» »

Kam silvestrovat - brez pokanja?

Kam silvestrovat - brez pokanja?

Malcolm_Y ::

Naslov pove vse - je kje v Sloveniji najti relativen mir na silvestrovo?

LeQuack ::

Dobro vprašanje, rekel bi da na balkanu težko najdeš kaj takega. Mogoče v kaki odročni brunarici ali kaj podobnega.
Quack !

r3dkv1c4 ::

Malcolm_Y je izjavil:

Naslov pove vse - je kje v Sloveniji najti relativen mir na silvestrovo?


najem kakšnega vikenda ali koče v hribih ali na morju(ne v turističnem velikem kraju)

Sriple Tix ::

V TNP-ju je prepovedana uporaba pirotehnike http://www.tnp.si/news/more/pirotehnika... ... v kolikšni meri se tega "novoletni žurerji" držijo, pa je najbrž druga zgodba.

M-XXXX ::

Sriple Tix je izjavil:

V TNP-ju je prepovedana uporaba pirotehnike http://www.tnp.si/news/more/pirotehnika... ... v kolikšni meri se tega "novoletni žurerji" držijo, pa je najbrž druga zgodba.

Vsako leto na območju parka opažamo, da je uporaba pirotehničnih sredstev v prazničnih dneh zelo velika. Predvsem v silvestrski noči lahko v okolici naselij, vikendov in planinskih koč doživimo prave vojne.

jype ::

Malcolm_Y> Naslov pove vse - je kje v Sloveniji najti relativen mir na silvestrovo?

Za trojnim termopanom in pod debelo odejo.

Načeloma sem imel mir tudi v nekaterih samotnih kočah po notranjskem in kočevskem, ampak ker so zasebne, ti jih ne morem priporočiti.

pegasus ::

V Lj greš na Rašico al pa na Šmarno goro in je glih prav... še vedno vidiš vse ognjemete, slišiš pa jih minimalno.

Malcolm_Y ::

pegasus - to ja, najbolj me (in otroke) moti ropot, svetloba ni problem. Kaj pa kak hotel na Rogli, Kranjski gori, kaj takega...

LeQuack ::

Mogoče še kakšne toplice.
Quack !

pegasus ::

Ma kjer je folk, bo pokanje. Se moraš res v kako divjino umaknit ... jaz bi iskal kak kmečki turizem na dolenjskem ali kočevskem.

dj_uro ::

Živim pod Šmarno goro, tako da ti s prve roke povem, da tam ni miru... Nekaj let nazaj smo hodili gor silvestrovat, pa se je na polno pokalo...pač okoliška mularija...
Podobno je na Rašici, vendar mnogo bolj mirno...
vw-klub.si

Glugy ::

kaj a noben ne organizira kakšnega mal večjega silvestrovanja stran od pokanja?

;-) ::

Lahko pa si montiras 3M cepke z usesa in prakticno kjerkoli silvestrujes brez pokanja.

LeQuack ::

Pok petarde je lahko tudi 140 dB ali več, čepki zatesnijo nekje 30-40 dB, tako da odsvetujem ta nasvet.
Quack !

Furbo ::

Glugy je izjavil:

kaj a noben ne organizira kakšnega mal večjega silvestrovanja stran od pokanja?


Kar organiziraj in kakšen od otročjih obiskovalcev bo zagotovo privlekel to kramo s seboj.

Sicer se pa ne gre sekirat pretirano, en dan v letu se že preživi z nekaj pokanja, naj imajo otroci veselje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

TheJack ::

Lendava.
Bonis nocet, qui malis parcit.

ProGo ::

pegasus je izjavil:

V Lj greš na Rašico al pa na Šmarno goro in je glih prav... še vedno vidiš vse ognjemete, slišiš pa jih minimalno.


Ravno na Šmarni je ponavadi največji hrup, en je še streljal s pištolo 2012, ko sem jaz bil gor. Pa mulci mečejo petarde pod noge, se zbok odbija od cerkve...
Absoluten no go, če hočeš mir.

LeQuack ::

Furbo je izjavil:

Glugy je izjavil:

kaj a noben ne organizira kakšnega mal večjega silvestrovanja stran od pokanja?


