» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
220 / 611
»»

Jarno ::

tikitoki je izjavil:

Jah sej, vega ni bas varcna.

Vega je precej varčnejša od polaris arhitekture pri istih frekvencah.
Polaris pa je precej varčnejši od serije 3x0.
Težave so pri doseganju višjih frekvenc in pri tem, da so Vega56/64 že tovarniško navite.
Na primer vega56 (standard) in rx 580 (AiB) imata primerljivo porabo.
Ni pa tako varčna kot pascal od nVidie.
#65W!

Predator X ::

tikitoki je izjavil:

Probaj 64 ncu za vego. Torej bo to rahiticno. Mogoce rx 470

Vbistvu trdis da ma ta vega drugacen ncu. Ne da se mi preverjat, sam dlis se k bs.
Lahko pa podkrepis s kredivilbim linkom


Kaj že spet sanjaš?
Bolj met 28NCU kot pa tolk odvečne topolote za 20-30%.

7nm in navi.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

rx470 imo ni rahitično, kdaj si pa še imel opcijo mid rang igpu? me pa zanima, od kod predatorju nov apu s hbm in 28cu vego

Predator X ::

gddr85 je izjavil:

rx470 imo ni rahitično, kdaj si pa še imel opcijo mid rang igpu? me pa zanima, od kod predatorju nov apu s hbm in 28cu vego


leakes.

Mal prebrskaj sisoftsandra bench.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Ker vem, da si en kekc in boš že spet govoril o neki kristalni kugli.. in kot ponavadi še kakšno nesposdobno dodal.
@Computerbase.de leake
Še link:
https://www.computerbase.de/2017-12/amd...

To samo zaradi tega, ker si si nesposoben vzet 5minut časa in malce prebrskat po googlu

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

zakaj bi iskal, če imamo tebe z linki in kuglo, da nas obveščaš ;)

filip007 ::

A to pa bo APU HBM, samo CPU menjaš potem, ceneje in še manj dela.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

D3m ::

gddr85 je izjavil:

rx470 imo ni rahitično, kdaj si pa še imel opcijo mid rang igpu? me pa zanima, od kod predatorju nov apu s hbm in 28cu vego


Odkar je Intel to naznanil. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Resnici na ljubo se mi zdi intelova napoved nadvse optimisticna

Predator X ::

tikitoki je izjavil:

Resnici na ljubo se mi zdi intelova napoved nadvse optimisticna


Bomo vidl kako se obnese zadeva...

gddr85 ::

D3m je izjavil:

gddr85 je izjavil:

rx470 imo ni rahitično, kdaj si pa še imel opcijo mid rang igpu? me pa zanima, od kod predatorju nov apu s hbm in 28cu vego


Odkar je Intel to naznanil. :D

to je afair čip s highend igpu vego 22CU, vprašanje pa če bo to pasalo kr v enak socket

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Predator X ::

up to 24CU
64 rops
4 shader engines

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

D3m ::

To bo namesto A6-9500E in A6-9500B.

Noice.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Naslednji teden prideta Ryzen 3 2200G in Ryzen 5 2400G APUja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

filip007 ::

Naj dajo še Ryzen 2 ven, da pade cena Ryzen 1, pa ga bom vzel. Edino kar bo DDR4 strošek, plošče bodo ugodne za AM4, z razliko pri Intel, kjer je zmeda.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Predator X ::

Zastonj ga bos dobil...

Zgodovina sprememb…

klinker ::

filip007 je izjavil:

Naj dajo še Ryzen 2 ven, da pade cena Ryzen 1, pa ga bom vzel. Edino kar bo DDR4 strošek, plošče bodo ugodne za AM4, z razliko pri Intel, kjer je zmeda.


A ni dovolj padla? Rayzen 2 bo drag, ce imajo kaj soli v glavi. Zdaj morajo izkoristit negativno propagando proti Intelu, pa ce bo vse prav, bi Ryzen 2 mogu bit tudi hitrejsi od 8xxx Intelov.

filip007 ::

Čakam na rabljeno robo, to so kar dogaja danes je samo nabijanje, pol stvari ne rabiš.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

klinker ::

Kako nabijanje je 1800x za 330€, oz. 1600x za 200€ oz. 1300x za 100€ in kaj pri tem ne rabis?

