» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
254 / 611
»»

Predator X ::

klinker je izjavil:

Intel ma probleme z dobavo


Jup. Tudi proizvajalci rama jo imajo >:D


Hehe... bilo je kr dost namerno.

tikitoki ::

AapocalypseE je izjavil:

Dejstvo je, da, če je cpu za 600€ 10% hitrejši od cpuja za 300€, moraš bit bedak, da kupiš cpu za 600€, ne glede na to koliko maš denarja in na kaj padaš...


Tukaj je ocitno veliko takih bedakov. Bolj verjetno pa sam gobec otresajo, ker si tko ne morejo privosciti 600 EUR za CPU.

scipascapa je izjavil:

aja RYZEN 2600X?


Test je bil za Ryzen 2700x proti i9 somethign something. Sej imas gor linke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

FlyingBee ::

Še vedno svoje trajbaš. Noben nikogar ne sili v nakup, to se vsak sam odloči. Ni pa 66% dražje in 10% hitrejše nič novega, pač ne kupiš, ker bi bila bedarija.

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Še vedno svoje trajbaš. Noben nikogar ne sili v nakup, to se vsak sam odloči. Ni pa 66% dražje in 10% hitrejše nič novega, pač ne kupiš, ker bi bila bedarija.


Spet pises bedarije, potem pa naj te kdo jemlje resno.

V testju je bil CPU, je vec, kot 100% drazji v Nemciji. Ce ti osnovna matematika dela probleme, pojdi v osnovno solo.

Na ostalo pa se mi ne zdi vredno odgovarjat. Ce ne dojames nekaterih stvati, ima to verjetno povezavo s tem, da ti ze osnovna matematika dela tezave.

FlyingBee ::

Nisem računal, gledal sem kar so na tpu pisali, zdaj nekatere cene v DE so tudi 1200eur, tako da ni za primerjavoravno zdaj delat.
https://www.techpowerup.com/248518/new-...

Še vedno pa ni to point. Exreme verzija core 2 quad je bila 1000eur, pa smo itak vsi gledali q6600. Pač nič novega, ne vem zakaj toliko besed, a je kdo prisiljen ravno zdaj Intela kupiti?

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Nevem zakaj bi potreboval 8/16T za gaming.
Trenutno je zadeva R5 2600 + GTX 1080TI kr ekstremna za 1440p. Za 1080P maš dovolj GTX 1070/1080.

Ahim ::

tikitoki je izjavil:

scipascapa je izjavil:

aja RYZEN 2600X?


Test je bil za Ryzen 2700x proti i9 somethign something. Sej imas gor linke.

Pol CPUja je bilo izkljucenega. Primerjali so torej 4-jedrni 8-thread CPU, ki ima tudi XFR (sam se je naboostal kolikor je lahko glede na vecji termalni budget zaradi pol izkljucenega CPUja), kar je se ekvivalent Ryzenu 2500X.

In ta se je brez OC RAMa in brez aftermarket hladilnika obnesel, kakor se je pac obnesel napram najdrazjemu in najhitrejsemu Intelu, ki je imel vkljucen XMP profil za RAM in namontiran en izmed najboljsih (in najdrazjih) aftermarket hladilnikov.

FlyingBee ::

baje bo podpral do 4600mhz rame

gddr85 ::

super, pričakujemo še dodatnih 20% boosta ;)

FlyingBee ::

če jih s timingi pri ryznu dobiš 10%, zakaj pa ne ;-)

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

FlyingBee je izjavil:

baje bo podpral do 4600mhz rame

Baje bo kr nekak 3600-4000MHz.

Kar je rumor do zdej je 4,5GHz all core boost pa 3600MHz CL15 DDR4 2x8GB naj bi bil hitrejši od i7 8700k.

