» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
298 / 611
»»

Treer ::

What a blow to the entusiast community! :))

FlyingBee ::

Kar naenkrat pa brez 16 cores ni več možno živeti.

gendale2018 ::

FlyingBee je izjavil:

Uuu, transkodiranje, zelo uporabno, nadaljevanke pa te fore. Kaj boste še našli za izgovor? Streamanje med transkodiranjem, hehe.

ni izgovor, dejansko imam za transkodirat cel kup serij/filmov iz x264 na x265 da se mi sprosti malo prostor na diskih...

vsa 4 jedra i5 4460 so cel čas na 100%, razen občasno ko sprostim jedro ali dve za kaj drugega

pač mogoče je edge case ampak gaming na 240Hz pri 1080p je tudi... realno gledano te pri gaminugu najbolj omejuje grafična kartica in rabiš dobro za 1440p/4k na najvišji kakovosti nad 60fps
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

itak, 2600 je idealen za oboje

meho7 ::

gendale2018 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Uuu, transkodiranje, zelo uporabno, nadaljevanke pa te fore. Kaj boste še našli za izgovor? Streamanje med transkodiranjem, hehe.

ni izgovor, dejansko imam za transkodirat cel kup serij/filmov iz x264 na x265 da se mi sprosti malo prostor na diskih...

vsa 4 jedra i5 4460 so cel čas na 100%, razen občasno ko sprostim jedro ali dve za kaj drugega

pač mogoče je edge case ampak gaming na 240Hz pri 1080p je tudi... realno gledano te pri gaminugu najbolj omejuje grafična kartica in rabiš dobro za 1440p/4k na najvišji kakovosti nad 60fps

In to pocnes na budget i5? :|
Prodas za 50€ pa dodas 50€ = rabljen xeon 1231v3(4770 locked)

strumf666 ::

ziga1990 je izjavil:

10 jedernik na 14nm vredu samo, da nebo Intel kake hujše pečke od 9900K ven dal

K si glih pečko omenil:
https://www.techpowerup.com/252463/new-...
Manj jeder, višja frekvenca pa 225W TDP :O
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

mmmm...hedt gaming roba :))

gendale2018 ::

meho7 je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Uuu, transkodiranje, zelo uporabno, nadaljevanke pa te fore. Kaj boste še našli za izgovor? Streamanje med transkodiranjem, hehe.

ni izgovor, dejansko imam za transkodirat cel kup serij/filmov iz x264 na x265 da se mi sprosti malo prostor na diskih...

vsa 4 jedra i5 4460 so cel čas na 100%, razen občasno ko sprostim jedro ali dve za kaj drugega

pač mogoče je edge case ampak gaming na 240Hz pri 1080p je tudi... realno gledano te pri gaminugu najbolj omejuje grafična kartica in rabiš dobro za 1440p/4k na najvišji kakovosti nad 60fps

In to pocnes na budget i5? :|
Prodas za 50€ pa dodas 50€ = rabljen xeon 1231v3(4770 locked)

pa še gpu moram pol kupit ker ga ni na tem xeonu

ne ne, ko se bo računalnik nadgrajeval, bo lepo šel not ali ryzen 16c/32t (če bojo) al pa kak threadripper

samo ko pogledam cene rama me vse mine..... cena za ddr4 ecc 3200 64gb ali celo 128GB je nenormalna
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Predator X ::

@Firesnake
DDR3 je bil poceni... 120EUR bi moral bit 32GB.

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

tako je, cene rama so še vedno vsaj 2-3x previsoke
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FireSnake ::

gendale2018 je izjavil:

tako je, cene rama so še vedno vsaj 2-3x previsoke


32GB CL14 3200 sem prodal za 270.
Koliko bi moral biti, da se tebi ne bi zdelo drago?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

AapocalypseE ::

32GB CL14 3200 za 270€ je malo, ampak poglej cene novih.

https://www.mlacom.si/g-skill-ripjaws-v...

Dobiš pa 32GB 3000 CL16 že za 215€, tako da je treba izračunat ali se splača dat toliko več za 3200 CL14.

https://www.mlacom.si/corsair-vengeance...

