» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
204 / 610
»»

Predator X ::

Jap

D3m ::

Noice. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

mojster_joni ::

vzel bi threadripperja ali epyca (čim več jeder), procesorji in plate so ugodni, samo kaj ko so cene rama v 3pm za 64 ali 128 gb ecc rama bi plačal lih ene tolk kot za vse ostalo (pod 64 ne morem ker imam zdaj 32)

pa še nov ssd bo počasi treba

jebem jim kartelne dogovore in umetno višanje cen

FireSnake ::

Epyc ti bo za?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

pegasus ::

Ja, sem tudi sam pred dnevi žongliral konfiguracije za domači workstation ... in ugotovil enako, da za neko normalno količino rama (256gb) enostavno nisem dovolj bogat. Drugače pa dual 7351 in 16x4gb palčke plus ena m.2 palčka, škatla in 2x vodno hlajenje prideš skozi z okrog 4 jurje. Ostalo sem sposoben nabrati po kleti.

mojster_joni ::

FireSnake je izjavil:

Epyc ti bo za?

e-penis ob 32 jedrih

pegasus je izjavil:

Ja, sem tudi sam pred dnevi žongliral konfiguracije za domači workstation ... in ugotovil enako, da za neko normalno količino rama (256gb) enostavno nisem dovolj bogat. Drugače pa dual 7351 in 16x4gb palčke plus ena m.2 palčka, škatla in 2x vodno hlajenje prideš skozi z okrog 4 jurje. Ostalo sem sposoben nabrati po kleti.

jap ram ga ubije

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

pegasus je izjavil:

Ja, sem tudi sam pred dnevi žongliral konfiguracije za domači workstation ... in ugotovil enako, da za neko normalno količino rama (256gb) enostavno nisem dovolj bogat. Drugače pa dual 7351 in 16x4gb palčke plus ena m.2 palčka, škatla in 2x vodno hlajenje prideš skozi z okrog 4 jurje. Ostalo sem sposoben nabrati po kleti.

A nimate tisti, ki z WS služite, več moneya za te monstre?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

pegasus ::

Imam 70TB rama 20m stran v rackih, a ni za zasebno uporabo :)

mojster_joni ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

pegasus je izjavil:

Ja, sem tudi sam pred dnevi žongliral konfiguracije za domači workstation ... in ugotovil enako, da za neko normalno količino rama (256gb) enostavno nisem dovolj bogat. Drugače pa dual 7351 in 16x4gb palčke plus ena m.2 palčka, škatla in 2x vodno hlajenje prideš skozi z okrog 4 jurje. Ostalo sem sposoben nabrati po kleti.

A nimate tisti, ki z WS služite, več moneya za te monstre?

napisal sem da rabim za epenis ne za služit

za služit/zabavo mi je ryzen 7 1700 čisto zadost samo sem preveč gorenjca da bom dajal te nategunske cene za ram

če bi se pa valjal v denarju bi pa vzel pač epyca z milijon jedri oziroma več njih, največ eccja kot gre not, nvme ssdje + normalne hddje, najboljšo grafično kar jo amd premore ali mogoče dve in tako naprej.....

pegasus ::

mojster_joni je izjavil:

bi pa vzel pač epyca z milijon jedri oziroma več njih, največ eccja kot gre not, nvme ssdje + normalne hddje, najboljšo grafično kar jo amd premore ali mogoče dve in tako naprej.....
To zdaj naročam, za resne biološke potrebe :D

mojster_joni ::

daj kako sliko ko boš imel :)

markic222 ::

Sm tko za info, Ryzen odsvetujem tistim, ki uporabljate Android Studio na windowsih. Defaultni android emulator namrec ne dela z ryzen proci. To velja seveda za tiste, ki uporabljate emulator za testiranje itd...

Predator X ::

markic222 je izjavil:

Sm tko za info, Ryzen odsvetujem tistim, ki uporabljate Android Studio na windowsih. Defaultni android emulator namrec ne dela z ryzen proci. To velja seveda za tiste, ki uporabljate emulator za testiranje itd...


amm?

youPlonker ::

Najbrž je mislil, da emulator dela, ampak da ne koristi virtualizacije. Brez nje je pa počasen za nikamor...

https://developer.android.com/studio/ru...

markic222 ::

Ja, približno 8x počasnejši je... Čist ne uporabno. Baje da na linuxu je podpora, samo za windowse pa ni. Čudno da neka tako osnovna zadeva ne dela. Povem samo kot opozorilo, če kdo dela pc build za android development...

Lonsarg ::

No, emulatorji niso osnovna zadeva. Namreč podporo za virtualizacijo je potrebno za vsak procesor posebaj spisat, ni to nek standard. Oziroma je kvazi standard ampak je še vedno potrebno ob vsaki večji spremembi arhitekture kodo takih programov prilagajat.

markic222 ::

Osnovna zadeva sem mislil kot neko pomembno funkcionalnost znotrej Android Studia, nisem mislil v smislu lahke implementacije.

