» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
394 / 611
»»

D3m ::

Yes it does.







|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

tikitoki ::

Trier je izjavil:

Does it? >:D







Neverjetno, ulra navit i9 9900K porabi manj, kot 9600k, ki tiktaka na skorja polovici gigaherca manj.
Itak nihce ne jemlje resno to sranje od TPU in to je krasen primer zakaj ne.

FlyingBee ::

V bistvu so tpu real world situacije, anandtech pa ne. Akademsko.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

D3m ::

Kaj sedaj nekaj olepšavaš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

darkz ::

Izi je izjavil:

Ni kaj komplicirati. Pogledaš v to razpredelnico in vidiš, če je plata dovolj kvalitetna za tvoj procesor:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...
Za 3900 so dobre samo plate, ki imajo v stolpcu D zeleno kljukico. Samo te "tazelene" bodo 3900 ves čas poganjale 100% stabilno in tudi sama matična bo preživela več let brez da bi skuril VRM.


hvala za link izi! 8-)

Nevem pri x570 mi nekako tisti ventilatorji ne dišijo. iz prejšnih let jim ne zaupam
Bom raje malček boljšo x470 vzeu. saj če prau razumem, zgubim pci 4.0 ter Precision Boost .. kar niti eno ne drugo mi ne igra življenske vloge. Če pa bo potreba bom vložil denar v x670, katere bojo brez small turbine :D
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

D3m ::

PBO ostane pri X470, če se ne motim.
|HP EliteBook|R5 6650U|

scipascapa ::

dajte intel komentarje pisat v namenjeni temi.

FireSnake ::

darkz je izjavil:

Izi je izjavil:

Ni kaj komplicirati. Pogledaš v to razpredelnico in vidiš, če je plata dovolj kvalitetna za tvoj procesor:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...
Za 3900 so dobre samo plate, ki imajo v stolpcu D zeleno kljukico. Samo te "tazelene" bodo 3900 ves čas poganjale 100% stabilno in tudi sama matična bo preživela več let brez da bi skuril VRM.


hvala za link izi! 8-)

Nevem pri x570 mi nekako tisti ventilatorji ne dišijo. iz prejšnih let jim ne zaupam
Bom raje malček boljšo x470 vzeu. saj če prau razumem, zgubim pci 4.0 ter Precision Boost .. kar niti eno ne drugo mi ne igra življenske vloge. Če pa bo potreba bom vložil denar v x670, katere bojo brez small turbine :D


Jaz sem tudi povsem zadovoljen s svojo Asus x470 PRO.
Vsaj enkrat se mi je obrestovalo, ker vedno izbiram matične z več VRMji. Ventilator tudi meni ne diši :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mr.B ::

Trier je izjavil:

Tako je; tule se tudi pokaže dvoličnost nekaterih forumskih "znalcev"; za 9900k MrBumbar veselo trola, da rabiš najmanj 300€ plato , da bo sploh stock laufalo, oziroma nazadnje je že povišal na 350 (;((), za 3900X pa malodane da bi mu predlagali B350 :))

No bos ze nasel plato za 130€ kjer i9 9900k dela bp, potem bos budala nasel b450 plato za 130€, kjer se vrm-ji pregrevajo zaradi 3900x.
Bo slo ali se bos delal se en teden budalo, da ti elko premalo p,acuje sa pisanje oslarij.
kaj bo slo..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Wrop ::

Prišel je userbenchmark test za 16C/32T CPU.

Link.

Ima štirikanalni krmilnik za spomin. Torej mora iti za 16C/32T Threadripper.

Mr.B ::

FireSnake je izjavil:

darkz je izjavil:

Izi je izjavil:

Ni kaj komplicirati. Pogledaš v to razpredelnico in vidiš, če je plata dovolj kvalitetna za tvoj procesor:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...
Za 3900 so dobre samo plate, ki imajo v stolpcu D zeleno kljukico. Samo te "tazelene" bodo 3900 ves čas poganjale 100% stabilno in tudi sama matična bo preživela več let brez da bi skuril VRM.


hvala za link izi! 8-)

Nevem pri x570 mi nekako tisti ventilatorji ne dišijo. iz prejšnih let jim ne zaupam
Bom raje malček boljšo x470 vzeu. saj če prau razumem, zgubim pci 4.0 ter Precision Boost .. kar niti eno ne drugo mi ne igra življenske vloge. Če pa bo potreba bom vložil denar v x670, katere bojo brez small turbine :D


Jaz sem tudi povsem zadovoljen s svojo Asus x470 PRO.
Vsaj enkrat se mi je obrestovalo, ker vedno izbiram matične z več VRMji. Ventilator tudi meni ne diši :D

Imas isti iziv.
Argumbent da na b450 chipset nebi dal 3900x NI IZIV, na katerega bos moral TI odgovoriti, vkjucno z elkotom.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Xserces ::

Če ima dovolj močne VRMje ne vidim ovir da procesor nebi delal?