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Street: pa ni bilo nekega navala. Pravzaprav se še ta stranka odloča, če bo vzela ali ne.
No, meni je vseeno ... če jih ne prodam jih bom dal notri v čurunalo.

V trgovini so res zasoljeni. A tudi za pametno ceno ni povpraševanja. Zato se sprašujem, v kakšni meri tisti, ki tako jamrajo glede cene, zadevo dejansko potrebujejo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

AapocalypseE ::

Če bi jaz bil zdaj v nakupu novega sistema bi jih vzel, ker je 270€ res poceni glede na ceno novih in se nimaš kaj odločat za takšno ceno.

FireSnake ::

Prav imaš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

Street: pa ni bilo nekega navala. Pravzaprav se še ta stranka odloča, če bo vzela ali ne.
No, meni je vseeno ... če jih ne prodam jih bom dal notri v čurunalo.

V trgovini so res zasoljeni. A tudi za pametno ceno ni povpraševanja. Zato se sprašujem, v kakšni meri tisti, ki tako jamrajo glede cene, zadevo dejansko potrebujejo.


75% cene najcenejsih novih iz nemcije se mi zdi dobra cena zate, tko, da se prevec pritozujes:).

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

FireSnake je izjavil:

Street: pa ni bilo nekega navala. Pravzaprav se še ta stranka odloča, če bo vzela ali ne.
No, meni je vseeno ... če jih ne prodam jih bom dal notri v čurunalo.

V trgovini so res zasoljeni. A tudi za pametno ceno ni povpraševanja. Zato se sprašujem, v kakšni meri tisti, ki tako jamrajo glede cene, zadevo dejansko potrebujejo.

Tole me spominja na tiste, ki se na splošno vedno glede cen pritožujejo, AMD seveda izpade boljše, ampak ga sploh ne kupijo.

klinker ::

FlyingBee je izjavil:


Tole me spominja na tiste, ki se na splošno vedno glede cen pritožujejo, AMD seveda izpade boljše, ampak ga sploh ne kupijo.


Al pa na tiste, ki pisejo kako je nek 9900K oh in sploh, pa ga sploh ne kupijo >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

MostWanted ::

AapocalypseE je izjavil:

Če bi jaz bil zdaj v nakupu novega sistema bi jih vzel, ker je 270€ res poceni glede na ceno novih in se nimaš kaj odločat za takšno ceno.


pa brez rgbja, prosim no.

FlyingBee ::

klinker je izjavil:

FlyingBee je izjavil:


Tole me spominja na tiste, ki se na splošno vedno glede cen pritožujejo, AMD seveda izpade boljše, ampak ga sploh ne kupijo.


Al pa na tiste, ki pisejo kako je nek 9900K oh in sploh, pa ga sploh ne kupijo >:D

Eh, to je pač trenutno najhitrejši, teh pa se malo proda.

gddr85 ::

logično, p/p je praktično na dnu :P

gendale2018 ::

FireSnake je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

tako je, cene rama so še vedno vsaj 2-3x previsoke


32GB CL14 3200 sem prodal za 270.
Koliko bi moral biti, da se tebi ne bi zdelo drago?

100 eur 64 gb ddr4 3200 ecc 1 palčka
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Pennywis3 ::

FireSnake je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

tako je, cene rama so še vedno vsaj 2-3x previsoke


32GB CL14 3200 sem prodal za 270.
Koliko bi moral biti, da se tebi ne bi zdelo drago?


Uredu ceno si postavil, eden redkih normalnih ( računalniških ) oglasov na bolhi.

edi45 ::

Predator X je izjavil:

Huh, ja težko jim je.
Intel releasdate:
Jan - 2017 i7 7700K - Ki je bil pripravljen za ryzena 4/8T (5,1GHz OC)
Okt - 2017 i7 8700K - Ki je pokosil ryzena 6C/12T (5,2GHz OC)
Okt - 2018 i9 9900K - Ki je pokopal ryzena 8C/16T (5GHz OC)

Ne pozabit, da je intel izdal v tem času tud več hedt CPUjev ter X299.

