


Prov res, gledam kaj naj nabavim pa se ne morem odlocit, ker se ljudje tuki samo prepucavajo, kej koristnega pa itak ne povejo. Se huj je pa to, da tega noben ne izbrise ampak puscajo to drkanje intelovih in amdjevih fanbojev. Videno po teh postih in nabijanjih vsi delajo za eno ali drugo firmo.

BT52 ::

Zaradi takih me ima da bi sel probat kaksen low level Intel, ce/ko bojo ceno spustil :S


Če ti je tole pomembno. Potem ti ne morem pomagat. :( glasuj z denarnico in poglej kje so kake akcije. Ravno zaradi fanboyev pa ljudi, ki se ravnajo glede na druge imamo včasih neuravnovečen trg.

In firme tole čustvenost dobro izkoriščajo. Predvsem smešno, ko te nekdo gleda, ko kupiš "no name firmo" od bilokaterega izdelka. Pa naj si gre za hladilnik ali v tem primeru Cpujev iz obeh taborov.

Pač pogledaš kaj rabiš in se odločiš, če je tole za tebe dovolj v tej ceni (oziroma bilokaka je glavna metrika). Recimo upoštevaš, če ti je pmembna varnost, futureprof, matične z nadgradnjami, gaming za vsak FPS, grafična fidelnost, monitor, cad sofware in licence, ediditing software, office usage etc....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

scipascapa ::

buggy: jaz imam i5 2500k ene 6-7 let :P

D3m ::

Buggy jaz ti priporočam 3600. Matično imaš katero?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

Buggy je izjavil:

Mr.B dej naredi prosim uslugo meni in ostalim, predsvem pa sebi in nehaj postat bedarij, ki jih nihce ne bere. Ne vem sicer ce imas kasne osebnostne motnje, samo tole ni za nikamor. Kakorkoli mi je AMD ze vsec, kot ideja, jo ti s prispevki zelo dobro kvaris :D
Zaradi takih me ima da bi sel probat kaksen low level Intel, ce/ko bojo ceno spustil :S
Proper gaming zame je danes itaq 1440p 144Hz, ker pa dostikrat sreamam je "more core - more fun" tako da prosim ne gnojit teme se ti, kot teli dezurni haterji, pa zakljucite ze enkrat tole prepucavanje pa dodajte kaj koristnega v temo.

Tema (in forum) je namenjena deljenju first hand informacij glede nove platforme/chipa, tega vidim zelo malo ali nic. Prepocavate se pa itaq v vsaki temi...res zalostno kaj je postal ta forum, za razliko par let nazaj.

Pod crto ..sam sem v dilemi ali 2600 all core@4Ghz zamenjat za 2700X (predvidevam boost 4.3 single + 2 core) ali 3600. 3600 ima min framreate obcutno boljsi zaradi L3 cache-a in to je tisto kar v spilih dejansko obcutis. CCena bi bila tam-tam. Nebi pa menjal mojega, ker moram se sinu zamenjat Sandy-ja..alternative pa ni.

BTW: procesor danes se vec ne kupuje tako kot Sandy za 7 let...so vas razvadili :D

Ne samo argumentiraj gnoj ki ga zliješ z dejanskimi podatki, ki tvoj gnoj potrdijo. Čisto enostavno in čisto enostavno...
In da isti tekst bom preko apps avtomatično limal na vsak odgovor tistih ki svoj mentalni gnoj ne znajo potrditi drugače, kot z kultivirano debato DEBIL.

Buggy je izjavil:

Mr.B dej naredi prosim uslugo meni in ostalim, predsvem pa sebi in nehaj postat bedarij, ki jih nihce ne bere. Ne vem sicer ce imas kasne osebnostne motnje, samo tole ni za nikamor. Kakorkoli mi je AMD ze vsec, kot ideja, jo ti s prispevki zelo dobro kvaris :D
Zaradi takih me ima da bi sel probat kaksen low level Intel, ce/ko bojo ceno spustil :S
Proper gaming zame je danes itaq 1440p 144Hz, ker pa dostikrat sreamam je "more core - more fun" tako da prosim ne gnojit teme se ti, kot teli dezurni haterji, pa zakljucite ze enkrat tole prepucavanje pa dodajte kaj koristnega v temo.

Tema (in forum) je namenjena deljenju first hand informacij glede nove platforme/chipa, tega vidim zelo malo ali nic. Prepocavate se pa itaq v vsaki temi...res zalostno kaj je postal ta forum, za razliko par let nazaj.

Pod crto ..sam sem v dilemi ali 2600 all core@4Ghz zamenjat za 2700X (predvidevam boost 4.3 single + 2 core) ali 3600. 3600 ima min framreate obcutno boljsi zaradi L3 cache-a in to je tisto kar v spilih dejansko obcutis. CCena bi bila tam-tam. Nebi pa menjal mojega, ker moram se sinu zamenjat Sandy-ja..alternative pa ni.

BTW: procesor danes se vec ne kupuje tako kot Sandy za 7 let...so vas razvadili :D

Da 3600, če misliš kupiti boljšim hladilnik, kar ti NE priporočam pojdi direkt na 3600X, ker boš tam tam. Cena je cca 40€, datai hladilnik za 40€ na obstoječi hladilnik je vsaj tisto kar pravijo testerji nesmiselno...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: klinker ()

Izi ::

Mr.B je izjavil:

datai hladilnik za 40€ na obstoječi hladilnik je vsaj tisto kar pravijo testerji nesmiselno...

