» »

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

««
29 / 38
»»

Meizu ::

A ni na Gamma discordu? Ponavadi ima tam linke do različnih cloudov. Sicer pa potegneš dol samo gamma installer, on potem sam opravi vse ostale downloade (mod db) in namestitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

yayo ::

Na Discordu je default skupnost za dolpoteg ampak, če nisi nikoli bil gor potem zna biti nadležno manevrirati skozi kazala in menuje dokler se ne navadiš na ureditev. Čeprav sem gor že dlje časa sem prvič iskal tutorial skozi Google, 0.9 verzijo pa sem kar z Discorda potegnil. Tam so tudi torrent linki kjer gre hitreje. Pa tudi bolj pregledna navodila za moj okus. 007 boš moral Discord account odpreti. :P
EDIT zdaj, ko gledam vidim, da so navodila na spletni strani čisto iz diskorda skopirana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

yayo ::

Meizu je izjavil:

Sicer pa potegneš dol samo gamma installer, on potem sam opravi vse ostale downloade (mod db) in namestitev.

Najprej moraš Anomaly inštalirat 9oiroma odzipat v mapo, ker ni klasične inštalacije, potem še par arhivov in na koncu Gamma installer. Približno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Nyana ::

A ta Gamma je samostojna igra ali je to mod za eno od iger Shadow of Chernobyl, Clear Sky ali Call of Pripyat? Zanima me, ker nimam pojma o tem modu in ga ne poznam, izgleda pa vrhunsko ;)

yayo ::

Meizu je izjavil:

A ni na Gamma discordu? Ponavadi ima tam linke do različnih cloudov. Sicer pa potegneš dol samo gamma installer, on potem sam opravi vse ostale downloade (mod db) in namestitev.

;(( se opravičujem, navodila in linki na spletni strani, ki sem jo bolj zgoraj pastal NE veljajo za najnovejšo 0.9 različico GAMMA moda ampak le za predzadnjo. Bo potrebno kar na Discordu odpreti account. Na meniju na levi strani Gamma kanala sta vrstici "how to install" in "how to update".

yayo ::

Pa za vsako naslednjo posodobitev je potrebno pogledati na discord. Pod "announcements" za videti, če sploh je kaj za posodobiti in pod "how to update" za videti kako to narediti, ker se včasih procedure malce razlikujejo. Torej ni druge 007, Discord inštalirat!

Nyana je izjavil:

A ta Gamma je samostojna igra ali je to mod za eno od iger Shadow of Chernobyl, Clear Sky ali Call of Pripyat? Zanima me, ker nimam pojma o tem modu in ga ne poznam, izgleda pa vrhunsko ;)

je saomostojna igra v smislu, da samo mod kot tak dol potegneš in ga inštaliraš, ne potrebuješ imeti original igre. Pa tudi drugače je to čista open world akcijada, kjer se v glavnem potepaš in delaš naloge, ne sledi zgodbam iz treh original iger.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

matobeli ::

A spletne strani nimajo ker so g33ki ali zaradi legal reasons?

Nyana ::

Hvala yayo za info, zdaj mi je bol jasno vse skupaj.

yayo ::

matobeli je izjavil:

A spletne strani nimajo ker so g33ki ali zaradi legal reasons?

Verjetno, ker se mod tako pogosto updejta, da je veliko bolj komot na diskordu sporočat novice. Pa v bisvu gre za zbir modov, ki jih drugi avtorji večinoma delajo, tako, da si ne morejo lastiti nekega avtorstva. Zna biti, da gre za dogovor z modderji.

oo7 ::

yayo je izjavil:

Na Discordu je default skupnost za dolpoteg ampak, če nisi nikoli bil gor potem zna biti nadležno manevrirati skozi kazala in menuje dokler se ne navadiš na ureditev. Čeprav sem gor že dlje časa sem prvič iskal tutorial skozi Google, 0.9 verzijo pa sem kar z Discorda potegnil. Tam so tudi torrent linki kjer gre hitreje. Pa tudi bolj pregledna navodila za moj okus. 007 boš moral Discord account odpreti. :P
EDIT zdaj, ko gledam vidim, da so navodila na spletni strani čisto iz diskorda skopirana.



Vidim ja, da potrebuješ Discord.
A so bile prejšnje verzije Gamme tudi samo preko Discorda ?

yayo ::

nimam pojma, drugače pa Discord lahko tudi v browserju odpiraš, ne potrebuješ aplikacije.