AMD confirms Ryzen 3000 CPUs perform the same in B450, X470, and X570 boards
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

FlyingBee ::

Najcenejšo b450 in 3900x, seems legit.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Xserces ::

Ti si res bedak... noben ni reku najcenejše. Zgoraj imaš link z razpredelnico katere so kompatibilne oziroma imajo dovolj amperaže za 3900x.

Ups se že spuščam na vaš nivo debate...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Najcenejšo b450 in 3900x, seems legit.

no kaj tudi noces sprejeti iziva za 130€. Hm, no sej s predlaganim izbrisom res ni potrjevati, to kar je jasno vsem razen tebi podobnimi, ki se delajo budale iz samih sebe ter elkoto ...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Xserces ::

Primer Link Kaj manjka teli plati? Če rabiš procesorsko moč in ne rabiš vseh dodatnih sata in nevem katerih priključkov. Zakaj pa ne?

Če bi rabil tak cpu bi ga tut na mATX dal. Za vsak slučaj še kakšen vent proti plati ampak po zgornji razpredelnici naj bi lahko imel ta proc. Link
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

tikitoki ::

PA se ventilatorja in tezav s pregrevanjem chipseta nima.

Jarno ::

Xserces je izjavil:

Primer Link Kaj manjka teli plati? Če rabiš procesorsko moč in ne rabiš vseh dodatnih sata in nevem katerih priključkov. Zakaj pa ne?

Če bi rabil tak cpu bi ga tut na mATX dal. Za vsak slučaj še kakšen vent proti plati ampak po zgornji razpredelnici naj bi lahko imel ta proc. Link


Po tej razpredelnici MSI B450 Pro plate niso najbolj primerne za R9 3900X. Ta je zgleda izjema, lol.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

Mr.B ::

Jarno je izjavil:

Xserces je izjavil:

Primer Link Kaj manjka teli plati? Če rabiš procesorsko moč in ne rabiš vseh dodatnih sata in nevem katerih priključkov. Zakaj pa ne?

Če bi rabil tak cpu bi ga tut na mATX dal. Za vsak slučaj še kakšen vent proti plati ampak po zgornji razpredelnici naj bi lahko imel ta proc. Link


Po tej razpredelnici MSI B450 Pro plate niso najbolj primerne za R9 3900X. Ta je zgleda izjema, lol.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

Pa kjub temu obstajajo, s celo zeleno marko.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Xserces ::

Nevem pa kako je če naviješ. Ti vrže vrmje v glavo? Isto je pri Intlu. B360 in H370 ne priporačajo za 9900k. Isti problem s prešvoh vrmji. Ampak osebno bi to delal če bi rabil samo raw power. Drugače bi kupil boljšo plato

Torej kdaj pride b550?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Jarno ::

Pri MSI-ju imajo v tem trenutku težave predvsem z velikostjo bios roma, to je lahko tudi deal-breaker.
B550 naj bi prišel 2020, sem nekje prebral, da bi naj chipset dobavljala ASMedia, kot sicer pri starejših ploščah.
#65W!

Xserces ::

Ja sem lih našel. Q4 2019 oziroma early 2020. Zanimivo da tako pozno.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Seba22 ::

Izi je izjavil:

Intelovce v tej temi bo razneslo od zavisti. Koliko besa in gneva je zaslediti, ker njihov procesor ni več od najboljše firme :P

Kakorkoli že, nakup mojega Ryzena 3600 je bil en najboljših računalniških nakupov, ki sem jih opravil v zadnjih desetletjih.
Pri Intelu sem vsakič rabil vsa en teden navijanja in testiranja, preden je bil vsaj za silo uporaben. Pri AMD sedaj sploh več ne rabiš iti v BIOS. Sestaviš, prižgeš in takoj deluje optimalno.
Vseeno sem zadevo dodobra pretestiral. Za Zen 2 lahko rečem da ne samo overclock, tudi PBO je postal popolnoma nepotreben. Čisto Avto navijanje brez kakršnegakoli vtikanja v BIOS deluje daleč najbolje. Kljub temu da je zverina, je hkrati Noob friendly procesor :D

R5 3600 se po potrebi sam navija od 2,2 GHz do 4,2 GHz brez najmanjšega problema in ves čas je hladen ko špricer. Sem ga gnal več ur z različnimi CPU Burnerji in Benchmarki, pa ne prileze čez 72C na sobni temperaturi 27C.

