» »

SpaceX reusable rockets

SpaceX reusable rockets

Temo vidijo: vsi
««
63 / 101
»»

WarpedGone ::

No shit sherlock... še kakšna očitna, ki ti zgleda višek intelekta?

Celo vprašanje je, kakšne realne možnosti firma, ki se gre pot na mars, sploh ima brez da se že vnaprej obsodi na neuspeh?

Konsenz široke populacije, da so naredili vse kot je treba?
Konsenz 'strokovnjakov', da so naredili vse kot je treba?
Konsenz birokratov, da so naredili vse kot je treba?

Nič od tega se ne bo zgodilo.
Zbogom in hvala za vse ribe

BT52 ::

Falcon 9 nima trojnih redudanc za pritajanje. Že pristaja z enim Merlinom. In ce ta zataji v bilokateri povezavi je booster izgubjen. Seveda bi lahko imeli redudance, ter žrtvovali delta v. Samo tole bu zahtevalo denar. In tudi pomožnosti izgube trga, ker bi imel slabsi payload zmogljivost. Plus tudi Musk je rekel, da konstrukcija karbonskega Copv, ter Alumija zahtevna za izdelavo k n je ze zdaj vse drago.

Cr00k ::

Ima kdo podatek, koliko ladij/duš je bilo izgubljenih od 1492 dalje, ko se je kolonizirala S. in J. Amerika?

Pač Mars je drag in nevaren špas. Na žrtve se mora tudi računati... upajmo na seveda čimmanj. Zanesljivost pristankov se bo še povečevala v prihodnje...

BigWhale ::

Cr00k je izjavil:

Ima kdo podatek, koliko ladij/duš je bilo izgubljenih od 1492 dalje, ko se je kolonizirala S. in J. Amerika?


Primerjas sicer podobne reci ampak je primerjava vseeno rahlo zgresena. Poleg tega mora biti tak podatek nujno opremljen se s podatkom o tem koliko je bilo vredno zivljenje kolonista takrat in danes.

Cr00k je izjavil:

Pač Mars je drag in nevaren špas. Na žrtve se mora tudi računati... upajmo na seveda čimmanj. Zanesljivost pristankov se bo še povečevala v prihodnje...


Mars je v bistvu se drazji in se bolj nevaren spas. S sabo moras peljati VSE. Kolonisti, ki so sli v ameriko so s sabo peljali 'samo' sekire in lopate, ker so tam imeli vse ostalo. Pa so kolonije kljub vsemu potrebovale se kar nekaj casa pomoc iz maticnih drzav.

In dokler nisi samovzdrzen te vsak neuspeli pristanek lahko stane kolonije. Marsikomu je tezko razumet, da lahko vsi kolonisti umrejo, ker se je pokvarila neka banalnost, ki jo tukaj lahko kupis za par evrov, na Marsu je pa nimas in je ne mores narediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

WarpedGone ::

Seveda, ampak ... kaj predlagaš?
Kako se po tvoje pravilno lotit stvari?

Ne it sploh?
Zbogom in hvala za vse ribe

Cr00k ::

Ja, priznam. Bolj slaba primerjava... bolj za zamislit, da je bil do sedaj še vsak človeški napredek povezan z žrtvami. Prostovoljno, tudi pod prisilo. Za Mars bodo tudi. Je pa verjetnost, da gre kaj narobe, mnogo višja... jaz mislim, da bodo žrtve še predno pridemo do Marsa. Zato primerjava z ladjami in ne smrti od Indijancev.

Je pa SpaceX zelo transparenten. Sedaj je na YT tudi live stream, lahko kamere menjaš. Fajn firbcat :)

Okapi ::

Cr00k je izjavil:

Ima kdo podatek, koliko ladij/duš je bilo izgubljenih od 1492 dalje, ko se je kolonizirala S. in J. Amerika?

Pač Mars je drag in nevaren špas. Na žrtve se mora tudi računati... upajmo na seveda čimmanj. Zanesljivost pristankov se bo še povečevala v prihodnje...

