» »

Windows network share preko interneta?

Windows network share preko interneta?

Pesimist ::

Ali je to izvedlivo da je seamles dostop do domačega diska kot localno?
Z tem mislim predvsem odpiranje programov in video datotek.
Nočem dobenih dodatnih programov, samo windows to windows share.

SeMiNeSanja ::

Izvedljivo je preko VPN, vendar je zaradi overhead-a pretirano počasno.

Se bolj splača namestiti FTP server na mašini in prenašati datoteke preko FTP protokola (če imaš vzpostavljen VPN). Če nimaš VPN-a, se lahko poslužiš kakšnega SFTP strežnika, ki si ga namestiš na Windows.

Pesimist ::

ne dostop mora biti čist, ce odprem .avi mora takoj igrat, ce pozenem kaki app mora takoj zagnat, isto kot localni disk.

\\192.168.100.10\f taki share recimo, le z externim ip. Trenutno nemorem probat ce deluje. Prvi korak je seveda da mi ISP ne blokira low portov in še to nisem ziher.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Lonsarg ::

Pesimist je izjavil:

ne dostop mora biti čist, ce odprem .avi mora takoj igrat, ce pozenem kaki app mora takoj zagnat, isto kot localni disk.

Rešitev je zgolj in samo ena. VPN + optika na obeh straneh povezave, priporočljivo 50/50, 20/20 zna biti problem.

P.S.: V bistvu je to zame glavni razlog, zakaj želim optiko:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pesimist ::

zakaj VPN. Je absolutno poterjeno da navadni windows folder share negre preko WAN?
Nerabim dobenih security featurov. Samo en simple folder z par video filsev.

black ice ::

Pesimist je izjavil:

Nerabim dobenih security featurov.

Si prepričan?

Pesimist ::

Je to SMB kaj jaz sprasujem? http://superuser.com/questions/409222/u...

Ce je hocem samo to easy pizy brez sekuritizy.

black ice je izjavil:

Pesimist je izjavil:

Nerabim dobenih security featurov.

Si prepričan?


well ja ker v folderu nebo nic zanimivega, ce pa hoce kdo not haxnit pa naj.

VNP sem ze sprobaval in mi ne rata na client masini vzpostavit. Verjetno blokirano. Windows Remote dostop sicer deluje prima samo to ni to za multimedia.

Prisel sem do vec strani kjer trdijo da bi nej tak delovalo
\\mojzunanji.ip\filefoldername vendar mi ne rata, ceprav mam firewall izkloplen, folder sheran (local deluje), Ruter DMZ.
ISP blokira port? probably.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

SeMiNeSanja ::

Jaz te že ne bom učil kako delat stvari, ki se jih ne dela (vsaj ne tako, kot to misliš početi ti)!:P

Btw: če blokirajo VPN (predvidevam, da v službi), potem lahko računaš, da SMB tudi blokirajo...

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

Prisel sem do vec strani kjer trdijo da bi nej tak delovalo
\\mojzunanji.ip\filefoldername vendar mi ne rata, ceprav mam firewall izkloplen, folder sheran (local deluje), Ruter DMZ.
ISP blokira port? probably.

SeMiNeSanja ::

tracetcp mojzunanji.ip:445

Pesimist ::

Hm zenmap sem instalo.

Starting Nmap 6.47 ( http://nmap.org ) at 2014-12-18 12:55 Central Europe Standard Time

Nmap scan report for MOJZUNANJIDNS (MOJZUNANJIP)

Host is up (0.0033s latency).

rDNS record for xxxxxxxxxxxxx: xxxxxx.dynamic.siol.net

Not shown: 994 closed ports

PORT    STATE SERVICE

21/tcp  open  ftp

22/tcp  open  ssh

23/tcp  open  telnet

80/tcp  open  http

139/tcp open  netbios-ssn

445/tcp open  microsoft-ds



Nmap done: 1 IP address (1 host up) scanned in 1.09 seconds





Ce prav razumem mam vse pogoje da bi se moralo povezati. Pffff.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Lonsarg ::

SMB je na večih nivojih zaradi varnosti blokiran. Tudi če si brez firewall je SMB mišljen za LAN, in tudi deluje samo preko LANa, razen mogoče kak Windows Xp Service Pack 0, kjer si brez firewall bil v kakih 5 minut od priključitve na internet shekan...

