» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
205 / 611
»»

pegasus ::

Dobro no, kaj hočeš zdaj s temi zastarelimi softveri dokazat? Ja, vemo, intel je še vedno #1 v single threaded performance.

Kolikor sem do sedaj videl komercialnih kod, dajo nekaj na performance in moderno programiranje samo pri Ansysu in AVL. Ostale high-perf kode so custom in-house delo.

Predator X ::

pegasus ::

Ja, so. Za vodit ovce.
In ne, kupil sem eno omaro epycov, na podlagi testov, ki sem jih izvedel sam z našim reprezentačnim workloadom. Ryzen je za otroke tu na forumu.

pegasus ::

Če jim 100% zaupaš, vsekakor.

Truga ::

lol thomas koliko te intel placuje da v amd temi razlagas ljudem, ki jim programje hitrej deluje na amdju, da naj kupijo intele?

FireSnake ::

pegasus je izjavil:

Če jim 100% zaupaš, vsekakor.


Kaj pa je na benchmarkih tako napačnega?
In kakšno je tvoje zaupanje? 70, 60 ali 50%?

Si lahko več, kot le enovrstičen?

Sam (večinoma) berem Anandtech skorajda že od takrat, ko so začeli obstajati.
Čeprav so malo "Intel biased" preprosto ne vidim razloga, zakaj jim ne bi verjel.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

pegasus ::

V pojmu "zmogljivost" je zajetih preveč sestavin, da bi jih vse lahko kalitetno opisal z eno enodimenzionalno vrednostjo. Pomisli samo na temperarure med testom, kater compiler je bil uporabljen,kakšne optimizacije je počel, katere math knjižnice so bile uporabljene, na katere core so sedli kateri threadi ... Spremenljivk je preprosto preveč.

Vsi online benchmarki so približno uporabni kot vodilo, kaj lahko pričakuješ relativno na ostalo ponudbo. Če pa hočeš vedeti, koliko največ lahko iztisneš iz ene piksne, moraš zavihati lastne rokave, ni druge.

D3m ::

Eeeeee?
|HP EliteBook|R5 6650U|

pegasus ::

FireSnake:
1) V produkciji te zanima zgolj in samo en benchmark - tvoj konkreten workload. Ki ga ni na internetih.
2) Ne, govorimo o učinkovitosti hlajenja in posledičnem throttlingu na siliciju; to je še posebej očitno pri gpujih. Zato se vsa hpc mašinerija premika na direct water cooling.
3-5) Testna metodologija mora biti opisana, da. A tako, kot je na večini "gejmerskih" sajtov, je smešna in ne vzdrži resne kritike. Korak naprej je naredil phoronix, kjer vidiš vsaj compiler flage, a je kljub temu še daleč od tega, kar potrebujem. Mogoče bom vrgel Michaelu tistih $150 in ga malo moril, kaj mora še vse dodelati ;)
6-7) Ja in ne. Predvsem OS nima dovolj informacij, kako se bo app počutil najbolje, predvsem ker za to manjka nek smiseln vmesnik med app in os. Zato je še vedno praksa, da uporabnik pove OSu, kako naj razmesti threade in v tem primeru je bolje, da se OS v to ne vtika.
8) Ok, se strinjava, da se ne strinjava :)
9) Glej en primer, kako si jaz predstavljam, da bi moral izgledat benchmark: CFD test

FireSnake ::

Na koncu se lahko strinjava, da vsem testom pač ne gre zaupati.
K sreči jih je dovolj (žal premalo kvalitetnih), da lahko izbiramo.

Edino glede "schedulerja za threade". Tole je zame novo (da je sploh možno od spodaj navzgor). Jaz za to še nisem slišal. Si bom malo še pogledal okoli tega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m0r4l1z3d ::

Eh, saj se gleda relativno oziroma se primerja med sabo, to ri testi lepo pokažejo in ti preprosto le bluziš glede neke specifike, pa tudi v tvojem testu boš le preveril kako se glede na drug hw obnaša dotični.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

pegasus ::

FireSnake je izjavil:

Edino glede "schedulerja za threade". Tole je zame novo (da je sploh možno od spodaj navzgor). Jaz za to še nisem slišal. Si bom malo še pogledal okoli tega.
Good place to start: likwid - stands for "like i know what i'm doing" :D
Ogledati si boš moral še knjižnici hwloc in numactl ter si prebrati kaj o cache trashing posledicah ter kako se jim izogniti s thread pinningom.

FireSnake ::

No, ko si že pikolovski: nisem vedel, da imamo samo prgišče špilov :)

Če je pa, z novo generacijo Intelovih procesorjev, tole postala absolutna resnica se pa posipam s pepelom.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

klinker ::

Oh joj...a vi froci, ki razen igric ne vidite 2m pred sabo, bi pegasusu pametovali o procesorjih ipd :))

D3m ::

Nič te nismo napadli. Ti si napadel pegasusa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

Nič te nismo napadli. Ti si napadel pegasusa.

