» »

Ne morem odpreti mape

Ne morem odpreti mape

xine ::

Pozdravljeni!

Na računalniku imam WinXP in kadar želim odpreti mapo z slikami mi napiše "Windows je zaprl ta program, da bi zaščitil računalnik." in nato zapre mapo z slikami.

hvala za odgovore

popster ::

probaj odpret mapo z acdsee.. drugač prehod na novejši Windows bi tudi pomagal

GTX970 ::

xine ::

Problem je ker računalnik ni moj in zato nepride v poštev možnost posodobitve win.

Odprem mapo z tem programom total commander in nato mi kadar želim odpreti sliko napiše "The file Slika 003. jpg is corrupt and causing plug-in errors. Should this file be added to the quarantine? ". Kaj da sedaj naredim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xine ()

dzinks63 ::

Testno prekopiraj nekaj slik s copy/paste na usb ključek in slike odpri na drugem računalniku, če je vse ok in se slike normalno odpirajo, prekopiraj vse ostale, nato preveri komp za antivirusi, malware, .... Če to ne pomaga, naredi clean instal in na koncu slike postavi nazaj na svoje mesto.

Lahko pa poizkusiš z live distribucijo linuxa in preko njega odpreš slike, če se slike normalno odpirajo, potem je z njimi vse ok in bo potrebno poštimati XP-je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

xine ::

Na začetku je bil za privzeti program za odpiranje slik izbran ACDSee in zdaj sem zamenjal na Windows Pictures za privzeti program in zdaj odpira slike kadar jih odprem preko programa Total Commander. Ko pa grem direkt v mapo mi jo zapre in napiše isto kot prej. kaj da naredim?

GTX970 ::

Total Commander: skopiraj vsebino mape (slike, dokumenti etc) nekam na varno, pobriši mapo in jo ponovno ustvari, skopiraj vsebino nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

xine ::

Sem kopiral, še vedno ne deluje. Zdaj mi pri vsaki mapi ki jo odprem javi napako in prikaže črn zaslon, ter zapre mapo.

GTX970 ::

Prečekiraj sistem za virusi.
Poženi chkdsk.
http://pcsupport.about.com/od/toolsofth...

Tvoj problem se je pojavil kako ?

Če s TC narediš novo prazno mapo in jo odpreš v win explorerju se zgodi kaj ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

xine ::

Sistem za viruse sem prečekiral 2x in ni javlo nobene napake ali virusa.
Pognal sem sfc /scannow in vstavil win xp cd in je popravilo nekaj stvari ampak mape ševedno zapira kadar jih odprem.
Pognal sem chkdsk /f in je računalnik pregledal ter popravil nekaj datotek na disku ampak mape ševedno zapira kadar jih odprem.

Problem nevem kako se je pojavil saj računalnik ni moj.
Če z TC naredim mapo jo lahko normalno odprem, ter mi jo NE zapre kot ostale.

xine ::

V Safe Mode mi mape delujejo normalno in jih ne zapira.

xine ::

Problem sem rešil da sem po tem postopku http://geekswithblogs.net/PsudoKnowledg... onemogočil DEP in zdaj deluje normalno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows explorer sesuvanje

Oddelek: Operacijski sistemi
392040 (1642) mtosev
»

ne morem izbrisati datotek

Oddelek: Pomoč in nasveti
388280 (7394) Yossarian
»

[USB ključ] Namesto map le bližnjice

Oddelek: Pomoč in nasveti
152224 (1805) Gap
»

win7 - problem z predogledom

Oddelek: Operacijski sistemi
172930 (2632) Cold1
»

En problem z Explorerjem - 99% proca ce odprem eno mapo

Oddelek: Pomoč in nasveti
6715 (646) Goldee

Več podobnih tem