» »

Android 5.0.1 prinaša prve popravke

Android 5.0.1 prinaša prve popravke

Takole nedelujoča postane kamera, če se fleš ugasne sam od sebe

Slo-Tech - Čeprav se Google na nejevoljo uporabnikov drži dvotedenskega obdobja izdajanja popravkov prek spleta, prvi dan nadgradnjo dobi približno 1 % uporabnikov, čez nekaj dni to razširijo na prvo četrtino, medtem ko v drugem tednu to počasi razširijo na polovico, tri četrtine in na vse uporabnike telefonov Nexus, vseeno popravki niso imuni pred hrošči in težavami. Točno tako je tudi tokrat, marsikdo poroča, da vsaj na Nexus 5 uporaba fleša kot svetilke sčasoma povzroči samodejni izklop tega, a ga operacijski sistem vseeno prikazuje kot prižganega. Posledično svetilka in za po vrhu še kamera ne delujeta, dokler uporabnik ne zažene ponovno naprave. A precej večji problem so imeli nekateri uporabniki z brisanjem svojih kriptiranih naprav.

Google je projektu AOSP dodal nekaj kode in verzijo Androida dvignil na 5.0.1, prav tako pa so na uradno stran že naložili tudi tovarniške slike za Nexus 10, 9 ter WiFi izdajo druge generacije sedmice (tako 2013 kot 2012 izdaja Nexus 7 z GSM povezljivostjo tako ali tako nima niti nadgradnje na 5.0). Na Ars Technici poročajo, da je nekaterim uporabnikom uspelo odkriti, da so pri Googlu popravili hrošč, povezan z brisanjem naprav. Lollipop omogoča, da se naprava preventivno pobriše, če se prevečkrat narobe vnese kombinacijo za odklep, pa naj bo to geslo, koda PIN ali pa vzorček. V nekaterih primerih se je uporabnikom to prožilo samo od sebe v primeru uporabe vzorca za odklep, kjer je naprava, čeprav znaša minimalna dolžina kode vsaj 4 točke, za napačen vnos štela tudi krajše vzorce. Pri uporabi gesla oz. kode PIN je vnos treba potrditi z gumbom OK, torej je tam napačen vnos manj verjeten. V Android 5.0.1 se tako vnosi, krajši od 4 enot, kot kaže ne štejejo kot napačni.

Zaenkrat so odkrili še, da so 2013 izdaji Nexus 7 nekoliko povišali alokacijo virtualnega pomnilnika, z 240 na 340 MB, kar je odpravilo težave. Najverjetneje so popravili še katerega izmed manj znanih hroščev, a zaenkrat še niso objavili seznama vseh sprememb. Neuradno naj bi Android 5.0.1 prispel tudi na pametne ure, torej v sklopu Android Wear, kjer naj bi bistveno popravil avtonomijo pametnih ur z Androidom, zaenkrat eno izmed glavnih slabosti teh zapestnih naprav.

15 komentarjev

CyberPunk ::

Zadnjič sem nekje na hitro zasledil, da je App Ops spet delujoč v 5 - a to drži?
Malo mi je čudno vse skupaj, da na področju pravic appov v Androidu še ni kakšnega bistvenega napredka (ene dvakrat so mediji zagnali galamo - mislim, da za Facebook in še en drug "socialen" app, češ kakšne prekomerne zahteve po pravicah imajo - pa ni takrat nihče omenil, da je to v bistvu širši problem Androida).

GTX970 ::

Saj lahko vsako aplikacij omejiš, če tvoj rom nima tega featura:
LBE Security Master
http://forum.xda-developers.com/showthr...

CyberPunk ::

OK, si bom pogledal zadevo. A je "neprebojna"? Ene dve leti nazaj sem se z enim permissions denied appom zajebaval, pa je bila precej buggy zadeva (in po vsakem apdejtu bilo potrebno chekirati, če je še enako, pa vsakič je zahtevalo reboot za dejansko uveljavitev pravic).

