» »

Ukrajina Part II

Ukrajina Part II

Temo vidijo: vsi
««
139 / 859
»»

Motion ::

jotunn2 je izjavil:

Motion je izjavil:

Tisti ki ste tako proti ZDA. To je tako kot problematični veliki brat. Od časa do časa ti naredi velike probleme, in ve da lahko to izkoristi,vedar pač ti ne preostane drugega kot da požreš ker je pač družina in pač neveš kdaj boš rabu njegovo pomoč. Me to pizdi. Seveda, Sam jebi ga tako je, in tako bo vedno med europo in USA.

Problem je, ker USA tukaj tezko smatras kot familijo... razen ce se gremo hudo jebeno disfunkcionalno familjo. V familiji se vedno bolj ali manj stojijo skupaj, sicer jih mogoce res kdaj fases od fotra ali starejsega brata, ampak vecinoma so vseeno tam zate.
Pri ZDA jih pa fases vedno in povsod, ce le vidijo kakrsnokoli svojo korist. V tem primeru je celo tako jebeno prozorno, da jo je hudo tezko falit. Jebe se njim za Ukrajino itd., malo manj se jim pa jebe za Severni tok 2 (katerega upravljalce ze mislijo sankcionirati). Razlog pa upam da je vsem jasen.... najbrz ne pricakujete da bo Evropa lahko zivela brez plina, katerega 41% dobi iz Rusije. In ce naredimo sankcije, bo to prislo od kje? Afrike? Najbrz ne, glede na to, da je vse pozgano in zbombardirano. Aja iz ZDA? Ah kaksno nakljucje.


Če ne ZDA kdo pa?

Vanich ::

IgorCardanof je izjavil:

Imamo kakega zgodovinarja tu?

Kakšna je bila situacija leta 1936 - ? Je bilo podobno ozračje kot sedaj? En crazy voditelj, ok itak hoče samo sudete, cehoslovasko, avstrijo, potem je pa to to?


Heh, z Avstrijo se ni kaj dosti matral, so bili še preveč veseli, da so lahko šli v špalir z nacisti.

Malidelničar ::

endelin - odlično prepričevanje. Ukrajinci bodo s cvetjem sprejeli Ruse in postali del ruske države :))
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

IgorCardanof ::

Vem, da ni na mestu, ampak predvidevam da Janša danes ne leti v Ukrajino ane?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

LeQuack ::

donvitoc je izjavil:

Biden je twitnil da moli za ukarjino :))

Konec WW3.


Biden-ov govor pred volitvami:
https://twitter.com/pimpmytweeting/stat...
Quack !

endelin ::

Vanich je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Imamo kakega zgodovinarja tu?

Kakšna je bila situacija leta 1936 - ? Je bilo podobno ozračje kot sedaj? En crazy voditelj, ok itak hoče samo sudete, cehoslovasko, avstrijo, potem je pa to to?


Heh, z Avstrijo se ni kaj dosti matral, so bili še preveč veseli, da so lahko šli v špalir z nacisti.

Kakor je meni znano so bili ravno avstrijci precej zagreti naciji

IgorCardanof ::

Pač zanima me, kako so leta 1936-1938 gledali na hitlerja? Potem ko je napadel poljsko, je bilo itak jasno. Ampak prej pa kaj?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

jotunn2 ::

IgorCardanof je izjavil:

Vem, da ni na mestu, ampak predvidevam da Janša danes ne leti v Ukrajino ane?

Nope je ugotovil da je varneje iti na sodisce. Tako ali tako potem ne bo dvignil poste pa bo vse cool :))

LeQuack ::

A niso ZDA šli v vojno z Irakom zaradi dosti bolj bednega razloga, se pravi da imajo weapons of mass destruction in so grožnja svetu. Zdaj pa samo mirno gledajo.
Quack !

endelin ::

Cardanoc: Pomoje isto kot sedaj. Za nekatere je bil hud car - tko ko putin za precej ljudi. Gradil avtoceste, izžareval enotnost yada yada in fural noro propagando. Vključno s false flagi. A na koncu se je izkazalo da je govno - kar so kritiki tako ali tako vedeli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

bbbbbb2015 ::

IgorCardanof je izjavil:

Imamo kakega zgodovinarja tu?

