» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
28 / 611
»»

Spock83 ::

Nope :)

pegasus ::

Mene bi zanimali s 6328 proci, 1866mhz ramom (lahko samo 32gb) in kakimi ib karticami ;)

tikitoki ::

klinker je izjavil:

Spock83 je izjavil:

Nekaj je za javnost nekaj pa ce mi to pove produktni vodja v njihovi tovarni. :)


Ej, ne mores ti tikija farbat...smo vsi prevec zabiti napram njem :))
Edino kar me bega je to, da nekih konkretnih postov, razen ponizevanja in zaljivk do vseh se nisem prebral :D DrM je napram njemu angelcek :P

Spock83 je izjavil:

Možno. Možno pa je tudi, da čakajo na trg.

Mimogrede, imam 1U serverje z Opteroni, če kdo rabi 48-corov in 128GB delovnega pomnilnika za mali denar. :)


Kak je to mali denar in keri gen? Diskovje?


Ta pravi se oglasa.

Ce pa ti bolj zaupas domnevnim insiderskim informacijam, kot uradni napovedi datuma splavitve ZENa, je pa nekaj narobe s teboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Spock83 ::

Saj pravim. Bomo videli. Pricakujem da bo early bird dostop prvo cetrtletje 2017. Glede na moje izkusnje vem kako bo z AMD. Po moznosti se kaksen bug... Nekaj je uradna objava drugo pa je dobavljivost v praksi. Verjemi mi da bi rad imel Opterne cim prej.
Z menoj je vse ok. Hvala za skrb.

D3m0r4l1z3d ::

Od kdaj pa je uradna najava 100%?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

klinker ::

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:

Spock83 je izjavil:

Nekaj je za javnost nekaj pa ce mi to pove produktni vodja v njihovi tovarni. :)


Ej, ne mores ti tikija farbat...smo vsi prevec zabiti napram njem :))
Edino kar me bega je to, da nekih konkretnih postov, razen ponizevanja in zaljivk do vseh se nisem prebral :D DrM je napram njemu angelcek :P

Spock83 je izjavil:

Možno. Možno pa je tudi, da čakajo na trg.

Mimogrede, imam 1U serverje z Opteroni, če kdo rabi 48-corov in 128GB delovnega pomnilnika za mali denar. :)


Kak je to mali denar in keri gen? Diskovje?


Ta pravi se oglasa.

Ce pa ti bolj zaupas domnevnim insiderskim informacijam, kot uradni napovedi datuma splavitve ZENa, je pa nekaj narobe s teboj.


Ja hej, ko pa je pri AMD ju do sedaj vse drzalo kar so izjavli, ane :))

Spock83 je izjavil:

SUPERMICRO SERVER AS-1042G-TF
REFURBISHED
- 1U, RM
- 4x AMD Opteron 6174, 12c, 2,2GHz
- 128GB DDR3-1333 ecc reg
- 2x 1TB SATA disk enterprise serije (brez garancije)
- garancija 12 mesecev

Cena: 750eur + ddv


Vec pa na PM da ne bomo tukaj smetili :)


Hmja no...se da z UK kar ceneje dobit :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

globoko grlo ::

ampak res, kaj vse je že amd povedal

po navadi se trese gora in rodi miš
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

D3m0r4l1z3d ::

Ni dinar
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

FireSnake ::

Spock83 je izjavil:

Saj pravim. Bomo videli. Pricakujem da bo early bird dostop prvo cetrtletje 2017. Glede na moje izkusnje vem kako bo z AMD. Po moznosti se kaksen bug... Nekaj je uradna objava drugo pa je dobavljivost v praksi. Verjemi mi da bi rad imel Opterne cim prej.
Z menoj je vse ok. Hvala za skrb.


Jaz slepo stavim na Kellerja (in na to, da so tokrat dali inženirjem res proste roke) in pričakujem, da bodo izdali procesor, ki bo imel za posledico to, da Intel spusti cene za 25%. In bomo vsi veseli :)

globoko grlo : beri, kaj sem pisal zgoraj (pa se strinjam s tabo)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Spock83 ::

pegasus je izjavil:

Mene bi zanimali s 6328 proci, 1866mhz ramom (lahko samo 32gb) in kakimi ib karticami ;)


Nikoli ne veš. No tiste plošče niso kompatibilne z novejšimi proci, zaradi enega zajeba. Treba je gledati po serijski katere so kompatibilne. 10GB IB kartic imam malo morje.

