» »

Ukrajina Part II

Ukrajina Part II

Temo vidijo: vsi
««
819 / 859
»»

Pac-Man ::

Glavni problem ruske vojske - preveč judov in čečenov. Kar čimveč čistokrvnih rusov v prve vrste, da testiramo to teorijo :) video, podnapisi

https://twitter.com/kmartynov/status/15...
A kind of Russian war analytics. Far-right former colonel Kvachkov explains to international war criminal Igor Girkin what he believes is the main problem of Russian army - too many jews



Kdo je fašist?
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

VladarP ::

https://t.me/RUSWARRR

Kanal, ki belezi mrtve naciste

Boris Johnson admits Russian victory in Ukraine is 'a realistic possibility' as Putin steps up onslaught
Boris Johnson's remarks came before Russia general revealed Putin's plan to seize the whole of south and east of country

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: marjanmb ()

TezkoDihanje ::

https://twitter.com/nexta_tv/status/151...
In #Mariupol, Valery Kirsanov, who had been convicted of adjusting fire during the shelling of the city on January 24, 2015, was killed by #Russian fire.
Then, 29 people were killed by Russian Grads directed by Kirsanov. He was released from prison in 2019.

Poldi112 ::

Pithlit je izjavil:


Odlična strategija! Odpirat dve fronti... ker to se je v zgodovini že obrestovalo. Nazadnje prav Rusom v Ukrajini.

Mimogrede, je kdo opazil da se s stopnjevanjem pritiska s strani Rusov premosorazmerno veča tudi podpora Ukrajincem? Do te me re da imajo Ukrajinci sedaj efektivno več robe na svoji strani kot Rusi (ki dnevno izgubijo vsaj tolk težkih komadov kot jih Ukrajinci dobijo)? Po kakšni logiki že lahko Rusi dobijo to vojno? A veš šah... Rusi zgubijo konja, Ukrajinci ga pa dobijo. Can't win that way. Počasi bo sam še kraljica (nukice) ostala...


Diverzija pač ni druga fronta. Mi je bilo čudno takrat, kako je Kyev tako nepoškodovan. No, sedaj je bolj jasno - ni bil njihov cilj.

Seveda se z širjenjem ravnovesja moči na stran rusov veča podpora zahoda. Cilj je pač čim bolj izčrpati ruse in mir tega cilja pač ne bo dosegel. Nevtralnost tudi ne.
Zato je treba ukrajince oborožiti, kolikor je pač potrebno, da vztrajajo v klanju rusov.

Pa če predpostavimo za trenutek, da imaš prav - se ti zdi smotrno diktatorja jedrske sile s tisočimi konicami v pozicijo, ko mora resno razmišljati o uporabi nukic? Se ti zdi, da ima ta strategija pozitivne posledice za varnost in mir v evropi? Je nevtralna Ukrajina v "svobodnem svetu" res tako nesprejemljiva alternativa?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

TezkoDihanje ::

Poldi112 je izjavil:

Diverzija pač ni druga fronta. Mi je bilo čudno takrat, kako je Kyev tako nepoškodovan. No, sedaj je bolj jasno - ni bil njihov cilj.


Vasi in mesta okoli Kieva so dobesedno zradirane. Ni pameti v tvoji glavi.

Poldi112 je izjavil:


Pa če predpostavimo za trenutek, da imaš prav - se ti zdi smotrno diktatorja jedrske sile s tisočimi konicami v pozicijo, ko mora resno razmišljati o uporabi nukic? Se ti zdi, da ima ta strategija pozitivne posledice za varnost in mir v evropi? Je nevtralna Ukrajina v "svobodnem svetu" res tako nesprejemljiva alternativa?


Nevtralna Ukrajina je le en izmed zahtev Putina. Ostale zahteve so land grab.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Iluzorno je pričakovati, da je lahko mir med Rusijo in Ukrajino dosežen drugače kot da gre klanje do konca, dokler nista obe strani dovolj izčrpani da je stalemate.

Šele nato mirovni dogovori dobijo svojo možnost.

Razlika med tem koliko orožja zahod dobavlja Ukrajini je zgolj v tem kje geografsko gledano bo ta stalemate dosežen, to je edina variabla. S stališča življenj civilistov je najbolje da se v Donbasu dovolj pokoljejo, ne glede na to kdo zmaga tam (najbrž rusi), da bo dosežen stalemate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pithlit ::

Poldi112 je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Odlična strategija! Odpirat dve fronti... ker to se je v zgodovini že obrestovalo. Nazadnje prav Rusom v Ukrajini.

Mimogrede, je kdo opazil da se s stopnjevanjem pritiska s strani Rusov premosorazmerno veča tudi podpora Ukrajincem? Do te me re da imajo Ukrajinci sedaj efektivno več robe na svoji strani kot Rusi (ki dnevno izgubijo vsaj tolk težkih komadov kot jih Ukrajinci dobijo)? Po kakšni logiki že lahko Rusi dobijo to vojno? A veš šah... Rusi zgubijo konja, Ukrajinci ga pa dobijo. Can't win that way. Počasi bo sam še kraljica (nukice) ostala...


Diverzija pač ni druga fronta. Mi je bilo čudno takrat, kako je Kyev tako nepoškodovan. No, sedaj je bolj jasno - ni bil njihov cilj.

Seveda se z širjenjem ravnovesja moči na stran rusov veča podpora zahoda. Cilj je pač čim bolj izčrpati ruse in mir tega cilja pač ne bo dosegel. Nevtralnost tudi ne.
Zato je treba ukrajince oborožiti, kolikor je pač potrebno, da vztrajajo v klanju rusov.