Kar organiziraj in kakšen od otročjih obiskovalcev bo zagotovo privlekel to kramo s seboj.

Sicer se pa ne gre sekirat pretirano, en dan v letu se že preživi z nekaj pokanja, naj imajo otroci veselje.


Glede na to da imam tinitus tudi sam, lahko rečem da tako veselje lahko privede do trpljenja celo življenje. Tako da če vam je kaj do vaših otrok jih boste varovali pred tem.
Quack !

jest10 ::

M-XXXX je izjavil:

Sriple Tix je izjavil:

V TNP-ju je prepovedana uporaba pirotehnike http://www.tnp.si/news/more/pirotehnika... ... v kolikšni meri se tega "novoletni žurerji" držijo, pa je najbrž druga zgodba.

Vsako leto na območju parka opažamo, da je uporaba pirotehničnih sredstev v prazničnih dneh zelo velika. Predvsem v silvestrski noči lahko v okolici naselij, vikendov in planinskih koč doživimo prave vojne.

Lani so na Pokljuki pokali, kot da ni omejitve:P (Jelka, Šport hotel in okoliški vikendi)

neboben ::

Mene bolj moti to, ko ti nekdo nesramno vrže petrado/raketo pod noge. Ognjemeti so mi drgač kul, če le niso nekje v triglavskem narodnem parku.

scipascapa ::

Tudi letos je že veliko pokanja, danes po Kranju odmeva....starši so ponosni na svoje otroke.

radmannsdorf ::

Pri nas v Radovljici, sem zadnja leta presenečen kako malo poka. Včasih so pokali že novembra, zadnje 2-3 leta pa še za silvestrovo komaj. Pa živim v središču mesta.
Silvestrovanje na prostem poteka v starem mestnem jedru, ob polnoči pa je organiziran ognjemet.
http://www.radolca.si/

Sriple Tix ::

Če me moja ne odvleče v LJ ali Kr. Goro, bom najbrž tudi jaz kar tam :)

LeQuack ::

Včer so me eni debili zbudil ob 5 zjutri s petardami. Če bi bilo po moje bi si poškodbe zaradi petard morali ljudje plačati sami oziroma se jih napoti domov.
Quack !

radmannsdorf ::

upam da si odprl okno in jim povedal svoje? al si bil tiho in zdaj nam jamraš :P

LeQuack ::

Ja to da bi jih iz okna nadrl bi jih pa res spravilo k pameti lol. Kvečjemu še več petard bi odvrgli. Ljudje s katerimi se lahko razumno pogovoriš sploh ne mečejo petard.
Quack !

SimplyMiha ::

Eh, lahko jih prijaviš zaradi motenja miru. Vsaj to upam, da še velja - petarde so dovoljene, v kolikor niso moteče za okolico. Ali pa se morda motim v svojih pobožnih željah?

LeQuack ::

Petarde niso dovoljene v strnjenih naseljih, se pravi v mestu.
Quack !

dottor ::

Tudi pri nas so zadnjič ob dveh zjutraj se našli metat. Najbolj so mi smešni taki lokalni frajerčki ki cele dneve okoli petarde mečejo, uničujejo zelenice, uničujejo table javnega prometa, ... ko zagledajo policijski avto. Se razbežijo hitreje kot miši, pa za sabo odvržejo vse kar imajo po žepih :))

Je pa v manjših naseljih zadevo lažje prijavit organom pregona, saj točno veš čigav je čigav mulc, pa vedno eni in isti so. Pol pa mame jočejo ko je treba prste rezat proč. Pa prijavit zato, ker so starši takih mulcev najbolj pametne osebe kar jih je človeštvo vidlo pa najbolj prepotentne in arogantne. Pol pa itak vsa soseska ve kaj si naredu, pa imajo o čem govorit še cel januar :D

Znan rek pravi: Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Malcolm_Y ::

LeQuack je izjavil:

Petarde niso dovoljene v strnjenih naseljih, se pravi v mestu.

Pri nas vidim, ko se tip nagne z okna na bloku in ven strelja rakete. Še toliko se mu ne da, da bi pred blok stopil. Ampak OK, najhuje je sam 31., sicer še nekak gre. Zato bi takrat nekam zgasnu.

