» »

A je možno da računalnik nima BIOSa?

A je možno da računalnik nima BIOSa?

sodbazin ::

mam P166 mmx. racunalnik je COMPAQov komplet, to se prav da je tud compaqova plata. no, vglavnem-nikakor ne morm pridet u bios. vse sm že poskušov prtiskat(F1, del, ctrl...) pa se mi sam logon screen kaže k pržgem računalnik pol začne pa winse zaganjat
A kdo ve kako bi prsu u bios?:\

Phoebus ::

Pri starih compaqih ni blo CMOS nastavitev. Za tvojega ne vem.

BIOS pa racunalnik definitivno ima :D

mrTwelveTrees ::

resetiri bios - jumper (skakač :D ) na osnovni plati...

ali pa baterijo vzemi ven za 1 minuto (za sigurno) pa potem probaj...

Samson ::

Pejt na compaq stran in downloadaj diskete, ker se baje konfigurira prek disket...Baje pa je zadeva server, ce nima svojga bios-a...Probati ni greh.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Tomi ::

Mislim, da ima Compaq Ctrl F10 za Bios, vsaj pri prenosnikih je tako.
metrodusa.blogspot.com

Jst ::

Zadnjič sem pri kolegu neki popravljal na IBM Aktivi; procesor okoli 300, ostalega se ne spomnim. Baje je to prva verzija aktive. No, nisem znal priti v BIOS. A ve kdo kako?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

svejk ::

meni je pri ibm u uspelo s f1

neo81 ::

pri skoraj vseh compaq-ih je tko, da se bios nastavitve zloudajo ali iz diskete ali iz ti diagnosticne particije(prva 2 MB na disku), ce je ta namescena bi vanjo prisel z F10, tko bo pa verjetno treba it na compaqovo(HP) stran in zloudat dol.(ps compaqova diagnostika je res ena naj naj stravir za test hardwera...a zal deluje samo z compaq racunali :( )

Azrael ::

Pri Comaq Presario 633 (486 66MHz), je zelo pomembno kdaj pritisneš F10+Ctrl ali samo F10, nisem 100%. Pravi čas je takrat ko utripa rdeč kvadratek na monitorju. Drugače pa sta 2 diagnostična programa; za DOS in za Windows. Prvi je program ima izgled kot BIOS, drug pa je Windows look, samo malo bolj zoprn za uporabo, vsaj meni.
Mogoče isto velja tudi za tvoj Comaq.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

TribesMan ::

Compaq je imel do nedavnega bios program (oziroma samo vpravljalec nastavitev) posnet na prvi particiji na disku (nek poseben format particije), če si jo zbrisal pol se ti slabo piše, ker je skoraj nemogoče dobit nazaj gor. To je bla fora v tem da so se znebil placevanja licence IBMu. Kunštno ni kej.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem v BIOS!

Oddelek: Pomoč in nasveti
203830 (3453) theoneman
»

Ne morem naložit winsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
191177 (916) MagicMan
»

Erase-eaze disabling (compaq tipkovnica)

Oddelek: Strojna oprema
81152 (1093) Blinder
»

NTLDR missing at startup pri Compaq DeskPro-ju

Oddelek: Pomoč in nasveti
81253 (1163) gofra
»

Rabim image Compaq particije za Armado 3500 jo kdo ima??

Oddelek: Strojna oprema
7781 (741) Mr.B

Več podobnih tem