Pegasus pa je napisal kot, da vsi delamo na specifičnem programju, tako da bo drug tema za njegove, hm, teme.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

pegasus ::

Realno ... jaz za hardware zapravim miljone in moram skrbet za TCO in ROI, vam gaming boxe kupujejo starši in vam je edino merilo fpsi v nekem špilu. Iz tega izhajajo vse razlike v pogledih na problematiko.

Predator X ::

jah, pegasus razlaga, da za doloceno delo rabi veliko kanalov. Ni vazn al je Intel,AMD,VIA al pa CYRIX, ce ima zadovoljiv IPC in clock oziroma primeren ST mu je bolj vzet platformo, ki ponuja vec kanalov.

Gaming ne bo kr naenkrat prinesel MT, se vedno steje ST... mislim, da se bo ST pridobil z minimalnimi izboljsavami IPC < 10% generacija in visjimi cloki. Najvec se bo pa naredil na ramu.

Zgodovina sprememb…

thom4s ::

pegasus je izjavil:

jaz za hardware zapravim miljone in moram skrbet za TCO in ROI.


Zaradi takih kot si ti firme kupujejo Ryzne za CAD, potem pa...

Brane22 ::

thom4s je izjavil:

pegasus je izjavil:

jaz za hardware zapravim miljone in moram skrbet za TCO in ROI.


Zaradi takih kot si ti firme kupujejo Ryzne za CAD, potem pa...


Zaradi takih, ki dejanjsko nekaj vedo o zadevi, poskušajo zbrat dodatne informacije pred večjim nakupom in če se da, imeti en primerek na mizi in ga sprobati na njihovem workloadu pred odločitvijo ?

Yeah, right.
On a journey of life I chose a psycho path...

thom4s ::

Brane22 je izjavil:


Zaradi takih, ki dejanjsko nekaj vedo o zadevi, poskušajo zbrat dodatne informacije pred večjim nakupom in če se da, imeti en primerek na mizi in ga sprobati na njihovem workloadu pred odločitvijo ?

Yeah, right.


Ne vem, morda pa nabavlja procesorje za firme kjer je glavno opravilo zipanje?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Brane22 ::

Ključni del stavka, ki bi ga ti moral uporabljati bistveno pogosteje, je "ne vem".

In pri tem nikakor ne spregledati tistega "ne". Je bistvena komponenta.

@pegasus:

A se kaj ve o ARM varianti na AM4 ?

Bilo je govora o K12 in nasledniku, potem je vse potihnilo. No, vmes je IIRC Keller reku da so mnogi Zenovi gaini directly applicable na njihov ARM core in da jih lahko pričakujemo.

Razumem, da so razporedili ljudi okrog Zen-a in da je bilo veliko dela okrog Epyc-a in sedaj okrog APUjev.

Ampak za Zen2 bi človek pričakoval da sedaj, ko keš priteka, naredi svoj korak tudi njihov ARM team.

Ker domnevam, da bi tebe taka stvar lahko intenzivno zanimala ( (MIPS+MFLOPS)/€€ ), pač sprašujem a si kaj slišal, kar še ni po cajtngih...
On a journey of life I chose a psycho path...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

pegasus ::

thom4s je izjavil:

nabavlja procesorje za firme kjer je glavno opravilo zipanje?
Ja, precejšen del časa odpade na zipanje. Samo da so v igri že podatkom primerni algoritmi in ne več klasičen zip.

Brane: phoronix ga ima: https://www.phoronix.com/scan.php?page=...
Ja, me zanima osebno, a so mi userji direktno rekli, da njih pa to ne zanima, majo že z raznimi generacijami sse in avx dovolj preglavic ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

thom4s ::

pegasus je izjavil:

Ja, precejšen del časa odpade na zipanje.


Samo pol bi jim moral zrihtat 8700 Intla.

Brane22 ::

pegasus je izjavil:


Brane: phoronix ga ima: https://www.phoronix.com/scan.php?page=...
Ja, me zanima osebno, a so mi userji direktno rekli, da njih pa to ne zanima, majo že z raznimi generacijami sse in avx dovolj preglavic ;)


Ah, OK.

BTW, tisti ARM je... samo ARM. Bilo je rečeno, da mislijo na tem uporabit svoj know-how in pokazat kaj Zen zna v tej obliki. Glede na to, da so z Zenom že uspeli, sem mislu da je za kulisami govora o ARM nasledniku.

Glede na to, da z nVidio tekmujejo na področju GPU AI-ja, se zdi tole naslednji korak. Mozaik imajo v kockicah, vse kocice se zdijo ravno taprave (IF, podnožje, HBM etc etc), ampak tale bi prav prišla.