Bullshit.
Wraith Stealth je tako slaboten, da se pozna celo na frekvencah in z njim izgubiš vsaj 100MHz. Da glasnosti sploh ne omenjam, ker med obremenitvijo ves čas deluje na robu zmogljivosti. Stealth je primeren res samo za prvo silo, dokler ne kupiš nov hladilnik.
Wraith Spire pa je dejansko že kar uporaben in hladi dovolj, ampak samo če odmisliš glasnost. Še vedno je občutno bolj glasen kot katerikoli hladilnik z 120mm ventom, ki se jih dobi že za okoli 30€. Pa še kakšnih 6C nižje temperature imaš.

Če upoštevamo Glasnost, Zmogljivost in Ceno je po moje zmagovalec tale:
Funtech - BE QUIET! Pure Rock 120mm - 34,56 €
V Nemčiji je 29€
Praktično neslišen ventilator (120mm) in kljub temu z zelo visoko učinkovitostjo hlajenja kar 150W TDP.
Edino kar je treba paziti je, da imaš dovolj prostorno ohišje. Hladilnik je visok 155mm.

Mr.B ::

Izi je izjavil:

Mr.B je izjavil:

datai hladilnik za 40€ na obstoječi hladilnik je vsaj tisto kar pravijo testerji nesmiselno...

Bullshit.
Wraith Stealth je tako slaboten, da se pozna celo na frekvencah in z njim izgubiš vsaj 100MHz. Da glasnosti sploh ne omenjam, ker med obremenitvijo ves čas deluje na robu zmogljivosti. Stealth je primeren res samo za prvo silo, dokler ne kupiš nov hladilnik.
Wraith Spire pa je dejansko že kar uporaben in hladi dovolj, ampak samo če odmisliš glasnost. Še vedno je občutno bolj glasen kot katerikoli hladilnik z 120mm ventom, ki se jih dobi že za okoli 30€. Pa še kakšnih 6C nižje temperature imaš.

Če upoštevamo Glasnost, Zmogljivost in Ceno je po moje zmagovalec tale:
Funtech - BE QUIET! Pure Rock 120mm - 34,56 €
V Nemčiji je 29€
Praktično neslišen ventilator (120mm) in kljub temu z zelo visoko učinkovitostjo hlajenja kar 150W TDP.
Edino kar je treba paziti je, da imaš dovolj prostorno ohišje. Hladilnik je visok 155mm.

Kamorkoli vpišeš ali je stock hladilnik dober... dobiš odgovor :
- stock cooler is good enough
- if not overclocking
Da če hočeš tih hladilnik boš moral kupiti drugi hladilnik...
Ali boš s hladilnikom za 40€ prišel na perfromace 3600X ? se pustim presenetiti... ker potem je moj odgovor na tvojo trditev, raje kupi 3600X in pozneje dodaj boljši hladilnik..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

hojnikb ::

mam stealtha na 2200g in je dalec od tega, da bi bil premal. pa tud glasn ni ob obrementivi, vsaj za stock kuler ne.
#brezpodpisa

Mr.B ::

Tukaj je test 3600 vs 3600X. Če kupiš 3600 in das 40€ za hladilnik z namenoma navijanja. Bi rekle na obstoječe teste se ti bolj splača vzeti za isti denar 3600X in si tam tam out of the box...
Če ti je namen investirati v tišji hladilnik... potem go for it...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

Pa ste sploh videli kako Stealth izgleda? To ni slab cooler.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jarno ::

Tukaj dam prav Iziju, da se najbolj splača R5 3600 in do 40€ za hladilnik. Performance bo višji, temperature nižje, hlajenje pa tišje.
Podobno priporočilo je tudi s HW unboxed, kjer so primerjali non-X in X verzijo.
#65W!

Mr.B ::

Jarno je izjavil:

Tukaj dam prav Iziju, da se najbolj splača R5 3600 in do 40€ za hladilnik. Performance bo višji, temperature nižje, hlajenje pa tišje.
Podobno priporočilo je tudi s HW unboxed, kjer so primerjali non-X in X verzijo.

Ne priporoča novega hladilnika, ker potem je cena 3600 v € + hladilnik za 40 € == ceni 3600X €
209 € AMD Ryzen 5 3600, 6x 3.60GHz, tray (100-000000031)
246 € AMD Ryzen 5 3600X, 6x 3.80GHz, boxed (100-100000022BOX)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vuli ::

samo, zna kdo to pojasit, v čem je fora.
r5 3600x ima 95W tdp 6core
r7 3700x pa 65W tdp 8core
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

hojnikb ::

binning pa frekvence.
#brezpodpisa

tikitoki ::

D3m je izjavil:

Buggy jaz ti priporočam 3600. Matično imaš katero?


2600 nudi mnogo boljši p/p

D3m ::

Ga že ima.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DamijanD ::

jaz mam 2600/x470 in dela vse bp - hladilnik sem pa menjal predvsem zaradi glasnosti, ampak sem potem ugotovil, da so se tudi frekvence opazno dvignile. Tako, da Stealth žal ni dovolj dober in bi bilo fino, če bi lahko dobil proc brez tega... (zdaj mam Scythe Mugen 5 Rev. B)
««
397 / 611
»»