» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
241 / 611
»»

gddr85 ::

najbrž se hitreje izvede s čim višjo frekvenco al pa boljšim ipcjem, če pa špil ne zna izkoristit vseh cpu jeder, ti 8, 16..jeder ne pomaga kej dost

FireSnake ::

Ker OS (in vsa ostala šara, ki se naloži ob zagonu OSa) pa nima svojih threadov, ane?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

ziga1990 ::

Problem je, da so razvijalci,programerji še vedno v single core mentaliteti
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

FireSnake ::

Vedno manj je tega. Tudi zaradi tega, ker so orodja vedno bolj močna in že avtomatično ponujajo asinhrono klicanje.

Jamranja okoli tega je pa vedno več. Sploh tu gori na forumu se ta stavek vseskozi ponavlja. Ponavljajo ga tudi taki, ki sploh ne vedo kaj to pomeni.

Je pa ogromno problemov, ki se jih ne da paralelizirati. Upam, da to tudi razumete.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

louser ::

Če se jih ne da paralelizirati, imaš možnost pognati še kaj drugega. Odgovor, da ne zabašeš CPUja je, da aplikacije omejiš, kar je pa neumno. Kot da bi vedno gledal, da imaš vsaj 1/3 rama fraj.

filip007 ::

Bolje bo, ko bodo več jederne grafične, vse gre počasi v manjša jedra in več teh.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

D3m ::

Saj jih že imaš. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

filip007 ::

Tisto je SLI, CF, ali več dejer na PCB. Več jeder znotraj samega čipa. ARM ima to, že od nekdaj.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

D3m ::

Nisem mislil SLI ali CF.

CUDA in Stream jedra.
|HP EliteBook|R5 6650U|

filip007 ::

Če bi bilo kaj za tem, potem nebi rabili več novih grafičnih, tako da.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

D3m ::

Hja pri 8800 seriji se je na veliko govorili, ko so butnili gor 128 CUDA jeder kako bo to ground break napram CPU. Leta 2004, če se ne motim.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FireSnake ::

filip007 je izjavil:

Če bi bilo kaj za tem, potem nebi rabili več novih grafičnih, tako da.


Izrisovanje grafike (računanje "trikotnikov") je popolnoma paralelizirano. Že od nekdaj.

Ne vem, o čem ti to.

Koliko enot pa "nalimajo" na grafični procesor, in s kakim taktom deluje, je pa druga zgodba.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

ziga1990 ::

Spet novi Rumorji o ZEN 2

10-15% IPC in 8 jeder v enem CCX


https://wccftech.com/amds-zen-2-ipc-upl...
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

filip007 ::

Prihajajo več jedrne grafične podobno kot CCX jedra, ampak to je odaljeno, še nekaj let.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

FireSnake ::

ziga1990 je izjavil:

Spet novi Rumorji o ZEN 2

10-15% IPC in 8 jeder v enem CCX


https://wccftech.com/amds-zen-2-ipc-upl...


Jaz imam denar že parajt. Pa za 2700X se bo verjetno tudi nekaj dobilo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Predator X ::

ziga1990 je izjavil:

Spet novi Rumorji o ZEN 2

10-15% IPC in 8 jeder v enem CCX


https://wccftech.com/amds-zen-2-ipc-upl...


Leak...

Nevem zakaj se tako veseliš 8 je jeder per CCX... prodajal bodo še zmeraj 2+2,4+4...
V gamignu po patching ni več razlike med 2+2 ali 4+0 za ostale stvari je bila pa že takrat razlika zelo majhna. Z CCX 8C in verjetno 16MB L3 bo dodal ~5-6ns latenco do rama kar se bo pa poznal v gamingu.

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

Predator X je izjavil:


V gamignu po patching ni več razlike med 2+2 ali 4+0 za ostale stvari je bila pa že takrat razlika zelo majhna. Z CCX 8C in verjetno 16MB L3 bo dodal ~5-6ns latenco do rama kar se bo pa poznal v gamingu.


Zakaj bi povečali samo število jeder na 8 v CCX, ne bi pa povečali še velikost L3 na 32 MB in asociativnost iz 16 na 32?

FireSnake ::

Včeraj so dali ven Q2 zaslužke. Znova so presegli pričakovanja.
Menim, da se bo ta trend nadaljeval (ker so končno vključeni tudi Epyci - tu je visoka marža).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

D3m ::

Delnice se kotirajo po 12 uri?