Kar se tiče iger bo nujna še nadgradnja grafične kartice.
Pri najbolj zahtevnih igrah z i5 2500K sta bila tako CPU kot GPU oba nekje na 90%, sedaj z R5 3600 pa je GPU ves čas na 99%, CPU pa na okoli 15%. Skratka pri igrah nisem pridobil popolnoma nič ;)



Za 65w tdp čip 72° za mene še zdaleč ni hladno ko špricer.Jas mam na mojem 9700k max 72° na 5.00ghz all core z tem hlajenjem prej ko sem še imel be quiet zračno hlajenje temperature tud niso šle preko 80° nikoli.Sobna temperatura je 25° drugač.Nevem no za 3600 65w tdp cpu se mi zdijo prevelike temperature je pa tud res da je stock coooler ,ampak vseeno pa de nebo pomote in da nebo kdu preveč pametn nisem jas nek amd ali intel fan kupim kar je tisti trenutek ko kupujem aktualno.Napisal sem zgolj zato ker so me malo zmotile te temperature za 65w tdp čip
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Xserces ::

Za stock je OK se mi zdi? Da ne prileze do 72. Koliko je TjMax za te procesorje?

naj bi bilo 95 stopinj
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

FlyingBee ::

Xserces je izjavil:

Ti si res bedak... noben ni reku najcenejše. Zgoraj imaš link z razpredelnico katere so kompatibilne oziroma imajo dovolj amperaže za 3900x.

Ups se že spuščam na vaš nivo debate...

Še precej nižje si šel. Kdo bo kupil b450 in 3900x, no, da vidimo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

Jarno ::

Je finta s temi temperaturami. Chiplet je manjši kot pri zen1/intelih in odvajanje toplote bolj lokalizirano na majhen del cpu pokrova.
#65W!

Seba22 ::

Ja pa še to napišem ko vidim tukaj te smešne komentarje glede plat za zen 2.Nevem no meni ni jasno da folk te nove ryzene 3700x,3900x tišči na te chip shit plate.Če imaš za proc 400EUR še boš pa te še neko spodobno plato kupil zraven ane v nasprotnem primeru bolši da nič ne kupuješ.
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

Seba22 ::

Ja potem pa se začnejo problemi in jokanje to ne dela ono ne dela,rami niso kompatibilni itd...
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

FlyingBee ::

True spirit of DIY, razen navijanja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

Trier ::

Hehehe, res je, OC uplift je z novo serijo within margin of error, ampak glavno da so uradno vsi njihovi čipi "unlocked" :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

D3m ::

Tvoje mnenje je irelevantno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

FlyingBee ::

Hehe, OCja sevada ni ker je ZEN2 vse kar bodo dosegli, naslednje iteracije bodo le še famoznih 5% IPC dvig na generacijo, potem pa bo že Willow Cove.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

Trier ::

A se mu je zaskočil replay button? :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

FlyingBee ::

Živčen je, še vedno goni i5 pa ga mika b450 in 3900x kombo, ampak ni dinar.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

FlyingBee ::

Lol, je treba šparat na grafični, ker kdo pa sploh še gejma.

MSI je izdal MAX serijo 400 chpset MB
AM4 MAX Motherboards
X470 GAMING PLUS MAX
X470 GAMING PRO MAX
B450 GAMING PLUS MAX
B450 TOMAHAWK MAX
B450M MORTAR MAX
B450-A PRO MAX
B450M PRO-VDH MAX
B450M PRO-M2 MAX
B450M-A PRO MAX
A320M-A PRO MAX

A320, zakaj pa ne.
Supports Ryzen 3000 Out of the Box, and Future BIOS Updates
Maximum DDR4 Performance

DDR4 performance for MAX motherboards has also exhibited massive improvement with up to 4133 MHz DDR4 frequency by A-XMP, which is an enhancement that goes without saying.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

s1m0n ::

Če gre človek na 3900X je pametno tudi solidno matično zraven dat (X570 ali pa boljše X470, eno iz tistega seznama, kjer VRM zmorejo toliko toka, da ne bo težav).