FireSnake je izjavil:

Spock83 je izjavil:

Saj pravim. Bomo videli. Pricakujem da bo early bird dostop prvo cetrtletje 2017. Glede na moje izkusnje vem kako bo z AMD. Po moznosti se kaksen bug... Nekaj je uradna objava drugo pa je dobavljivost v praksi. Verjemi mi da bi rad imel Opterne cim prej.
Z menoj je vse ok. Hvala za skrb.


Jaz slepo stavim na Kellerja (in na to, da so tokrat dali inženirjem res proste roke) in pričakujem, da bodo izdali procesor, ki bo imel za posledico to, da Intel spusti cene za 25%. In bomo vsi veseli :)

globoko grlo : beri, kaj sem pisal zgoraj (pa se strinjam s tabo)


Jaz ne dvomim, da so jim dali proste roke. Večje finance, bolj proste roke to poemni :) Samo upam, da AMD pljune ven nekaj spodobnega. Celo če bi imel višek denarja bi riskiral in kupil nekaj delnic. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

m0LN4r ::

In kaj bi blo tako presenetljivega, ce pljunejo ven posodobljen FX-8350 prepakiran na 14nm z 8 jedri, ki so jih popravili, ter sedajo koncno dosega intelov i7 8 threadnike ?

Kolko let ze delajo na tem, ima da je nekaj konkretnega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m0r4l1z3d ::

Revolucije sigurno ne bo, predvsem pozitivno pa je boljša konkurenca, evolucija.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Isotropic ::

FireSnake je izjavil:


Jaz slepo stavim na Kellerja (in na to, da so tokrat dali inženirjem res proste roke) in pričakujem, da bodo izdali procesor, ki bo imel za posledico to, da Intel spusti cene za 25%. In bomo vsi veseli :)

globoko grlo : beri, kaj sem pisal zgoraj (pa se strinjam s tabo)

jaz bi to pričakoval šele za zen+

D3m0r4l1z3d ::

Za Zen Piledriver :-/

Btw, tiste, ki so si izmislili poimenovati mikroarhitekturo po težki mašineriji, so verjetno skenslal, ZEN je precej boljše, samo da ne bo preveč miren pasiven proc
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

fantje ali nebo tale novi Directx 12 AMD-ju zelo pomagal ker bo podpiral in/ali izkoriščal več jeder?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Spock83 ::

Leta 2020.

D3m ::

Prej.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

ker ta članek pravi da pomaga: http://wccftech.com/microsoft-directx-1...
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

tikitoki ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Od kdaj pa je uradna najava 100%?


Po tvoje so neke nepotrjene govorice bolj zanesljive od uradnih dartumov?

globoko grlo je izjavil:

ampak res, kaj vse je že amd povedal

po navadi se trese gora in rodi miš


Ja, Polarisa ni bilo na napovedan datum. Brez dvoma imas prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

FireSnake ::

pa so jih dobili pod objektiv:
http://hexus.net/tech/news/mainboard/97...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mitja358 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

hojnikb ::

#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

dottor ::

Se bo treba počasi začet učit korejsko...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

filip007 ::

Prevod je kar dober.
https://translate.google.com/translate?...

Dugače pa, ima manj L2 je samo 2x1MB, pa GPUz kaže 17GB/s verjetno napaka, ker piše DDR3 in ne DDR4.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

dottor ::

Lej če AMD pripravi 8C/16T procesor ki je 10-15% počasnejši od ekvivalentnega Intelovega za 500-600€ imajo moj denar.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Dr_M ::

A intelov 500-600€, al AMD za 500-600€?
Ce je to AMDjev za toliko dnarja, pol si zrel za zaprt oddelek psihiatrije.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

filip007 ::

AMD za 500EUR, to pa, saj je čisto lepo napisal.:))

Intel ima monopol, zato si lahko privošči take cene, vsaj trenutno.

Cilj AMDja je bil vedno več za manj, samo kaj ko je to bolj izjema kot pravilo.
Nevem, če ravno rabimo 8 jeder, bo jih pa AMD lepo zaračunal.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

JC Denton ::

Če hoče AMD pridobit tržni delež mora ponudit 8 jeder za ceno Intelovih 6 jeder ali manj.

dottor ::

Dr_M je izjavil:

A intelov 500-600€, al AMD za 500-600€?
Ce je to AMDjev za toliko dnarja, pol si zrel za zaprt oddelek psihiatrije.