Jaz sem enkrat na hitro računal, da je VOC (Nizozemska vzhodno indijska družba) v 17. in 18. stoletju imela podobne človeške izgube na potovanjih v Indonezijo kot space shuttle.

Cr00k ::

Okapi je izjavil:

Cr00k je izjavil:

Ima kdo podatek, koliko ladij/duš je bilo izgubljenih od 1492 dalje, ko se je kolonizirala S. in J. Amerika?

Pač Mars je drag in nevaren špas. Na žrtve se mora tudi računati... upajmo na seveda čimmanj. Zanesljivost pristankov se bo še povečevala v prihodnje...

Jaz sem enkrat na hitro računal, da je VOC (Nizozemska vzhodno indijska družba) v 17. in 18. stoletju imela podobne človeške izgube na potovanjih v Indonezijo kot space shuttle.


Dobro, v 17. in 18. stoletju je bila tehnologija preverjena imeli s stoletnimi izkušnjami... to precej kasneje od pionirjev. Si predstavljam da bo 2150 tudi neka taka statistika pri potovanju na Mars. Če se ne bomo že prej uploadali v cloud in "bomo povsod" :)

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

Seveda, ampak ... kaj predlagaš?
Kako se po tvoje pravilno lotit stvari?

Ne it sploh?


Saj lotevajo se vsega skupaj ok, samo cilji niso realni v danih casovnih okvirjih.

Problemi, ki jih jaz vidim (pa sem preprican, da jih vidijo tudi mnogi pri SpaceX, z Elonom na celu, ker niso neumni) so predvsem iz vidika QA-ja. Ce hoces stestirati Starship, ga mors prej spravit v orbito, za to pa rabis tudi booster. Ko imas enkrat booster, moras stestirati pristajanje boosterja. To, da s Falconom zdaj pristajajo, je dragoceno znanje, ki jim bo koristilo ampak hkrati pa to se ne pomeni, da bodo znali takoj pristati tudi z boosterjem za Starship. Oboje mora biti prej vsaj nekajkrat preizkuseno. Ko imas to urejeno lahko zacnes s kaksnim endurance testom, vsaj okrog Lune in potem re-entry.

Pot na Mars? Starship bo moral zdrzati konstantno prazenje na soncu, ki bo trajalo mesece. A bodo raptorji delali po devetih mesecih spanja in nenehnega segrevanja ter ohlanja? Bo deloval throttling? Je to nekaj kar bi morali testirati prej? Kaj se bo zgodilo po dveh letih cepenja na Marsu? Bo zadeva vzgala? Bo prezivela pesceni vihar ali dva? Viharji sicer niso tako strahotni, kot so bili videti v filmih ampak peska se pa vseeno precej razmece okrog. In taksni viharji lahko trajajo po tedne.

Bivanje na Marsu? Od kje bo elektrika? Ce ne bodo peljali s sabo dovolj RTGjev bodo tenko piskali ob ze prej omenjenih viharjih. Takrat se lahko soncno obsevanje zmanjsa za 90%, pa ze ob povsem jasnem soncnem dnevu je svetlobe precej manj kot na Zemlji. Proizvodnja goriva na Marsu? Zaenkrat je to samo teoreticna zadeva. In ce ne bo na Marsu ze delujoce tovarne za gorivo in dovolj velika zaloga goriva, se tja ne bo splacalo niti startati. Kako bodo to gorivo potem pretocili? Polnjenje rakete z gorivom je 'mal' bolj komplicirano kot tankanje avtomobila.

To so tehnoloski in inzenirski problemi, ki jih bo treba resiti in preizkusiti preden se bo slo na Mars. Folk se pa obnasa 'lako cemo', cez dve leti smo tam.

pegasus ::

Če v čem smo ljudje kot vrsta res dobri v reševanju tovrstnih izzivov. Samo primerno motivacijo potrebujemo ...

In related news, kul fotke: https://arstechnica.com/science/2020/03...

vostok_1 ::

@Warpi

Jz se ne pritožujem nad Muskom. Zgolj menim, da to ni pravi approach.

