» »

AMD R3xx series

AMD R3xx series

Temo vidijo: vsi
««
58 / 115
»»

m0LN4r ::

Men se brez dviga voltaže, po eni uri loop combined 3dmarka sesuje driver na 1100.
Kok mate temp target?

@Napajalc
To ni 290... Jst sprašujem uporabnike 390, ki ma več ram chipov na sebi, ki jih mora tudi napajat zadeva.
Soočam se z enakim problemom kot tale: http://www.eteknix.com/sapphire-nitro-r...
Na tovarniških ta kartica ne vidi več kot 1000mhz po eni uri loopa.

PS:
Ne nebom dvigoval voltaže zaradi tega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Napajalc ::

Razišči če r9 390 bios paše na r9 290, da ti namignem, core setup je identičen.
011011100111010101100010

m0LN4r ::

Pa kaki bios človek, kartica ni moja last in je še pod garancijo. In ti misliš, da 8gbgddr5 rabi isto štroma kot 4, kako že?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

markic222 ::

Probaj z trixx nastaviti na nekaj podobnega kot je tukaj.

http://www.legitreviews.com/sapphire-ni...

samo clock zmanjšaj na 1100/1650. Sam z takimi nastavitvami nisem imel težav, res pa je da nisem benchmarkov nič poganjal, samo igre.

m0LN4r ::

@markicc222
Mi lahko daš screen kako maš vse nastavljeno? Ti maš nitro? Maš pr temp targetu in plimit link vklopljen?
Edit:
Eno *rundo standard 3D marka zdrži. Loop graphic test 1 ali compined pa ne.
1050 pa dela bp zaenkrat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Napajalc ::

Drugače se tudi z sfaljenim OC cpu driver sesuva, daj na stok CPU, voltažo pa komot vzdigneš za 0.05v ker imajo nekatere fabrško to narejeno in je bolj "varno" kot power limit če se že bojiš kaj sežgat. Tolk za info, tile napajalni sklopi na r9 390 so v stanju pognat 450w+ porabe.
011011100111010101100010

markic222 ::

m0LN4r je izjavil:

@markicc222
Mi lahko daš screen kako maš vse nastavljeno? Ti maš nitro? Maš pr temp targetu in plimit link vklopljen?


Imam Nitro ja, ampak na žalost ne morem sc-ja nardit ker sem poslal na garancijo (en ventilator je ropotal), tako da sem sedaj na laptop-u.


Jaz sem tako v trixx-u kot v MSI Afterburner pustil vse default, razen powerlimit (VDC offset), core clock in memory clock.

m0LN4r ::

Kolko (kaj) pa si gonil največ brez pavze na teh settingsih?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

markic222 ::

BF 4 Singleplayer sem igral 2 urce max 3 v enem kosu. In ni blo nobenih težav, obremenitev kartice je bilo skos 100%. Pa Talos Principle sem igral, ampak ta igra itak ni zahtevna. GTA V se pa na dx 11 sesuva če imaš OC ali ne, vsaj z 15.7.1 driverji in windows 10 (moraš preklopiti na dx 10.1).

Napajalc ::

m0LN4r je izjavil:

Pa kaki bios človek, kartica ni moja last in je še pod garancijo. In ti misliš, da 8gbgddr5 rabi isto štroma kot 4, kako že?


Core in ram napajalni del je ločen na kartici.
011011100111010101100010

m0LN4r ::

Nisem vedel, torej je tut thermal dissipation ločen?

markic, temp target nisi dvigoval? berem da je boljše
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

markic222 ::

@m0LN4r

pismo ne spomnim se. Mislim da sem nekaj to spreminjal ampak nisem prepričan, preverit pa ne morem :/. A brez tega ti crasha?

m0LN4r ::

Nevem še. Bom zdaj dal na 80C in izklopil link. Napajalc, kartica ni moja, kišta bo navita v mejah normale in predana končnemu uporabniku.
Misliš, da je macho zaradi OC? Potem se motiš. Najraj bi videl samo uporabo overdriva ali kako bolj diskretno rešitev.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Napajalc ::

m0LN4r je izjavil:

Nisem vedel, torej je tut thermal dissipation ločen?



Če imaš tako različico kartice ki to omogoča, zato ga pa sede univerzalni vodni blok ali aftermarket cooler.

011011100111010101100010

D3m0r4l1z3d ::

še komu MSI Gaming 290x na default do 90 celzija zleze med gta5 na primer? Ohišje imam Fractal Define r5 in dober kable management
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

m0LN4r ::

Daj temp limit na 75C pa poskusi še enkrat. Pa TDP nazaj na 100% pa zvečer odpri okna.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

fireX88 ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

še komu MSI Gaming 290x na default do 90 celzija zleze med gta5 na primer? Ohišje imam Fractal Define r5 in dober kable management



meni v bf in coh2 290 zleze na 85.. imam cooler master cooler master ii 690 advanced (boljše da ti ne povem koliko vento imam notri). Res pa da sem na takoj pod frčado... se ne sekiram, kmali bo nvidia...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Kaj ::

O lej to k so odklenil!

