» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
29 / 611
»»

Telbanc ::

Brane22 je izjavil:

Meni je AM4 všeč. Kdaj prej si lahko pri AMDju dobil _35W_ strojček, ki bi bil čisto upraben za vsakdanjo rabo ?

A12-9800E je bomba v tem smislu. Najbrž kakih 10-15% počasnejši od 9800, a še vedno blizu A10-7870K, z tretjino porabe. WTF.

Če je to uvertura v Zen, bo prava stvar definitivno naredila vtis.


Tale A12 se navija do 4,8 gzh. Tko da zgleda, da so fantje pogruntali, kako to gre.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Brane22 ::

In to na 28nm, če se ne motim ?

Telbanc ::

Brane22 je izjavil:

In to na 28nm, če se ne motim ?



Ja, na 28 nm. Kar je po moje dobro, res pa da na 1,325 V.



"Running well on stock AMD Wraith cooler"
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

hojnikb ::

4.8ghz na 1.32V
pebi, pejte spat. to nikol ne laufa na tak nizki voltazi. tole je prej blizu 1.6v.
zadeva ma taksno voltazo na stock 3.8ghz


malo pameti v roke
#brezpodpisa

Telbanc ::

hojnikb je izjavil:

4.8ghz na 1.32V
pebi, pejte spat. to nikol ne laufa na tak nizki voltazi. tole je prej blizu 1.6v.
zadeva ma taksno voltazo na stock 3.8ghz


malo pameti v roke



http://www.fudzilla.com/news/processors...


"Spotted by PCGameshardware.de, a Korean overclocker, going under the NAMEGT name, posted a submission on HWBOT.org and has managed to push the A12-9800 to 4798.9MHz at 1.325V. The APU was running on Asus' yet to be announced Octopus motherboard based on the B350 chipset and 8GB of DDR4 RAM."
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

hojnikb ::

ja, se kr verjames voltazi ki jo reprta cpuz ?
#brezpodpisa

m0LN4r ::

offset je jeba, sicer pa kaj je tle novega?
6800K je delal isto:
-- 377 | A10-6800K @ 4.90GHz | 8GB DDR3 CL11 @2400MHz | m0LN4r
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Telbanc ::

hojnikb je izjavil:

ja, se kr verjames voltazi ki jo reprta cpuz ?


Porabo so zlo znižali ane...to je dober znak za nizko voltažo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

hojnikb ::

ta voltaza ni za 4.8g
#brezpodpisa

Telbanc ::

hojnikb je izjavil:

ta voltaza ni za 4.8g


1.6V pa tud ne. Sej ne gre za prescota. Še za njega bi blo preveč.

1,6 V smo mel 10 let nazaj.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

gddr85 ::

čist možno, da je na 1.45v in več

Telbanc ::

gddr85 je izjavil:

čist možno, da je na 1.45v in več



Ja se strinjam, da je možno, ampak zgleda da je bil na 1,325, kar je še najbolj verjetno.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

gddr85 ::

najbolj verjetno? potem bi morala bit stock load voltaža na 3.8ghz konkretno nižja

hojnikb ::

cpuz nezna merit voltaže, ker je še čisto frišna platforma, zato prebere stock voltažo iz cpu registrov.
C'mon guys, malo logike v roke.
#brezpodpisa

D3m ::

Ok bomo pa počakali na CPU-Z. :)

Owww wait

CPU-Z 1.77

changelog

New benchmark "submit and compare" feature
New clocks dialog reporting all system's clock speeds in real-time
Preliminary support for Intel Kaby Lake
AMD Bristol Ridge processors
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

podpira proc, ne pa tudi branje voltaž iz matične plošče.

Guys, try harder.
#brezpodpisa

D3m ::

A to bo potlej v novi verziji? :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

najbrž že ane..
#brezpodpisa

dottor ::

Upam da pustijo še kakšno PCI (ne -e) režo na ploščah. To je edino kar me moti recimo na X99. Če bom že menjaval, bi rad obdržal zvočno (ASUS Xonar D2) ki je na PCI-ju, pa nebi spet dajal 100+€ za zvočno.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

D3m0r4l1z3d ::

dottor je izjavil:

Upam da pustijo še kakšno PCI (ne -e) režo na ploščah. To je edino kar me moti recimo na X99. Če bom že menjaval, bi rad obdržal zvočno (ASUS Xonar D2) ki je na PCI-ju, pa nebi spet dajal 100+€ za zvočno.