Meizu ::

matobeli je izjavil:

A spletne strani nimajo ker so g33ki ali zaradi legal reasons?


Pomojem je diskord zaradi same skupnosti, ki je zelo živa z ogromno userji in dobiš praktično bilokatere informacije glede same igre ali tehnične pomoči dobesedno v roku nekaj minut, če rabiš. Tech support famoznih AAA špilov jim lahko dobesedno potegne štango :))

Najprej moraš Anomaly inštalirat 9oiroma odzipat v mapo, ker ni klasične inštalacije, potem še par arhivov in na koncu Gamma installer. Približno.


Ja, to sem pozabil omenit ja. Rabiš najnovejši anomaly (najdeš na mod db), oziroma tisto verzijo, ki je trenutno jedro modpacka, potem pa samo slediš navodilom na gamma diskordu, je kar precej straight forward. Kot z večino modpackov ni to pač stvar enega klika na gumb "install", ampak grok se je potrudil naredit dejanski installer, ki res veliko večino stvari opravi zate, razen nekaterih malenkosti, ki jih potem ročno poštimaš, ampak nič takega vse skupaj.

Za vizualce obstajajo tudi Youtube posnetki celotnih inštalacij, tako da res ni panike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

oo7 ::

Če bo čas mogoče čez ta vikend probam namestiti Gammo :)

Meizu ::

Ne boš razočaran, to je kar mala droga za tiste, ki obožujemo tovrstne žanre in crafting sisteme/survival/loot hoarding sisteme :)

oo7 ::

Meizu je izjavil:

Ne boš razočaran, to je kar mala droga za tiste, ki obožujemo tovrstne žanre in crafting sisteme/survival/loot hoarding sisteme :)



In kakšen nasvet za začetnika ? :)

Ali pri Gammi lahko ravno tako narediš, da ti Steam šteje preigrane ure kot pri Anomaly ? Če se ne motim ti šteje čas pri igri STALKER COP.

Meizu ::

Pojma nimam glede štetja ur, ker nimam teh iger na steamu.

Nasvet za začetnika? Pripravi se na safe play. Sploh če greš igrat na najvišji težavnosti in survival ekonomijo (kar osebno priporočam za polno izkušnjo), igraj počasi, počakaj nasprotnike da naredijo napako. Za začetek je fajn vzet šibrovko (večinoma se boš na začetku tepel bolj z mutanti, stalkerji (sploh tisti z boljšim armorjem) bodo malce hud zalogaj na začetku.

Hkrati pazi na radiacijo, to te fenta takoj, če se zadržuješ predolgo v radioaktivnem območju. Radiacija je v Gammi prisotna tudi kot anomalija, kar pomeni, da se radiaktivna cona lahko premakne po vsaki emisiji. Rešitev je čimprej najti dobro zaščitno masko z visoko zaščito proti radiaciji, ter dobra zaloga cigaret, vodke in antirad medikamentov. :)

Ostalo greš pač po občutku, raziskuj, uživaj. ;)

Mogoče velja še omenit kak nasvet glede primerne fakcije za začetnika, načeloma ne boš zgrešil z loner/ecologist/clear sky fakcijami, tile so precej zbalansirani kar se zavezništev z ostalimi tiče. Duty je že malo težji, ker si sicer deli približno podobne zaveznike kot lonerji, ampak so sovražni s freedom fakcijo. Freedom so na podobnem mestu kot Duty le da je še malenkost slabše, ker so nasprotniki dutyjev (pa čeprav zbalansirajo to z zavezništvom z mercenary-ji), kar pomeni, da boš imel vedno strelske obračune v Rostoku. Bo pa Pripyat malenkost lažji. Military so zajebani, samo Ecologisti so njihovi zavezniki. Banditi so zavezniki samo s freedom ter mercenary, Renegade z nikomer. Monolith samo s Sin in obratno. UNISG samo z mercenaryji.

Izbereš si tisto kar te najbolj pritegne, pa tudi igranje v nevarnejših fakcijah definitivno poskrbi za več akcije in predvsem težavnosti igranja na začetku, tako je to lahko spet neke vrste dodaten "difficulty slider".

oo7 ::

Hvala za razlago :)
Katero frakcijo pa ti igraš ?
Še eno vprašanje. Ko umreš v Gammi ali greš od začetka in izgubiš opremo ali imaš v igri možnost shranjevanja položaja?