Je pa 3900X slaba izbira za 90% tistih, ki si ga želijo, da bodo igrice letele :)

Bwaze6 ::

Zakaj pa na 3900X igrice ne bi letele? Tole je test s kupom iger, in to v 720p (se pravi future proof, za tiste, ki bodo v 1080p igrali igrice iz 2019 na flagship grafični kartici v letu 2025):



Ja, sem se da priti tudi precej ceneje. Npr. tudi precej ceneje kot z 9900K, ki v igrah pred 9700K nima praktično nobene prednosti, pa tega Intelaši ne poudarjate neprestano...

Itak če želiš igrati le igrice (in to na 1080p), potem bo najboljše razmerje p/p kar konzola, pa še vedno več ekskluzivnih iger na PC sploh ne pride (z "Master Race" tečneži se da razvijalcem vedno manj ukvarjati).

Bwaze6 ::

UserBenchmark Updates CPU Ranking By Lowering Multi Core Importance And Raising Single Core?

Se strinjam, da za igre 12 core / 24 niti nima prav nobene vrednosti trenutno, a to je absurdno:



Before Ryzen was released the ranking was based on:

30% Single core performance 60% Quad core performance 10% multi core performance


The new post Ryzen ranking system only gives multi core performance a 2% weighting and mostly looks at single core performance, which makes Intel CPUs look artificially much better than AMD Ryzen in the rankings and also has some hilarious results such as 9600k being ranked higher than 8700k

Gremo nazaj v čas dobrih starih quad core procesorjev (npr. vsi Intel desktop do 2017), več itak ne potrebuje nihče?

D3m ::

Hudiča. :/

i3-8350 hitrejši od 2700X......trolololol.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

9600KF hitrejši od 3700X...trolololol.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

"This benchmark was brought to you by Intel!"

Ker Principled Technologies ne verjame nihče več, so kupili novega "recenzenta". Pomnite, Intelovi letni prihodki presegajo celotne AMDjeve (skupaj z grafičnim delom) za več kot 10x, zakaj bi se šli "fair fight" proti klošarjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

FireSnake ::

Od kdaj so sintetični testi merilo?
In kaj to sploh spremeni? hočejo nekateri prikazati, da je prihodnost enonitna?

Nekdo vleče niti, da bi izpadel boljši - čeprav ni (oziroma boljši, kot dejansko je).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

D3m ::

2 tedna in pol po izdaji 3000 serije UserBenchmark spreminja metodo testiranja.

Zelo sumljivo. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

FireSnake je izjavil:

Od kdaj so sintetični testi merilo?
In kaj to sploh spremeni? hočejo nekateri prikazati, da je prihodnost enonitna?

Nekdo vleče niti, da bi izpadel boljši - čeprav ni (oziroma boljši, kot dejansko je).


Ja, zdaj test odraža praktično le obnašanje procesorja v neki igri, pa še to jih vedno več potrebuje vsaj 4 jedra, in je (40%?) single core dokaj nepomemben podatek. To, da zmogljivost nad 4 jedri ocenijo le z 2%, je pa res blast from the past...

Mr.B ::

D3m je izjavil:

2 tedna in pol po izdaji 3000 serije UserBenchmark spreminja metodo testiranja.

Zelo sumljivo. :)

Ja sedaj je važen samo še Single core perfromance ter max 4 core perfromance. CSGO itak nima kaj z več jedri delat...
Sreča da ostali znamo tudi brat.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

Intel mora kupiti še PassMark, da bo fer. :P

https://www.cpubenchmark.net/singleThre...

|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

Mogoče so se pa zatipkali in hoteli multicore zmogljivosti dati 20% veljavnost, kar bi bilo nekako primerno glede na trende v softveru.

Ne pa 2%! :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

klinker ::

D3m je izjavil:

Intel mora kupiti še PassMark, da bo fer. :P

https://www.cpubenchmark.net/singleThre...



Pa si ti vidu na kaki frekvenci lavfa 9900?

D3m ::

Naj te to ne moti. To so base clock vrednosti.

Ali hočeš kaj drugega s tem povedati? :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

s1m0n ::

Zakaj pa niso frekvence navedene pri AMD čipih?
Ker če sta oba na base clock je to zanemarljiva razlika za 200MHz več pri 3900X.
««
394 / 611
»»