Pravi approach je IMO, kot rečeno dedicated infrastruktura.
SpaceX pa lahko seveda ima velik delež pri temu. Lahko največji.

Zakaj se tega ne lotim sam?
Ker Mars je dead end. Izven prestiža biti prvi, neke velike vrednosti nima. Niti kot research lab za druge dimenzije.

S tem ko je EM drive izpuhtel praktično ni več realne možnosti človeškega potovanja po vesolju. Jedrski pogoni pa so tk tk...viable, ampak cumbersome.
Lahko bi sicer potovali uploadani. V teh 500 letih kot bi potrebovali za narediti Mars vsaj delno uporaben, je večja vrjetnost, da se bo tak upload prej že zgodil in bo notion of having a planet, moot.

To kar Musk govori o multiplanetarni civilizaciji...bolj floskule za good night sleep.
Naj sicer poskuša, ampak žal bo to pirova zmaga in the end.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BigWhale ::

pegasus je izjavil:

Če v čem smo ljudje kot vrsta res dobri v reševanju tovrstnih izzivov. Samo primerno motivacijo potrebujemo ...

In related news, kul fotke: https://arstechnica.com/science/2020/03...


Meh, grdo so skrili injektorje :))

pegasus ::

vostok_1 je izjavil:

To kar Musk govori o multiplanetarni civilizaciji...
... je realizacija sci-fi fantazij, ob katerih je gor zrasel.
Zdaj je na nas, da spravimo skupaj posodobljene fantazije (na misel mi pride Zubrin), da z njimi okužimo bodočo generacijo in mogoče čez tri, štiri generacije stvar dejansko zaživi.

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:


Pravi approach je IMO, kot rečeno dedicated infrastruktura.
SpaceX pa lahko seveda ima velik delež pri temu. Lahko največji.


Ja, OMV v orbiti Marsa in Petrol tukaj. Tako gres lahko brez skrbi tja in v miru pristanes. Ali pa se 'obrnes' in prides nazaj.

vostok_1 ::

pegasus je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

To kar Musk govori o multiplanetarni civilizaciji...
... je realizacija sci-fi fantazij, ob katerih je gor zrasel.
Zdaj je na nas, da spravimo skupaj posodobljene fantazije (na misel mi pride Zubrin), da z njimi okužimo bodočo generacijo in mogoče čez tri, štiri generacije stvar dejansko zaživi.


Fantazije o raziskovanju vesolja so ravno to...fantazije.

The expanse...še najbolj realističen sci-fi, ki odigra neko predstavo, kako bi klasični ljudje lahko kolonizirali bližnje vesolje, uporablja tehnologijo, ki je potentially thermodynamically impossible. In še tam so zadeve daleč od preprostega.

Skratka. Kolonizacija vesolja v taki obliki je žal pipe-dream.
Sorry kids.
So pa druge reči to be excited about.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

BigWhale ::

No, danes je verjetno SpaceX prvic zacel mal raziskovati kako je z obrabo materialov. Launch je bil uspesen in uspesno so lansirali vseh 60 satelitev. Sedaj jih je v orbiti ze 360. To je bil peti zaporedni launch enega boosterja, kar je pohvale vreden dosezek. Zdaj so na pol poti, cilj je en booster uporabiti 10x.

Se je pa malenkot zakompliciralo pri vzletu, saj je en motor odpovedal ampak na sreco so ostali prevzeli del naloge in je misija uspela. Tudi do pristanka ni prislo, ne ve pa se se ali zaradi odpovedi tega motorja ali je bilo kaj drugega vmes.

Cruz ::

BigWhale je izjavil:

Raketa za sto ljudi je v bistvu res zlo megalomanski projekt.
Pa vzpostaviti life support system na raketi. Na tem področju ni nobenega tako velikega projekta( closed loop system je early stage, še bolj pa in situ resource utilization), da bi ga lahko Musk uporabil in na njega nalepil SpaceX technology. On seveda računa, da bo do takrat nekdo že razvil, kar se razume, ni pa fer do ljudi, kateri mislijo, da je to že vse na voljo.