Kakšna je bila situacija leta 1936 - ? Je bilo podobno ozračje kot sedaj? En crazy voditelj, ok itak hoče samo sudete, cehoslovasko, avstrijo, potem je pa to to?


Za zgodovinarje ne vem - samo sem tu jaz.
Poglej si malo zgodovinske dokumentarce okrog Hitlerja. Eden izvirnih grehov še pred letom 1936 je bil, da so zmagovalci 1. sv.v. kaznovali Nemčijo, da je morala plačevati vojne reparacije v ekscesivnih proporcih.

En ekonomist, zdaj pa ne vem, če je delal za ZDA ali UK je opozoril, da se to za 20 let ne bo dobro končalo. Leta 1933 je vladala v Nemčiji lakota, brezposelnost, bila je splošna ekonomska in politična nestabilnost.
To in predvsem to je Hitlerja pripeljalo na oblast.

Rusija danes ni nič tako podobnega, imajo denar - še preveč denarja. Živijo pa sicer slabo. Mnenja sem, da jim oligarhi še vedno preveč denarja poberejo, tudi gospodarijo slabo. Če ne bi imeli plina, bi se že zdavnaj pasli zunaj na trati.

strawman ::

Pomoje so heknili mil.ru, rusko vojaško stran. Vrača namreč HTTP error code 418 - I'm a teapot. :))

c3p0 ::

NMH je izjavil:

Utk je izjavil:

To treba zaplenit. Nihče ni kupil niti kolibe v Londonu brez štemplja Putina.


Za tiste, ki se sprašujete, zakaj Arabci od nafte živjo kot šejki, Rusi pa ne...

Zdaj veste, kam je šel nakraden denar ruske elite.


Kako da ne? Rusija ima svoje milijarderje, kot tudi razne arabske države, raja pa v revščini. Razlika, kje že?

LightBit ::

LeQuack je izjavil:

A niso ZDA šli v vojno z Irakom zaradi dosti bolj bednega razloga, se pravi da imajo weapons of mass destruction in so grožnja svetu. Zdaj pa samo mirno gledajo.

Šli so v vojno z Irakom ravno zato ker ni imel weapons of mass destruction. Rusija jih dejansko ima pa ne upajo.

endelin ::

Največja ironija je, da bo na koncu najvišjo ceno plačalo ljudstvo v rusiji, ker pustijo putinu da lomasti.

Evo trgovanje z rublom ustavljeni na borzi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

c3p0 ::

NMH je izjavil:


Treba je nekaj rečt. Rusija ima kar nekaj tipov zelo modernega orožja (marsikje pa zaostaja), ampak tega modernega orožja nima veliko. Medtem ko se v ameriških skladiščih vala preko 300 tisoč različnih tipov JDAM bomb, Rusija niti približno nima toliko "točnih" bomb. Takega suporta, kot ga je recimo imela iraška vojska v boju z ISISom, ko so dejansko vsako minuto pin pointali bajte z ISISovci, ki so jih potem razbijale ameriške letalske sile, pri Rusih niti približno ne moremo pričakovat. V prvih dnevih se bo razpucalo z JDAM in pa cruise missile, kar se bo imelo, potem bo pa večino samo še dumb bomb in plansko bombardiranje (+ nevodljivi MLRSji valjda).


Pa pin pointali še kako poroko itd. Bomba je že točna, info ni, ali pa je namerno napačen.

LightBit ::

IgorCardanof je izjavil:

Pač zanima me, kako so leta 1936-1938 gledali na hitlerja? Potem ko je napadel poljsko, je bilo itak jasno. Ampak prej pa kaj?

Iz dokumentarcev bi jaz rekel da precej podobno.