Danes bo poskočila.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FireSnake ::

Po našem času se borza odpre ob 15:30.
In, ja, bo poskočilo, ker so rezultate najavili včeraj po zaprtju borze.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

AndrejO ::

Wrop je izjavil:

Predator X je izjavil:


V gamignu po patching ni več razlike med 2+2 ali 4+0 za ostale stvari je bila pa že takrat razlika zelo majhna. Z CCX 8C in verjetno 16MB L3 bo dodal ~5-6ns latenco do rama kar se bo pa poznal v gamingu.


Zakaj bi povečali samo število jeder na 8 v CCX, ne bi pa povečali še velikost L3 na 32 MB in asociativnost iz 16 na 32?

Za katere naloge meniš, da bi bilo povečanje na 32-way koristilo?

Wrop ::

Pri vseh nalogah, kjer veliko število niti v enem CCX dostopa do naslovov, ki so 8 KiB narazen.
Mogoče se sicer ne gre zato, pri katerih nalogah bi 32-way koristilo, bolj se gre zato, kaj pomeni, če bo CCX z 8 jedri in ostane 16 MiB L3 ali če imamo 32 MiB L3 in ostane 16-way.
Če povečajo število jeder v CCX iz 4 na 8 in velikost L3 ostane isto (16 MiB) potem bo trpel gl. pom, vsaj bolj kot sedaj. Če pa povečajo L3 iz 16 na 32 MiB, ob tem, da ostane 16-way, potem bo število setov podvojeno ali pa velikost blokov. Oboje ima svoje prednosti in slabosti. Slabost obeh so nekaj večji dostopni časi do L3. Bloke ne bodo povečevali. Povečevanje št. setov je bolj poceni kot povečevanje asociativnosti vsaj kar se tiče št. tranzistorjev. Večja asociativnost pa ima še vedno rahlo prednost pri številu zgrešitev v L3.
Tukaj verjetno bolj odloča sama postavitev L3 v CCX in energetske zahteve ene ali druge rešitve.

Wrop ::

Wrop je izjavil:

... ki so 8 512 KiB narazen.

D3m ::

Evo pa je delnica poskočila za 15%.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

4x 4C bi bla tud dobra zadeva

Wrop ::

Bi bila. Samo ima 2x 8C svoje prednosti. Pri paralelnih problemih se lahko več niti izvaja v istem CCX. Komunikacija med nitmi v istem CCX je precej cenejša kot med CCX.

FireSnake ::

D3m je izjavil:

Evo pa je delnica poskočila za 15%.


Ja, je bil easy money zdajle 200€ v dveh dneh (OK, 25% mi bo vzela država, samo vseeno) :D
Škoda, da sem jih zaradi namiga prodal že za 11 in nekaj USD (ob povprečnem nakupu pod 10).
Mislil sem, da bo ob tistem času še padalo.
Vseeno moja najbolj uspešna delnica.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

Do konca leta bi morala narasti do 20$ tako, kot sva se pogovarjala lani.

P.S.

Se pardoniram, že sedaj kaže, da se bo danes gibala delnica pri 19,25$. xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FireSnake ::

Za božič bo že lepša cifra, ja :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Predator X ::

Wrop je izjavil:

Bi bila. Samo ima 2x 8C svoje prednosti. Pri paralelnih problemih se lahko več niti izvaja v istem CCX. Komunikacija med nitmi v istem CCX je precej cenejša kot med CCX.


- Prvič trenutno nerabiš 16C na desktopu
- 4x4 je boljša zadeva
- 20%+ IPC ter -20ns do rama bi blo čist vredu 2x 4C.

Zgodovina sprememb…

louser ::

Seveda rabim.

klinker ::

louser je izjavil:

Seveda rabim.


Ce predator rece da ne rabis, bo ze drzalo :D

Wrop ::

Predator X je izjavil:


- Prvič trenutno nerabiš 16C na desktopu
- 4x4 je boljša zadeva
- 20%+ IPC ter -20ns do rama bi blo čist vredu 2x 4C.


- Ne vem zakaj bi kupoval nove CPU glede na trenutne potrebe. To sam prepuščam Intelovcem, ki so jim bile i3 še dve leti nazaj vrh glave za 5 let naprej.
- Zakaj bi bila 4x4 boljša zadeva? Komunikacija med CCX precej stane.
- Trenutno so špekulacije za 10-15 % višji IPC. -20ns zakasnitve do RAM je zame trenutno znanstvena fantastika. Kar jaz vidim, je da morajo povečati prepustnost L1, ker je Intel precej pred AMD.

Isotropic ::

jah saj na desktopu so stari i3 (2c4t) še vedno čisto dobri, če ne igraš igric.