Pa če predpostavimo za trenutek, da imaš prav - se ti zdi smotrno diktatorja jedrske sile s tisočimi konicami v pozicijo, ko mora resno razmišljati o uporabi nukic? Se ti zdi, da ima ta strategija pozitivne posledice za varnost in mir v evropi? Je nevtralna Ukrajina v "svobodnem svetu" res tako nesprejemljiva alternativa?

Odgovarjala sem genija ki je uporabil besedno zvezo "druga fronta". Spet spreminjaš debato za svojo narrativo (pa ne govorim o tem da je napačna, le da v napačno drevo lajaš).

Ampak ok, I'll bite. Ne, ni treba nikogar oboroževat ali pa stiskat v kot. Zato ker je rešitev tako hudo preprosta: Rusi se lahko kadarkoli sprehodijo nazaj čez mejo in ostanejo tam kjer jim je mesto in jim nihče nič noče. Saj se tudi ti strinjaš s tem da jih nihče ni silil v ta drek, ali pač? Ja, vem... NATO/ZDA provokacije in bla, bla, bla. Nikakor ne spremeni dejstva da so Rusi zabluzili. Če bi jaz na vsako provokacijo zagrabila bi bla že zdavnaj na zaprtem oddelku psihiatrije (kar nekaj ljudi bi blo pa nekje zakopanih)... ampak civiliziranost tudi nekaj velja.

V bistvu je stvar torej taka: Rusi ga nehajo srat pa ne bo nobenega oboroževanja, stiskanja v kot, nukic, sankcij... Simpl ko vojaški pasulj.

Sem pa že omenila da če že, upam da mi nukica na glavo pade. V primernih okoliščinah se vsak, še tako civiliziran človek, spremeni v žival. And I'm fucking primal as it is.
Life is as complicated as we make it...

MojaDežela ::

TezkoDihanje je izjavil:

VladarP je izjavil:

Ce ti mama in ata kupujeta fasungo, je tvoja inflacija 0%. Si pa taprav direktor, imas dva zaposlena, ki delata za tebe:))


Moji prihodki občutno presegajo izdatke, tako da mi teh nekaj % večje porabe ne predstavlja nikakršnih problemov. Glede na to, da konstantno cviliš zaradi tega, bi rekel, da imaš ti sam precej hujše probleme zaradi tega.


V tem primeru ata in mama Ukrajina otrok Rusija in če pokavc izkorisca z lenobo starse jima ta zagrozi...tipično.... hehe

Chalky ::

Danes naj bi se v Ukrajini zglasila ameriški obrambni in zunanji minister, Austin in Blinken, včeraj sem bral da se naslednji teden sreča koalicija 40 držav kjer bodo govorili kako v Ukrajino poslati čim več orožja. Po nekaterih podatkih naj bi zdaj imeli Ukrajinci (V Ukrajini) več tankov kot Rusi.

PENTAGON: Calling all weapons makers: Pentagon seeks new ideas to arm Ukraine

The Defense Department on Friday posted a broad request for information from industry on the federal contracting website sam.gov. The move is part of a stepped-up dialogue between the Pentagon and industry, and a sign of the challenge of boosting arms production in response to the ongoing conflict.

The RFI, on behalf of the new undersecretary of defense for acquisitions and sustainment, Bill LaPlante, is seeking input "from across industry" about air defense, anti-armor, anti-personnel, coastal defense, counter battery, unmanned aerial systems, and communications equipment, such as secure radios and satellite internet gear.

To that end, the DoD asks that responding companies describe their weapon, product or system in 100 words or less, and - in the case of munitions - check off "appropriate target type(s)," such as area, fixed, airborne/missile, maritime, mine, moving, hard or soft. The RFI says information received will be used to develop requirements for an actual solicitation at a later date.


https://www.defensenews.com/pentagon/20...

S takšnim pristopom tega konflikta še dolgo ne bo konec. Biden bo naslednji teden prosil kongres še več vojaške pomoči Ukrajini, do zdaj je ameriška adminsitracija odobrila že približno 4 milijarde vojaške pomoči. Naslednji paket naj bi bil težak preko milijarde dolarjev. Pa še včerejšnja izjava Bidena "Biden said the US has the ability to supply Ukraine for "a very long time."

PrimoZ_ ::

Rusijo bomo uničili!

Pithlit ::

PrimoZ_ je izjavil:

Rusijo bomo uničili!

Nihče je noče uničiti. A lahko nehamo s temi glupostimi?
Life is as complicated as we make it...

Lonsarg ::

Zanimivo je kako je v sodobnem svetu vojaska moč konkretno povezana z ekonomijo. Včasih je vojaska moč bazirala skoraj samo na vojakih in urjenju. Predvidevam da bo leta 2050 še bolj povezana, ko se bodo med sabo borili le še droni in vojakov ter tankov skoraj ne bomo več rabili.

Kar hočem povedati je, da bo vojne v Ukrajini konec (vsaj aktivnega dela do stalemate), ko zmanjka Rusiji te glavne opreme, ki jo je težko hitro nadomestit kot naprimer letala, tanki in te boljše rakete daljšega dosega. Ekonomijo imajo presvoh, da bi to opremo izdelovali dovolj hitro za zivo vojno, rabli bodo večletno pavzo da se nazaj zalozijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sir_mha ::

4 leta je dobil za izdajo, Ukrajinci imajo kar mile vojne zakone. So pa zato sedaj Rusi popravili napako.

