» »

UPN obrazec, tiskanje ?

UPN obrazec, tiskanje ?

#000000 ::

Zanima me kje dobit predlogo ki pravilno natisne UPN ali sepa nalog ?

Našel končno celo en program ki dejansko deluje ampak brez OCR kode in tiska oz. dotiska nalog, jest pa iščem rešitev za tistih par nalogovn na mesec 10 recimo, da bi si naredil magari v Office ali še bolje open Office nek template ki natisne vse, in podatke in položnico oz. UPN nalog.

Obstaja kaj takega, ker ponavadi ko rabim k za vraga nimam UPN obrazcev doma, in je treba na banko pol pa tam pišem al pa plačam kaki simpatični mladenki (starejše nit slišat nočjo) za kako kavo dve in mi spiše.

GTX970 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

#000000 ::

A ne to, mislil sem recimo na kak Office template, ki ga potem ko je izpolnjen izvoziš v PDF in natisneš doma, al pa recimo vsaj PSD (Photoshop) template ipd.

Skratka nekaj kar ne rabim prvo it pa kupit cel štos tiskovin, potem pa doma do-printat kar nucam, rad bi da mi sprinta vse komplet doma.

edit: bom preveril, ta nove linke ki si jih dal. Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

stb ::

UPN obrazci imajo natančne tehnične specifikacije. Domač tiskalnik lahko malo zgreši barve ali poravnavo in že imaš lahko težavo s plačilom na pošti ipd.

GTX970 ::

Važna je samo ona koda spodaj, če ravno ne prepisujejo podatkov in jih ročno vnašajo 8-).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

stb ::

Tudi OCR koda mora biti točno na pravem mestu, ravno prav od roba in ravno prav velika.

Je pa precej odvisno tudi od osebe za šalterjem. Če to tiskaš za svojo osebno uporabo ni problema, distribucijo takšnih obrazcev tvojim strankam pa odsvetujem, razen če jim res želiš dopustiti možnost, da jim nekdo za šalterjem zagreni izkušnjo plačevanja (v najslabšem primeru nekaj neuspelih poskusov, nekaj prerekanja, nato pa prepisovanje vseh podatkov v nov, kupljen obrazec).

Osnovno vprašanje pa se je nanašalo na to, kako pravilno natisniti obrazec.

Osnovno vprašanje pa se je nanašalo na to, kako pravilno natisniti obrazec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

Miha 333 ::

UPN obrazce lahko tiskajo samo pooblaščeni tiskarji in samo te je dovoljeno uporabiti v plačilnem prometu. Plačila so pomembna stvar in določeni standardi glede dokumentov morajo biti.

Še postopkovnik in cenik preverjanja tiskarjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

#000000 ::

OK. uglavnem imam pred seboj dva UPN obrazca, iz različnih bank, in nista popolnoma enaka med seboj, mera sicer je enaka, vendar barve varirajo, enako odmiki od robov.

Ko pa ga natisnem jaz, mi vedno ama vedno zadevo potegne v levo, ne vem zakaj ampak vedno enako, še tolk premikal dokument v desno on levo ne naprinta enako.

#000000 ::

stb je izjavil:

Tudi OCR koda mora biti točno na pravem mestu, ravno prav od roba in ravno prav velika.

Je pa precej odvisno tudi od osebe za šalterjem. Če to tiskaš za svojo osebno uporabo ni problema, distribucijo takšnih obrazcev tvojim strankam pa odsvetujem, razen če jim res želiš dopustiti možnost, da jim nekdo za šalterjem zagreni izkušnjo plačevanja (v najslabšem primeru nekaj neuspelih poskusov, nekaj prerekanja, nato pa prepisovanje vseh podatkov v nov, kupljen obrazec).

Osnovno vprašanje pa se je nanašalo na to, kako pravilno natisniti obrazec.

Osnovno vprašanje pa se je nanašalo na to, kako pravilno natisniti obrazec.


Vprašanje je bilo kje dobit predlogo ki omogoči pravilen tisk, ajde magari brez OCR, ker to rabim samo zase.

b3D_950 ::

Template si lahko narediš v HTMLju. V Firefoxu si lahko nastaviš robove za tiskanje na 0 mm (nastavitve so v about:config).
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

stb ::

#000000 je izjavil:

[...] to rabim samo zase.
?? Se boš sam igral poštnega/bančnega uslužbenca ?? :D
A ne bi raje plačeval prek spletne banke?
Ali ti je pač bolj kul, da lahko natisneš veliko položnic in potem brez pretipkavanja v spletno banko neseš ta kup papirja na pošto/banko in ti tam vse uredijo (za znatno višjo provizijo)?

Vem, da to ni del prvotnega vprašanja, ampak motiv mi pa res ni jasen. A je to morda zato, da takoj dobiš papirnato potrdilo o plačilu?

#000000 ::

Ne rabim zase ampak za starše, ki pa niso ravno vešči uporabe spletne banke, tako b jim enkrat mesečno natisnil kaj je za natisnit, in pol oni pičjo v trafiko, kjer pa jemljejo samo natisnjene UPN, ročno spisanih pa njet. :)

Aja v trafiko zato ker je manjša provizija !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Furbo ::

Ali pa jim ti vnesi v spletno banko.. zdaj boš pa tiskal UPN, to ven rezal.. kako boš pa naredil, da se ga bo dalo odtrgati? Boš dal človeku v trafiki škarje zraven?

