» »

WordPress ali raje sam naredim vse?

WordPress ali raje sam naredim vse?

Glodko ::

Živjo. V planu imam postavitev relativno preproste spletne strani. Pretežno bi bila namenjena objavljanu mojih prispevkov z možnostjo komentiranja,.... Se pravi kot nekakšen blog. Do sedaj sem že naredil nekaj spletnih strani, katere so bile precej ozko usmerjene in specifične, zato sem vse naredil iz nule.

Imam kar nekaj znanja o PHP-ju (nisem pa še delal s frameworki), mySQL, CSS, HTML, jQuery zato sem razmišljal da bi vse skupaj tudi tukaj naredil kar iz nule.

Zanima me kakšno prednost ima pravzaprav WordPress in podobne že v naprej napravljene strani za nekoga, ki ima, recimo temu, relativno dobro znanje spletnih tehnologij? Sprašujem predvsem zato ker s tem do sedaj še nisem imel izkušenj.

Evolve ::

itak da wordpress... saj je namenjen prav temu.

hcet ::

Lahko probaš s tem http://anchorcms.com/

blackbfm ::

Dobro znanje, brez poznavanja frameworkov? Uh, ogromno ti se fali.

Drugace pa za tako stran blog varjanta nima smisla izumljat tople vode.

Glodko ::

Dobro znanje, brez poznavanja frameworkov? Uh, ogromno ti se fali.


Tudi za to se bo našel čas. Sicer pa pravijo, da je framework lažje osvojiti če poznaš PHP. Mogoče pa blog naredim kar z frameworkom, da še to spoznam. :)

Netrunner ::

Če potrebuješ hitro, potem je wordpress optimalna izbira. Pa tudi z znanjem PHP-ja si boš enostavno kaj prilagodil.

Če čas ni problem in bi se rad še kaj navadil, potem pa vse skupaj zloži z bilokakim php frameworkom.

libreus ::

Si pomilsil na Tumblr? Predlagam, ker si omenil pisanje bloga / objavljanju prispevkov.

roko granata ::

Tudi sam se soočam s tem vprašanjem. Če veš točno kako delujejo CM sistemi, te bo izdelava spletišča iz nič precej dolgočasila. V nasprotnem primeru, ti toplo priporaočam, da narediš svoj sistem. Zdi se mi, da o varnosti nikoli ne moreš vedeti dovolj :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

301 redirect

Oddelek: Izdelava spletišč
373545 (2320) Netrunner
»

Od dizajna do programiranja spletne strani

Oddelek: Programiranje
356791 (4215) Arey
»

Kako oz. z čim izdelujete spletišča? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5713197 (11613) Goran's Blog
»

Izdelava spletne strani z novicami

Oddelek: Izdelava spletišč
172090 (1536) Goran's Blog
»

Izbira CMS aplikacije

Oddelek: Izdelava spletišč
264141 (3396) Netrunner

Več podobnih tem