» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
253 / 610
»»

klinker ::

Hej, APU je boljsi od Intelovega iGPUja, ceprav sta oba neuporabna za odspilat na nekem normalnem nivoju >:D

FlyingBee ::

Pa vseeno pogrešamo igpu na ostalih ryznih tudi, če bi le ramdac imeli, samo da ne rabiš dgpu nujno.

gendale2018 ::

prej smo se pa jezili kaj nas intel posiljuje s tem igpujem in naj da raj več jeder :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

BT52 ::

gendale2018 je izjavil:

prej smo se pa jezili kaj nas intel posiljuje s tem igpujem in naj da raj več jeder :D


Zgleda , da tudi ne razumejo eni inženirskih odločitev v ozadju zakaj je ZEN v taki obliki, kot je. Mislim na IF multi die čip...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

AndrejO ::

Treer je izjavil:

Ja in noben od teh ni niti nek harcore-er - ti so že leta nazaj imeli takratne 120Hz panele.
Glede Athlona pa samo lol - primerljivi 4 nitni Pentiumi so zunaj že skoraj 2 leti, kar je ironično pomenilo, da si moral za najbolj budget varianto do sedaj nujno izbrat (kao vedno predragi) Intel >:D

Ne vem zate, ampak hardcore igralci, ki jih poznam jaz, več denarja porabijo za arduinote in tečaje varjenja. Menda, če med igranjem ne potrebuješ štiritočkovnega varnostnega pasu, potem nekaj delaš nekaj narobe.

Pro verzija:

Domača verzija:

Wrop ::

FlyingBee je izjavil:


Ja, verjetno večina tako, ampak tudi tiste pri nižjih, da se vidi kje ima cpu bottleneck. To je tudi glavni namen teh testov, da se izniči vpliv grafične. Gamerji pogledajo tak test pred nakupom novega proca ali pa grafične, da vidijo kje se bo ustavilo in lahko prilagodijo še preostali HW.


Če CPE ni 100 % obremenjen, potem ne moreš ravno govoriti o ozkem grlu pri CPE. Če hočeš izničiti vpliv grafične kartice, potem jo pri testih ne uporabiš.

FlyingBee ::

Hvala, Wrop, za prispevek. Zdaj moraš še takoj to napisat review stranem, ki očitno narobe delajo ves ta čas. 20 let po tamalem je za stran vreč.

TOP ::

Imam problem z frekvenco rama in mi nikakor ne uspe popravit.Mam plato Asus B450 Strix gaming in rame Corsair Vengence ki so 3000mhz plata pa mi jih da na 2133.Probal sem dat overclock ma DOCP ki mi zazna točne latence rama in voltažo rama popravi sam plata jih ne shrani samo 3krat zapiska in spet gre na 2133,kaj bi lahko bilo narobe.

D3m ::

BIOS update?
|HP EliteBook|R5 6650U|

TOP ::

Sem naredu in je isto.Kako lahko še pogledam na kaki frekvenci delajo razen biosa.V biosu piše 2133mhz.

gddr85 ::

npr. cpuz
mogoče je problem med docp in ramom in ga ne uspe spravit na xmp 3GT, mogoče problem s podporo (qvl) ramov, če ne pa mogoeče sprobat ročno nastavit ram

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

D3m ::

Kaj pravi CPU-Z v Windowsih?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Treer ::

Ah, famozni ram-releted problemi na AM4 platformi... Kolega je prej obupal in prodal, preden pa spravil v optimalno delovanje.

ziga1990 ::

Treer je izjavil:

Ah, famozni ram-releted problemi na AM4 platformi... Kolega je prej obupal in prodal, preden pa spravil v optimalno delovanje.


Ta tvoj kolega je pa bolj lesen kot sem pa jaz nikoli v življenju nisem šaril po BIOS-ih a ko sem kupil trenutni računalnik mi je v 5min uspelo rame optimatizirat.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

Treer je izjavil:

Ah, famozni ram-releted problemi na AM4 platformi... Kolega je prej obupal in prodal, preden pa spravil v optimalno delovanje.


Aja? Let me know.
Če ti slučajn ni kej jasn, so tud problemi na Intelovi strani.. včasih je potrebno dat latence notr ročno. Tud intelov folk zdej uporablja ryzen dram calculator...