In #Mariupol, Valery Kirsanov, who had been convicted of adjusting fire during the shelling of the city on January 24, 2015, was killed by #Russian fire.

Then, 29 people were killed by Russian Grads directed by Kirsanov. He was released from prison in 2019.


https://twitter.com/nexta_tv/status/151...

Chalky ::

@Lonsarg

Američani bodo imeli že tam okoli leta 2030 večino stvari avtonomnih. Po pravici povedano mene skrbi NGAD projekt kjer bo eno bojno letalo lahko opravljalo 5 stealth dronov (en dron naj bi stal okoli 1-3 milijone dolarjev). Američani vedo da imajo Kitajci skoraj 5x toliko ljudi in da bo potrebno vse skupaj nadomestiti. Zdaj si pa predstavljal, NATO ima okoli 5000 bojnih letal, na vsako letalo dodaj še 5 dronov pa imaš zračno dominacijo 21 stoletja. Da o tem da bi lahko vsak dron nosil še 500+ manjših dronov sploh ne omenjam. Takšnih stvari ne boš mogel klatiti iz neba, podobno kot Starlink satelite ne moreš ker jih je enostavno preveč. Mislim da bo vojskovanje v prihodnosti bistveno ceneje in precej bolj destruktivno kot je to danes, sploh z umetno inteligenco in avtonomijo. Tista država ki bo imela največ ljudi za "joystiki" bo prevladovala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

Pac-Man ::

Dokumentarni film "Navalny" bo danes ponoči na CNN v ZDA, jutri zvečer na BBC, nato verjetno kmalu po travnikih v bližini.

Navalny (film) @ Wikipedia

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

mackilla ::

Pithlit je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Rusijo bomo uničili!

Nihče je noče uničiti. A lahko nehamo s temi glupostimi?

Govori zase. Jaz in PrimoZ bova donirala v upanju,da bodo uničeni.

Pithlit ::

mackilla je izjavil:

Pithlit je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Rusijo bomo uničili!

Nihče je noče uničiti. A lahko nehamo s temi glupostimi?

Govori zase. Jaz in PrimoZ bova donirala v upanju,da bodo uničeni.

Torej se gresta agresijo na Rusijo?
Life is as complicated as we make it...

PrimoZ_ ::

Pithlit je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Rusijo bomo uničili!

Nihče je noče uničiti. A lahko nehamo s temi glupostimi?


Treba je Poldija jezit :)

Pithlit je izjavil:

mackilla je izjavil:

Pithlit je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Rusijo bomo uničili!

Nihče je noče uničiti. A lahko nehamo s temi glupostimi?

Govori zase. Jaz in PrimoZ bova donirala v upanju,da bodo uničeni.

Torej se gresta agresijo na Rusijo?



Rusija se gre agresijo.
Jaz samo podstavljam kamne v kruh, da si bo polomila zobe ko zagrize.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

scythe ::

mackilla je izjavil:

Pithlit je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Rusijo bomo uničili!

Nihče je noče uničiti. A lahko nehamo s temi glupostimi?

Govori zase. Jaz in PrimoZ bova donirala v upanju,da bodo uničeni.


Rusijo se ne bo uničilo, saj se ne napada v Rusiji. Uničilo se bo rusko vojsko, gospodarstvo, ruske oligarhe(zaplenili že cca 40 bilionov €)....itd.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Poldi112 ::

Pithlit je izjavil:

V bistvu je stvar torej taka: Rusi ga nehajo srat pa ne bo nobenega oboroževanja, stiskanja v kot, nukic, sankcij... Simpl ko vojaški pasulj.


Ja, če ignoriraš realnost, da rusi to doživljajo kot grožnjo, ter da zahod to ve in ignorira, potem je res simple kot pasulj. Ter hkrati povsem narobe in posledično za seboj pusti razdejanje, enako kot v državah, ki smo jim "pomagali" prejšnja leta. Za človekove pravice seveda.

PrimoZ_ je izjavil:

Rusija se gre agresijo.


Enako, kot so se šli zavezniki na DDAY agresijo nad Francijo?

Saj kontekst ni pomemben, mar ne?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Poldi112 ::

Pithlit je izjavil:

Sem pa že omenila da če že, upam da mi nukica na glavo pade. V primernih okoliščinah se vsak, še tako civiliziran človek, spremeni v žival. And I'm fucking primal as it is.


Zavedaš se svoje iracionalnosti, pa si hkrati ponosna na njo?

Potencialna jedrska vojna, ker je ukrajinska nevtralnost v "svobodnem svetu", kjer vsak šef imperija znova ponavlja aktualnost Monroe doktrine, nesprejemljiva?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Aston_11 ::

TezkoDihanje je izjavil:

VladarP je izjavil:



Želim vsem pravoslavnim vernikom veselo veliko noč in naj jim Kristusov primer trpljenja in vstajenja pokaže pot. Vsem borcem za svobodo Novorusije pa sporočam, pravi Kristijan ne čaka boljše čase ampak drugi Jezusov prihod.

Zato rabotajte bratje, ker smrt je premagana!

KRISTUS JE VSTAL OD MRTVIH, RESNIČNO VSTAL!


Spomni se na to takrat, ko se boš naslajal nad tem, ko Kadirovci ubijajo tvoje brate pravoslavce.


+1

VladarP je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

VladarP je izjavil:

Kadirovci so moji bratje in ne nacisti.