To je kot prvo, kot drugo ISPji te porte dostikrat blokirajo in kot tretje v firmi teh portov 100% ne boš uporabljal:)

BTW, samba rabi tudi porte 137,138,139 da deluje. To so pa isti porti, preko katerih tvoj PC veselo razglaša naokoli svoje ime in še marsikaj, tak da ne, Samba tudi če se potrudiš da jo zrihtaš, zaradi varnosti ni za na internet. Pika. Samba 2 obstaja, ki je za na internet, ampak rabiš tako kot za FTP programe, ker ni vgravirana v windows.

VPN je fajn zadeva, lahko jo postaviš na poljubnem portu z solidnim VPN serverjem(že malo bolj soliden ruter bi moral to znati). Klienti so pa vgrajeni v marsikaj, med drugim tudi seveda v windows.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pesimist ::

dobro dokler ne rabi admin previlegij za instalacijo
tu sicer najso neke workarounde. http://www.kevinlin.info/guides/smb/

Res ne obstaja nic easy local disku podobnega? Win build vpn v win7 predvidevam da je onemogocen na work compu, ker se ne poveže.

Pesimist ::

nekaj cajta sem imel navadni http server z xampp in win extension za mirroranje ghost filsev v publik folder za video filse ter z vlc gledal. Samo je malo annoying. Ftp bi blo easier ce nebo v vlc blo ze broken 5+ let.

RDP sicer omogoca da local drive pokaze v remote PC. Jaz bi rabo kontra. Samo menda takaltak kopira samo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

mzakelj ::

En router z openvpn vpn podporo pa si rešen vsega sranja. Kak tplink 1043nd bi moral ene dva klienta gonit b.p., vsaj po izkušnjah. Gor daš gargolye firmware pa imaš vpn poštiman. Nato pa na clienta samo še client software openvpn client pa certifikate z routerja v mapco pa bo.

hojnikb ::

če bi rad streamal video fajle, lahko to delaš direkt.
XBMC + Pulsar dodatek. Pa ni treba nič več vlečt dol, niti streamat od doma.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Pesimist ::

sej vem za stremanje je dosti resitev, vecina mediaserverov ze ma remote interface.
Jaz hocem da se moj disk pojavi na client pcju in je obravnavan kot local disk.

Rdp to omogoča vendar v obratni smeri, local to remote. Jaz hocem remote to local.

VPN bom seenkrat probal vzpostavit, tega iz win8.1. samo mislim da nekaj na client pcju blokirano ali nekompatibilno win7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

GTX970 ::

Hamachi ?

dope1337 ::

GTX970 je izjavil:

Hamachi ?


This
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Mr.B ::

Za "moderne" Windows OS 8,1 ek 2012 je to podprto OAB Work Folders http://winaero.com/blog/get-the-work-fo..., ne vem pa če gre preko WG ali rabiš Workplace Jonin... Samo je verjetno ceneje vzeti kak Onedrive account, ali pa kaj drugega za izmenjavo ..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 in porti

Oddelek: Omrežja in internet
484826 (2276) gazibo
»

OpenVPN odjemalec na Mikrotiku?

Oddelek: Omrežja in internet
91543 (1335) noraguta
»

Omrežna vrata (porti)

Oddelek: Omrežja in internet
386237 (4666) Daniel
»

Odkrita ranljivost v usmerjevalnikih Linksys, Netgear in nekaj drugih

Oddelek: Novice / Varnost
3714213 (3232) wungad
»

Linux-localhost

Oddelek: Operacijski sistemi
261890 (1404) 'FireSTORM'

Več podobnih tem