Cr00k je izjavil:

Kar se mene tiče je premal Muskov na Svetu in preveč pesimistov.
Premalo razvajenih, narcističnih milijarderjev? I beg to differ.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Cr00k ::

BigWhale je izjavil:

No, danes je verjetno SpaceX prvic zacel mal raziskovati kako je z obrabo materialov. Launch je bil uspesen in uspesno so lansirali vseh 60 satelitev. Sedaj jih je v orbiti ze 360. To je bil peti zaporedni launch enega boosterja, kar je pohvale vreden dosezek. Zdaj so na pol poti, cilj je en booster uporabiti 10x.

Se je pa malenkot zakompliciralo pri vzletu, saj je en motor odpovedal ampak na sreco so ostali prevzeli del naloge in je misija uspela. Tudi do pristanka ni prislo, ne ve pa se se ali zaradi odpovedi tega motorja ali je bilo kaj drugega vmes.


Kje si pa izvedel, da je en merlin odpovedal? Ne vem, če ima F9 toliko margina, da brez enega motorja dvigne... No, orbita satelitov je res banalna, tako da mogoče pa le. So pa fairing ujeli ;)

Cr00k ::

Cr00k je izjavil:

BigWhale je izjavil:

No, danes je verjetno SpaceX prvic zacel mal raziskovati kako je z obrabo materialov. Launch je bil uspesen in uspesno so lansirali vseh 60 satelitev. Sedaj jih je v orbiti ze 360. To je bil peti zaporedni launch enega boosterja, kar je pohvale vreden dosezek. Zdaj so na pol poti, cilj je en booster uporabiti 10x.

Se je pa malenkot zakompliciralo pri vzletu, saj je en motor odpovedal ampak na sreco so ostali prevzeli del naloge in je misija uspela. Tudi do pristanka ni prislo, ne ve pa se se ali zaradi odpovedi tega motorja ali je bilo kaj drugega vmes.


Kje si pa izvedel, da je en merlin odpovedal? Ne vem, če ima F9 toliko margina, da brez enega motorja dvigne... No, orbita satelitov je res banalna, tako da mogoče pa le. So pa fairing ujeli ;)


Našel. Kolikor gledam je CrewDragon še vedno planiran maja... bodo mogli pohitet z root-cause analizami.

BigWhale ::

Ok, dost je blo ...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

7982884e ::

je musk sam potrdil, da je odpovedal, k sreci zadost pozno, in k sreci je bilo zadost margina v masi tovora, da je ta dosegel tapravo orbito

BT52 ::

Margin v masi tovora ni. :D Starlink potisne tole Falcon 9 do reuse meje. Imeli so rezerve v "pristajalnem" gorivu. Vsaj tako se jaz razumel prešnje starlink misije.

DarkSite ::

SN3 je pripravljen za testiranje ...

BigWhale ::

Pa skompletirana je prva delovna posadka, ki bo sla na ISS z Dragonom.

https://www.space.com/spacex-crew-drago...

DarkSite ::

SN3 padel na testu ...


SN4 next ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DarkSite ()

DarkSite ::

Iz posnetka zgleda, da je bil sam zgornji del napolnjen medtem ko spodnji ni bil. Fail zaradi zgornje teže? Upam, da bodo 4ko mal ojačali.

Ali pa je bil spodnji tank po pomoti prej odprt predno so zgornjega spraznili? Bomo vidli kaj bo rekla analiza čez kak dan 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DarkSite ()

BigWhale ::

Ce imas raketo, ki je reusable pol mora taksne obremenitve zdrzat. Je pa hecn videt kako se zmecka, kot piksna piva, ko stopis nanjo. :)

Okapi ::

Me je takoj spomnilo na mythbusterja, ko sta cisterno implodirala.;)

BigWhale ::

Na podoben nacin se je podrla Atlas - Agena raketa, ki je bila prav tako jeklena. Tam je bil notranji pritisk kljucnega pomena za trdnost in ce je raketa stala samo na ploscadi je bila vedno pod pritiskom.