Pac-Man ::

Vsaj en helikopter je bil sestreljen, potatocam:

https://twitter.com/loogunda/status/149...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

endelin ::

Za vsak sestreljen ruski helikopter pade en štamprle

FireSnake ::

endelin je izjavil:

Cela poanta je v tem da Putin ne trpi demokratičnih držav v bližini d


Kje si pa ti spal do danes?

Če bi napisal:

endelin je izjavil:

Cela poanta je v tem da Putin ne trpi tujih jedrskih bojnih glav v bližini

bi se splačalo naprej brati.
Tako pa: hvala! Si na začetku označil svoj idiotizem, da ni vreden nadalnjega branja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

endelin ::

Firesnake: haha še en naivnež. O kakih jedrskih konicah ti to? Saj ukrajina se jim je odpovedala z razpadom sz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

FireSnake ::

Pac-Man je izjavil:

Vsaj en helikopter je bil sestreljen, potatocam:

https://twitter.com/loogunda/status/149...


Ja, ker za letala ni res:
https://www.rt.com/russia/550428-russia...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

donvitoc ::

ytodf je izjavil:

a lahko tega zlobnega ljudomrzneza donvitoca predate v pregon po sluzbeni dolznosti?


Če sem ti grozil obvesti policijo, smrtne grožnje na internetu resno jemljejo. Samo ne boš ker veš da lažeš. Hočeš se me znebiti ker se smejim impotenci zahoda, po temu ko si cel avoj lajf preživel z vero v MSM in te je strah ko vidiš takega grešnika kot sem jaz.

Polda ::

Za tole invazijo so krivi Američani.

Biden je dal Putinu mandat za napad. Čim je rekel, da se Usa ne bo umešavala vojaško pa druge Nato članice to je bila zelena luč.

Če Amerika ne bi imela tako šibkega pedota za predsednika in pred 1 mesecem poslala nekaj vojakov v Ukrajino Rusija ne bi danes bombardirala.

Ampak Američani itak želijo vojno v Ukrajini kajti orožarski posel je donosen ravno tako jim je všeč, da Europa trepeta in je odvisna od Amerike.

Ampak tudi Ameriška vojska je v popolnem zatonu saj je polovica vojakov gejev in mešanega spola.

Rusi pa imajo itak zaveznika v Kitajski in gospodarsko ne bodo popolnoma izolirani.

c3p0 ::

TheBlueOne je izjavil:

Vanich je izjavil:



Aja - samo Rusija ni NATO.


Potem si se strinjal, ce je to delal NATO, da ti je OK, ce to dela Rusija. Tu pa je glup izgovor. Ce pridejo Rusi in te mucijo, bos verjetno krical "Prav mi je, NATO dela podobno!!!".


Prav ni v nobenem primeru. Če pa si enem primeru tiho, ali to celo odobravaš, v drugem pa kričiš krivica, je problem tudi v tebi (ne leti direktno na tebe).

mirator ::

Sploh nima veze, kdo je koga sestrelil, bistvo je, da je v letu 2022 še vedno prevladuje prvinski primitivizem. In Putin si je z vojaškim posegom v meje Ukrajine prislužil naziv vojnega zločinca.

Pac-Man ::

FireSnake je izjavil:



RT je informacijska podpora ruske vojske.

Verjemi Rusom na besedo :)

https://medium.com/dfrlab/question-that...

Question: OK, and why does the country need it all? Why should I, as a taxpayer, support you?

Simonyan: Well, for about the same reason as why the country needs a Defense Ministry. Why do you, as a taxpayer, need that?

Question: Really? Are we fighting someone at the moment?

Simonyan: Right now, we’re not fighting anyone. But in 2008 we were fighting. The Defense Ministry was fighting with Georgia, but we were conducting the information war, and what’s more, against the whole Western world. It’s impossible to start making a weapon only when the war already started! That’s why the Defense Ministry isn’t fighting anyone at the moment, but it’s ready for defense. So are we.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

endelin ::

mirator je izjavil:

Sploh nima veze, kdo je koga sestrelil, bistvo je, da je v letu 2022 še vedno prevladuje prvinski primitivizem. In Putin si je z vojaškim posegom v meje Ukrajine prislužil naziv vojnega zločinca.