Glede na to, da bi pri ARMu lahko dosegli napredek pri dekodiranju instrukcij, pri njihovem pakiranju v cache itd, bi to najbrž prineslo kaj pri porabi, dosegljivih frekevncah, uporabi cachea itd itd.
On a journey of life I chose a psycho path...

pegasus ::

IMHO bo na high-perf arm za pogledat k japoncem, konkretno Fujitsu in njihov Post-K projekt. Mogoče zvemo kaj zdaj novembra na SC17, gotovo pa kaj naslednje leto na ISC18.

Wrop ::

thom4s je izjavil:

pegasus je izjavil:

Ja, precejšen del časa odpade na zipanje.


Samo pol bi jim moral zrihtat 8700 Intla.



Katerega dela
Ja, precejšen del časa odpade na zipanje. Samo da so v igri že podatkom primerni algoritmi in ne več klasičen zip.
nisi razumel?

Te daje funkcionalna nepismenost ali si samo tipičen fanboi? Mogoče oboje.

D3m ::

Naznanuje da dela v resni firmi, kjer programirajo in testirajo ob enem se pa obnaša, kot x45/PredatorX

Pa brez zamer.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

D3m je izjavil:

Naznanuje da dela v resni firmi, kjer programirajo in testirajo ob enem se pa obnaša, kot x45/PredatorX

Pa brez zamer.


Obnašati:)):)):)).
Zdej če TheStilt misli, da je ryzenov problem 14nmLPP nižji clocki sem pa jaz bedak, če to povem vam.

Zgodovina sprememb…

pierch ::

Katere od teh 2 ramov za Ryzen 5 1600:
Trident
RipJaws
Če nisem kaj spregledal bi morali oboji biti Samsung B-die?
Pierch

Predator X ::

Noben ni samsung B die.

Predator X ::

Lahka vzameš tud te rame. Ryzen deluje super z vsemi rami zdej. Kar moraš naredit za "perfect stabiliti" je VDRAM 1.35-1.4V (1T-2T), VSOC pa vsaj na 1.0-1.1V.

- hynix https://geizhals.eu/g-skill-ripjaws-v-b...
- tud verjetn hynix (binned) https://geizhals.eu/patriot-viper-4-ser...
- samsung b die https://geizhals.eu/g-skill-ripjaws-v-r...

za 10€ več dobiš 16 16 16 39.

pierch ::

Tnx, očitno sem vse pomešal. NA reditu sem prebral da ti bi morali biti ok in tudi b die?
Pierch

Predator X ::

cl15 15 15 15 35 je možn

Spock83 ::

Evo pa smo prodal skoraj tisoč corov eypc-a :)

tikitoki ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

6 let so sral


Najbol brezvezen neargument ever.

pegasus ::

Spock83 je izjavil:

Evo pa smo prodal skoraj tisoč corov eypc-a :)
Mene moti, da jih še v kakih bolj dense form factorjih ... takoj ko bojo, imam še 5 rackov stare krame za zamenjat. Zbiram ponudbe ;)

Spock83 ::

Kaj imaš? :) Ja v 1U že gre. Itak boo samo 2-way. Ampak ok še kakšen microblade, cloud upam da pade.

pegasus ::

Ja, nekaj blade like bi mi kar sedlo. S 25/100 networkingom, seveda.

pegasus ::

Aja, single socket s 6x gpu + nvme + 100g net bo tudi kar hot combo naslednje leto pri nas ...

Brane22 ::

Kje hudiča dobite 100G robo za normalen denar ? :)
On a journey of life I chose a psycho path...

Spock83 ::

Pri meni :P

pegasus je izjavil:

Aja, single socket s 6x gpu + nvme + 100g net bo tudi kar hot combo naslednje leto pri nas ...



Niceee

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Brane22 ::

Spock83 je izjavil:

Pri meni :P

Niceee


Care to share ? :D
On a journey of life I chose a psycho path...

Spock83 ::

Jp :)

pegasus ::

Sej ni tolk draga ... switchi in mrežne majo čist normalne cene. Kabli, na drugi strani ... x.x

FireSnake ::

Spock83 je izjavil:

Evo pa smo prodal skoraj tisoč corov eypc-a :)


Daj se malo bolj razgovori glede tega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

pegasus ::

Če ugibam, F9? ;)

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m0r4l1z3d ::

45W, baje!
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

pegasus ::

Za fotra ravno naročam A10-9700e @ 35w ... rabi nekaj za win7 poganjat ;)
Gigabyte ima eno fantastično am4 plato, z 32bit pci slotom, serijskim in paralelnim portom ... kapo dol! Domač printer namreč še ne ve, kaj je to usb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()
««
205 / 611
»»