Ker če daš jurja za Intelov 8C/16T CPU pa je kej boljše?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gddr85 ::

nope, enako za psihiatrijo :P

dottor ::

Če ponudijo 10-15% počasnejšo zadevo ter podoben TDP za pol manj denarja bi blo neumno ne vzet, sploh če rabiš jedra.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

aint gonna happen
#brezpodpisa

Lonsarg ::

AMD dvojedrnikov sploh ne bo vec mel, torej 4 jedrniki za ceno dveh in 8 jedrniki za ceno 4 jedrnih Intelov.

Telbanc ::

dottor je izjavil:

Če ponudijo 10-15% počasnejšo zadevo ter podoben TDP za pol manj denarja bi blo neumno ne vzet, sploh če rabiš jedra.



Porabo so dobr zbili pri AMD 12, par dni nazaj, tko da pomoje tud revizije zena, oziroma že prvi čip, ne bo slab. Zgleda da obvladajo.

Zna bit 8 jeder, za ceno 6 intelovih, mal večji TDP.

Folk bo zagrizu, boste vidli, če bo zadeva vsaj optimalna, in za pravo ceno.

Zlo pomembno je da cloc to clock ne bojo zadaj, ker ostalo se da porihtat, sam ko zajebeš arhitektuto, se to pol vleče kar nekej časa za tabo.


Recimo 1060 se lepo navija, v dx 12 pa ne gre nikamor....če dam za primerjavo. Clock to clock nima za burek proti rx 480.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

noraguta ::

Duke nukem forever II.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

dottor ::

Za igre itak vemo da še vedno ogromen procent le-teh še vedno lavfa na dveh jedrih in je iger ki podpirajo 4 in več malo, ampak se z počasi nabirajo (sploh zdej z DX12 in Vulkanom). Ampak če nekdo kupuje več kot 4 jedernike za igre je malo falil point... Meni za strojno 3D modeliranje in rendering ter fotoediting bi 8C/16T (pa vsaj okoli 3,8GHz) za 500€ ble mokre sanje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

next3steps ::

dottor je izjavil:

Za igre itak vemo da še vedno ogromen procent le-teh še vedno lavfa na dveh jedrih in je iger ki podpirajo 4 in več malo, ampak se z počasi nabirajo (sploh zdej z DX12 in Vulkanom). Ampak če nekdo kupuje več kot 4 jedernike za igre je malo falil point... Meni za strojno 3D modeliranje in rendering ter fotoediting bi 8C/16T (pa vsaj okoli 3,8GHz) za 500€ ble mokre sanje.

Znalci izpred 4 let ti znajo povedati, da se motiš (FX-8100). Takrat se je na veliko priporočalo te polovičarske osemjedernike, ker bodo bile bojda vse future igre optimizirane za multi-core.

Brane22 ::

Meni je AM4 všeč. Kdaj prej si lahko pri AMDju dobil _35W_ strojček, ki bi bil čisto upraben za vsakdanjo rabo ?

A12-9800E je bomba v tem smislu. Najbrž kakih 10-15% počasnejši od 9800, a še vedno blizu A10-7870K, z tretjino porabe. WTF.

Če je to uvertura v Zen, bo prava stvar definitivno naredila vtis.

ziga1990 ::

dottor je izjavil:

Za igre itak vemo da še vedno ogromen procent le-teh še vedno lavfa na dveh jedrih in je iger ki podpirajo 4 in več malo, ampak se z počasi nabirajo (sploh zdej z DX12 in Vulkanom). Ampak če nekdo kupuje več kot 4 jedernike za igre je malo falil point... Meni za strojno 3D modeliranje in rendering ter fotoediting bi 8C/16T (pa vsaj okoli 3,8GHz) za 500EUR ble mokre sanje.


saj to je sedaj največja fora ker z DX12 igre lahko izrabijo vsa jedra od CPU-ja in zato bojo AMD-jevi 8 jedrniki boljši, ker bojo bolje izkoriščeni.
AMD-ju sploh ni treba prehiteti intela more biti samo 5-10% počasnejši in cenejši in bo AMD imel več kupcev.