LeQuack ::

Mah po večjih naseljih še januarja ne dajo mir. Potem pa imajo v fužinah & co. še tisti svoj novi let, ki je ene 14 dni zamaknjen, pa še takrat pokajo.
Quack !

SimplyMiha ::

Še poka, v bolnici pa oskrbujejo enega, ki je prestregel njemu vrženo petardo in jo hotel vreči stran... prepozno. Osebno bi tiste, ki mečejo petarde v druge, obravnaval enako kot tiste, ki usmerijo orožje v osebo in ustrelijo. Poskus umora.

Duncaneo ::

Prodaja, posest in uporaba ognjemetnih izdelkov kategorije 2 in 3 katerih glavni učinek je pok, je prepovedana.
To pa ne pomeni da jih ne mečejo.

scipascapa ::

Kranj pa kot ponavadi, nonstop pokanje.

tintorel ::

Kot pravi radmannsdorf - tudi tukaj v Ljubljani je razlika od pred par let nazaj. Se je začelo že novembra in stopnjevalo do silvestra. Tokrat je bilo presenetljivo malo petard. Tudi raket ni bilo kot včasih. Ali se je folk naveličal, ali pa se res kriza pozna. Čeprav je parkrat v decembru počilo, kot da je razgnalo kakšno plinsko jeklenko.

Malcolm_Y ::

Tudi v Celju je bilo presenetljivo mirno. Razen na silvestrovo je bilo le tu in tam slišati kak pok in niti ni bilo moteče, na samo silvestrovo pa je bilo dosti manj kot prejšnja leta.

Tako da kriza ali mraz, nekaj od tega je pomagalo, dvomim, da zdrava pamet. :)

jype ::

Najbolj usekani sosedje so zgleda šli nekam, ker pri nas smo tudi super spali.

perci ::

Tut pri nas ni bilo slabo.

Je pa slabo danes, ko so povsod izpraznjene baterije in ostala umazanija, ki se je folku ne da pobirat za sabo.

Tarzan ::

Pri nas je bilo pa ogromno pokanja, samo bolj skoncentrirano je bilo na 31. 12. in 1. 1. do kakih pol štirih zjutraj. Par zamundnikov sem ujel še zvečer prvega januarja ampak so jim izgleda večinoma zaloge že pošle. Na srečo.

Glugy ::

letos je blo vredu..lan je blo pa res preveč tega. zanimiv..a je bil kak nov zakon al kaj?

čuhalev ::

Ja res, je. Včasih so že za božič testirali topovske udare.

Sedaj petard ne moreš več kupiti, zato tudi ni več veselja ob pokanju.

black ice ::

Ja, v Mercatorju jih res več ne prodajajo. Zato si Avstrijci toliko bolj manejo roke.

PacificBlue ::

Imam dve psički, mlajšo poki raket in petard nič ne motijo, starejša me je pa zadnjič skoraj podrla, ko sem odprl vhodna vrata. Povrh vsega ima pa še sivo mreno in vidi zelo slabo. Ni pa pokanje prišlo od sosedov(imam vsaj to srečo), ampak se vse sliši iz doline, letos res da manj, ampak za slepega psa je še to preveč.

jype ::

Jaz se navdušujem nad idejo, da se je javno mnenje končno začelo obračati zoper to skrajno bedasto navado in da bo eventuelno vedno manj pokanja in posledično tudi nesreč zaradi takšnega početja.

Invictus ::

V kolikor sem letos govoril s folkom, so vsi rekli da letos praktično ni bilo pokanja.

Večinoma samo rakete ... Pa še to malo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

scipascapa ::

ja, saj je nek trend upadanja, hvala bogu....naj se denar porabi za kaj bolj koristnega.

jest10 ::

scipascapa je izjavil:

naj se denar porabi za kaj bolj koristnega.

Reče in si prižge cigaret >:D
(ne leti direkt nate)

scipascapa ::

jap to imajo drugi probleme, jaz ne ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabljate zabavno pirotehniko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711662 (8028) jest10

Petarde (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40169091 (50857) dzinks63
»

Pirotehnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926142 (21384) jest10

Več podobnih tem