Zgodovina sprememb…

kallia ::

Jaz nisem šel na Rajzna, ker je bilo izjemno velikov problemov s kompatibilnostjo pomnilniških modulov, na 2 je menda že bolje in če bi sedaj nabavljal bi gotovo vzel kakšnega 2600.

ziga1990 ::

Predator X je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

baje bo podpral do 4600mhz rame

Baje bo kr nekak 3600-4000MHz.

Kar je rumor do zdej je 4,5GHz all core boost pa 3600MHz CL15 DDR4 2x8GB naj bi bil hitrejši od i7 8700k.


all core boost zadnje ko sem te rumorje bral ni nič pisalo ali je single ali all core boost
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Predator X ::

kallia je izjavil:

Jaz nisem šel na Rajzna, ker je bilo izjemno velikov problemov s kompatibilnostjo pomnilniških modulov, na 2 je menda že bolje in če bi sedaj nabavljal bi gotovo vzel kakšnega 2600.


Sestavil sem že 10-15 ryzen PCjev.. in noben ni imel problemov od samega štarta. Ja, bili so problemi na začetku. Samo zaradi tega, ker je AMD skril svojega ryzna zaradi tajnosti in ga dal na razpolago nekak 10dni preden je prišel do reviewerjev.

Kr poglej mal zadevo, mnogo jih sploh neve, da se zmeraj uporablja 2. in 4. kanal za RAM, če imaš dva modula. Mnogi ljudje niso posodobil svojega biosa potem pa so šli še zadevo naphinit.

Jst sm vzel A320 (kasneje), B350 in X370. Sam sem imel največ težal z C6H, dokler nisem posodobil biosa. Vse ostalo je štimalo kakor je treba, do DDR4 3200 XMP + 1.1V VSOC + RYZEN OC potem lahko še malce preminjaš ostale stvari.

1. Ne, ryzen še zdaleč nima večjih težav z RAMOM. Recimo X99 je imela veliko večje, pa tudi nekatere prejšne intelove plate sploh pri OCju nad 3200MHz. ž
2. Postane problem šele nad 3200MHz (Ryzen 2000 gre večinoma na 3466 in 3600).
3. Mogoče bi počakal na Ryzen 3000
4. Če so pa reviewerji taki kekci glede navijanja rama in pri tem lahko opaziš, da nekateri celo uporabljajo 1. in 3. kanal... ČE GREŠ MALCE ČEZ TUTORIAL ti čisto vsak pove, da je za 2 modula priporočen 2. in 4. kanal drugače imaš lahko težave. Drgač je čist simpl kar paziš je voltaža in uporabiš ryzen DRAM calculator.. zdej je to velik lažje, ko se je en spravu naredit dobro zadevo.

Zgodovina sprememb…

kallia ::

Predator X je izjavil:

kallia je izjavil:

Jaz nisem šel na Rajzna, ker je bilo izjemno velikov problemov s kompatibilnostjo pomnilniških modulov, na 2 je menda že bolje in če bi sedaj nabavljal bi gotovo vzel kakšnega 2600.


Sestavil sem že 10-15 ryzen PCjev.. in noben ni imel problemov od samega štarta. Ja, bili so problemi na začetku. Samo zaradi tega, ker je AMD skril svojega ryzna zaradi tajnosti in ga dal na razpolago nekak 10dni preden je prišel do reviewerjev.

Kr poglej mal zadevo, mnogo jih sploh neve, da se zmeraj uporablja 2. in 4. kanal za RAM, če imaš dva modula. Mnogi ljudje niso posodobil svojega biosa potem pa so šli še zadevo naphinit.

Jst sm vzel A320 (kasneje), B350 in X370. Sam sem imel največ težal z C6H, dokler nisem posodobil biosa. Vse ostalo je štimalo kakor je treba, do DDR4 3200 XMP + 1.1V VSOC + RYZEN OC potem lahko še malce preminjaš ostale stvari.