Nimaš pojma, kaj pišeš.



AKHMAT SILA, BOG JE VELIK

Kolikokrat na dan je treba klicati na parjenje koz?

VladarP je izjavil:

Poldi svaka teb čast. Videoigralci, pa itak ne vejo kaj pomeni taktično vezanje sovražnikovih enot na enem frontu, da se napade drugo fronto.

Koga vežeš, če si se umaknil iz 1. fronte? Svaka čast, da so tudi ruski fašisti tako slaboumni.

VladarP je izjavil:


Akhmat sila, po vse teroriste pridemo!

Spet po kozi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

scythe ::

VladarP pride samo enkrat mim koz, pa je že vse oplojeno. To je Akhmat sila!
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Pithlit ::

Poldi112 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Sem pa že omenila da če že, upam da mi nukica na glavo pade. V primernih okoliščinah se vsak, še tako civiliziran človek, spremeni v žival. And I'm fucking primal as it is.


Zavedaš se svoje iracionalnosti, pa si hkrati ponosna na njo?

Potencialna jedrska vojna, ker je ukrajinska nevtralnost v "svobodnem svetu", kjer vsak šef imperija znova ponavlja aktualnost Monroe doktrine, nesprejemljiva?

Zavedam se predvsem tega da ne ti, ne jaz, nimava vpliva na te dogodke. Govorim pa o tem da upam da mi nukica na glavo pade in mi posledično ni treba trpet ker je prekleto hitro vsega konec. Nič mi ne pomaga preživet prvih 24 ur...

Kje ti vidiš iracionalnost? Mogoče v tem da imajo Rusi vse niti v svojih rokah in lahko to gluposti končajo kadarkoli želijo ter se vrnejo v normalnost? Aja, zato ker se mi zdi da me nek slučajni mimoidoči ogroža mi to daje pravico mu glavo odtrgat? Prav, bom imela to v mislih naslednjič ko demophobia udari... itak me bojo le na psihiatrijo zaprli.

Poldi112 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

V bistvu je stvar torej taka: Rusi ga nehajo srat pa ne bo nobenega oboroževanja, stiskanja v kot, nukic, sankcij... Simpl ko vojaški pasulj.


Ja, če ignoriraš realnost, da rusi to doživljajo kot grožnjo, ter da zahod to ve in ignorira, potem je res simple kot pasulj. Ter hkrati povsem narobe in posledično za seboj pusti razdejanje, enako kot v državah, ki smo jim "pomagali" prejšnja leta. Za človekove pravice seveda.

PrimoZ_ je izjavil:

Rusija se gre agresijo.


Enako, kot so se šli zavezniki na DDAY agresijo nad Francijo?

Saj kontekst ni pomemben, mar ne?

Mimogrede. To ni realnost. Nič bolj kot moja "NATO nima nič s tem". Je le tvoja interpretacija. Kaj z njo počneš je sicer tvoja stvar, se pa na tvojem mestu nebi tolk čudila da se ti 75% foruma smeje
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

dice7 ::

Poldi112 je izjavil:



Enako, kot so se šli zavezniki na DDAY agresijo nad Francijo?

Saj kontekst ni pomemben, mar ne?

Poldi dejansko verjame, da rusija osvobaja ukrajino?

Pithlit ::

dice7 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:



Enako, kot so se šli zavezniki na DDAY agresijo nad Francijo?

Saj kontekst ni pomemben, mar ne?

Poldi dejansko verjame, da rusija osvobaja ukrajino?

Joj no. Zakaj je treba podtikat stvari? A? Resno sprašujem. Kje je Poldi to izjavil?
Life is as complicated as we make it...

dice7 ::

Pithlit je izjavil:

dice7 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:



Enako, kot so se šli zavezniki na DDAY agresijo nad Francijo?

Saj kontekst ni pomemben, mar ne?

Poldi dejansko verjame, da rusija osvobaja ukrajino?

Joj no. Zakaj je treba podtikat stvari? A? Resno sprašujem. Kje je Poldi to izjavil?

V prvotnem prispevku je bilo receno, da se gre rusija agresijo nad ukrajino. Kontra argument je bil, da je vazen kontekst in kot primerjava so bili dani zavezniki, kako so se sli agresijo nad francijo, ceprav so v resnici osvobajali francijo pred nacisti. V tej primerjavi, ce jo umestimo v danasnji cas, lahko razberemo, da so francija ukrajinci (obmocje vojne), nacisti nato (skriti agresor, verjetno zelensky?) in zavezniki rusija (ker so prisli z vojsko na tuje ozemlje)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

BorutO ::

Ko berem te komentarje po medijih in forume, kot je ta ... mi je najbolj smešen in hkrati fascinantni stavek to, ko odkrit rusofil reče "nisem za Ruse." A prej popljuva ves Zahod, EU, Američane in vse, ki so proti Rusiji ... Potem pa razumi, če moreš. :)

mackilla ::

Pithlit je izjavil:

mackilla je izjavil:

Pithlit je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Rusijo bomo uničili!

Nihče je noče uničiti. A lahko nehamo s temi glupostimi?

Govori zase. Jaz in PrimoZ bova donirala v upanju,da bodo uničeni.

Torej se gresta agresijo na Rusijo?

Potrebno jih davit dokler ne bodo izpustili iz rok svojega kolonialnega imperija za Uralom in odšli iz Gruzije, Ukrajine in Moldavije. Zdaj je priložnost,da se jih zjebe drugače bodo imeli z njimi probleme naši otroci in vnuki. Zaradi mene lahko temu rečeš tudi agresija.