Predator X ::

Lonsarg je izjavil:

No, emulatorji niso osnovna zadeva. Namreč podporo za virtualizacijo je potrebno za vsak procesor posebaj spisat, ni to nek standard. Oziroma je kvazi standard ampak je še vedno potrebno ob vsaki večji spremembi arhitekture kodo takih programov prilagajat.


res ravnoto je nekdopisal za ryzena, da mu dela 2x hitrej kot i7 4790k

Zgodovina sprememb…

markic222 ::

Predator X je izjavil:


res ravnoto je nekdopisal za ryzena, da mu dela 2x hitrej kot i7 4790k


Nemogoče, ker to je dejstvo da android emulator ne dela, oziroma dela ogromno počasneje, kot če bi podpiral AMD-V. Prosim ne zavajaj. Drugače dela super, sedaj imam ryzen 1700 na 3,8 pa voltazo na 1.4 in mi temperatura nikoli ne gre nad 60 stopinj (vodno hlajenje), tudi ob daljsi uporabi.

Virtualization extension requirements
Before attempting to use acceleration, you should first determine if your CPU supports one of the following virtualization extensions technologies:

    -Intel Virtualization Technology (VT, VT-x, vmx) extensions
    -AMD Virtualization (AMD-V, SVM) extensions (Linux only)

Most modern computers do. If you use an older computer and you're not sure, consult the specifications from the manufacturer of your CPU to determine if it supports virtualization extensions. If your CPU doesn't support one of these virtualization technologies, then you can't use VM acceleration.

MaCoFaCo ::

Tu je bolj težava softwerja in proizvajalcev, ki se še niso uspeli prilagodili AMD-V tehnologiji (Intel HAXM verjetno niso smeli implementirati, ker bi preveč hodili v zelje Intelu :).

Če uporabljaš emulator iz Visual Studia, je na tej strani napisanega nekoliko več, pa tudi workaround: https://developercommunity.visualstudio...

Za Android Studio pa AMD-V emulator trenutno deluje le v Linuxu: https://developer.android.com/studio/ru...

vezalke ::

Eno mal offtopic vprašanje... A je to normalno, da ko ekstrahiram veliko .rar datoteko, da so vsa jedra večino časa med 0-2%, razen enega ki se giblje okoli 30%? Mam Ryzna 1700.

D3m ::

Normalno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Orbit89 ::

Kaj se mi splača downgradat iz 6700k na ryzen 1600, če igram samo igre na 60Hz panelu?

Predator X ::

Orbit89 je izjavil:

Kaj se mi splača downgradat iz 6700k na ryzen 1600, če igram samo igre na 60Hz panelu?

Zakaj bi sploh menjal? Pa na 1600 je upgrade.

D3m0r4l1z3d ::

Pa še matično, . .. nikakor ne downgradeat
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Spock83 ::

D3m0r4l1z3d ::

It is epic!
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Predator X ::

pinnacle ridge (12nm) naj bi bile samo za desktop (14nm) bo za EPIC/threadripper.
Če bi AMD dvignil frekvenco NBja na 2GHz bi blo supr za gaming, bi pa mogul met z 8 jedri in 16MB L3$ okol 50ns @ 4GHz

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

D3m ::

Kolikor vem je 12nm za vse.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

Kolikor vem je 12nm za vse.

Glede na to, da je lpp, bo še najbolj koristilo APUjem, še posebej v prenosnikih. 7nm Ryzen 2 bo tisti pravo, desktop gaming monster.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Predator X ::

Gledam benchmarkem i3 8100 in R3 1200, clock per clock je zelo zelo malo razlike.

meho7 ::

Predator X je izjavil:

Gledam benchmarkem i3 8100 in R3 1200, clock per clock je zelo zelo malo razlike.

OC'ed R3 1200 @ 3,9Ghz zaostaja za par FPS v vecini iger


O stock clock raje nebi
https://www.techspot.com/review/1499-in...

Spock83 ::

Kako lahko hitrejši ram naredi boost, če proc uporablja max 2400Mhz? A je navit ali kaj? Al ito poemni, da CPU memory controller neodvisno se pogovarja z ramom ne glede na frekvenco proca?

Predator X ::

meho7 je izjavil:

Predator X je izjavil:

Gledam benchmarkem i3 8100 in R3 1200, clock per clock je zelo zelo malo razlike.