LightBit ::

Polda je izjavil:

Za tole invazijo so krivi Američani.

Kakšno invazijo? Saj so samo vaje.

ytodf ::

donvitoc je izjavil:

Če sem ti grozil obvesti policijo, smrtne grožnje na internetu resno jemljejo. Samo ne boš ker veš da lažeš. Hočeš se me znebiti ker se smejim impotenci zahoda, po temu ko si cel avoj lajf preživel z vero v MSM in te je strah ko vidiš takega grešnika kot sem jaz.

mene tebe ni strah, covid depopulator in zbiralec genskega materiala... tvoja groznja je cisto tvoja forumska halucinacija, ena mnogih...

moti pa me, da vojni konflikt tako privoscljivo prorusko zleht obravnavas in se posmehujes ljudem, ki trpijo in se bodo trpeli. to pa je dejansko problematicno, dokler je prvi odstavek zabavna rec.

jaz sem, mimogrede, mozakar precej v letih, ne spremljam MSM kaj veliko, ker so zajadrali s svojo politicno korektnostjo v absurdnost; mogoce kaksne financne, visoko tehnoloske, davcne stvari...

auch, moram it oddat davkarijo, saj pripravljeno in uploadano ze imam, tudi pojasnilo napisano in dodan kontakt, da davcni inspektorici cimbolj olajsam delo, da me ne j* za vsak euro, samo cakam, ce bo se kaj za dodat.

no, pa glavni racunalnik si mi na daljavo sesul, kar se (ne!) bo poznalo na fakturi, upam, da mi nisi vseeno kaksnega ransomwarea podtaknil... ah, kurc, ni problema, vse vredno je v oblaku...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

sparklyslo ::

Polda je izjavil:

Za tole invazijo so krivi Američani.

Biden je dal Putinu mandat za napad. Čim je rekel, da se Usa ne bo umešavala vojaško pa druge Nato članice to je bila zelena luč.

Če Amerika ne bi imela tako šibkega pedota za predsednika in pred 1 mesecem poslala nekaj vojakov v Ukrajino Rusija ne bi danes bombardirala.

Ampak Američani itak želijo vojno v Ukrajini kajti orožarski posel je donosen ravno tako jim je všeč, da Europa trepeta in je odvisna od Amerike.

Ampak tudi Ameriška vojska je v popolnem zatonu saj je polovica vojakov gejev in mešanega spola.

Rusi pa imajo itak zaveznika v Kitajski in gospodarsko ne bodo popolnoma izolirani.


A si ti cist fuknjen. Novi hitler napada suvereni drzavo, krivi pa so Americani?...

Kot kaze bo ruski financni trg razpadel se hitreje kot lahko vozijo tanki.

PacificBlue ::

Rusi prodirajo v Ukrajino brez težav. Prva ukrajinska obrambna linija v Khersonu padla. Rusi so že pri Dnepru. Cca 140 km v notranjosti Ukrajine.

Vanich ::

endelin je izjavil:

Vanich je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Imamo kakega zgodovinarja tu?

Kakšna je bila situacija leta 1936 - ? Je bilo podobno ozračje kot sedaj? En crazy voditelj, ok itak hoče samo sudete, cehoslovasko, avstrijo, potem je pa to to?


Heh, z Avstrijo se ni kaj dosti matral, so bili še preveč veseli, da so lahko šli v špalir z nacisti.

Kakor je meni znano so bili ravno avstrijci precej zagreti naciji


Avidiš, kako se ujameva! That's my point exactly! Niti ni hotel Hitler Avstrije toliko, kolikor je Hitlerja hotela Avstrija sama. Njega in nacistično Nemčijo, da bodo lahko vsi skupaj uživali v lepem nacističnem Tretjem Rajhu!

bbbbbb2015 ::

IgorCardanof je izjavil:

Pač zanima me, kako so leta 1936-1938 gledali na hitlerja? Potem ko je napadel poljsko, je bilo itak jasno. Ampak prej pa kaj?