Pithlit ::

dice7 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

dice7 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:



Enako, kot so se šli zavezniki na DDAY agresijo nad Francijo?

Saj kontekst ni pomemben, mar ne?

Poldi dejansko verjame, da rusija osvobaja ukrajino?

Joj no. Zakaj je treba podtikat stvari? A? Resno sprašujem. Kje je Poldi to izjavil?

V prvotnem prispevku je bilo receno, da se gre rusija agresijo nad ukrajino. Kontra argument je bil, da je vazen kontekst in kot primerjava so bili dani zavezniki, kako so se sli agresijo nad francijo, ceprav so v resnici osvobajali francijo pred nacisti. V tej primerjavi, ce jo umestimo v danasnji cas, lahko razberemo, da so francija ukrajinci (obmocje vojne), nacisti nato (skriti agresor, verjetno zelensky?) in zavezniki rusija (ker so prisli z vojsko na tuje ozemlje)

Vidiš jaz tukaj Poldija čisto razumem. Ker pač gledaš z nekega ozkega vidika.

Mal bolj točno je to da se grejo Rusi osvobajat Donbas (in par drugih regij za katere so prepričani da so Ruski. Medtem ko so Ukrajinci že desetletja v vlogi okupatorja na teh območjih.

Lahko se gremo kregat katera interpretacija je točna. Po mojem sicer mi nimamo kaj Trsta osvobajat (Italijani pa ne Istre oz. pool Slovenije)... Isto velja za Ukrajino. Če je Donbas znotraj ukrajinskih meja pol Rusi nimajo koga tam osvobajat. Again, to je interpretacija. Ki je glih tolk valid kot Poldijeva.

mackilla je izjavil:

Pithlit je izjavil:

mackilla je izjavil:

Pithlit je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Rusijo bomo uničili!

Nihče je noče uničiti. A lahko nehamo s temi glupostimi?

Govori zase. Jaz in PrimoZ bova donirala v upanju,da bodo uničeni.

Torej se gresta agresijo na Rusijo?

Potrebno jih davit dokler ne bodo izpustili iz rok svojega kolonialnega imperija za Uralom in odšli iz Gruzije, Ukrajine in Moldavije. Zdaj je priložnost,da se jih zjebe drugače bodo imeli z njimi probleme naši otroci in vnuki. Zaradi mene lahko temu rečeš tudi agresija.

Izjava je bila "Rusijo bomo uničili!" kar precej specifično. Napad na Rusijo in možen genocid nad Rusi. Bom rekla da tega nihče zares noče. Se pa strinjam da znotraj mej drugih suverenih držav ruska vojska nima kaj početi, razen če je vnaprej drugače dogovorjeno.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

BorutO ::

Kako so lahko ukrajinci v vlogi okupatorja v tistih regijah, če spada pod njihovo državo? Preberi si kaj je biti okupator. Trenutno so okupatorji Rusi in noben drug.

Pithlit ::

BorutO je izjavil:

Kako so lahko ukrajinci v vlogi okupatorja v tistih regijah, če spada pod njihovo državo? Preberi si kaj je biti okupator. Trenutno so okupatorji Rusi in noben drug.

V očeh rusov. Dej si še enkrat preberi. Vključno z mojo interpretacijo.
Life is as complicated as we make it...

PrimoZ_ ::

scythe je izjavil:

mackilla je izjavil:

Pithlit je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Rusijo bomo uničili!

Nihče je noče uničiti. A lahko nehamo s temi glupostimi?

Govori zase. Jaz in PrimoZ bova donirala v upanju,da bodo uničeni.


Rusijo se ne bo uničilo, saj se ne napada v Rusiji. Uničilo se bo rusko vojsko, gospodarstvo, ruske oligarhe(zaplenili že cca 40 bilionov €)....itd.



Kar je efektivno uničena Rusija.

BorutO ::

Em ja ... mogoče si res tako napisala, ampak tisti stavek zveni malo drugače. :)

Poldi112 ::

Pithlit je izjavil:

Aja, zato ker se mi zdi da me nek slučajni mimoidoči ogroža mi to daje pravico mu glavo odtrgat? Prav, bom imela to v mislih naslednjič ko demophobia udari... itak me bojo le na psihiatrijo zaprli.


Nihče ne pravi, da ima pravico, da te ogroža. Ampak če veš, da te bo pretepel, če se mu približaš - se mu boš izognila, ali boš šla mimo njega, ker "nima pravice", da ti odtrga glavo?

Ker v praksi smo Ukrajino poslali v zakol, da lahko sedaj moraliziramo in opravičujejo izdatke za vojsko, medtem ko rusi hirajo. Američani pač nadaljujejo boj za dominanco sveta in glede na to, da imajo cilj biti sposobni ISTOČASNO vojaško premagati tako ruse, kot kitajce (klasična "obramba"), bodo taktično ohromili šibkejšega, preden se z AUKUS podajo v taglavi spopad za "obrambo" njihove Azije.

To, da se rusi nimajo nobene pravice vtikati v suvereno državo, pa nikakor ne spremeni dejstva, da:
- jim tega nihče ne more preprečiti
- počno IDENTIČNO kot američani, samo američanov pač ne kritiziramo, z rusi bi šli pa kar v vojno
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

dice7 ::

Pithlit je izjavil:

BorutO je izjavil:

Kako so lahko ukrajinci v vlogi okupatorja v tistih regijah, če spada pod njihovo državo? Preberi si kaj je biti okupator. Trenutno so okupatorji Rusi in noben drug.