Predator X ::

Jah, hitri 6 jedrniki za 200EUR so po njegovem mnenju že standard 5 let. Zakaj bi AMD prodajal ceneje svoje čipe, če lahko te enostavno uporabijo za servjet, threadripperja etc.
Sicer je pa cen aR5 1600 v nemčiji 172EUR. Če ga bo nadomestil R5 2600 za 180EUR bo super.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Live test Raven Ridge



OC na 4GHz.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

tikitoki ::

klinker je izjavil:

Kako nabijanje je 1800x za 330€, oz. 1600x za 200€ oz. 1300x za 100€ in kaj pri tem ne rabis?


Redkokdo rabi vec, kot 4 jedra. To je dejstvo. Damn, enim patronom je ze smarphone nadomestek za PC:). Soliden PC si lahko nabavil ze pred pol desetletja.
Ce trenutna masina sluzi svojemu namenu, pocakas, vse ostalo je metanje denarja proc za nepotrebne nadgradnje.

Ce rabis, pol pac nabavis.

klinker ::

Agree, zato pa ze kako leto odlasam z nakupom.
Ampak on bi rad rabljen Ryzen ugodno dobil, pa je nov cenejsi od rabljenih Intelov :))

FireSnake ::

AMD ni več za socialce. Dobili smo pa močne procesorje in hvala Bogu, da je tako.

Ryzen 5 2400G Review.
že lezejo na plano :D

Asus izdaja BIOS za podporo.

Zgleda, da tokrat ne bodo imeli porodnih težav. Lepo!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

klinker ::

Seveda je. Za 100€ imas quada, 170€ 6/12, za 100€ vec pa 8/16 s cisto ok frekvencami in moznostjo navijanja. Napram Intelu je to dzabe, ki odklenjen i3 kosta skoraj 200€.
Meni je idini smiseln Intel trenutno i5 8400, ki za 200€ nudi 6 jeder in turbo do 4Ghz, ce pac hoces Intela.
Ryzen 2 pa, ce bo res boljsi performans per core na enaki frekvenci, mora bit obvezno cena na nivoju Intela, da malo blagajno zapolnejo.

FireSnake ::

Se strinjam, socialne cene ne morejo biti, ker razvoj je treba plačati.

Od odkritja spectre in meltdown-a je Intel zame samo še neslana šala.
In raje nimam nič, kot ta škart.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

klinker ::

Jah, jst sem na Intelu...posodabljal ne bom dokler so take cene rama in trenutno tudi vse lavfa ok. Posodobil bi pa zaradi porabe, ker imam se Xeone X5670 in 48GB rama pa zadeva kr zre in solidno greje moj men's cave. Bi pa poknu zdaj not 64GB rama, ki pa kosta eno ledvico, pa se pac ne splaca saj sluzim bolj malo s tem, ker je bolj hoby kot kaj drugega.

FireSnake ::

Ja, tukaj se lahko samo strinjam.

AMD Ryzen 5 2400GE and Ryzen 3 2200GE Low Power Raven Ridge APUs Spotted - 35W TDP and The Same Zen + Vega Architecture For Desktop Platforms

35W?
Še dobro, da sem Noctuo NH-14 prodal ... po takih hladilnikih sploh ne bo več potrebe.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

meho7 ::

karl ::

FireSnake je izjavil:

Ja, tukaj se lahko samo strinjam.

AMD Ryzen 5 2400GE and Ryzen 3 2200GE Low Power Raven Ridge APUs Spotted - 35W TDP and The Same Zen + Vega Architecture For Desktop Platforms

35W?
Še dobro, da sem Noctuo NH-14 prodal ... po takih hladilnikih sploh ne bo več potrebe.


Imam dejžavu pri vsaki AMD splavitvi! Intel bo BTFO! Nato: rabi samo še patch in na koncu: AMD je boljši za nas masterraso ki delamo kvantne simulacije za iskanje DNA od kormorana, gejmerji ste itak luzerji...

klinker ::

Slab dejzavu misko. Intel ima trenutno druge tezave kot performans, ki je res se vedno za dlako boljsi od Ryzena per core, pa se to je vprasanje, zdaj ko je treba luknje fiksat, kak bo ta performans. Zluknjana jajca so pac jajca.
Pa preden naslednjic take biksas si kaj preberi, da ne bos naslednjic spet tak bebko izpadu ;)

Isotropic ::

amd ima iste tezave

FireSnake ::

Tole pa ne bo držalo.
Meltdown je domena Intela.

Spectre se popravi na osnovi OSa in nima vpliva na zmogljivost (govorim za AMD).
Nadalje: spectre pri AMDju rabi drugačno programsko opremo.
Vir: sosednja tema o ranljivostih, tam so podani tudi linki.