You party like its 1999
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

dottor ::

Nekateri še vedno uporabljamo PCI kartice in zakaj bi jih menjali če ne rabi ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

digitalni izhodi ftw.
za slusalke pa usb amp/dac
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

kolikor vem, je pci ze en cajt preko dodatnih controllerjev, tako da ni razloga da ga recimo kaksna x99 nebi imela
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

OmegaM ::

Dottor, si me pravkat prehitel, tako da podpis pod komentar.
Ce za razne komunikacije uporabljas karticr 200€ in vec, mi tudi ni, da bi jih kar tak vstran zmetal.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

hojnikb ::

http://www.ebay.com/itm/PCI-E-Express-X...

tole si umislis, namesto da se omejujes pri izbiri plat
#brezpodpisa

dottor ::

Ni to to... lepše in lažje je imet temu namenjeno režo...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gddr85 ::

bojo ziher kakšne plate s pci režo..

ziga1990 ::

gddr85: to bo pa od proizvajalcev matičnih odvisno, ker trenutno ima AMD bogo izbiro matičnih
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

gddr85 ::

bogo v čem? imaš chipsete fm2+ in am3+, gor tud pci slote..

ziga1990 ::

^^ Za AMD ni toliko matičnih na voljo kot za intel
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

FireSnake ::

Bolj, kot ne že vse vemo (pa je tu le lepo povzeto):
http://www.pcgamesn.com/amd/amd-zen-rel...

Ni mi pa jasno, kako lahk govorijo o oktobru, če AMD nikoli ni rekel, da zadeva pride letos.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

dottor ::

Ta 2,8GHz base in 3,2GHz turbo se mi zdita malo nizki. Res da je TDP za AMD precej nizek ampak vsaj 3,2-3,4GHz base nebi blo slabo imet pa okoli 3,8GHz turbo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

globoko grlo ::

sej verjetn bo hitrej šlo vse skup, UPAM :)
so mogl intla odvit, da so lahko probal clock2clock test
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

neverjetni99 ::

meh, not touching it with a stick:))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

D3m0r4l1z3d ::

Da bi se zgodil še en athlon xp preboj?
Takrat je p4 bil problem, zdaj ga Intel nima.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Isotropic ::

takrat je bilo veliko low-hanging fruita.
mislim sicer, da je bil le a64 tisti pravi preboj, so ga pa cenili ravno tako kot intel danes svoje proce.
nizke cene ima amd danes le zato, ker jih mora imeti.

klinker ::

dottor je izjavil:

Ta 2,8GHz base in 3,2GHz turbo se mi zdita malo nizki. Res da je TDP za AMD precej nizek ampak vsaj 3,2-3,4GHz base nebi blo slabo imet pa okoli 3,8GHz turbo.


Pa kaj imajo veze Mhz-i. Ce stvar pelje dobro, je lahko tudi 1Ghz. Glavne so stevilke na testih, ne pa st. HWja.
Vemo pa ravno nic, dokler ne bo neodvisnih uradnih testov, ker AMD je ze vecX v lastnih testih kazal boga in batino, pa je bil na koncu zeh.

BT52 ::

Moje ŽELJE za zobno miško:

Bomo videli. Vsekakor pa ima AMD veliko priložnost konkretno zapolnit trenutno praznino med komercialno, ter Entuziast Itelovo platformo. Seveda za nekaj manj cene. ALI, če bo enaka cena upravičujva z celo boljšim performansom. Za 2017 generacijo je jasno, da bo mogla biti osnova po mojem prepričanju zelo zelo izboljšana. Seveda pa bi jim Polaris pristop nebi zameril toda... Hočem preboj v computing moči. :D

Želje zavoljo povečane izbire na trgu, ter nuje po neki novi tekmovalnosti s katero bomo pridobili vsi. Od kupcev low end nizkoporabnih APU čipov. Mislim tiste z ZEN osnovo zraven pa jedro recimo od Navija (next gen Polarisa 2018) je potencial predvsem za prenosnike. Vsekakor prihodnost (Vulkan, DX12).

Potem upam na preboj samostojnih CPU strojčkov za majhen denar, nizko porabo, ter predvsem price vs performance preskokom. Ter brez "lame aka Intel grafike", ki zaseda brezvezen prostor na die ploščici.

Vsekakor pa za češnjo na torti naj končno postane recimo aka I7 K verzija dostopna za normalno ceno. Ne rečem lahko ostane entuziast ponudba, vendar če bi dobil EXTREME ZEN za 60% cene najboljšega I7 6900K (so tja do 1200 eur) in ga celo konkretno prekaša WIN WIN.