V očeh rusov. Dej si še enkrat preberi. Vključno z mojo interpretacijo.

Donbas in ostale vzhodne regije si rusija zeli izkljucno zaradi ekonomskih interesov. Ne padat na rusko propagando

BorutO ::

Vojaško rusija ne bo nikoli uničena, ker bodo rusi takrat 100% uporabili jedrska orožja, česar pa si noben ne želi. Ko bo prišlo do jedrskega spopada, bo pa Rusija zravnana z zemljo, tako kot cela Evropa in Amerika. Sem prepričan, da enkrat bo prišlo do te vojne, samo nočem vedeti kdaj, še manj pa jo doživeti.

PrimoZ_ ::

Bojo kolapsiral in bodo moral pocen prodat nuke, da bodo mel za kruh.

Poldi112 ::

dice7 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

BorutO je izjavil:

Kako so lahko ukrajinci v vlogi okupatorja v tistih regijah, če spada pod njihovo državo? Preberi si kaj je biti okupator. Trenutno so okupatorji Rusi in noben drug.

V očeh rusov. Dej si še enkrat preberi. Vključno z mojo interpretacijo.

Donbas in ostale vzhodne regije si rusija zeli izkljucno zaradi ekonomskih interesov. Ne padat na rusko propagando


Nope - jasno in glasno sporočajo že desteletja, da je Ukrajina v NATO no-go. Pa jim neprestano pravimo, da naj se brigajo zase in trobimo, kako je vsaka država svobodna in suverena (no, razen ameriških kolonij seveda).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

scythe ::

Rasisti so spet "letalo strmoglavili", oborožene sile pa so "strelile" letala za več kot 80 milijonov dolarjev. V 2 dneh skupaj za 180 miljonov dolarjev.

https://defence-ua.com/news/u_rashistiv...
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

mackilla ::

Poldi112 je izjavil:

dice7 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

BorutO je izjavil:

Kako so lahko ukrajinci v vlogi okupatorja v tistih regijah, če spada pod njihovo državo? Preberi si kaj je biti okupator. Trenutno so okupatorji Rusi in noben drug.

V očeh rusov. Dej si še enkrat preberi. Vključno z mojo interpretacijo.

Donbas in ostale vzhodne regije si rusija zeli izkljucno zaradi ekonomskih interesov. Ne padat na rusko propagando


Nope - jasno in glasno sporočajo že desteletja, da je Ukrajina v NATO no-go. Pa jim neprestano pravimo, da naj se brigajo zase in trobimo, kako je vsaka država svobodna in suverena (no, razen ameriških kolonij seveda).

Če ti tako praviš bo že držalo.

Pithlit ::

Poldi112 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Aja, zato ker se mi zdi da me nek slučajni mimoidoči ogroža mi to daje pravico mu glavo odtrgat? Prav, bom imela to v mislih naslednjič ko demophobia udari... itak me bojo le na psihiatrijo zaprli.


Nihče ne pravi, da ima pravico, da te ogroža. Ampak če veš, da te bo pretepel, če se mu približaš - se mu boš izognila, ali boš šla mimo njega, ker "nima pravice", da ti odtrga glavo?

Ker v praksi smo Ukrajino poslali v zakol, da lahko sedaj moraliziramo in opravičujejo izdatke za vojsko, medtem ko rusi hirajo. Američani pač nadaljujejo boj za dominanco sveta in glede na to, da imajo cilj biti sposobni ISTOČASNO vojaško premagati tako ruse, kot kitajce (klasična "obramba"), bodo taktično ohromili šibkejšega, preden se z AUKUS podajo v taglavi spopad za "obrambo" njihove Azije.

To, da se rusi nimajo nobene pravice vtikati v suvereno državo, pa nikakor ne spremeni dejstva, da:
- jim tega nihče ne more preprečiti
- počno IDENTIČNO kot američani, samo američanov pač ne kritiziramo, z rusi bi šli pa kar v vojno

Čaki malo. Ukrajina je šla mimo Rusije? Na kolesu al peš? Ali je bila mogoče čisto slučajno tam in ker se pač ni mogla umakniti je prosila za pomoč? I mean... It's kinda complicated moving a country away from a stupid, aggressive bully, don't ya think?

Seveda se jim lahko prepreči tako početje. Tako da se jim zobe razbije. Kar se trenutno efektivno počne. Ampak ker ta agresivni neumni bully sedi na 6000 nukicah, ga je potrebno na mal bolj 'prefinjen' način stolč, da se slučajno res ne spomni knofa stisnit. In točno to se počne. Bully počasi ostaja brez zob in se bo počasi umaknil v svoj kot... nakar bo začel dobivati bombončke nazaj. Ker je bully v tem primeru pač glup ko noč in noče nehat se bodo bombončki zavlekli, mal bo shujšal, pa okol njega bo vzniknilo par novih bullijev ki ga bodo po nosu usekal takoj ko bo spet začel kazat znake agresije. Kitajci so to že zgruntala, Indijci še bodo (po mojem kar v kratkem), NATO se pa kar naenkrat s steroidi fila. Čestitke bulliju za job well done.

Da bo jasno, bonbončki bodo začel padat šele ko bo bully svoji žrtvi škodo popravil. Vsaj do neke sprejemljive mere.

Varianta da bully v tej prigodi zmaga, ne obstaja.
Life is as complicated as we make it...