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Evo sem rešu mater in prej se nisem spunu,čist enostavna finta je bla.Samo rame sem prestavu na 2 in 4 kanal in je takoj delalo na 3000mhz.Medtem ko na 1 in 3 kanalu pa ne.
Toliko za vednost,če bo še kdo imel probleme.

Treer je izjavil:

Ah, famozni ram-releted problemi na AM4 platformi... Kolega je prej obupal in prodal, preden pa spravil v optimalno delovanje.

To je pa tisto baba čula baba rekla.Tvoj kolega pojma nej imel in ti tud zraven,če bi imel bi uštimali,če pa ste že v štartu narobe kupili ste pa nepismeni.

Hvala pa usem za hitre namige.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

FlyingBee ::

Saj so problemi z ramom in ryznom že od samega začetka, zakaj bi si zatiskali oči.

klinker ::

Ker so pri 2xxx zadevo konkretno postimali.
Se pa zna to zgodit na vsaki platformi, ampak bolj zaradi plate.
Dozivel na i5 750ki, ko je dolocen ram delal samo v slotih 2 in 4, v 1 in 3 pa se sistem niti postavu ni. 4 palcke so tudi delale bp in 2 palcki drugega proizvajalca sta delale na obeh parih slotov.
Se pac zgodi.

FlyingBee ::

To pa res, ne vem zakaj včasih 1,3 ni ok, 2,4 pa takoj dela kot treba. To sem doživel tudi sam z Athlon x2 kot tudi i5 2500k.

DamijanD ::

A ma res ryzen raje 2 modula kot pa 4 (torej, da je bolje 2x16, kot pa 4x8)?

Predator X ::

TOP je izjavil:

Evo sem rešu mater in prej se nisem spunu,čist enostavna finta je bla.Samo rame sem prestavu na 2 in 4 kanal in je takoj delalo na 3000mhz.Medtem ko na 1 in 3 kanalu pa ne.
Toliko za vednost,če bo še kdo imel probleme.

Treer je izjavil:

Ah, famozni ram-releted problemi na AM4 platformi... Kolega je prej obupal in prodal, preden pa spravil v optimalno delovanje.

To je pa tisto baba čula baba rekla.Tvoj kolega pojma nej imel in ti tud zraven,če bi imel bi uštimali,če pa ste že v štartu narobe kupili ste pa nepismeni.

Hvala pa usem za hitre namige.


ZMERAJ UPORABI 2. in 4. KANAL! RULE NUMBER 1 ZA NAVIJANJE!

Predator X ::

DamijanD je izjavil:

A ma res ryzen raje 2 modula kot pa 4 (torej, da je bolje 2x16, kot pa 4x8)?


Okey.

1. 2x 8GB doseže višje frekvence! (ni važen kater socket ali proc)
2. Zmeraj se uporabi 2. in 4. KANAL, če imaš 2 modula! Mal preber manual za OC ramov in boš videl, da ti že MB manufacturer to sporoči.
3. XMP profijli niso najhitrejši... "švoh" subtimingi. Tako, da če imate čas vržeš ročno subtiminge za ekstra fpsje.
4. OC vsi nekako do 1.4V, razn samsung B die tud do 1.5V.

dxx ::

Predator X je izjavil:

vržeš ročno subtiminge za ekstra fpsje.

Koliko pa 0,2-1fps?

FlyingBee ::

Vsak fps popelje bližje Intelu in amd fanboyu to pomeni največ.

DamijanD ::

A lahko za točko 1 in 2 še razlaga zakaj je tako?

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Vsak fps popelje bližje Intelu in amd fanboyu to pomeni največ.


TO rece pripadnik trotlov, ki so pripravljeni placati 100% visjo ceno, za manj, k 20% vec FPS. S tem, da je odzivnost v obeh primerih super in ni nobene resne potrebe.

TOP ::

Predator X je izjavil:

TOP je izjavil:

Evo sem rešu mater in prej se nisem spunu,čist enostavna finta je bla.Samo rame sem prestavu na 2 in 4 kanal in je takoj delalo na 3000mhz.Medtem ko na 1 in 3 kanalu pa ne.
Toliko za vednost,če bo še kdo imel probleme.

Treer je izjavil:

Ah, famozni ram-releted problemi na AM4 platformi... Kolega je prej obupal in prodal, preden pa spravil v optimalno delovanje.