1. Ne, ryzen še zdaleč nima večjih težav z RAMOM. Recimo X99 je imela veliko večje, pa tudi nekatere prejšne intelove plate sploh pri OCju nad 3200MHz. ž
2. Postane problem šele nad 3200MHz (Ryzen 2000 gre večinoma na 3466 in 3600).
3. Mogoče bi počakal na Ryzen 3000



Govorim o temu kar sem bral po internetu, komentarjih uporabnikov.

Nazadnje ko sem gledal (pred izidom 2. gen) je bilo za doseg "XMP" hitrosti pomnilnika nujno uzeti Samsung B-die module, katere zadeti pa ni najbolj preprosto ker proizvajalci dajejo različne na pomnilnike iste oznake.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/6...

Predator X ::

kallia je izjavil:

Predator X je izjavil:

kallia je izjavil:

Jaz nisem šel na Rajzna, ker je bilo izjemno velikov problemov s kompatibilnostjo pomnilniških modulov, na 2 je menda že bolje in če bi sedaj nabavljal bi gotovo vzel kakšnega 2600.


Sestavil sem že 10-15 ryzen PCjev.. in noben ni imel problemov od samega štarta. Ja, bili so problemi na začetku. Samo zaradi tega, ker je AMD skril svojega ryzna zaradi tajnosti in ga dal na razpolago nekak 10dni preden je prišel do reviewerjev.

Kr poglej mal zadevo, mnogo jih sploh neve, da se zmeraj uporablja 2. in 4. kanal za RAM, če imaš dva modula. Mnogi ljudje niso posodobil svojega biosa potem pa so šli še zadevo naphinit.

Jst sm vzel A320 (kasneje), B350 in X370. Sam sem imel največ težal z C6H, dokler nisem posodobil biosa. Vse ostalo je štimalo kakor je treba, do DDR4 3200 XMP + 1.1V VSOC + RYZEN OC potem lahko še malce preminjaš ostale stvari.

1. Ne, ryzen še zdaleč nima večjih težav z RAMOM. Recimo X99 je imela veliko večje, pa tudi nekatere prejšne intelove plate sploh pri OCju nad 3200MHz. ž
2. Postane problem šele nad 3200MHz (Ryzen 2000 gre večinoma na 3466 in 3600).
3. Mogoče bi počakal na Ryzen 3000



Govorim o temu kar sem bral po internetu, komentarjih uporabnikov.

Nazadnje ko sem gledal (pred izidom 2. gen) je bilo za doseg "XMP" hitrosti pomnilnika nujno uzeti Samsung B-die module, katere zadeti pa ni najbolj preprosto ker proizvajalci dajejo različne na pomnilnike iste oznake.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/6...


Ja, ker hočejo res low latency.
Problemi so se pojavl samo zaradi tega, ker so ostajali nekateri timing preveč "nizki" in dejansko je to zmogel samo samsung B die pri taki frekvenci.

Jst sm mel DDR4 3466MHz CL16 18 18 38... Nevem točk kateri die. Uglavm, tud hynix A in M die itd. Kar sem moral naredit na začetku je zdownloadat RAM readerja in ročno posodobit latence. VIOLA delal... kar sm opazu, je da je 3200CL15 ročnimi latencami hitrejša zadeva.

Ni treba samsung B die za 3200MHz sam ne pričakovat latenc, ki jih dosega B die. To je to.

Recimo razlika CL16 18 18 38 75 x x 450 vs CL16 16 16 36 54 x x ~350 vs CL14 14 14 34 < 50 x x 312 (za primer : meni se je dogajal, da je ram hotel imet latence 16 18 18 38 75 x x 312 - kar ni bilo stabilno). Potem imaš še CL 16 18 18 36 itd. Pač mnogo latenc različnih in ker ni bilo časa MB ni dodobra pripravil XMP profilov.

Predator X ::

Problemi pri Ryzen 1000 se pojavijo pri ~3466MHz+ zaradi ryzna (IMC). Prej je problem RAM oziroma latence ali celo SOC voltage ( 1.0-1.1V)
IMC V = Ram V / 2. Tukaj se tud počas začnejo problemi, zato ker IMC bi lahko imel 1.5V /2 vendar ram te voltaže ne premore in je sistem nestabilen ( ryzen samsung B die) za doseganje višji frekvenc kot 3200MHz. Čeprav se nesplača, ker moraš imet za 3466MHz+ kr nekej sreče.