Pacienti eni..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

#000000 ::

Ja kako pa pri unih ki jih kupiš po 100 listov že naprintanih ? isto niso zrezani ipd. pa jih vseeno tržijo ?

Nimajo spletne banke sploh, pravijo da če bi se dal bi šli rade volje nazaj na (poštar prinese penzijo) star sistem, in zaprli vse bančne račune.

stb ::

#000000 je izjavil:

Ja kako pa pri unih ki jih kupiš po 100 listov že naprintanih ? isto niso zrezani ipd. pa jih vseeno tržijo ?

Nimajo spletne banke sploh, pravijo da če bi se dal bi šli rade volje nazaj na (poštar prinese penzijo) star sistem, in zaprli vse bančne račune.

UPN obrazci morajo biti perforirani. Morda jim bo šel trafikant na roko in vzel tudi takšne, računati pa ne s tem. Zlasti če ne bo šlo vse gladko pri skeniranju (pri tem pravilna OCR vrstica zelo pomaga).
Prednatisnjeni UPN obrazci, ki so v prodaji morajo biti perforirani, sicer to ni UPN obrazec po specifikacijah.

Za kakšne vrste rednih mesečnih obveznosti pa gre, da jim dobavitelj z računom ne pošlje tudi pravilno izpolnjenega papirnatega UPN obrazca?
Lahko pa tebi dajo gotovino, ti pa jim plačaš, a ne? Dela boš imel s tem manj kot z obrazci. Ali poštarju/trafikantu/bankirju bolj zaupajo kot lastnemu sinu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

#000000 ::

krc pol samo spletna banka, pa en usb kjuček z linux-i v ta namen, pač da vsi zanimivi podatki tam ostanejo.

LJ4L ::

Se opravičujem če je of-topic ampak bi rabil kakšen tak program da bi natisnil na kuplene UPNje informacije. če sem prav videl so tiste zadeve zgori WIN ONLY. Jst bi pa rabil za maca.
Hvala za pomoč :)
LP from LJ

stb ::

#000000 je izjavil:

[...]v trafiko, kjer pa jemljejo samo natisnjene UPN, ročno spisanih pa njet. :)

Ehm, ročno izpisan UPN je ravno tako veljaven obrazec, ampak v trafikah izrecno podpirajo samo tiste z OCR vrstico! Zato so lahko cenejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

strumf666 ::

Obstaja kak "editable pdf" UPN obrazca? Ali program, ki pač natisne oboje, obrazec in podatke?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Baja ::

obrazce kupiš že natisnjene, gor naprintaš samo podatke.

obstaja nekaj free programov, google is your friend.

strumf666 ::

To varianto sem že našel, samo če že tiskam podatke ne vem, zakaj ne bi še obrazca natisnil.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Delam na zavarovalnici, UPN in EBN printamo na prej pripravljene barvne liste, skreira se sam. Tudi če ga sprintam na bel papir ga na pošti normalno vzamejo. Pa jih natisnem 10+ na dan in ni nikoli težav.

strumf666 ::

Plačljiv program?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

mm&r ::

Če ti mogoče kaj pomaga, jaz sem tale rest API parkat pred časom uporabil, ki ti pljune ven PDF s sliko in podatki, ampak nisem pa plačeval na pošti z njim, samo za članarino sem poslal kolegom.

Dodatne možnosti => Generiraj PDF
ali pa
Link do API-ja

;-) ::

strumf666 je izjavil:

Plačljiv program?

Kak placljiv program, naši programerji so naredili poravnavo da vrze cen pdf format dokumanta. Čisto komot to narediš v wordu če se ti da.

strumf666 ::

mm&r je izjavil:

Če ti mogoče kaj pomaga, jaz sem tale rest API parkat pred časom uporabil, ki ti pljune ven PDF s sliko in podatki, ampak nisem pa plačeval na pošti z njim, samo za članarino sem poslal kolegom.

Dodatne možnosti => Generiraj PDF
ali pa
Link do API-ja

API-ja ne zna uporabljat, generiraj PDF sem pa sprobal in pretežno deluje (želi referenco, ki je nimam/ne rabim); če ga bodo na pošti sprejel, ko bom kej poslal z odkupnino bom pa sprobal ob prvi priliki. Hvala :)
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

DostMam ::

strumf666 je izjavil:

Obstaja kak "editable pdf" UPN obrazca? Ali program, ki pač natisne oboje, obrazec in podatke?

Word. Skenirani obrazec v ozadju in vpisovanje čez njega.

prtenjam ::

SEPA Slovenija ponuja brezplačen program, jaz pa še nadgradnjo programa za lažjo uporbo v kolikor gre za veliko položnic. Klik
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitstamp nakazilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
12841693 (8859) buttcrack
»

Tiskanje na UPN

Oddelek: Loža
155061 (3649) kitewing
»

Petrol po novem zaračunal 70 centov za papirnato položnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12818974 (16037) opeter
»

Kdo tuki nateguje (dogodivščine s pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213975 (9028) darkolord
»

PDF za vnos podatkov

Oddelek: Programska oprema
182398 (1943) ...:TOMI:...

Več podobnih tem