To je pa tisto baba čula baba rekla.Tvoj kolega pojma nej imel in ti tud zraven,če bi imel bi uštimali,če pa ste že v štartu narobe kupili ste pa nepismeni.

Hvala pa usem za hitre namige.


ZMERAJ UPORABI 2. in 4. KANAL! RULE NUMBER 1 ZA NAVIJANJE!

Hvala za nasvet.

Drugače dela sedaj super nobenih problemov.Sem pa slučajno pogledal ceno za I5 8600K in je sedaj 400e pa ti res niso resni no,pred slabim letom sem nabavu ga za prijatelja in je bila cena 265e,sedaj pa čez 400e.Sepravi če si sedaj skladaš PC Intel ne obstaja samo AMD,ker je razlika v ceni nenormalna in tisti ki zagovarjajo Intel ga lahko ki imajo stare proce,ma me prav zanima kdo bi dal toliko za proc sedaj in za tistih par procentov fspjev ki jih tvoje oko ne zazna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

AapocalypseE ::

Ko je bila normalna cena, je bil 8600K 270€ in 8700K 370€, zdaj pa je 400€ in 500€ cena.

Tako da ja... trenutno se Intela ne splača kupit in če mislijo obdržat takšne cene, jih lahko kar majo.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

dxx je izjavil:

Predator X je izjavil:

vržeš ročno subtiminge za ekstra fpsje.

Koliko pa 0,2-1fps?


odvisn od timingov... tud 10% se da dobit

FlyingBee ::

tikitoki je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Vsak fps popelje bližje Intelu in amd fanboyu to pomeni največ.


TO rece pripadnik trotlov, ki so pripravljeni placati 100% visjo ceno, za manj, k 20% vec FPS. S tem, da je odzivnost v obeh primerih super in ni nobene resne potrebe.

Ne bluzi, že 2600 je dovolj, zakaj bi dajal 1x več za 2700x, če pa je razlika tako majhna. Ne zakaj bi dajal 160eur za 2600, če je s 60eur manj za 1300x čist ok za igre.

AapocalypseE ::

2600 za 195€ pri nas je trenutno best buy.

Overclockaš koliko pač gre all core + hiter ram in je to to.

FlyingBee ::

Ja, saj vem, ampak od nekdaj so že nekateri proci best buy, nekateri pa nesramno dragi, seveda pa je treba to razumet in itak kupiš kar lahko, kar si želiš, ne pa da boš šparal na denarju, lol.

AapocalypseE ::

Intel je zdaj zvišal cene za toliko, da se ga ne splača kupit, če pa se najde nekdo, ki bi plačal vseeno tako ceno, samo, da ima 8700K za 500€ pa naj plača...

Šparat denar pa res brezveze za kaj bolj pametnega kot to :))

FlyingBee ::

Težko si predstavljam, da bi za zabavo kupoval vedno samo dobro premišljeno ali pa, če ne bi imel denarja za to. Ja, zdaj so cene izven dosega pa še ryzni so konkurenčni. Tako kot ne bi kupil TR ali i9 za gaming, tudi več kot 300 eur samo za eno komponento ne bi dajal. Težko si tudi predstavljam dobrega programerja, ki bi moral zelo na ceno pazit, ni pra treba pretiravat, to je jasno. Intel proda veliko procesorjev pa so bili tudi v času Bulldozerja nekateri le malo hitrejši od fx 6300 v igrah pa so vseeno ljudje izbirali znamko z naprednejšimi izdelki. Pač tako je, v času Athlona in Phenoma nisem videl smisla v kupovanju Intela, ampak sem razumel zakaj nekateri na znamko padejo tudi pri stvareh skritih v PC škatli.

AapocalypseE ::

Dejstvo je, da, če je cpu za 600€ 10% hitrejši od cpuja za 300€, moraš bit bedak, da kupiš cpu za 600€, ne glede na to koliko maš denarja in na kaj padaš...

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Ja, ampak zakaj zdaj tako štalo zganjat, tako je že zelo dolgo časa. Intel je imel extreme verzije za 1000eur pa ni bilo sploh govora o teh za igre, zdaj pa je kao vse ful drugače.