Nagi Bator ::

oo7 je izjavil:

Ko umreš v Gammi ali greš od začetka in izgubiš opremo ali imaš v igri možnost shranjevanja položaja?


Odvisno od tega kako si nastavis na zacetku oz. kak tip igre igras.

Meizu ::

Jaz sem tole preigral že tolikokrat, da sem praktično igral vse fakcije. :)

Klasika so itak Lonerji, rad igram tudi kot Duty, Freedom in Banditi so pri meni bolj redko na sporedu, potem rad igram kot Mercenary, Military je sila zanimiv če res želiš challenge, Ecologisti so super za začet ampak so mogoče kasneje malo dolgočasni, ker se streljaš izključno proti monolitom, sin, banditom ter renegadeom (no, plus UNISG ampak to je bolj endgame).

Če želiš dobro prvo izkušnjo priporočam Lonerje ali Clear Sky.

Glede smrti in tole: Odvisno kako si nastaviš. Lahko igraš normalno igro kjer pač ob smrti naložiš save, potem imaš campfire save mode, kjer ne moreš shranit igre dokler nisi ob delujočem ognju, potem imaš pa ironman challenge, pa tudi tam si lahko nastaviš svašta stvari, od tega koliko življenj imaš, pa do tega koliko novih življenj dobiš na toliko in toliko opravljenih ur gameplaya.

Z ironmanom imaš potem povezane tudi "najprestižnejše" achievemente, recimo Invictus, za katerega rabiš obrnit vse 3 glavne zgodbe na najtežji težavnosti ter ironman z default nastavitvami, pa tudi težavnostnih ter ekonomskih nastavitev ne smeš spreminjat - to je hkrati tudi načeloma najtežji challenge v anomaly modpackih nasploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

oo7 ::

Bom poiskusil posneti Gammo po tem videu. Se mi zdi dobro razloženo.

yayo ::

na Discordu je tako lepo razloženo po baby korakcih, da ne moreš falit. Pa prebereš v minuti in ne v enajstih. :P
v glavnem, ko boš čakal, da installer naredi svoje delo počakaj, da v oknu napiše, da je končano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Motion ::

oo7 je izjavil:

Bom poiskusil posneti Gammo po tem videu. Se mi zdi dobro razloženo.



Jst bom počaku na 1.0 verzijo

oo7 ::

Na Steamu izboljšan demo za igro Road to Vostok - finski Stalker.

Public Demo 1 v2 | Road to Vostok


oo7 ::

Včeraj je bilo 1 leto odkar bi morala iziti igra Stalker 2 in 37 let od nesreče v Černobilu.

Nagi Bator ::

Sam je pa vprasanje, al bomo prej spilali tega novega stalkerja, al pa nabirali gobe v Černobilu? ;)

Gagatronix ::

To mors Pootina vprasat. Ko sem nazadnje bil v zoni smo se vedno meli striktne "nic ne gre ven" kriterije, in si moral ob vstopu in izstopu skozi rtg meter celega telesa. :)

oo7 ::

Nagi Bator je izjavil:

Sam je pa vprasanje, al bomo prej spilali tega novega stalkerja, al pa nabirali gobe v Černobilu? ;)



Nagi Bator je izjavil:

Ce bo prisel ven 2024, takrat ko ga jaz najhitreje pricakujem, bodo te sistemske zahteve lih v redu ;)




Verjetno si kar prav napovedal čeprav razvijalci še vedno trdijo, da bo letos.

oo7 ::

Ta mesec enkrat bi moral iziti kratek film S.T.A.L.K.E.R. Shadow of the Zone.




https://www.kickstarter.com/projects/re...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

S.T.A.L.K.E.R. 2 -- Become NonStoppable




Trailer za NON STOP energijsko pijačo :)

Meizu ::

Jaz sem že prižgal ene 4 sveče doma pa en magični kristal na sredini, če bo slučajno kej pomagalo, da ta špil dejansko izide :))

oo7 ::

GSC še vedno vstraja pri letu 2023.
Mogoče zvemo kaj več junija letos, ko ima xbox veliko konferenco :)

oo7 ::

Pujski

Nagi Bator ::

Leva dva sta OK, preostala pa izgledata, kot da se je dala pujsa dol s cacodemonom :))

oo7 ::

Nagi Bator je izjavil:

Leva dva sta OK, preostala pa izgledata, kot da se je dala pujsa dol s cacodemonom :))


Saj verjetno bo na koncu samo eden od teh v igri. Cacodemon :))

Gagatronix ::

Mene malo spominjata desna dva na targe iz Star Treka.

oo7 ::

oo7 je izjavil:

S.T.A.L.K.E.R. 2 -- Become NonStoppable




Trailer za NON STOP energijsko pijačo :)




To v videu je še ena stara lokacija. Yaniv station.

