» »

LG L7 II 710 Service disabled (fake imei)

LG L7 II 710 Service disabled (fake imei)

mitjakjuder ::

Pozdravljeni, imam težavo s svojim mobilnikom LG L7 II 710, ki sem ga pred kratkim brickal. Na servisu so mi bootloader popravili z JTAG obnovitvijo in naložili najnovejši uraden android (KitKat 4.4.2).

Naprava sedaj deluje (WiFi, Bluetooth, NFC ...), vendar nimam omrežja. Že ko odprem telefon mi piše "Service Disabled". Sprva sem mislil da ROM ne podpira mojega SIM-a (SiMobil) in ga je potrebno unlockat. Če odprem "SIM Unlock Process" 2945#*710#, mi za vse opcije piše "This phone is permanently locked and can not be unlocked.". Preveril sem tudi IMEI, ki sedaj ni več isti kot je napisan na napravi, temveč je kar nek "fake".

Postopka upgrade-anja sem se očitno lotil preveč naglo in s premalo predznanja. Sedaj pa nevem več kaj storiti, da nebom za popravilo preplačal celega telefona.

Kakršna koli pomoč je zaželjena...

Mitja

GTX970 ::

Kaj si delal v prvo ?

http://forum.xda-developers.com/optimus...

Bootloader moraš prvo odkleniti (je zaklenjen), če se spraviš flashati drug rom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

mitjakjuder ::

V prvo sem verjetno napačen .kdz dal gor in potem vem da se je parkrat na sredini ustavilo. Potem pa sem spravil telefon v bootloop in od tam naprej so mi potem na servisu rešli. Totalna bedarija, če bi vedel da je to tako občutljivo nebi karneki tam nameščal (na hitro)...

Ampak zdaj mi dejansko telefon dela in vse samo pač omrežja nimam pa lockan je (najbrž zaradi fake imei).

Na linku, ki si ga dal je Guide za unbrickanje, kar mislim da jaz nerabim. Popravi me če se motim...

GTX970 ::

S flashanjem tovarniškega roma bi teoretično moral dobiti nazaj pravi imei.

mitjakjuder ::

ok, bom probal. Hvala zaenkrat

mitjakjuder ::

Flashal sem sedaj, pa mi je naložilo spet isti ROM (KitKat 4.4.2), IMEI je ševedno napačen. Predno sem brickal telefon pa sem imel 4.1.2 Jelly Bean...
Kje bi lahko dobil originalen Jelly Bean za moj telefon? Nekaj sem iskal po netu pa ne najdem oz. kar najdem nisem 100% da je pravi...

GTX970 ::

Kakšen imei imaš sedaj ? Daj vzorec.

mitjakjuder ::

Fake IMEI = 895958959588887

mitjakjuder ::

Kako se ti zdi tale link: v1.0
http://forum.xda-developers.com/optimus...

oz. sej to načeloma nebi smelo bit razlike če dam 1.0 namesto 2.0

Zgodovina sprememb…

first_line ::

Boš moral pobrskati za kakšen restore IMEI, a če nimaš nobenega backupa, bo zadeva precej težko (nemogoče?) izvedljiva. Vem da sem na Samsung Galaxy I9000 prišel do podobnega problema in me je rešilo to, da sem imel backup efs ali esf, ne vem več, mape.

mitjakjuder ::

Potem nima smisla da niti poizkušam flashat nazaj na prvoten ROM (Jelly Bean 4.1.2)? in probam raje najdet kaj za restorat IMEI?

Zgodovina sprememb…

nUUb ::

Mene je resil servis pri IMEIju na i9000, kostalo je 20eur, pa sem imel spet legit IMEI.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

mitjakjuder ::

Uraden servis? samo 20e?

nUUb je izjavil:

Mene je resil servis pri IMEIju na i9000, kostalo je 20eur, pa sem imel spet legit IMEI.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Update za LG Optimus G e975

Oddelek: Mobilne tehnologije
171276 (942) Dr_M
»

Težave s telefonom Xperia Go (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
17438743 (25971) Vajenc
»

LG Optimus 4X HD (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
43191589 (41525) dr.Akula
»

Update android da ali ne

Oddelek: Mobilne tehnologije
457165 (6115) Steampunk
»

Nakup novega mobilnika

Oddelek: Mobilne tehnologije
182592 (2062) Gigahertz

Več podobnih tem