AapocalypseE ::

Ja, saj ti maš pol cpu za 1k€, ker pač hočeš to met in ne šparaš.

ziga1990 ::

FlyingBee je izjavil:

Ja, ampak zakaj zdaj tako štalo zganjat, tako je že zelo dolgo časa. Intel je imel extreme verzije za 1000eur pa ni bilo sploh govora o teh za igre, zdaj pa je kao vse ful drugače.


Ker je intel dal ven prve benchmarke kjer je pohabil 2700X, da bi 9900K izpadel dosti bočjši v gamingu
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

FlyingBee ::

Eh, tukaj nekaj smrdi že od daleč, ker itak o njih prvič slišimo in itak bo pleothera reviewov, ko nda dvignejo.

Kdo pa je pričakoval tolk več fps, jaz nisem. Frekvence so standard za Intel, 2 jedra, 4 niti več pa igram še kaj dosti ne pomeni.

Ryznom naj frekvence do 5ghz zrihtajo pa bo stvar skoraj izenačena, ni neke filozofije tukaj zadaj. Cene pa gredo gor in dol, tako kot vedno.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Pricakujte dvig tudu AMDja. Sej niso neumni, da bodo 10% manj zmogljivosti prodajali za pol manj.
Je cisto mozno da se oba dogovarjata okoli cen, glede na to, kam so cene glavnih komponent poletele. Prodaja PCjev pac pesa, ker zdaj ga furas komot kr nekaj let brez upgrade-a in je cene treba prilagodit. Letos se je verjetno res malo dvignila, saj so ble novosti vredne upgrade-a, do nadaljnega pa bos te komponente gonu lahko kr nekaj let. Jeder je dovolj, frekvence so za silicij verjetno ze na meji, SSDji ze dovolj veliki in hitri, 16/32GB rama do nadaljnega povsem dovolj za vecino itd

FlyingBee ::

Amd ravi market share in trenutnega rampage-a ne sme za*ebat.

Predator X ::

klinker je izjavil:

Pricakujte dvig tudu AMDja. Sej niso neumni, da bodo 10% manj zmogljivosti prodajali za pol manj.
Je cisto mozno da se oba dogovarjata okoli cen, glede na to, kam so cene glavnih komponent poletele. Prodaja PCjev pac pesa, ker zdaj ga furas komot kr nekaj let brez upgrade-a in je cene treba prilagodit. Letos se je verjetno res malo dvignila, saj so ble novosti vredne upgrade-a, do nadaljnega pa bos te komponente gonu lahko kr nekaj let. Jeder je dovolj, frekvence so za silicij verjetno ze na meji, SSDji ze dovolj veliki in hitri, 16/32GB rama do nadaljnega povsem dovolj za vecino itd


AHAHA?
Kdo se dogovarja? Intel ma probleme z dobavo, AMD pa ne. Zdej je šansa, da prodajo čim več ryzenov za praznike, ki prihajajo. Tolk, da dobijo nazaj zaupanje normalnega uporabnika.

klinker ::

Intel ma probleme z dobavo


Jup. Tudi proizvajalci rama jo imajo >:D

FlyingBee ::

Hehe, blink, blink.

FlyingBee ::

Čakaj, zen 2 bo imel ipc 115% zen enke.

scipascapa ::

FlyingBee je izjavil:

tikitoki je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Vsak fps popelje bližje Intelu in amd fanboyu to pomeni največ.


TO rece pripadnik trotlov, ki so pripravljeni placati 100% visjo ceno, za manj, k 20% vec FPS. S tem, da je odzivnost v obeh primerih super in ni nobene resne potrebe.

Ne bluzi, že 2600 je dovolj, zakaj bi dajal 1x več za 2700x, če pa je razlika tako majhna. Ne zakaj bi dajal 160eur za 2600, če je s 60eur manj za 1300x čist ok za igre.


o katerem modelu je govora?

FlyingBee ::

Saj so napisani. Gre se za to, da že od nekdaj so procentualno razlike v ceni višje od razlik v perfotmancu, zato ne vem zakaj takšen rant glede tega, pač ne kupiš več kot rabiš oziroma trenutno se 2600 vidi kot bestbuy za domači pc na keterem bodo tudi moderne igre v pogonu.

scipascapa ::

aja RYZEN 2600X?

FlyingBee ::

Brez x, tistih nekaj 100mhz dobiš sam ven.

https://www.techspot.com/article/1618-r...

Zgodovina sprememb…

««
253 / 610
»»