Ryzen 2000 je zelo podobna zgodba samo, da se prestavi iz 3200MHz na 3333 ali 3466MHz, več kot 3600MHz pa nažalost ne boš dosegel za 24/7 razen, če boš imel res neverjetno srečo.

Wrop ::

Probleme z rami imajo tisti, ki se prej ne pozanimajo do katere frekvence ramov, od dani konfiguraciji, procesor sploh podpira. Ni enako, če daš v matično dve palčki ali štiri, niti single ali double rank.
Uradno podprte frekvence ob dani konfiguraciji.
Za Ryzen 3000 ne bo uradne podpore za rame nad frekvenco 3200 MHz. DDR4 ima uradno samo do 3200 MHz.

Predator X ::

kallia ::

Wrop je izjavil:

Probleme z rami imajo tisti, ki se prej ne pozanimajo do katere frekvence ramov, od dani konfiguraciji, procesor sploh podpira. Ni enako, če daš v matično dve palčki ali štiri, niti single ali double rank.
Uradno podprte frekvence ob dani konfiguraciji.
Za Ryzen 3000 ne bo uradne podpore za rame nad frekvenco 3200 MHz. DDR4 ima uradno samo do 3200 MHz.


Ja, samo pri rajznu sem non stop poslušal kako velik vpliv ima ferkvenca/tajming pomnilnika na "fps-je", in istočasno kako težko je dobiti kompatibilen modul. Vsaj tako je bilo in ko sem se odločal za nov sistem se nisi mogel pozanimati kater modul bo delal neoporečno ker so proizvajalci modulov pod istim imenom prodajali različne revizije.

Danes je zadeva seveda drugačna.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: rdecaluc ()

FireSnake ::

kallia je izjavil:

Jaz nisem šel na Rajzna, ker je bilo izjemno velikov problemov s kompatibilnostjo pomnilniških modulov, na 2 je menda že bolje in če bi sedaj nabavljal bi gotovo vzel kakšnega 2600.


Treba je bilo samo paziti kaj si kupil (na začetku), pa je bilo vse OK.

Jaz (ob nakupu 2700X) nisem kupil RAMov iz liste kompatibilnosti, ker sem hotel imeti CL14, pa izbira le-teh v Sloveniji ni bila tako bogata pa je klub vsemu vse dobro delalo - no, še dela.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Wrop ::

kallia je izjavil:


Ja, samo pri rajznu sem non stop poslušal kako velik vpliv ima ferkvenca/tajming pomnilnika na "fps-je", in istočasno kako težko je dobiti kompatibilen modul. Vsaj tako je bilo in ko sem se odločal za nov sistem se nisi mogel pozanimati kater modul bo delal neoporečno ker so proizvajalci modulov pod istim imenom prodajali različne revizije.

Danes je zadeva seveda drugačna.


Saj jih ima. Frekvenca rama je direktno povezana s frekvenco IF. Se pravi tudi komunikacija v procesorju med ccx poteka z enako frekvenco. Na začetku so lahko bili problemi, se se nisi držal predpisanih/preizkušenih kompatibilnih modulov, ki jih je izdal proizvajalec matičnih plošč.
Revizija modulov na ramih ne bi smela vplivati za predpisane maksimalne frekvence ramov, ki jih podpira CPE. Verjetno pa višje revizije modulov (ne)uradno podpirajo višje frekvence in nižje latence.

gendale2018 ::

kallia je izjavil:


Nazadnje ko sem gledal (pred izidom 2. gen) je bilo za doseg "XMP" hitrosti pomnilnika nujno uzeti Samsung B-die module, katere zadeti pa ni najbolj preprosto ker proizvajalci dajejo različne na pomnilnike iste oznake.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/6...

tle se vidi kaki lopovi so proizvajalci rama, ne samo da nategujejo s cenami ampak še s tem
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

AapocalypseE ::

Mene pa zanima zakaj ma 2700X gaming in creator mode, če izpljune več fpsjov v creator kot gaming mode?