Pogovor iz tle se lahko nadaljuje: AMD R9 300 series

PredatorX ::

AapocalypseE ::

markic222 ::

Sem prebral kar nekaj strani na zgornjem linku. Tale mahigan zgleda da ve kaj govori, zaenkrat je vsakemu, ki mu je podal kontro lepo razložil zakaj ima narobe. Sicer ne sledim vsem tehničnim detajlom, ker nimam dovolj znanja ampak je lepo prebrati razlage nekoga, ki do potankosti razume hardwarsko in softwarsko plat zgodbe.

všeč mi je bil tudi ta odstavek enega izmed članov, ki se je odzval na to, da je uporabnik Mahigan dobival celo grožnje na mail, zaradi svojih razlag.

"its relatively common human mentality to defend their life choices, of those, only a handful actually accept some facts and intake it as knowledge. Some of the others will attack regardless if they are right or wrong(this is the bad side of the mentality). "Fanboyism" of any sort can be categorized in such a way. There's those who prefer a produce but knows and accepts their shortcomings at times(e.g accepting that AMD has weak tessellation performance, accepting that Nvidia has lower asyncronous performance in this case), there's the other who confirms their life choice by attacking the other choice, whether right or wrong, just to make their selves feel better because of a choice they made previously."

In s tem se popolnoma strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: markic222 ()

D3m ::

Potlej S-T poka po fanboyismu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Senitel ::

markic222 je izjavil:

Sem prebral kar nekaj strani na zgornjem linku. Tale mahigan zgleda da ve kaj govori, zaenkrat je vsakemu, ki mu je podal kontro lepo razložil zakaj ima narobe. Sicer ne sledim vsem tehničnim detajlom, ker nimam dovolj znanja ampak je lepo prebrati razlage nekoga, ki do potankosti razume hardwarsko in softwarsko plat zgodbe.

Po čem sklepaš, da model ve kaj govori in sploh to, da do potankosti razume hardwaresko in softwaresko plat zgodbe?
Je kar nekaj felerjev v tistem postu... Sedaj pa šibam nazaj v svojo luknjo pisat benchmark.

hojnikb ::

>Je kar nekaj felerjev v tistem postu

Recimo ?
#brezpodpisa

Senitel ::

Therefore in game titles which rely heavily on Parallelism, likely most DirectX 12 titles, AMD GCN 1.1/1.2 should do very well provided they do not hit a Geometry or Rasterizer Operator bottleneck before nVIDIA hits their Draw Call/Parallelism bottleneck

Recimo tule implicira, da zato ker je AMD boljši v async compute, da ima NV zaradi tega "Draw Call/Parallelism bottleneck". To je komplet bullshit. Async compute ima veze samo z compute, nima nikakršne veze z draw calli. Grafičen pipeline ni async, ker je točno definirano kako morajo pixli letet ven.
Jaz ne kupim tele zgodbe, da je problem async compute... Tudi če vzamemo, da lahko recimo R9 390 futra svojih 44 CU-jev iz 64 različnih compute kernelov in GTX 980 svojih 16 SMM-ov iz 32 različnih compute kernelov bodo moral ti kerneli bit tako majhni, da ne bo nikakršnega thread level paralelizma znotraj wave/warp kar bi ubilo oba GPU-ja, ampak GTX 980 bolj. Ampak prvo moramo sploh zanesljivo ugotovit kakšno je dejansko stanje glede tega... Back to coding...

markic222 ::

@Senitel

Sklepal sem po tem, da mu še nihče v temi ni uspel dokazati nasprotno njegovemu mnenju. Zanimivo bi bilo videti njegov odgovor na to kar si ti tukaj podal. Kot sem napisal, žal nimam dovolj znanja da bi si lahko ustvaril lastno mnenje kdo ima prav, mi pa kot laiku njegovi argumenti delujejo ok in logični.

Torej so njegovi sklepi napačni in razlage zavajujoče? Toliko da vemo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: markic222 ()

D3m0r4l1z3d ::

markic222 je izjavil:

@Senitel

Sklepal sem po tem, da mu še nihče v temi ni uspel dokazati nasprotno njegovemu mnenju. Zanimivo bi bilo videti njegov odgovor na to kar si ti tukaj podal. Kot sem napisal, žal nimam dovolj znanja da bi si lahko ustvaril lastno mnenje kdo ima prav, mi pa kot laiku njegovi argumenti delujejo ok in logični.