OC'ed R3 1200 @ 3,9Ghz zaostaja za par FPS v vecini iger


System Specs
intel Core i3-8100 @ 3.6GHz
MSI Z370-A Pro Mobo
16GB DDR4 RAM @ 2400MHz

Ryzen 3 1200 @ 3.9GHz
MSI B350 Gaming Mobo
16 GB DDR4 RAM @ 2400MHz

Pa ne delat razlike tam kjer je 3-4fps razlike.
AotS - wins - i3
hitman,overwatch,rotr,watchdogs wins -r3

bi rekel, da je v tem videu hitrejši R3, če imaš pa čas seštej FPSje in primerji pa boš videl, da je R3 enostavno hitrejši kot je navit.

thom4s ::

Predator X je izjavil:

je R3 enostavno hitrejši kot je navit.


Ja Intel porabi manj elektrike, plus ko bojo izdani popravki za software bo še vsaj 10-20% pridobil na fpsjih.

Predator X ::

thom4s je izjavil:

Predator X je izjavil:

je R3 enostavno hitrejši kot je navit.


Ja Intel porabi manj elektrike, plus ko bojo izdani popravki za software bo še vsaj 10-20% pridobil na fpsjih.


:)):)):))
kakšen software...

Glede porabe, bo res porabil veliko... 3,9-4GHz zna tud 17-20W na jedro (full). 14nm GF naj bi imela limit pri 4,5GHz.
Sicer je dobil nizek rezultat v CinebechR15, jst sem dobil 566p z 3,6GHz.

thom4s ::

Predator X je izjavil:

kakšen software...


Ta isti kot ste pravili da ga bo treba updejtat, da bo Ryzen lahko zaihal s polnimi krili. Saj se spomniš a ne?

Predator X ::

thom4s je izjavil:

Predator X je izjavil:

kakšen software...


Ta isti kot ste pravili da ga bo treba updejtat, da bo Ryzen lahko zaihal s polnimi krili. Saj se spomniš a ne?


ryzen je druga stvar, intel pa druga.
Intel je hitrejši samo pri AVX256/512 vse ostalo je v prednost ryzenu (software naredi prednost za intel).

Thoms4 če si že fajnboy bi lahko vsaj priznal, da je AMD nazaj in zelo zelo konkurenčen. Intela rešuje samo (superiorna) 14nm litografija.


Kaj je problem pri ryzenu ...večinoma, da ima 2 LLC$. Ta dva LLC (8MB) povezuje pa počasn IF. DF 1:1 IMC speed.
Zdej pa dej primerjaj še 1,6GHz i3 vs 1,6GHz R3 ter pri obeh dej NB na 1,6GHz oziroma 3200MT/s ram. Pa boš videl.

Glede na HWinfo že pri 1.2V lahko SOC porabi ~20W+-, jedra rabijo nekako pri 3,8GHz 11-13W (odvisn od čipa, lahko več ali pa manj).

Nekej časa nazaj sem probal 2,7GHz in mi je HWinfo izpisal zelo čudne rezultate.

Zgodovina sprememb…

thom4s ::

Predator X je izjavil:

Intel je hitrejši samo pri AVX256/512 vse ostalo je v prednost ryzenu


Sem že napisal da malo zipam, tako da zame Ryzen pač ni primeren.

Predator X ::

Dej opiš kaj točno delaš + kater program uporabljaš

thom4s ::

Predator X je izjavil:

Dej opiš kaj točno delaš + kater program uporabljaš




Isotropic ::

kaj je to, cfx (CFD)?

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

thom4s je izjavil:

Vidiš, ta graf ti pove, da več kot 8 jeder ne moreš futrat z obstoječimi memory kanali in moraš zato it na dual epyc mašino s 16 memory kanali :)
Hint: tvoj problem skoraj zagotovo ne paše v L3, zato ti je memory bandwidth tista reč, ki ti bo omogočala iz ene piksne stisniti več performanc.

Predator X ::

thom4s ::

pegasus je izjavil:

moraš zato it na dual epyc mašino s 16 memory kanali :)


Ne bo držalo.

pegasus ::

Well, moja kristalna krogla je trenutno pokvarjena. Če želiš bolj konkreten nasvet, moraš povedati več o tem, s kakšnim problemom se ukvarjaš.

Predator X ::

AMD je njegov problem.

thom4s ::

Predator X je izjavil:

AMD je njegov problem.



Prilepim teste, pa mi še zmeraj perete možgane z muh AMD!!! Kaj Vam moram gospoda priti domov z dvemi računalniki, na vsakemu CAD program pa da boste sami sprobali? A mi boste potem začeli nabijati, kako je treba popatchat programe in naj počakam na 2018 verzije, naj potem počakam na Ryzen 2...?

pegasus ::

Ah ja, solidworks. Oni so mal za časom kar se algoritmov tiče. Zanj vzami manj corov in višje frekvence. Kaj je že oni 7740x ali nekaj takega :)

thom4s ::

pegasus je izjavil:

Ah ja, solidworks. Oni so mal za časom kar se algoritmov tiče.


Tipičen fanboi. Vsi drugi so krivi :D





««
204 / 610
»»