Truga ::

verjetno odvisno od igre? veliko se jih ne skalira cez threade.

RegulusDraco ::

AapocalypseE je izjavil:

Mene pa zanima zakaj ma 2700X gaming in creator mode, če izpljune več fpsjov v creator kot gaming mode?


Teoretično:
Ker v igrah, ki uporabljajo manj threadov, vrže ven več FPSjev v gaming modu. Gaming mode omeji število delujočih threadov in dvigne frekvenco.

Praktično:
Gaming mode ne doprinese dosti, z napačno rabo pa izgubiš _ogromno_.

Do not touch gaming mode.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

AapocalypseE je izjavil:

Mene pa zanima zakaj ma 2700X gaming in creator mode, če izpljune več fpsjov v creator kot gaming mode?


Gaming mode je samo za TR.
|HP EliteBook|R5 6650U|

pegasus ::

AapocalypseE je izjavil:

Mene pa zanima zakaj ma 2700X gaming in creator mode
Zato, ker svet softvera ne dohaja razvoja hardvera in je ponudba teh opcij način, kako predstaviti hardver obskurnemu softveru tako, kot ga le-ta pričakuje. Se kdo še spomni turbo gumbov na 286kah? To je nekaj podobnega.

AapocalypseE ::

Gears of War 4

Creator - 151.5
Game - 129.2

AotS

Creator - 47.4
Game - 35.5

Forza 7

Creator - 178.3
Game - 150.9

Assassins Creed Origins

Creator - 106
Game - 84

Far Cry 5

Creator - 113
Game - 103

Rainbow six siege

Creator - 279.5
Game - 263.2

PUBG

Creator - 204.1
Game - 191.3

Zna bit kar razlika.

Kak vedet potem, ko primerjajo procesorje kateri mode je bil uporabljen, če ni napisano?

Malo tak to...

Meni sicer ni to všeč, ker se mi ne da ukvarjat kateri mode bom uporabil za določeno igro. Mora delat out of the box, ampak pri amdju se radi ukvarjajo s takšnimi stvarmi zgleda.

gendale2018 ::

Meni sicer ni to všeč, ker se mi ne da ukvarjat kateri mode bom uporabil za določeno igro. Mora delat out of the box, ampak pri amdju se radi ukvarjajo s takšnimi stvarmi zgleda.

nerabiš se nič ukvarjat, pusti na creator, sej vidiš da je boljše...
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

D3m ::

Ko kupiš Ryzen je vedno na creators. Še enkrat opcija gaming je samo za TR.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

kar je mogoče dobro je to, da se špil omeji samo na en ccx in s tem omeji skakanje čez IF na drug ccx in zmanjša latence

AapocalypseE ::

Nekatere igre pa znajo delat boljše na game mode...

Brezveze komplicirajo :|

Predator X ::

kallia je izjavil:

Wrop je izjavil:

Probleme z rami imajo tisti, ki se prej ne pozanimajo do katere frekvence ramov, od dani konfiguraciji, procesor sploh podpira. Ni enako, če daš v matično dve palčki ali štiri, niti single ali double rank.
Uradno podprte frekvence ob dani konfiguraciji.
Za Ryzen 3000 ne bo uradne podpore za rame nad frekvenco 3200 MHz. DDR4 ima uradno samo do 3200 MHz.


Ja, samo pri rajznu sem non stop poslušal kako velik vpliv ima ferkvenca/tajming pomnilnika na "fps-je", in istočasno kako težko je dobiti kompatibilen modul. Vsaj tako je bilo in ko sem se odločal za nov sistem se nisi mogel pozanimati kater modul bo delal neoporečno ker so proizvajalci modulov pod istim imenom prodajali različne revizije.