Poglej. Hitler takrat in Putin sedaj se ne moreta primerjati.
Hitler je takrat dejal, da je močna ekonomija bistvo vsega. To je še danes res. Da so Nemci najprej popravili svojo ekonomijo med 1933 in 1939 - to so naredili s trikom, ki se mu je reklo IOU.
Zmislili so si papir, da bo Nemčija (Rajh) za 5 let plačal v zlatih markah za IOU (I owe you). To si je zmislil njihov centralni bankir.

Res so nemške firme med sabo plačevale z IOUji, država je plačevala z IOUji, ne v ničvrednih markah. Ta sistem je gor držalo samo ta "obljuba" plačila v zlatih markah. Ki so jih tudi mislim da 1942 plačali.

Do leta 1941 so si Nemci nenormalno opomogli. Osebno menim, če bi takrat Nemci potegnili zavoro ekspanziji - potem bi nenormalno zmagali.

Nemško gospodarstvo je šlo v kolaps leta 1943. Takrat je državni bankir rekel, da Nemčija NE SME več printati IOU, ker tudi z zelo divjo gospodarsko rastjo ne bodo mogli plačati vseh IOU. Prvega bankirja so odstavili, nastavili so Goringa, ki je šopal IOU do daske. Potrebovali so vojni material za Barbarossa kampanjo. Vse kar so počeli x5.

Putinova oz. ruska zgodba je precej drugačna. V grobem hude zadolženosti sicer nimajo (20%), ogljikovodike šopajo do daske. Nabrali so si suvereni sklad mislim da 700 miljard $, tako da nekaj rezerve imajo. Ne glede na vse pa ljudje živijo slabo, razen seveda tajkuni, ki imajo po ocenah UK za 1500 miljard $ kapitala v UK in še neka cifra na Cipru, v bankah. Za Ciper so neka ugibanja, koliko je tam (rukega) denarja, sigurno pa več kot 2000 mrd $.

Pac-Man ::

"Dobra" novica tule je, da ni Gruzijske situacije, ko je bila obtožena za začetek konflikta.

Ukrajina lahko vrača milo za žajfo. Smerč na nas? Smerč na vas.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Wrop ::

Prej so bile samo vaje, sedaj izvajajo vaje v Ukrajini. Prej so hoteli imeti tampon cono med svojo mejo in NATO, sedaj bodo zasedli to tampon cono, da bo nova meja tik ob NATU.
Rusofili z vsako dodatno uro prestavljajo svoje gole.

Miki N ::

Tale članek na enem od klasičnih novanormala čitiv nekako simbolično prikaže stanje zahoda.

"Vas daje nespečnost in tesnoba, ker Rusi lomastijo po Ukrajini? Mogoče vam gre na jok?" Zraven pa slika zaskrbljene prebujene punčare, ki se v kotu oklepa svoje čarobne škatlice s svojimi negovanimi krempeljci - ta jo bo rešila.

https://www.huffingtonpost.co.uk/entry/...

IgorCardanof ::

Wrop je izjavil:

Prej so bile samo vaje, sedaj izvajajo vaje v Ukrajini. Prej so hoteli imeti tampon cono med svojo mejo in NATO, sedaj bodo zasedli to tampon cono, da bo nova meja tik ob NATU.
Rusofili z vsako dodatno uro prestavljajo svoje gole.


Ja potem ko zavzame ukrajino, bo pa dejansko problem, ker bo direktno na meji z natom :))
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

StarMafijec ::

Wrop je izjavil:

Prej so hoteli imeti tampon cono med svojo mejo in NATO, sedaj bodo zasedli to tampon cono, da bo nova meja tik ob NATU.