DarkSite ::

Ja spodnji del je očitno nekak izgubil pritisk. Ventili, napaka pri testiranju? To bodo še povedali.
Če ne druzga so "rešili" problem z vari :)
Kar se tiče teže je zanimivo da manjka še zgornji del starshipa oz. fairing. To bi tudi lahko simulirali z neko fake dodano težo.

Scott Manley:

DarkSite ::

Pretty much. Good news is that this was a test configuration error, rather than a design or build mistake. Not enough pressure in the LOX tank ullage to maintain stability with a heavy load in the CH4 tank. This was done with N2.
E.M.

There are redundant pressure control valves. It’s a new system and SN3 was simply commanded wrong. Rockets are hard.
E.M.

Reusal bodo tudi thrust section SN3ke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DarkSite ()

NSA_Agent ::

Nasa je objavila datum izstrelitve crew dragon s človeško posadko. Izstrelitev bo predvidoma 27. maja ob 22.32 po našem času.

Nikec3 ::

Kolegi forumaši, ravnokar sem na našem nebu 15 minut spremljal kakih 100 Muskovih Starlink satelitov. Drugo ne more bit, ker gre toliko satelitov v formaciji v LEO nima nihče drug.

Nekako razumem, da se astronomi pizdijo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BigWhale ::

Nikec3 je izjavil:

Kolegi forumaši, ravnokar sem na našem nebu 15 minut spremljal kakih 100 Muskovih Starlink satelitov. Drugo ne more bit, ker gre toliko satelitov v formaciji v LEO nima nihče drug.

Nekako razumem, da se astronomi pizdijo.


Zdaj se niso v pravi orbiti, kasneje bodo manj vidni, tudi ponoci se jih bo manj videlo.

Sicer je pa takole zgledal:

DamijanD ::

Koliko bodo pa še spremenili orbito?

BigWhale ::

Tkole bo na konc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

imagodei ::

Užas. Kakšne nore pluse lahko pričakujemo?
- Hoc est qui sumus -

roCkY ::

Vedno in povsod boš dosegljiv in okolici sporočal svoj status glede Covidxxy in prejemal podatke iz telefonov v svoji neposredni bljižini.

BigWhale ::

imagodei je izjavil:

Užas. Kakšne nore pluse lahko pričakujemo?


Ce bos placal bos imel dostop do interneta kjerkoli na svetu. Kaksen bo ta dostop in kako hiter bo pa se ne vemo povsem tocno. So pa te reci precej odvisne od tega koliko bo uporabnikov in kje bodo 'bazne postaje'. To slednje je veliko bolj pomembno kot se marsikomu zdi. S premalo baznimi postajami se ti zna zgoditi, da bos imel do soseda 'vecji ping' kot do nekega streznika v Kaliforniji. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

WallSreet ::

Eno vprašanje. Ali bo možno satelite (ki bodo izstreljeni 23 Aprila) videti s prostim očesom? Včeraj sem bral da so ljudje iz Velike Britanije lahko videli zadevo s prostim očesom pa me zanima, jih bo možno videti pri nas? In ali je smer letenja jasna že v naprej? Se pravi me zanima če je možno napovedati kdaj bodo leteli čez Evropski kontinent? To čudi bi rad videl s prostim očesom...

Ladjar ::

WallSreet je izjavil:

Eno vprašanje. Ali bo možno satelite (ki bodo izstreljeni 23 Aprila) videti s prostim očesom? Včeraj sem bral da so ljudje iz Velike Britanije lahko videli zadevo s prostim očesom pa me zanima, jih bo možno videti pri nas? In ali je smer letenja jasna že v naprej? Se pravi me zanima če je možno napovedati kdaj bodo leteli čez Evropski kontinent? To čudi bi rad videl s prostim očesom...