Glede cene:

Vsekakor pa bi lahko izkoristili hype in mogoče prodajali v 2017 za nekja višjo ceno od pričakovanj. Recimo Da izenačijo Intel, kar negira moje želje zgoraj. Katero bi bil ironično vsekakor pripravljen plačat. Ker vem, da rabijo sredstva za razvoj ZEN+ platforme. Katera na papirju zveni z 7nm litografijo FinFED pravo vesoljsko čudo. Gledano, da smo že zelo na obrobju 5ih fu*** atomov. Sem skeptičen glede tega, vedar WOW take my money and do something for sake of more powaaah. :D

Realno pa pričakujem:

Vsekakor bo tale ZEN "samo" 14nm izenačitev Intelove trenutne tehnike (ŽE pr ODDELEK JIH PRIMERJA z trenutno generacijo). Vse drugo bo presenečenje. Pač Intel niso levaki so samo malce zasičili trg z svojo zmedo z dodatnimi brezzveznimi platformami, kot so x99, K-serijo ipd. Ideja poenotenega AM4 bo dobrodošla izbira na trgu. Predvsem nizkocenovna za razvijalce matičnih, ter prerdvsem AMD-ja, katera razvojna ekipa bo samo poljubno glede za platformo sestavljala ZEN jedra + GPU jedra (zdaj polaris).

BT52 ::

klinker je izjavil:

dottor je izjavil:

Ta 2,8GHz base in 3,2GHz turbo se mi zdita malo nizki. Res da je TDP za AMD precej nizek ampak vsaj 3,2-3,4GHz base nebi blo slabo imet pa okoli 3,8GHz turbo.


Pa kaj imajo veze Mhz-i. Ce stvar pelje dobro, je lahko tudi 1Ghz. Glavne so stevilke na testih, ne pa st. HWja.
Vemo pa ravno nic, dokler ne bo neodvisnih uradnih testov, ker AMD je ze vecX v lastnih testih kazal boga in batino, pa je bil na koncu zeh.


Trik je ta, da zdaj pa mrajo narediti preskok drugače bodo propadli milo rečeno. Ker tale TOASTER žalost, ki jo imamo trenutno ni za nikamor.

gddr85 ::

amd ima poleg desktopa še konzole pa apple, glih propadel ne bo ;)

BT52 ::

gddr85 je izjavil:

amd ima poleg desktopa še konzole pa apple, glih propadel ne bo ;)


Sem imel iluzijo, da jim gre na slabše.

Semi-Custom segment had revenue of $372 million for the first quarter of this year, which is down 24% from last quarter and 25% from last year. This group is profitable though, although just slightly this quarter,


Samo, če ne bodo imeli dobrega jedra tudi dober SoC odpade. Potem ostane še samo GPU.

Apple deala pa resno ne jemljem, ker oni imajo glavno niti v svojih rokah. NJih lahko skinejo kdajkoli. Pravzaprav menim, da je Apple tvegana naložba. KOt bi podpisal pogodbo z vragom. Še posebej, ko je opazno, da z Jobsovo smrtjo slednji počasi zgublja kompas (mogoče propadli ne bodo ampak, lahko se jim zgodi AMD).

BT52 ::

Glede govoric je tukaj lep rezime...

http://excavator.looncraz.net (klik podstran od ugibanju glede Zena)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

neverjetni99 ::

dvomim da bom šel kdaj iz intla, samo bi blo vseeno nice, če bi AMD že ka pametnega enkrat naredo, da bi bli intel procesorji malo ceneje.

tikitoki ::

ziga1990 je izjavil:

^^ Za AMD ni toliko matičnih na voljo kot za intel


Manj plevela za presejat, to je prednost.

hojnikb ::

kaj ti nuca, če je sam plevel.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

kaj ti nuca, če je sam plevel.


Pravis ti, jst bom raje pocakal na januar in videl kako se obnese ZEN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

D3m0r4l1z3d ::

AMD rules #WaitingGame
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Ahim ::

FireSnake je izjavil:

Ni mi pa jasno, kako lahk govorijo o oktobru, če AMD nikoli ni rekel, da zadeva pride letos.


To je fafa, ko jo nekatere strani (Fudzilla, wcftech itd.) trosijo naokoli jkot clickbait, ker je veliko bolj privlacno za prebrat kot pa da pridejo ven stiri mesece kasneje, kar je precej blizje resnici (najava bo januarja 2017).

neverjetni99 ::

Zakaj bi kdo cakal na AMD, ce lahko zdaj kupis intla pa mas dober CPU. #f*cklogic:O

hojnikb ::

mogoče pa nočeš met evil blue-ja not :)
#brezpodpisa
««
29 / 611
»»