Kaj imate od tega, da zavajate?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

tony10 ::

Se že kaj ve kakšna cena bo pri nas za 2200g / 2400g ? Ker preračunano iz $ je to 80€ za 2200g !!!
kruha in iger

hojnikb ::

na davek si pa cist pozabo.
#brezpodpisa

tony10 ::

Je cena v $$ maloprodajna cena v zda ? Če je, bo torej nekje 100€ za 2200g in 170€ za 2400g !? Preračunano po menjalnem tečaju + davek.
kruha in iger

hojnikb ::

cena v US $$$ je maloprodajna brez sales taxa.
#brezpodpisa

FireSnake ::

tony10 je izjavil:

Se že kaj ve kakšna cena bo pri nas za 2200g / 2400g ? Ker preračunano iz $ je to 80EUR za 2200g !!!


AMD Ryzen 3 2200G, 4x 3.50GHz, boxed 96EUR

AMD Ryzen 5 2400G, 4x 3.60GHz, boxed 163EUR
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

D3m ::

Wow.

R5 2400G sesuje kombo G4560+GT1030.

Med tem, ko R3 2200G sesuje oba v P/P.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

R5 2400G sesuje kombo G4560+GT1030.


Kar je seveda laž (če gledamo igre). Stvar je v najbolšem primeru on par, če so zram hitri 3200MT rami.

Med tem, ko R3 2200G sesuje oba v P/P.

Absolutno, o tem ni dvoma. Škoda sicer, ker ta value totalno ubije drag ram
#brezpodpisa

vostok_1 ::

Končno. Sem prišparal keš.

Kje priporočate nakup?

hojnikb je izjavil:

drag ram


Exactly.

Sem že sestavu vso košarico, pol pa pogledam 16Gb rama in me prime driska!
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

D3m ::

hojnikb je izjavil:

R5 2400G sesuje kombo G4560+GT1030.


Kar je seveda laž (če gledamo igre). Stvar je v najbolšem primeru on par, če so zram hitri 3200MT rami.

Med tem, ko R3 2200G sesuje oba v P/P.

Absolutno, o tem ni dvoma. Škoda sicer, ker ta value totalno ubije drag ram




Težko bi rekel ON-PAIR

:)
|HP EliteBook|R5 6650U|

TOP ::

Zanima me če kdo ve kdaj izide Ryzen 7 2700.Glede na kaj ponuja izgleda ubijalsko 12 jeder in frekvenca 4.5.

hojnikb ::

D3m je izjavil:

hojnikb je izjavil:

R5 2400G sesuje kombo G4560+GT1030.


Kar je seveda laž (če gledamo igre). Stvar je v najbolšem primeru on par, če so zram hitri 3200MT rami.

Med tem, ko R3 2200G sesuje oba v P/P.

Absolutno, o tem ni dvoma. Škoda sicer, ker ta value totalno ubije drag ram




Težko bi rekel ON-PAIR

:)

jaka zmaga. V 2 igrah potegne naprej, ostalo pa enako ali slabše.

Zadeva bi bla impresivna, če bi to blo možno na kakem cheap 2400MT ramu, ne pa 3466MT, kakr je blo tuki testiran.
#brezpodpisa

gddr85 ::

sesuje mogoče s 3200+ rami in v vulkan špilih :P

klinker ::

Samo da ne gre cez 1030ko je pa bogo :| wtf ti bo tak apu? Sliko itak kaze vsak iGPU vredu :|

gddr85 ::

highend bi moral bit rang gtx1050, to bi bil potem killer gaming apu za cca 200 bucks

next3steps ::

hojnikb je izjavil:

cena v US $$$ je maloprodajna brez sales taxa.

Ki se mu ga izognejo, kadar naročijo preko spleta iz drugega stejta. Vseeno bi morali narediti samoobdavčitev, a tega nihče ne dela.

Predator X ::

Plug&Play
https://www.tweaktown.com/reviews/8520/...

2400MHz ram.

Res je, da dobiš samo 8x PCIE 3.0 za dGPU. kdorkoli bo naredil upgrade bo vzel kako GTX 1060/RX 480 max... mogoče kasneje neko gfrafo GTX 1080 performance. Druga slaba stvar je, da ni soldered.

Potem pa je samo še buy!

4C/8T ter ~GT 1030 z 2993MHz+ RAMI za 170EUR oziroma 4C/4T za 100EUR.

Zgodovina sprememb…

««
220 / 611
»»