XsenO ::

Poldi112 je izjavil:


- počno IDENTIČNO kot američani, samo američanov pač ne kritiziramo


Američane se kritizira, kje tebi nebuloza, da se jih ne?
Primeri iz bolj aktualnih
Protests against the Iraq War @ Wikipedia
Protests against the war in Afghanistan @ Wikipedia

Če ciljaš na odziv svetonih vlad so USA vsaj za zgornje primere dale """""""solidni"""""" CB (casus belli). Rusia pa se je avtomatično osmešila z njenim CB, ko je rekla da se gre denazifikacijo (in ja vem, da in UA in RF imata skrajno desne fanatike, ki predstavljajo manj kot 0,1% populacije)

Poldi112 je izjavil:



Nope - jasno in glasno sporočajo že desteletja, da je Ukrajina v NATO no-go. Pa jim neprestano pravimo, da naj se brigajo zase in trobimo, kako je vsaka država svobodna in suverena (no, razen ameriških kolonij seveda).


Rusi so sami pahnili UA v iskanje povezav z zahodom z neprestanim vmešanjem v njihoo politiko, grožnjami in invazijo, če se omejimo na obdobje 1992 in 2021
1 + 1 = 1

Poldi112 ::

Se ti zdi, da so uporabili vse razpoložljive sile? Kolko % strateških bombnikov je v uvodnih dneh radiralo ključno infrastrukturo? Koliko % razpoložljivih enot je izvedlo napad?

Pač niso zavzeli celotne, ker, kot citirano, to nima nobenega smisla. Počasi bodo gazili ukrajinsko vojsko ter osvajali ozemlje. Do konca leta bo bo Ukrajina že brez dostopa do morja, Evropa pa brez volje za stopnjevanje nasilja, ko bodo prebivalci na ulici, ker jih bo zeblo...

> Seveda se jim lahko prepreči tako početje. Tako da se jim zobe razbije.

Seveda se jim lahko prepreči tako početje. Tako da se jim zobe razbije.

In katera izmed "svobodnih" držav jim bo razbila zobe? Plus da četudi se najde kakšna herojska (samomorilska) država, bomo dosegli zgolj in samo, da bomo putina prisilili v jedrsko vojno.

Žalostno, kako militaristični smo na zahodu, da je nasilje edini jezik, ki ga razumemo.
In to seveda počnemno za človekove pravice - 500 let, in rezultati so na dlani.

XsenO je izjavil:

Rusi so sami pahnili UA v iskanje povezav z zahodom z neprestanim vmešanjem v njihoo politiko, grožnjami in invazijo, če se omejimo na obdobje 1992 in 2021


Tudi američani so kubance sami porinili v iskanje povezav z vzhodom z neprestanim vmešavanjem v njihovo politiki, INVAZIJO (ne le grožnjami), terorizem (ameriški predsednik pomilostil bivšega kolega iz CIA, ki je "za demokracijo" bombardiral kubansko civilno letalo), ...

In jih še vedno okupirajo.

Kdaj bomo mi odgovrarjali za Irak in Afganistan? Ker moraliziranje o dejanjih rusov, medtem ko smo sami 100% hujši, je precej hinavsko, navijanje za vojno zaradi teh izmišljenih razlogov pa - retardirano.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Pithlit ::

Poldi112 je izjavil:

Se ti zdi, da so uporabili vse razpoložljive sile? Kolko % strateških bombnikov je v uvodnih dneh radiralo ključno infrastrukturo? Koliko % razpoložljivih enot je izvedlo napad?

Pač niso zavzeli celotne, ker, kot citirano, to nima nobenega smisla. Počasi bodo gazili ukrajinsko vojsko ter osvajali ozemlje. Do konca leta bo bo Ukrajina že brez dostopa do morja, Evropa pa brez volje za stopnjevanje nasilja, ko bodo prebivalci na ulici, ker jih bo zeblo...

> Seveda se jim lahko prepreči tako početje. Tako da se jim zobe razbije.

Seveda se jim lahko prepreči tako početje. Tako da se jim zobe razbije.

In katera izmed "svobodnih" držav jim bo razbila zobe? Plus da četudi se najde kakšna herojska (samomorilska) država, bomo dosegli zgolj in samo, da bomo putina prisilili v jedrsko vojno.

Žalostno, kako militaristični smo na zahodu, da je nasilje edini jezik, ki ga razumemo.
In to seveda počnemno za človekove pravice - 500 let, in rezultati so na dlani.

Ah dej. Boš rekel da jim ukrajinci ne lomijo zob? In to pošteno. NATO ima pa še kar nekaj rezerve v svojih ukrepih. V skrajni sili lahko zaprejo zračni prostor tko kot so Turki zaprli dardanele. Rusi so kar precej osamljeni v tem. To da jim mehanizacije vztrajno zmanjkuje je pa že par tednov kristalno jasno. Ali ti dejansko misliš da to kar se grejo lahko vzdržujejo tolk dolgo kot lahko NATO zalaga Ukrajino z vsem potrebnim? Jaz se ne bi čudila če bi imel Američani tudi kako podmornico pripravljeno nekje v črnem morju.