Wrop ::

Seveda, moj core 2 duo iz leta 2009 je tudi čisto dober za internet, če ne odpiram več kot 5 tabov na enkrat.
Nekateri so dve leti nazaj priporočali i3 za igre, ker je bilo to takrat baje čisto dovolj. Ne samo za takrat, ampak še za naslednjih pet let.

mtosev ::

malo probajte yt fullhd prek celega zaslona. pa gpu acc izklopiti. bo verjetn cpu švical
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

Wrop je izjavil:

Seveda, moj core 2 duo iz leta 2009 je tudi čisto dober za internet, če ne odpiram več kot 5 tabov na enkrat.
Nekateri so dve leti nazaj priporočali i3 za igre, ker je bilo to takrat baje čisto dovolj. Ne samo za takrat, ampak še za naslednjih pet let.


Ja. Dobro za eno sezono pol je pa zašvicalo ob malo boljšem naslovu. >:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Isotropic ::

Wrop je izjavil:

Seveda, moj core 2 duo iz leta 2009 je tudi čisto dober za internet, če ne odpiram več kot 5 tabov na enkrat.
Nekateri so dve leti nazaj priporočali i3 za igre, ker je bilo to takrat baje čisto dovolj. Ne samo za takrat, ampak še za naslednjih pet let.

jaz imam q9550 in je čist kul. c2d je pa že opazno slabši, če se prav spomnim.
se pa matra pri h265 nad 720p, če se prav spomnim. ampak to tudi zato, ker mam grafo nvidia 6xx.

D3m ::

Isotropic je izjavil:

Wrop je izjavil:

Seveda, moj core 2 duo iz leta 2009 je tudi čisto dober za internet, če ne odpiram več kot 5 tabov na enkrat.
Nekateri so dve leti nazaj priporočali i3 za igre, ker je bilo to takrat baje čisto dovolj. Ne samo za takrat, ampak še za naslednjih pet let.

jaz imam q9550 in je čist kul. c2d je pa že opazno slabši, če se prav spomnim.
se pa matra pri h265 nad 720p, če se prav spomnim. ampak to tudi zato, ker mam grafo nvidia 6xx.


Ja valda.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Danes bi se naj nekaj zgodilo v Italiji.

Threadripper 2000-serija v sodelovanju s Ferarrijem.

Da vidimo! Ali so to samo govorice, ali se bo res kaj zgodilo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Isotropic ::

D3m je izjavil:


Ja valda.

explain
ne spomnim se več, ampak mislim da 480p dela, 720 z vmesnimi preskoki, 1080 se pa spomnim, da sem dljal v slabši kvaliteti, ker ni nič delalo.
mam pa gtx 660.

trenutno sicer nimam nobenega filma na disku v 265, bom enega dljal v vseh treh resolucijah in probal.

D3m ::

Ne samo presenečen sem bil nad uporabo q9550 za h265. Sam bi raje gledal h264.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Sam grafo, ki podpira strojno dekodiranje not das in je problem resen.

Sem pa tudi sam imel podoben problem pri E8200 in Gefore 8800 GTS, ko so se pojavljali razlicni artifakti ob bolj hitrih scenah. Zelo nadlezno, ce zelis poigledati kaksen film.

dominuspro ::

tikitoki je izjavil:

Sam grafo, ki podpira strojno dekodiranje not das in je problem resen.


Kar te stane reda 100+ EUR in je več, kot je vreden cel ta dinozaver pc.
Logična posledica pa pride do razmišljanja ali kupiti novo ploščo+cpu+ram za podoben denar. Vsak nov pentium za ~50EUR ima integrirano grafo, ki strojno podpira h265 in pomete v vseh opravilih s tem q9550 po dolgem in počez. To povem iz lastnih izkušenj, ker sem si lastil, kot zadnjega iz družine core 2, q9650. Pa hitrejši so čipseti, pridobiš USB3...

KAVINSKY ::

Če PC služi namenu lahko rabljeno kartico kupiš (ali novo, 710 je cca 40€). Pa čez par let menjaš vse skupaj.

Za vsakdanja opravila so C2D še vedno v redu.

dominuspro ::

KAVINSKY je izjavil:

Če PC služi namenu lahko rabljeno kartico kupiš (ali novo, 710 je cca 40€). Pa čez par let menjaš vse skupaj.

Za vsakdanja opravila so C2D še vedno v redu.


To je 40€ vrženih stran. Govori se o h.265 oz. HEVC podpori.