Zgodovina (4C/8T only)
Jan 2011 - i7 2600K
Okt 2011 - i7 2700K
Apr 2012 - i7 3770K
Jun 2013 - i7 4770K
May 2014 - i7 4790K
Avg 2015 - i7 6700K

Sicer je bil nek upgrade narejen... ampak recimo 6C bi lahko že prišel ven.


Sam sem imel 4 leta nazaj ze i7 6c/12t i7 5820k 4.4ghz

FlyingBee ::

gddr85 je izjavil:

logično, p/p je praktično na dnu :P

Nič novega, eni bi radi revolucijo.

ziga1990 ::

Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

FireSnake ::

ziga: zato je pa pomemben delež marketa. Večji bo, bolj se bodo trudili.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

32GB CL14 3200 za 270€ je malo, ampak poglej cene novih.

https://www.mlacom.si/g-skill-ripjaws-v...

Dobiš pa 32GB 3000 CL16 že za 215€, tako da je treba izračunat ali se splača dat toliko več za 3200 CL14.

https://www.mlacom.si/corsair-vengeance...


dobra cena.
A to je bil 4x4 al 2x8

FlyingBee ::

4x4 je 16, 2x8 pa tudi 16, on pa je prodajal 32

Truga ::

Nova AMD grafa mi zgleda super, verjetno bom nabavil ko bom kasneje letos rabil GPU za linux. Upam da bo do takrat kak pokovc dovolj razocaran nad njo da jo bo prodal poceni na ebay.de

Master_Yoda ::

Zadnja doza schadenfrauda je bila predolgo nazaj pa rabi novo.
Dovie'andi se tovya sagain.

Bwaze6 ::

Radeona VII AMD ni posebej oglaševal, tako da je težko "razočaranje", če do CES sploh ni nihče pričakoval nove "high end" kartice.

AMD tudi ni napovedoval, da bo prehitel RTX 2080, vse primerjave so bile z Vega 64:

AMD claims, on average, 29% more gaming performance than the AMD Radeon RX Vega 64 GPU, and as much as 36% better performance in content creation.


In vsaj za 4K to skoraj drži:



Da ne gre za normalno kartico, smo videli že po 16 GB HBM2 spomina. Presenetila je edino poraba, kartica je overclockana daleč preko normalnih frekvenc, da je sploh kaj dosti hitrejša od Vege 64, arhitekturno je praktično ista.

Vleči neke zaključke iz tega glede Ryzen procesorjev verjetno nima smisla. Zen 2 ni Zen 1 + overclock. To, da 7 nm ni čudežni proces, pa tudi ni nikogar presenetilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

Wrop ::

Kartica je izdana, zato, da se o AMD grafičnih karticah še kaj govori, ne zato, da bo podirala hitrostne rekorde.

AapocalypseE ::

Boljše ne izdat, ker se slabo govori in to je problem.

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

Graficna je slabsa od gtx 1080ti, zagreje se tudi preko 100c in potem nastane thermal throttling, probleme ima tudi z black screeni, ki se pojavijo naenkrat med igrami, lag, stutter...se en na pol narejen izdelek. Mozno da bodo driveri kaj popravli, drugace pa tako skoraj ni razloga da se jo kupi. stane isto kot rtx 2080 s tem da ima slabsi performance, se konkretno bolj greje, porabi tudi konkretno vec elektrike. Edina prednost je 16gb vram, ki ga tako ali tako ne rabi 99% ljudi.

Bwaze6 ::

Mislim da se ni nikomur potrebno sekirati zaradi Radeona VII, itak ga ne moreš kupiti, tudi če bi ga hotel.

D3m ::

Truga je izjavil:

Nova AMD grafa mi zgleda super, verjetno bom nabavil ko bom kasneje letos rabil GPU za linux. Upam da bo do takrat kak pokovc dovolj razocaran nad njo da jo bo prodal poceni na ebay.de


Kok računaš? Ene 500€?

P.S.

Test R5 2500X in R3 2300X

https://www.anandtech.com/show/13945/th...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

D3m je izjavil:

Test R5 2500X in R3 2300X
https://www.anandtech.com/show/13945/th...


Holy crap, tokrat se je AMD približal intelu in njihovem 4/4 oz. 4/8 setupu. Lep performance gain glede na 1300X. 65W je dokaj OK poraba.