Gagatronix ::

Ja kaj pricakujes ? Saj bo cel kup "starih" lokacij, ker Zona je samo ena. :)

Meizu ::

Sej je super, da so stare lokacije, večinoma so vse lokacije v zoni praktično ikonične. Lahko pa povečajo kvadraturo posamezne zone, da malo modernizirajo vse skupaj v neko moderno velikost mape.

Gagatronix ::

Saj to bodo zelo verjetno storili. Tudi Pripyat je bil v CoP dosti obseznejsi kot v SoC. :)

oo7 ::

Gagatronix je izjavil:

Ja kaj pricakujes ? Saj bo cel kup "starih" lokacij, ker Zona je samo ena. :)


Res je.
Jaz sem spregledal v prvo to znano lokacijo :)

Meizu ::

Oh meni je bilo takoj jasno, da bomo spet skušali ugotavljat kdo ima v Yanov stationu trenutni primat, bogve, če so duty in freedom tam še vedno v spravi al je šlo vse v maloro :))

oo7 ::

Stalker 2 bo imel veliko mapo 64 km2

Za primerjavo kako velika bi bila zona v pravi mapi.

oo7 ::

Meizu je izjavil:

Oh meni je bilo takoj jasno, da bomo spet skušali ugotavljat kdo ima v Yanov stationu trenutni primat, bogve, če so duty in freedom tam še vedno v spravi al je šlo vse v maloro :))


V videu stoji en pijanec pred postajo. Po uniformi sodeč bi lahko bil Freedom glede na barvo uniforme ali Stalker ?

Meizu ::

Hmm to ni glih tipična freedom uniforma, meni deluje bolj lonersko. Freedom ima v sklopu NATO orožja bolj militaristično opremo, wood camo uniforme in podobno.

oo7 ::

Bolj za poznavalce zone :)

S.T.A.L.K.E.R Factions Tier List Maker

https://tiermaker.com/create/stalker-fa...

S je najbolje F najslabše kako bi uvrstili frakcije v zoni :)

Meizu ::

Ampak ocenjujemo glede na kaj, njihovo moč glede na originalen lore, njihovo moč kot fakcija kateri je najboljše pripadat v sklopu Anomalyja... Kako si si to zamislil. :)

Gagatronix ::

Jaz ze vem da bom umiral od smeha ko bo Taryn igrala STALKER 2 :))

oo7 ::

Meizu je izjavil:

Ampak ocenjujemo glede na kaj, njihovo moč glede na originalen lore, njihovo moč kot fakcija kateri je najboljše pripadat v sklopu Anomalyja... Kako si si to zamislil. :)



Recimo kateremu je najbolje pripadati :)

Gagatronix je izjavil:

Jaz ze vem da bom umiral od smeha ko bo Taryn igrala STALKER 2 :))



Kdo je to ? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Meizu ::

Recimo kateremu je najbolje pripadati :)


Jebentiš, tu ne bo enoznačnega odgovora.

Si proti zoni? Duty. Si za Zono? Freedom. Bi rad študiral zono kot znanstvenik požegnan iz strani vlade? Ecologist. Bi rad branil ekologe proti zalegi? Military (pa še ostali seveda, ampak military je treba nekam dat). Bi rad bil znanstvenik oziroma pomagal znanstvenikom, ampak te vleče bolj na sam combat, ter imel neposreden kontakt s človekom, ki je bil del C-Conciousnessa? Clear Sky. Si zahodnjak in si ravnokar prišel v zono, bi rad zaslužil dober keš in poseduješ zelo visok nivo bojevanja? Mercenary. Si special op, specialne sile zahoda, ki je bil poslan v zono skupaj z ostalimi pripadniki te elitne skupine in skušaš razvozlati kaj se pravzaprav v zoni dogaja? UNISG. Bi rad opletal po zoni brez, da ti kdo pretirano komandira, bi rad bil svoja institucija? Loner. Si pokvarjenc in bi rad ostal pokvarjen? Bandits. Si pokvarjen tako hudo, da si še za pokvarjene pokvarjen? Renegades. Te je spralo včeraj pri brain scorcherju in scvrlo par pomembnih sinaps v možganih? Monolith. Te je scvrlo do te mere, da si med tem še malo zmutiral in začel okrog sebe oddajat nevidno gravitacijsko polje, ki ščiti pred fizičnimi poškodbami? Sin. Te je scvrlo tako hudo, da iz tebe več nič ni? Zombies :))