CyberPunk ::

Zaenkrat mi izgleda XPrivacy boljsa varianta:
https://github.com/M66B/XPrivacy

bobby ::

CyberPunk je izjavil:

Zaenkrat mi izgleda XPrivacy boljsa varianta:
https://github.com/M66B/XPrivacy


XPrivacy rabi root, kar pa za 90% populacije ni sprejemljivo (gar status, nimajo pojma, kaj to je itd,..)
Dodatek: pa še Xposed modul rabi bit nameščen, ki pa ga za 5.0 še ni, ker je bilo spremenjeno iz Dalvika VM v ART,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

roberto1 ::

Upam da bodo popravili tole nevšečnost z ne-predvajanjem videa v določenih primerih (ob predvajanju you tube videa v facebook aplikaciji namreč dela kadar mu pač je) kot je poročalo mnogo uporabnikov. Drugače sem s 5.0 na Nexus 7 precej zadovoljen, wi-fi dela bolje, baterija drži malenkost dlje, vizualno je zadeva tudi všečna.
lp
Someday never comes!

poker93 ::

Ma določene lastnosti so bile na prejšni verziji mnogo boljše.

Pentium ::

Imam 5.0 na Nexusu 5 in moram reči, da sem že nekajkrat doživel ravno ta bug glede svetilke in kamere. Drugače v primerjavi s KitKat-om, je Lollipop za moj okus preveč "Apple-ovski", torej veliko preveč bele barve in okroglih ikon, manjka mi pa tudi kakšna kostumizacija menijev in notificationsov, sicer to je že manjkalo tudi v KitKatu.

PrimozR ::

roberto1 je izjavil:

Upam da bodo popravili tole nevšečnost z ne-predvajanjem videa v določenih primerih (ob predvajanju you tube videa v facebook aplikaciji namreč dela kadar mu pač je) kot je poročalo mnogo uporabnikov. Drugače sem s 5.0 na Nexus 7 precej zadovoljen, wi-fi dela bolje, baterija drži malenkost dlje, vizualno je zadeva tudi všečna.
lp

Očitno je ravno to popravljeno, težava z vmemory oz. alokacijo le-tega.

pirlo ::

Meni pa se baterija prazni nenormalno. Verjetno je krivec wi-fi, ker ko sem imel izklopljenega se je baterija praznila precej počasneje. Upam, da so tudi to vključili v popravek in da čimprej pride. Glede ure pa je že en čas znano,da pride 5.0 s kar nekaj novimi stvarmi. Tudi to komaj čakam :)

gidooo ::

že dobil nexus 10

CyberPunk ::

bobby je izjavil:

XPrivacy rabi root, kar pa za 90% populacije ni sprejemljivo (gar status, nimajo pojma, kaj to je itd,..)
Dodatek: pa še Xposed modul rabi bit nameščen, ki pa ga za 5.0 še ni, ker je bilo spremenjeno iz Dalvika VM v ART,..

Ja, OK, ampak preden bo 5 na voljo za vecino ostalih gadgetov poleg Nexusov, bo verjetno ze izdana delujoca verzija.
Root pa rabis tudi pri ostalih alternativah, kakor je meni znano. Razen mogoce pri App Ops, ampak to je samo v 4.3. Ja, ni sprejemljivo za 90% populacije - ravno zato bi morali to sistemsko resiti (cas, da tozadevni del spet idejno kopirajo od iOS-a)...

Ce pogledam trenutno aktualne (https://github.com/M66B/XPrivacy#simila..., se mi zdi (razen Cyanogena) XPrivacy se najbolj napreden.

Malner ::

Včeraj se mi je Nexus 7 2013 posodobil direktno na 5.0.1. Sem poskušal posodobiti na roke in ga ni našlo pa sem počakal na avtomatski update. Se pravi, da sem preskočil prve hrošče.

wini ::

A še komu ne dela hbogo? ... ko dam play film ali pa serijo se aplikacija kar zapre
imam pa nexus10...

dice7 ::

si pa drugo aplikacijo dol potegn (vlc, itd...)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android 5.1 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5825210 (16637) R1710
»

Kje kupiti Nexus 5 32GB (črn)?

Oddelek: Mobilne tehnologije
264227 (3551) klinker
»

Android 5.0 Lollipop (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15636697 (28201) deja
»

Android 5.0.1 prinaša prve popravke

Oddelek: Novice / Android
158577 (5737) dice7

Več podobnih tem