Torej so njegovi sklepi napačni in razlage zavajujoče? Toliko da vemo :)

problem, ker ti mora nekdo drug povedat ali ima prav ali ne in potem si spet na začetku, kot si tako kot marsikateri tukaj sam ugotovil, da nimaš dovolj znanja; verjetno ga ima Senitel še največ in potem spet komu tukaj verjeti, bi bilo res zanimivo videti njegov odgovor na Senitelovo kritiko

sicer pa je ravno bistvo Fanboyizma, da nimajo dovolj pojma o sami tehnologiji, le preusmerjajo svoje frustracije na mešanje navideznih štren stručkotom, ki jih s tem samo še spodbujajo k novim izmišljotinam

še največja zabloda pa je, da naslov teme in/ali lastništvo določene grafične pomeni avtomatsko zagovarjanje "svoje" tehnologije na vsak način
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

PredatorX ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

markic222 je izjavil:

@Senitel

Sklepal sem po tem, da mu še nihče v temi ni uspel dokazati nasprotno njegovemu mnenju. Zanimivo bi bilo videti njegov odgovor na to kar si ti tukaj podal. Kot sem napisal, žal nimam dovolj znanja da bi si lahko ustvaril lastno mnenje kdo ima prav, mi pa kot laiku njegovi argumenti delujejo ok in logični.

Torej so njegovi sklepi napačni in razlage zavajujoče? Toliko da vemo :)

problem, ker ti mora nekdo drug povedat ali ima prav ali ne in potem si spet na začetku, kot si tako kot marsikateri tukaj sam ugotovil, da nimaš dovolj znanja; verjetno ga ima Senitel še največ in potem spet komu tukaj verjeti, bi bilo res zanimivo videti njegov odgovor na Senitelovo kritiko

sicer pa je ravno bistvo Fanboyizma, da nimajo dovolj pojma o sami tehnologiji, le preusmerjajo svoje frustracije na mešanje navideznih štren stručkotom, ki jih s tem samo še spodbujajo k novim izmišljotinam

še največja zabloda pa je, da naslov teme in/ali lastništvo določene grafične pomeni avtomatsko zagovarjanje "svoje" tehnologije na vsak način


Kdo ima sedaj prav?
- Mahigan ima kr pojma.

vsekakor pa so tukaj malce preučili njegove trditve
http://www.dsogaming.com/news/amds-dire...

Senitel ::

PredatorX je izjavil:

Kdo ima sedaj prav?
- Mahigan ima kr pojma.

vsekakor pa so tukaj malce preučili njegove trditve
http://www.dsogaming.com/news/amds-dire...

Ima pojma bazirano na čem? Meni deluje zalo podobno tebi (zmeša en kup lingota v post in to je to). >:D
Kako so preučili njegove trditve? Quote posta in par dodatnih stavkov zraven and let the cookie crumble?

Da se zadeva premakne naprej bo pač treba izmerit kolk compute kernelov spravi čez Maxwell in kolk GCN. To je potem odgovor na tezo, da GCN hitrejši v async compute. Po mojem bo odgovor negativen (me pa številka še vedno zanima :)).
Osebno se bolj nagibam k temu, da je dejansko hec v temu kolk draw klicev delajo. Kar pomeni, da smo se premaknili iz sveta, ko je bilo 10000 draw primitive klicev dovolj v svet, kjer jih je 100000+ na frame premalo. Kar pomeni, da bi moralo bit zabavno videt GTX 980 vs. GTX 980 Ti ali pa R9 390X vs. Fury X na istem hitrem CPU-ju in pri istih nastavitvah.

PredatorX ::

Haha... in na čem baziraš ti?
Alright folks,

I have news for you from Tim Kipp over at Oxide on the CPU Optimizations found in Ashes of the Singularity. Tim also went into detail about the Memory bandwidth issues which can arise (which may explain the AMD CPU issues in the benchmark) as well as other tidbits of information we can all use in order to better understand just what is happening, behind the scenes, which leads to the results we are seeing.
Quote:
= = = =

Hi xxxxxxxxx,

Thanks for your interest in the Ashes of the Singularity benchmark.

In order to get an accurate picture of how well a given CPU will perform, it's important to look at the CPU Frame rate with Infinite GPU on and off ( a check box exists on the benchmark settings panel ). Note, while on, you may see some graphical corruption due to use of async shaders, however the results will be valid.

With Infinite GPU, you should see %90+ workload on your CPU. In this mode, we do not "wait" in the case where the GPU is still busy. You should see excellent scaling between 4-16 thread machines.This can only be tracked on DX12.

Without Infinite GPU, the CPU will "Wait" on a signal from the GPU that the ready to process another frame. During this wait, the CPU tends to power down when there isn't any additional work to do and effectively serializes a portion of the frame. This serialization is what causes the CPU frame rate discrepancy between Infinite GPU on and off.