Rusi že dolgo časa mejijo na NATO države: Poljsko, Litvo, Latvijo, Estonijo in na ZDA.

darksamurai ::

Jedrske konice ob meji so samo izgovor. ZDA, UK, Francija in Rusija imajo balistične rakete dolgega dosega. Mednarodne konvencije in sporazumi gor ali dol...
V ozadju je nekaj drugega. Mogoče se Putinu znotraj države nekaj kuha? Who knows?

donvitoc ::

ytodf je izjavil:


mene tebe ni strah, covid depopulator in zbiralec genskega materiala... tvoja groznja je cisto tvoja forumska halucinacija, ena mnogih...


A sedaj sem pa še kovid naredil. Jejhtata.

Naprej pa nisem bral, gledam twič strimwrke iz ukrajine, v živo. Ti pa pojdi nazaj CNN klikat. Od ker ni Trumpa jim gre bolj slabo, majo srečo da je sedaj ____ Hitler začel invazijo

PS: kakšen Hitler pa je Putin? Trump je bil oranžen Hitler, Orange man bad, rabimo kakšen strahu vzbujajoč naziv še za Putina.

Malidelničar ::

Kje so OZN?!?!? Kje je Varnostni svet?!?!?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

LightBit ::

bbbbbb2015 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Pač zanima me, kako so leta 1936-1938 gledali na hitlerja? Potem ko je napadel poljsko, je bilo itak jasno. Ampak prej pa kaj?


Poglej. Hitler takrat in Putin sedaj se ne moreta primerjati.
Hitler je takrat dejal, da je močna ekonomija bistvo vsega. To je še danes res. Da so Nemci najprej popravili svojo ekonomijo med 1933 in 1939 - to so naredili s trikom, ki se mu je reklo IOU.
Zmislili so si papir, da bo Nemčija (Rajh) za 5 let plačal v zlatih markah za IOU (I owe you). To si je zmislil njihov centralni bankir.

Res so nemške firme med sabo plačevale z IOUji, država je plačevala z IOUji, ne v ničvrednih markah. Ta sistem je gor držalo samo ta "obljuba" plačila v zlatih markah. Ki so jih tudi mislim da 1942 plačali.

Do leta 1941 so si Nemci nenormalno opomogli. Osebno menim, če bi takrat Nemci potegnili zavoro ekspanziji - potem bi nenormalno zmagali.

Nemško gospodarstvo je šlo v kolaps leta 1943. Takrat je državni bankir rekel, da Nemčija NE SME več printati IOU, ker tudi z zelo divjo gospodarsko rastjo ne bodo mogli plačati vseh IOU. Prvega bankirja so odstavili, nastavili so Goringa, ki je šopal IOU do daske. Potrebovali so vojni material za Barbarossa kampanjo. Vse kar so počeli x5.

Putinova oz. ruska zgodba je precej drugačna. V grobem hude zadolženosti sicer nimajo (20%), ogljikovodike šopajo do daske. Nabrali so si suvereni sklad mislim da 700 miljard $, tako da nekaj rezerve imajo. Ne glede na vse pa ljudje živijo slabo, razen seveda tajkuni, ki imajo po ocenah UK za 1500 miljard $ kapitala v UK in še neka cifra na Cipru, v bankah. Za Ciper so neka ugibanja, koliko je tam (rukega) denarja, sigurno pa več kot 2000 mrd $.

Marsikaj je kljub temu podobno. Je pa seveda tudi svet sedaj drugačen. Torej isto ni.

sirotka ::

FireSnake je izjavil:

Pac-Man je izjavil:

Vsaj en helikopter je bil sestreljen, potatocam:

https://twitter.com/loogunda/status/149...


Ja, ker za letala ni res:
https://www.rt.com/russia/550428-russia...


:D haha, ti verjameš v RT pravljice?

Pac-Man ::

Video uničenega stanovanjskega bloka:

https://twitter.com/JimmySecUK/status/1...

in scena pred njim

https://twitter.com/JimmySecUK/status/1...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Vanich ::

Varnostna služba Ukrajine, SBU, množično zažiga dokumente in arhive v kontejnerjih kar pred njihovim sedežem, v centru Kijeva.
Nič kaj vzpodbudno in optimistično tole ne bo delovalo na moralo Ukrajincev. Očitno bodo vsi zbežali iz mesta, ker že vedo, da bo padlo.