Kopiram z nvidia foruma:
Professional grade:
Quadro Support list (Quadro M2000 /Tesla P4 or higher)

Consumer Grade:
GeForce Support list (Feature Set "D" or higher only)
Feature set "D" supports H.264 (up to 4032 × 4048 pixels.)
Feature Set E,F, and H support H.265 (up to 8192x8192/8k resolution)


Feature Set D
Similar to feature set C but added support for decoding H.264 with a resolution of up to 4032 × 4080 and MPEG-1/MPEG-2 with a resolution of up to 4032 × 4048 pixels.
GeForce GT 630 (28 nm), GT 640 (non-OEM), GTX 650, GT 730 (OEM), GT 640M, GT 645M, GT 650M, GTX 660M, GT 740M, GT 745M, GT 750M, GT 755M, GeForce GTX 660 (OEM), GTX 660 Ti, GTX 670, GTX 680, GTX 690, GTX 760, GTX 760 Ti, GTX 770, GTX 680M, GTX 680MX, GTX 775M, GTX 780M, GTX 860M, GTX 870M, GTX 880M, GeForce GTX 650 Ti, GTX 660, GTX 670MX, GTX 675MX, GTX 760M, GTX 765M, GTX 770M, GeForce GTX 780, GTX 780 Ti, GTX TITAN, GTX TITAN BLACK, GTX TITAN Z,GeForce GT 630 rev. 2, GT 635, GT 640 rev. 2, GT 710, GT 720, GT 730 (GDDR5), GT 730M, GT 735M, GT 740M

Feature Set E
Similar to feature set D but added support for decoding H.264 with a resolution of up to 4096 × 4096 and MPEG-1/MPEG-2 with a resolution of up to 4080 × 4080 pixels. GPUs with VDPAU feature set E support an enhanced error concealment mode which provides more robust error handling when decoding corrupted video streams. Cards with this feature set use a combination of the PureVideo hardware and software running on the shader array to decode HEVC (H.265) as partial/hybrid hardware video decoding.
GeForce GTX 745, GTX 750, GTX 750 Ti, GTX 850M, GTX 860M,GeForce 830M, 840M,GeForce GTX 970, GTX 980, GTX 970M, GTX 980M,GeForce GTX TITAN X, GeForce GTX 980 Ti

Feature Set F
Introduced dedicated HEVC Main (8-bit) & Main 10 (10-bit) and VP9 hardware decoding video decoding up to 4096 × 2304 pixels resolution.
GeForce GTX 750 SE, GTX 950, GTX 960

Feature Set G
Introduced dedicated hardware video decoding of HEVC Main 12 (12-bit) up to 4096 × 2304 pixels resolution.

Feature Set H are capable of hardware-accelerated decoding of 8192x8192 (8k resolution) H.265/HEVC video streams
GeForce GTX 1070, GTX 1080, GeForce GTX 1060, NVIDIA TITAN XP, GeForce GTX 1050, GTX 1050 Ti


In se opravičujem za offtopic.

tikitoki ::

dominuspro je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Sam grafo, ki podpira strojno dekodiranje not das in je problem resen.


Kar te stane reda 100+ EUR in je več, kot je vreden cel ta dinozaver pc.
Logična posledica pa pride do razmišljanja ali kupiti novo ploščo+cpu+ram za podoben denar. Vsak nov pentium za ~50EUR ima integrirano grafo, ki strojno podpira h265 in pomete v vseh opravilih s tem q9550 po dolgem in počez. To povem iz lastnih izkušenj, ker sem si lastil, kot zadnjega iz družine core 2, q9650. Pa hitrejši so čipseti, pridobiš USB3...


Grafa stane 50 eur.

dominuspro ::

tikitoki je izjavil:

dominuspro je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Sam grafo, ki podpira strojno dekodiranje not das in je problem resen.


Kar te stane reda 100+ EUR in je več, kot je vreden cel ta dinozaver pc.
Logična posledica pa pride do razmišljanja ali kupiti novo ploščo+cpu+ram za podoben denar. Vsak nov pentium za ~50EUR ima integrirano grafo, ki strojno podpira h265 in pomete v vseh opravilih s tem q9550 po dolgem in počez. To povem iz lastnih izkušenj, ker sem si lastil, kot zadnjega iz družine core 2, q9650. Pa hitrejši so čipseti, pridobiš USB3...


Grafa stane 50 eur.


Ni res, niti približno.

Jarno ::

Pogledal test (VRM) B450 plošč na HW Unboxed in imam vtis, da delujejo malce ceneno.
Ne bi se čudil, da bo razumen folk posegal po X470 boardih, vsaj pri bolj potratnih cpu-jih.
#65W!

TOP ::

Če ne boš navijal so dobre.drugače pa X470.
««
241 / 611
»»