Danes je zadeva seveda drugačna.


Povsod je visok vpliv. Razn, da se tega nepoudarja. Lj kup si i7 8700K pa ga dej na 5,3GHz pa dej še zravn 2133MHzCL15 dual channel.... Potem pa probi i7 7700K 5GHz + DDR3 3200CL16

D3m ::

AapocalypseE je izjavil:

Nekatere igre pa znajo delat boljše na game mode...

Brezveze komplicirajo :|


Tega nisem trdil. Še enkrat, gaming mode samo za TR.

Vtupi si v glavo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Lahko tebi kaj vtupim v glavo... kein problem, ok?!

Če ni za vse creator dober, ne vem kako ne razumeš tega...

AMD ni brez razloga dal na izbiro creator in game mode...

Pač večina iger dela bolje na creator mode, kar pa ne razumem, kje je pol poanta game mode?

Intel je v testiranju uporabil game ali creator mode?

Zgodovina sprememb…

klinker ::

AapocalypseE je izjavil:

Nekatere igre pa znajo delat boljše na game mode...

Brezveze komplicirajo :|


Uni SW, ce sem prav prebral sploh Ryzenom ni namenjen ampak izkljucno TRjem.

FlyingBee ::

2000 serija ima if drugače kot 1000, počakat je treba na review strani.

gddr85 ::

filip007 ::

Zaradi dviga zanimanja za CPUje, ki ga je sprožil AMD, zdaj Intel nima na zalogi in dviga cene, profitira pač AMD ampak samo začasno se mi zdi.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

D3m ::

klinker je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Nekatere igre pa znajo delat boljše na game mode...

Brezveze komplicirajo :|


Uni SW, ce sem prav prebral sploh Ryzenom ni namenjen ampak izkljucno TRjem.



Brez veze, ker ne razume. Moti ga napis "gaming" toj vse.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Trenutno me motiš samo ti, d3m, ker maš glupe odgovore...

Kot laik, grem v trgovino in kupim sestavljeno kišto in cel nor doma priklopim in vidim opcijo game mode... si mislim WoW to pa bo delalo zdaj še boljše za igre. But, but, but... NO!

Zakaj pa je potem opcija tudi tam, če je namenjen izključno TRjem?

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Smo že ugotovili, da te moti "gaming". Zato bom predlagal AMDju opcijo "TR only" zaradi takih, kot si ti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Še vedno nimaš pametnejšega odgovora...

I get it.

Nimaš zastonj naziva.

D3m ::

Smo ti dali odgovor. Samo razumem, da obstajajo tudi ljudje, ki rabijo nekaj slišati 100x pa ne bodo razumeli. Ker AMD ni tehtno premislil, kaj opcija pomeni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Odgovor sem dobil, da je game opcija izključno namenjena TRjem.

Nisem pa dobil odgovora zakaj pa je potem vključen tudi v ryzen cpuje.

Sploh pa se mi ne da ubadat s tabo tukaj, ker mam kaj pametnejšega za počet.

Da si ignorantska p****, ki se ma za nekaj več, že itak vemo tisti, ki te preberemo.

FlyingBee ::

A je navaden pi*kin dim, ta d3m. Samo drek meša.

D3m ::

Škoda. Ko bi ti vedel, da si nam tratil čas.

@Fly

Edini,ki je videl pičkin dim je bil samo Metod Trobec.....pa se mi ne, da še tebi razlagati, kdo je to bil, ker deluješ isti patrom, kot Racer.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Patron si edini ti tukaj, ki se maš, da si nekaj in da obvladaš zadeve... a ne veš zakaj je amd dal za ryzene opcijo game mode, če je izključno namenjena TRjem.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Še to ti moram razlagati? Ker je univerzalno najlažje. Zakaj trošiti stroške za 2 SWja, ko imaš lahko all-in-one.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
254 / 611
»»