IgorCardanof ::

LightBit je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Pač zanima me, kako so leta 1936-1938 gledali na hitlerja? Potem ko je napadel poljsko, je bilo itak jasno. Ampak prej pa kaj?


Poglej. Hitler takrat in Putin sedaj se ne moreta primerjati.
Hitler je takrat dejal, da je močna ekonomija bistvo vsega. To je še danes res. Da so Nemci najprej popravili svojo ekonomijo med 1933 in 1939 - to so naredili s trikom, ki se mu je reklo IOU.
Zmislili so si papir, da bo Nemčija (Rajh) za 5 let plačal v zlatih markah za IOU (I owe you). To si je zmislil njihov centralni bankir.

Res so nemške firme med sabo plačevale z IOUji, država je plačevala z IOUji, ne v ničvrednih markah. Ta sistem je gor držalo samo ta "obljuba" plačila v zlatih markah. Ki so jih tudi mislim da 1942 plačali.

Do leta 1941 so si Nemci nenormalno opomogli. Osebno menim, če bi takrat Nemci potegnili zavoro ekspanziji - potem bi nenormalno zmagali.

Nemško gospodarstvo je šlo v kolaps leta 1943. Takrat je državni bankir rekel, da Nemčija NE SME več printati IOU, ker tudi z zelo divjo gospodarsko rastjo ne bodo mogli plačati vseh IOU. Prvega bankirja so odstavili, nastavili so Goringa, ki je šopal IOU do daske. Potrebovali so vojni material za Barbarossa kampanjo. Vse kar so počeli x5.

Putinova oz. ruska zgodba je precej drugačna. V grobem hude zadolženosti sicer nimajo (20%), ogljikovodike šopajo do daske. Nabrali so si suvereni sklad mislim da 700 miljard $, tako da nekaj rezerve imajo. Ne glede na vse pa ljudje živijo slabo, razen seveda tajkuni, ki imajo po ocenah UK za 1500 miljard $ kapitala v UK in še neka cifra na Cipru, v bankah. Za Ciper so neka ugibanja, koliko je tam (rukega) denarja, sigurno pa več kot 2000 mrd $.

Marsikaj je kljub temu podobno. Je pa seveda tudi svet sedaj drugačen. Torej isto ni.


Hvala za mnenje. Predvsem me zanima, kako je bilo s podporo in kakšno je bilo prepričanje. Torej so vsi takoj obsodili hitlerja, ali je podobno kot sedaj, imel kar nekaj zagovornikov po svetu.
Je bilo prepričanje, da se bo ustavil, ko "osvobodi" nemce ujete v drugih državah ali se je že vedelo, da ima plan narest štalo.
Ker trenutno za Putina vemo (oz. mislimo), da se bo ustavil pri Ukrajini.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

PacificBlue ::

IgorCardanof je izjavil:

Wrop je izjavil:

Prej so bile samo vaje, sedaj izvajajo vaje v Ukrajini. Prej so hoteli imeti tampon cono med svojo mejo in NATO, sedaj bodo zasedli to tampon cono, da bo nova meja tik ob NATU.
Rusofili z vsako dodatno uro prestavljajo svoje gole.


Ja potem ko zavzame ukrajino, bo pa dejansko problem, ker bo direktno na meji z natom :))


Ukrajina se more demilatizirat. Če Putinu to ne bi uspelo, ali pa da se vmeša Nato, well then we are fucked.

IgorCardanof ::

Se spomnite, da je Putin v govoru 2 dni nazaj povedal, da točno vejo za vse, ki so delali z Zahodom v Ukrajini in bodo za to drago plačali? Če jih ujamejo, jih čaka kruta smrt.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Utk ::

Ukrajina se more demilatizirat. Če Putinu to ne bi uspelo, ali pa da se vmeša Nato, well then we are fucked.

No, to bi lahko govorili do včeraj, danes je očitno, da bi bila demilitarizacija velika napaka.
««
139 / 859
»»