Konstelacijo "satelitov" SpaceX-a kot ji rečejo je možno videti tudi pri nas in s prostim očesom. Izgleda tako, kot bi se v vrsti poravnane (ne vse) zvezde ena za drugo gibale
preko neba. Videno na lastne oči dvakrat to leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

WallSreet ::

Ladjar je izjavil:

WallSreet je izjavil:

Eno vprašanje. Ali bo možno satelite (ki bodo izstreljeni 23 Aprila) videti s prostim očesom? Včeraj sem bral da so ljudje iz Velike Britanije lahko videli zadevo s prostim očesom pa me zanima, jih bo možno videti pri nas? In ali je smer letenja jasna že v naprej? Se pravi me zanima če je možno napovedati kdaj bodo leteli čez Evropski kontinent? To čudi bi rad videl s prostim očesom...


Konstelacijo "satelitov" SpaceX-a kot ji rečejo je možno videti tudi pri nas in s prostim očesom. Izgleda tako, kot bi se v vrsti poravnane (ne vse) zvezde ena za drugo gibale
preko neba. Videno na lastne oči dvakrat to leto.


Word? Sliši se fajn. Se pravi bo treba pogledati kdaj točno letijo preko in kakšna bo njihova pot. Me prav zanima če obstaja kakšna starlink tracker site.

Edit: Nekaj sem našel:

https://findstarlink.com/
https://www.satflare.com/track.asp?q=st...

Tole si bom pa pogledal zagotovo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

WallSreet ::

Kar mene moti je predvsem negativizem. Tudi v primeru Dragon Kapsule. Ljudje že zdaj delajo neke zaključke in predpostavke o tem kako bo vse skupaj spodletelo. Recimo "ali si predstavljate kakšna katastrofa bo to za NASO/Space X" če misija spodleti in oba astronavta umreta". Hvala bogu so takšni ljudje v manjšini. Ne pravim da varnost ni na prvem mestu ampak nekateri prav navijajo za katastrofo.

Drugače pa komaj čakam Crew Dragon misijo.

BigWhale ::

WallSreet je izjavil:

Eno vprašanje. Ali bo možno satelite (ki bodo izstreljeni 23 Aprila) videti s prostim očesom?


Pet objav nad tvojo se je tocno o tem govorilo. A je res tolk tezko? :D

7982884e ::

vceraj se je videl vlak, ampak so bili kar v razmaku, pa malo oblacno je bilo in so malo "migetali"

WallSreet ::

BigWhale je izjavil:

WallSreet je izjavil:

Eno vprašanje. Ali bo možno satelite (ki bodo izstreljeni 23 Aprila) videti s prostim očesom?


Pet objav nad tvojo se je tocno o tem govorilo. A je res tolk tezko? :D


Oprosti ker nimam dovolj časa da bi cel dan visel na slo-techu. Pa izbriši svoj komentar saj je enovrstičen in nima nobene veze s samo temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

Pac-Man ::

re Merlin fail na eni prejšnjih misij - izopropil se je zataknil v slepi veji do senzorja in se med vzletom vžgal.
https://twitter.com/elonmusk/status/125...

Tole so napake, ki jih je res težko predvidit, enostavno rabiš dovolj izstrelitev, da se ti enkrat zgodi.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

MrStein ::

simulacije, simulacije in še enkrat simulacije ;)

(saj jih verjetno izvajajo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

7982884e ::

dvomim da kaksen simulacijski scenarij predvidi to da bo motor prezivel X ciklov, N ur obratovanja, imel ravno taksno obrabo da se bo Y stvar nabrala v nekem kotu neke majhne komponente.

ce simulacija sploh testira na tako velikem nivoju. zelo dvomim. vem da so inovirali pri razvoju simulacije ki testira celotno izgorevanje v komori in na vecjih skalah in na molekulskih skalah (kjer je to potrebno), vendar ne da bi jaz vedel da lahko simulirajo kar celotno raketo pri vzletu. par velikostnih redov tezja simulacija, ce hoces isto natancnost, tako da bo treba se pocakati, da se hardver in predvsem softver razvije.

lynxslo5 ::



Dober posnetek, kjer se vidi, kako ogromen je ta booster, ki se je vrnil na zemljo. Vsaka čast Musku in SpeceX.
««
63 / 101
»»