Si predstavljate da je AMD-jev najboljši procesor 10% hitrejši od intelovga plus 100EUR+ cenejši?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Spock83 ::

Si ne predstavljam. Bi pa si zelel. Intel ima toliko lufta v ceni, da bos v dilemi kaj kupiti, ce bodo spustili ceno. No upam da bo koncno nizka poraba. Cisto ok bo tudi za laptope, virtualke, majhne pc kiste itd.

D3m0r4l1z3d ::

Glede cen se še najmanj ve, sigurno pa bosta obe firmi prilagodili tako da bo za njiju prav, pravilo dražji Intel pa tudi dobro ve kaj in kako, saj tisti, ki za pro rabijo več kot 4 jedrnike, plačajo več za boljši biznis
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

ziga1990 ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Glede cen se še najmanj ve, sigurno pa bosta obe firmi prilagodili tako da bo za njiju prav, pravilo dražji Intel pa tudi dobro ve kaj in kako, saj tisti, ki za pro rabijo več kot 4 jedrnike, plačajo več za boljši biznis


intel ga lahko serje z cenami, ker ima monopol in če AMD ponudi konkurenčno zadevo ki je cenejša mora intel narediti boljši procesor ali spustiti cene lahko pa sabotira AMD
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

ziga1990 je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Glede cen se še najmanj ve, sigurno pa bosta obe firmi prilagodili tako da bo za njiju prav, pravilo dražji Intel pa tudi dobro ve kaj in kako, saj tisti, ki za pro rabijo več kot 4 jedrnike, plačajo več za boljši biznis


intel ga lahko serje z cenami, ker ima monopol in če AMD ponudi konkurenčno zadevo ki je cenejša mora intel narediti boljši procesor ali spustiti cene lahko pa sabotira AMD


So jih dobro. Celo toliko, da se niso še do danes opomogli.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

^^Trej čakamo na dan ko AMD vrne intelu, kar pa bi lahko naredil z ZEN
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hojnikb ::

ziga1990 je izjavil:

dottor je izjavil:

Za igre itak vemo da še vedno ogromen procent le-teh še vedno lavfa na dveh jedrih in je iger ki podpirajo 4 in več malo, ampak se z počasi nabirajo (sploh zdej z DX12 in Vulkanom). Ampak če nekdo kupuje več kot 4 jedernike za igre je malo falil point... Meni za strojno 3D modeliranje in rendering ter fotoediting bi 8C/16T (pa vsaj okoli 3,8GHz) za 500EUR ble mokre sanje.


saj to je sedaj največja fora ker z DX12 igre lahko izrabijo vsa jedra od CPU-ja in zato bojo AMD-jevi 8 jedrniki boljši, ker bojo bolje izkoriščeni.
AMD-ju sploh ni treba prehiteti intela more biti samo 5-10% počasnejši in cenejši in bo AMD imel več kupcev.

Si predstavljate da je AMD-jev najboljši procesor 10% hitrejši od intelovga plus 100EUR+ cenejši?

z dx12 nebodo vse igre magično efektivno izkoriščale vseh 8 niti. Treba je tut vedet, da je FX posebnost tukaj, ker ima polovičarska jedra (shared fpu in pipeline) kar je pač treba vzet v zakup, ko se optimizira software.
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

Tukaj govorimo o odrešeniku dx12 (ki reši le del multithreading težave), pa še pozabljamo, da se z DX12 še večji del prelaga na razvijalce iger, kateri so itak že bili in bodo še naprej glavni akterji pri (ne)izkoristku čim večjega števila jeder. Jaz se lepo spomnim far cry 2, kjer so se 4 jedra še kako poznala... pa je to 8+let nazaj. Torej, dalo se je, tudi na starih DXih, če je le ostali del igre zmogel kaj več kot en zahteven thread.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

D3m0r4l1z3d ::

Zgodovina uči, da je od preveč stvari odvisno kako se bo stvar razvijala in da revolucij ni brez konkretne spremembe na vseh frontah
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

fr4nc ::

Slučajno našel na YT - nisem ravno na tekočem glede stvari...

"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

hojnikb ::

bo treba bit spet mal na tekocen za nov cpuwarz blog ;)
#brezpodpisa
««
28 / 611
»»