» »

Samodejno odpiranje strani

Samodejno odpiranje strani

Csharp ::

Zdravo,

Imam na novo formatiran računalnik, težave pa imam z mozilo. Kadarkoli sem na internetu, se mi odpirajo neka okna z reklamno vsebino, čeprav imam v nastavitvah obkljukano "Prepovej neželena okna". Občasno se oglasi tudi avast in pravi, da ni varna povezava, čeprav odprem samo 24ur.com ali simobil.si.
Pred formatiranjem sem shranil svoj firefox profil s programom MozBackup in ga po formatiranju obnovil, tako da sem prenesel svoje dodatke, certifikate in druge stvari.
Zanima me, kako preprečim ta nadležna okna in avast opozorila? Bi moral namestiti kak program ali je treba še v mozili kaj posebej nastaviti.

GTX970 ::

Csharp ::

GTX970 je izjavil:

https://addons.mozilla.org/sl/firefox/a...


Nekatere (običajne) strani še vedno odpirajo okna, kljub temu, da sem add-on namestil.

Pred formatiranjem tega nisem imel nameščenega in se nič ni odpiralo. Zakaj se po formatiranju kar naenkrat odpirajo okna pri vsaki tretji spletni strani?

GTX970 ::

Ker ti je "nekako" uspelo naložiti neko svinjarijo.

thetruth ::

Mogoče nisi nastavil da ti naj blokira oglase, to storiš takoj ko se ti vtičnik namesti. Običajno se ti odpre nov zavihek in tam določiš kaj ti blokira.

Csharp ::

Torej, če odstranim mozilo (in še pobrišem mapo v Program Files in %appdata%), potem pa ročno namestim vse certifikate, dodatke in druge stvari, bi se moral rešiti vse te svinjarije, ki sem jo nekako dobil, ali pač?

Če bi bil kak virus ali katera druga škodljiva stvar, ki bi sama odpirala okna, potem bi to antivirus zaznal. Tako da sklepam, da je problem v samem firefoxu in bi ponovna namestitev rešila vse probleme.

SloSlayer ::

Csharp je izjavil:

Torej, če odstranim mozilo (in še pobrišem mapo v Program Files in %appdata%), potem pa ročno namestim vse certifikate, dodatke in druge stvari, bi se moral rešiti vse te svinjarije, ki sem jo nekako dobil, ali pač?

Če bi bil kak virus ali katera druga škodljiva stvar, ki bi sama odpirala okna, potem bi to antivirus zaznal. Tako da sklepam, da je problem v samem firefoxu in bi ponovna namestitev rešila vse probleme.


Antivirus nikoli ne garantira, da na računalniku nimaš virusa! Ne zanašaj se na antivirus, ampak na svojo glavo. Vsak dan se ukvarjam z ljudmi, ki nabavijo/potegnejo antivirus in potem mislijo, da lahko na računalnik nalagajo katerokoli sranje in so varni, če le ta pravi, da je vse okej...

Razlog za odpiranje teh reklam je, da si pri nalaganju programov samo brezglavo pritiskal naprej. Drugič pojdi skozi namestitev počasi in odklukaj/zavrni dodatne programe.

Sedaj pa lahko poskušiš s tem:
https://support.mozilla.org/en-US/kb/re...

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

Torej, če odstranim mozilo (in še pobrišem mapo v Program Files in %appdata%), potem pa ročno namestim vse certifikate, dodatke in druge stvari, bi se moral rešiti vse te svinjarije, ki sem jo nekako dobil, ali pač?

Vsega tega znotraj winOS ne moreš izbrisati.


FF profil je tu:
https://support.mozilla.org/en-US/kb/pr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave s reklamami

Oddelek: Omrežja in internet
72184 (2070) Bakunin
»

Youtube oglasi

Oddelek: Loža
264356 (930) čuhalev
»

Internet problem .

Oddelek: Pomoč in nasveti
439336 (8311) Gregor3
»

kako odstraniti oglase na 24 ur in še eno vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
61639 (1174) Brainstorm
»

*ebena Igra Prestolov

Oddelek: Omrežja in internet
111969 (1791) Yugos

Več podobnih tem