» »

Vprašanje za ugotovitev kje se nahajajo programi/igre

Vprašanje za ugotovitev kje se nahajajo programi/igre

scipascapa ::

Imam SSD 120GB in samo še 15GB..kako najhitreje/najlažje ugotoviti, kaj mi zaseda gor? Kateri programi ipd....
Imam še 2TB disk + 2x 2TB zunanja diska...

Hvala.

hojnikb ::

treesize...

Sicer pa lahko dost placa sprotiš že z brisanjem restore točk, izklopom swapa in hibernate-a...
#brezpodpisa

scipascapa ::

swap imam na d, hibernate tudi nimam....system restore imam na 50%.....current usage mi kaže 11,56GB.

kako imaš ti? restore points pobrisane?

Yohan del Sud ::

Stari dobri WinDirStat bo čisto v redu za tvoj problem.
www.strancar.com

hojnikb ::

scipascapa je izjavil:

swap imam na d, hibernate tudi nimam....system restore imam na 50%.....current usage mi kaže 11,56GB.

kako imaš ti? restore points pobrisane?

Pobrisan itk. Neuporabna stvar pri rednih backupih.
#brezpodpisa

scipascapa ::

Je možno, da Nvidia zavzame toliko veliko prostora? Treesize lepo prikaže, hvala!

ali Installer direktorih v WINDOWS direktoriju kar 5,9gb hehe.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Restore point je od viste naprej izredno uporabna zadeva, saj ti računalnik počisti tudi v primeru okužbe - backup ti shrani tudi okužbo računalnika.
Na disku naštimaj cca 5% za restore point.
Problematična je indeksacija in temp mapa, če se ne čisti redno.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Restore point je od viste naprej izredno uporabna zadeva, saj ti računalnik počisti tudi v primeru okužbe - backup ti shrani tudi okužbo računalnika.

backup ti nič nebo shrano okužbo, če boš restoru na tistega, ki ga še nima. system restore pa ni nujno zdravilo za okužbe
#brezpodpisa

solatko ::

Če delaš vsakokrat frišni backup - sliko sistema, potem imaš hitro poln disk, kadar pa nadgrajuješ, pa dobro kopijo zamenjaš z okuženo. Restore point v 99%-ih reši zadeve, razen kadar se poškoduje disk, ravno na mestu zapisa.
Če slučajno ne gre iz sistema, gre pa iz varnega zagona ali iz recovery sistema pri 8.1.

Tako rešujem večino sistemov, kjer so pomembni podatki in veliko drugega programja, poleg OS. Do danes še vedno delovalo.
Slike sistema sem nehal delat ob izidu Viste, prej sem imel slike skoraj vseh računalnikov, ki smo jih nameščali. Orodje je bil stari dobri Acronis.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

virus ki kriptira datoteka - končnica ecc (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
5313071 (11146) StratOS
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443864 (25904) BorutK-73
»

Alarm plačilo 100eur

Oddelek: Informacijska varnost
223536 (2557) solatko
»

XP - skupna raba samo ene mape

Oddelek: Operacijski sistemi
321856 (1463) tonccy
»

problem z virusi

Oddelek: Pomoč in nasveti
284666 (4371) solatko

Več podobnih tem