In addition, due to this "wait", one interesting stat to track is your power draw. On DX11 the power draw tends to be much higher than on DX12, as the additional serial threads that the driver needs to process the GPU commands effectively forces the CPU to be active even if it is only using a fraction of it's cores. This tends to be an overlooked benefit to DX12 since the API is designed so that engines can evenly distribute work.


Regarding specific CPU workloads and the differences between AMD and Intel it will be important to note a few things.

1. We have heavily invested in SSE ( mostly 2 for compatibility reasons ) and a significant portion of the engine is executing that code during the benchmark. It could very well be 40% of the frame. Possibly more.

2. While we do have large contiguous blocks of SSE code ( mainly in our simulations ) it is also rather heavily woven into the entire game via our math libraries. Our AI and gameplay code tend to be very math heavy.

3. The Nitrous engine is designed to be data oriented ( basically we know what memory we need and when ). Because of this, we can effectively utilize the SSE streaming memory instructions in conjunction with prefetch ( both temporal and non temporal ). In addition, because our memory accesses are more predictable the hardware prefetcher tends to be better utilized.

4. Memory bandwidth is definitely something to consider. The larger the scope of the application, paired with going highly parallel puts a lot of pressure on the Memory System. On my i7 3770s i'm hitting close to peak bandwith on 40% of the frame.


I hope this information helps point you in the right direction for your investigation into the performance differences between AMD and Intel. We haven't done exhaustive comparative tests, but generally speaking we have found AMD chips to compare more favorably to Intel than what is displayed via synthetic benchmarks. I'm looking forward to your results.

# # #

This...
...explains "this"
http://arstechnica.com/gaming/2015/08/d...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Senitel ::

Nope, to odgovor je samo razlaga Intel/AMD CPU rezultatov, dejansko nima ničesar z GPU-ji.

SuperVeloce ::

n DX11 the power draw tends to be much higher than on DX12, as the additional serial threads that the driver needs to process the GPU commands effectively forces the CPU to be active even if it is only using a fraction of it's cores.

lol, what year is it, 2010? Tole na novejsih intelovih procesorjih niti priblizno ne drzi. Skylake gre s tem se precej dlje in lahko velik del aktivnega jedra, ki trenutno pociva, popolnoma ugasne (recimo pipeline pac ni nikoli cel zapolnjen, tudi s HT, zakaj bi napajal tranzistorje). Kje so sele druga, neaktivna jedra, pod tem serial workloadom...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

PredatorX ::

Senitel je izjavil:

Nope, to odgovor je samo razlaga Intel/AMD CPU rezultatov, dejansko nima ničesar z GPU-ji.



Potrdil je asynch. shaderje.

hojnikb ::

#brezpodpisa

PredatorX ::

Kolk bo hitra R9 390X/GTX 980 ali hitrejša?

hojnikb ::

pomoje nekje med r9 390 in 390x
#brezpodpisa

gddr85 ::

bolj je vprašanje kakšna bo cena

PredatroX ::

koliko bo dražja od 970 itx in koliko bo hitrejša za fulhd igranje?

kdaj se jo bo lahko kupilo?

Zgodovina sprememb…

PredatorX ::

Zakaj imaš tako ime? samo zmedo delaš.

D3m ::

15 cm je dolžina s hladilnikom. Nice.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

Nice.


Thats not what she said :)


But seriously, še 2 dni
#brezpodpisa

AapocalypseE ::

Kolko vem bo nano samo downclockana fury x s 175W.

Pol bi morala bit hitrejša od 390/390X.

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

Tudi jaz bi rekel, da bo hitrejša. Razen, če jo res mislijo furat na 600mhz.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

hojnikb ::

pomoje bo med 390 in 390x.
Calling it
#brezpodpisa

gddr85 ::

nima veze, če bo cena podobna in vsaj perf. ranga 390x je nobrainer oz ne vem, kdo bi potem jemal 390/x

razen, če rabi 8gb vrama ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

hojnikb ::

Bi se pa smejal, če bi bla na nivoju 390, stala pa isto k fury x.
Nišni trg pa binnanje in to :)
#brezpodpisa

klinker ::

To je, ce mene vprasas, konkurenca 970 mini, tako da po moje bo bolj svoh od 390ke.
AMD trenutno se ni sposoben izdelat karte s tako majhnim TDPjem, pa da bi bla zmogljiva kot 390, no way.

gddr85 ::

če bo ista cena kot fury, potem spet vprašanje kdo bi to kupil, torej nekako ne more/sme bit...

RC14 ::

Zakaj ne more bit? Tuki dobiš kartico majhnih dimenzij, to pa se plača ane?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

klinker ::

gddr85 je izjavil:

če bo ista cena kot fury, potem spet vprašanje kdo bi to kupil, torej nekako ne more/sme bit...


In od kje ti to, da bo cena kot Fury...to ne more bit, ker Fury je flagship, to pa ni.
««
58 / 115
»»