Mimogrede. Ni nobene potrebe po nasilju. Rusi lahko to danes končajo. Sam umakniti se morajo (dokler imajo še kak zob).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

korenje3 ::

damn. usd/rub 1:73

rubelj dosegel rekordno vrednost v 2 letih.

https://www.zerohedge.com/markets/germa...
German Retailers To Increase Food Prices By 20-50% On Monday
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

XsenO ::

Poldi112 je izjavil:


XsenO je izjavil:

Rusi so sami pahnili UA v iskanje povezav z zahodom z neprestanim vmešanjem v njihoo politiko, grožnjami in invazijo, če se omejimo na obdobje 1992 in 2021


Tudi američani so kubance sami porinili v iskanje povezav z vzhodom z neprestanim vmešavanjem v njihovo politiki, INVAZIJO (ne le grožnjami), terorizem (ameriški predsednik pomilostil bivšega kolega iz CIA, ki je "za demokracijo" bombardiral kubansko civilno letalo), ...

In jih še vedno okupirajo.


Jep in isto so zasrali v Iranu in drugje. Kaj je tvoj point? Kako to opravičuje kaj zdaj RF dela v UA?


Poldi112 je izjavil:


Kdaj bomo mi odgovrarjali za Irak in Afganistan? Ker moraliziranje o dejanjih rusov, medtem ko smo sami 100% hujši, je precej hinavsko, navijanje za vojno zaradi teh izmišljenih razlogov pa - retardirano.


Definiraj "mi". Sam sem načeloma proti vsem tem "aventuram" velesil. Vidim jih potrata surovin, znanja in ljudi. Svet je postal premajhen, da bi surovine, ki jih nam daja kurili za te nemunosti. Raje bi energijo porabljeno za to uporabili v raziskovanje in izbolšanje življenja vseh.
1 + 1 = 1

aviator ::

VladarP je izjavil:

Na Hrvaškem je imelo konec marca blokirane račune 240.000 državljanov z glavnico dolga v vrednosti 18,2 milijarde kun (2,41 milijarde evrov). Blokirane račune je imelo 15.500 poslovnih subjektov z glavnico dolga v vednosti štiri milijarde kun (530 milijonov evrov), je ta teden objavila hrvaška finančna agencija Fina.


Zivljenje izven svojih meja zmoznosti v zahodnem svetu. Ljudje kupujejo stvari, ki jih ne potrebujejo z denarjem, ki ga nimajo. Ce sledite podrobno, se najveckrat v trgovini vlecejo kartice z odlozenim placilom.


Ne podedujejo vsi po mamici, ki jo sicer sovrazijo, ker je cel cas zamorejena tako kot nekateri. So pa lahko mali vladarji. Bo mamica vesela, ko bodo zlobni sosedje koncno dobili zasluzeno.

Bis vesel, ko jim bos simbolicno pozgal kozolec ali zadavil macko?

Tezko je, ko je clovek popolnoma omenjen v svojem svetu.

Vladimir je produkt zavozene vzgoje.

Edincki, ki jih je mama imela za custvenega partnerja, bi potreboval posebno zdravljenje, da sploh lahko dobivajo med navadnimi drzavljani. Ali obratno, revice, ki so odrascale samo z ocetom.

Putin, Hitler, Milosevic ipd. diktatorcki so sad vzgoje odsotnega oceta in cankarjanske matere. Najbolj brutalno zgodbo je imel Milosevic, oba starsa sta se zadrgnila.
Tezko je postati normalen, ce pa vsi, ki bi te morali kot otroka imeti radi, umrejo ali odidejo.
Zato taki revezi hlepijo po nadzoru, strahovladi in izsiljevanje, ker jih je strah.
Zraven potegne jo tudi kakih 10 posto labilnih posameznikov z podobno izkusnjo.

Veliko psihopatov je imelo to custveno depresijo, ki se je nato kot potlaceno custva odrazlo prek jeze na cel svet. Vsi vemo za Trobca in njegov carobno vez z mamo. On pa ze ni, ne nas pa ni tak.
Kako poznana retorika...

V dezeli, ker biva toliko potlacenih moskih kot je Slovenija, je simpatiziranje z psihopati ubistvu normalno.
Nosil bom medalje in pobijal ter natepaval ovce... Da bo mamica srecna, ampak tako, da me ata ne vidi.
In potem, ce kdo kaj rece. Ne nas pa ni tak.

Mane tega sveta, rade imejte svoje partnerje, da bo na svetu manj Putinov in njegovih simpatizerjev.

Svet je(tudi)lep.

scythe ::

korenje3 je izjavil:

damn. usd/rub 1:73

rubelj dosegel rekordno vrednost v 2 letih.

https://www.zerohedge.com/markets/germa...
German Retailers To Increase Food Prices By 20-50% On Monday


Še vsejen slabo, glede na to da ga umetno držijo gor. Aja tist butl ko je pisal, da gre 10 miljard za umetno...Rusi so rekli, da gre med 150-300 miljard mesečno, da lahko umetno držijo gor rubelj.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

korenje3 ::

scythe je izjavil:

korenje3 je izjavil:

damn. usd/rub 1:73

rubelj dosegel rekordno vrednost v 2 letih.

https://www.zerohedge.com/markets/germa...
German Retailers To Increase Food Prices By 20-50% On Monday


Še vsejen slabo, glede na to da ga umetno držijo gor. Aja tist butl ko je pisal, da gre 10 miljard za umetno...Rusi so rekli, da gre med 150-300 miljard mesečno, da lahko umetno držijo gor rubelj.


je že vredu. Trpiš mentalno.

Ko se bo rubelj stabiliziral ne bo treba več vzdrževati. Blagovna izmenjava se bo kamlu vzpostavila s kitajsko in to je to.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W
««
819 / 859
»»