#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

Predator X ::

FlyingBee je izjavil:

4x4 je 16, 2x8 pa tudi 16, on pa je prodajal 32


ja naredil sem napako. Mislil sem 4x8 ali 2x16. Sam kar on pravi stane ~380€ (nemčija)... pa zgleda, da mu je 270€ zadost.

Treer ::

AapocalypseE je izjavil:

Boljše ne izdat, ker se slabo govori in to je problem.

Ob kroničnem pomanjkanju kredibilnih opcij so se očitno oprijeli reality TV slogana - Vsaka reklama je dobra reklama! ;((

Truga ::

D3m je izjavil:

Truga je izjavil:

Nova AMD grafa mi zgleda super, verjetno bom nabavil ko bom kasneje letos rabil GPU za linux. Upam da bo do takrat kak pokovc dovolj razocaran nad njo da jo bo prodal poceni na ebay.de


Kok računaš? Ene 500€?

Ja, za 500e nabavim pomoje kr prec. Mal undervoltam, in imam tiho in hladno grafiko, dovolj hitro za vec ali manj vse igre ki jih igram, pa z driverji ki na linuxu delajo normalno.

klinker ::

FlyingBee je izjavil:

klinker je izjavil:

FlyingBee je izjavil:


Tole me spominja na tiste, ki se na splošno vedno glede cen pritožujejo, AMD seveda izpade boljše, ampak ga sploh ne kupijo.


Al pa na tiste, ki pisejo kako je nek 9900K oh in sploh, pa ga sploh ne kupijo >:D

Eh, to je pač trenutno najhitrejši, teh pa se malo proda.


Se mi je zdelo, da ne bos znal brat med vrsticami...le zakaj >:D

FlyingBee ::

Sem, samo ti nisi potem. Saj veš, tako kot pri Ryznih, hvalijo 8/16 pa jih ne rabijo pa take fore. Vemo o čem se gre.

FireSnake ::

Predator X je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

32GB CL14 3200 za 270EUR je malo, ampak poglej cene novih.

https://www.mlacom.si/g-skill-ripjaws-v...

Dobiš pa 32GB 3000 CL16 že za 215EUR, tako da je treba izračunat ali se splača dat toliko več za 3200 CL14.

https://www.mlacom.si/corsair-vengeance...


dobra cena.
A to je bil 4x4 al 2x8



Mi govorimo o 2x16.
Edit: sem videl, da si videl potem.
Je pa še en paket na voljo (en pa jutri gre).
Za ceno vsi pravijo, da je dobra.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

Ko sem pa prodajal za 330 sem pa pristal v temi s predragimi oglasi.
Pol pa razumi, če moreš....
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

A si nor? Zakaj pa misliš, da so Ryzni toliko prahu dvignili, je treba šparat pri nakupu pc komponent.

Predator X ::

FireSnake je izjavil:

Ko sem pa prodajal za 330 sem pa pristal v temi s predragimi oglasi.
Pol pa razumi, če moreš....


Resno?... huh smo pa res škrtuhi.

klinker ::

FlyingBee je izjavil:

Sem, samo ti nisi potem. Saj veš, tako kot pri Ryznih, hvalijo 8/16 pa jih ne rabijo pa take fore. Vemo o čem se gre.


No, se zdaj ni videt da bi. Pa kot ze napisano, me ne cudi da ti to ne gre ;)

ziga1990 ::

FlyingBee je izjavil:

Sem, samo ti nisi potem. Saj veš, tako kot pri Ryznih, hvalijo 8/16 pa jih ne rabijo pa take fore. Vemo o čem se gre.


Saj so sedaj ze vsi high end procesorji(9700K,9900K,2700,2700X) 8 jederniki pač prišli smo blizu limita pri frekvencah nismo pa blizu limita številu jeder samo naučiti moramo programe in igre da jih izkoristijo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

FlyingBee ::

klinker je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Sem, samo ti nisi potem. Saj veš, tako kot pri Ryznih, hvalijo 8/16 pa jih ne rabijo pa take fore. Vemo o čem se gre.


No, se zdaj ni videt da bi. Pa kot ze napisano, me ne cudi da ti to ne gre ;)

Nisi?
««
298 / 611
»»