Zdaj pa iz realne perspektive: Odvisno, kaj je tvoj background. Če si zahodnega porekla, potem bodo nativci bolj težko zaupali tebi in tebi podobnim, namreč že zaradi renomeja, ki ga nosijo plačanci oz. Mercenaryji. zato bo zate najboljše, da pripadaš ali Mercenary fakciji, ali pa Freedom fakciji, ki je seveda v tesnem sodelovanju z zahodnimi silami, temu priča tudi njihov Nato arsenal. Kot omenjeno, UNISG, če si dejansko treniran super duper vojak.

Če si vzhodnega porekla in veš kaj pomeni "blyat", potem imaš odprtih malo več oken in sicer: Duty so zelo močna fakcija, podprta tudi iz strani ukrajinske vojske, saj gre med njimi večinoma za preživele ukrajinske vojake, ki po prvi emisiji kreirali svojo fakcijo, ko so ugotovili, da jih nihče od zunaj ne prihaja rešit in se bojo mogli znajti sami. Tako arzenal duty pripadnikov sestavljajo več ali manj izkušeni vojaki oziroma najmanj ukrajinski vojaki z osnovnim treningom. Clear Sky skozi lore kaže močno prisotnost v zoni, z velikim številom pripadnikov, prav tako dostopom do NATO tehnologije (skrivni pakti z mercenaryji). Freedom je tudi močna opcija nevtralne orientacije, tam imaš tako ali tako anarhijo zato je vseeno kdo si in od kod prihajaš. Dokler prineseš kej za skadit. Ampak kajenje trave Freedomerjev ni tako iz riti potegnjeno kot se zdi. Imajo tudi dober razlog za to. Njihova glavna baza je v neposredni bližini Radarja in s tem brain scorcherja, zato je širom Army Warehouses slišati glasove ter psy efekte te grozne naprave v Radarju, zaradi česar si dostikrat pomagajo s substancami za lažji spanec ter ohranitev lastne psihe. Uglavnem, biti Freedomer ni glih za tiste s slabim želodcem.

Če si pa ultimativen badass in ti je vseeno kdo stoji za tabo, ker si sam zase dovoljšen powerhouse pa greš v Lonerje. Velika večina Lonerjev nikoli ne preživi prvih nekaj tednov v zoni, ampak tistim ki uspe, pa ponavadi sodijo med sam vrh stalkerjev. Elitne zadeve.

O Banditih in Renegadih pa niti ne bom, ker vemo za kaj gre. Če ti kriminal diši, je to najboljša opcija, seveda Banditi imajo malce več prizanašanja kot Renegades, nekako se je Banditom uspelo povezati vsaj s Freedomerji ter celo Mercenaryji (no, njih itak ne briga kdo je naročnik) - zgleda je tu imel Sultan prste vmes.

 Loner

Loner

Nagi Bator ::

oo7 je izjavil:


Gagatronix je izjavil:

Jaz ze vem da bom umiral od smeha ko bo Taryn igrala STALKER 2 :))



Kdo je to ? :)


Ja kakšen Stalker pa si? Da ne poznas največje Stalkerine na internetu!? Pa še na onlyfans je :P
««
29 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Metro Exodus [Metro 2035] (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Igre
746120065 (4143) oo7
»

S.T.A.L.K.E.R. (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Igre
52385642 (3522) Meizu
»

Areal

Oddelek: Igre
83922 (3651) Heavy
»

Igre podobne Fallout 3 (New vegas)

Oddelek: Igre
206711 (6427) yayo
»

Kaj od tega se splaca spilat?

Oddelek: Igre
282954 (2954) damjan11

Več podobnih tem