» »

T-Mobile in Verizon sama nameščata aplikacije

T-Mobile in Verizon sama nameščata aplikacije

DT Ignite na Verizonovem Galaxy Note 4

vir: Android Police
Android Police - V ZDA na račun višjih mesečnih naročnin uporabniki dobijo celo spodobne subvencije za mobilne telefone, od tod iPhoni za 200 dolarjev, a se po drugi strani pojavi težava, ko ti operaterji od proizvajalcev, npr. Sasmunga, kupijo posebno izdajo telefona. Gre za večinoma svetovnim oz. evropskim izdajam identične telefone z malimi spremembami in morda novim imenom, a vse to pomeni, da morajo imeti posebno izdajo operacijskega sistema. Zatakne se, ko ameriški operaterji zahtevajo potrditev prav vsake posodobitve operacijskega sistema za svoje telefone, kar pa bistveno zavleče postopek. To je, skupaj z nameščanjem reklamnih aplikacij, tako hudo, da mnogi uporabniki vseeno raje kupijo telefon v prosti prodaji in se s tem ne ukvarjajo.

Teh reklamnih aplikacij, t.i. bloatwarea, se je le stežka znebiti. Vse do Lollipopa, ki nenkoliko spreminja pravila igre, se je v nastavitvah le redko pojavljala možnost odstranitve aplikacije, saj so bile običajno nameščene na sistemsko particijo. A T-Mobile in Verizon sta v nekaterih primerih šla še dlje, uporabljata namreč servis Ignite podjetja Digital Turbine. Ta operaterjem omogoča, da sami od sebe uporabnikom namestijo aplikacije, ki se jim zdijo uporabne, tudi kasneje, ko je telefon že v uporabi. Načeloma naj bi odstranitev aplikacij, nameščenih s servisom Ignite, te odstranila za ves čas, a se pojavljajo poročila, da je vnovični zagon telefona povzročil ponovno nameščanje že odstranjenih aplikacij. Rešitve Digital Turbine seveda ni mogoče odstraniti, vsaj ne brez administratorskega dostopa, ker gre jasno za sistemsko aplikacijo.



Veseli smo lahko le, da so naši operaterji dovolj pri zdravi pameti (oz. premajhni), da ne uporabljajo lastnih, spremenjenih operacijskih sistemov pametnih telefonov.

19 komentarjev

Nummy ::

Še ena super "cvetka" na androidih... LOL. Da bi men telekom sam namestil kako aplikacijo, bi isti dan nesu telefon nazaj in jim ga lepo vrnu pa še pogodbo zraven.

damnit ::

Naši tega ne potrebujejo, ko pa z lahkoto dvignejo cene za 15%, kot ravno te dni.

orbter ::

Nummy je izjavil:

Še ena super "cvetka" na androidih... LOL. Da bi men telekom sam namestil kako aplikacijo, bi isti dan nesu telefon nazaj in jim ga lepo vrnu pa še pogodbo zraven.


Ko kupiš subvencioniran aparat, se strinjaš natanko s tem, da tak aparat pride s prednaloženimi aplikacijami operaterja. To je popolnoma legitimno pravica operaterjev. Tako kot vezava. Če ti kaj ni všeč pa še vedno lahko kupiš aparat v prosti prodaji po redni ceni. K sreči se aplikacije naših operaterjev da vsaj odstraniti, za razliko od T-Mobile in Verizona.

ingeniero ::

Sam sem v Nemčiji uporabljal njihovo SIM kartico (mislim da T-Mobile) na telefonu (HTC One X) kupljenem v Sloveniji in mi je tudi namestila kar nekaj svojih aplikacij, ki jih ni bilo mogoče pobrisati. Te aplikacije so bile za neke popuste pri nakupih in podobno.

smash ::

Nummy je izjavil:

Še ena super "cvetka" na androidih... LOL. Da bi men telekom sam namestil kako aplikacijo, bi isti dan nesu telefon nazaj in jim ga lepo vrnu pa še pogodbo zraven.


zakaj? sej si ga prav zato dobil 3x ceneje, kot bi ga sicer

KoKi ::

Na kakšnih prenosnikih s pred naloženimi Windowsi je včasih tudi polno reklamnih (in drugih) aplikacij. Nekatere se tako upirajo odstranitvi, da je včasih ponovna namestitev (po možnosti piratskih) Windowsev enostavnejša.
# hackable

dr.Akula ::

smash je izjavil:

Nummy je izjavil:

Še ena super "cvetka" na androidih... LOL. Da bi men telekom sam namestil kako aplikacijo, bi isti dan nesu telefon nazaj in jim ga lepo vrnu pa še pogodbo zraven.


zakaj? sej si ga prav zato dobil 3x ceneje, kot bi ga sicer

1,25x ceneje pa mogoče že res.
ni podatka

Ledstorm ::

Telefončki bi morali biti tako narejeni, da si lahko sam kaj naložiš, ne pa da si obsojen na zaklenjen fon. Ja ma ne z flešanjem, da smo se razumeli. Da je tovarniški twrp gor že. PC je druga zgodba. ;((

GTX970 ::

dr.Akula je izjavil:

smash je izjavil:

Nummy je izjavil:

Še ena super "cvetka" na androidih... LOL. Da bi men telekom sam namestil kako aplikacijo, bi isti dan nesu telefon nazaj in jim ga lepo vrnu pa še pogodbo zraven.


zakaj? sej si ga prav zato dobil 3x ceneje, kot bi ga sicer

1,25x ceneje pa mogoče že res.

Pri nas so 1.25 dražji.

filip007 ::

Če prisilna ustavitev recimo ne pomaga, potem je pa res beda.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Invictus ::

Ledstorm je izjavil:

Telefončki bi morali biti tako narejeni, da si lahko sam kaj naložiš, ne pa da si obsojen na zaklenjen fon. Ja ma ne z flešanjem, da smo se razumeli. Da je tovarniški twrp gor že. PC je druga zgodba. ;((

Saj so.

Sam moraš plačati polno ceno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Scorpia ::

Pri nas so tudi smotani operaterji, sploh telekom, k dobis android z zastarelimi aplikacijami. Kupil s3 v prosti prodaji. Pride nadgradnja 4.3, seveda za nas trg je samo za simobil in mobitel nadgradnja. Prek kies-a se ni hotel nadgraditi na international, danes pa lahko. Ker je telefon glih moral v servis, sem dal se nadgraditi telefon. So mi kr lepo dali telekomovo razlicico, ki po tudi zadnji nadgradnji, njihove aplikacije ne delujejo , oz zastarele :)
////

srnjak ::

Največja nategancija ljudi so specifične modifikacije sistema operaterjev.
Ko sem kupil telefon, sem še isti dan instaliral Cyanogenmod.

GTX970 ::

Scorpia je izjavil:

Pri nas so tudi smotani operaterji, sploh telekom, k dobis android z zastarelimi aplikacijami. Kupil s3 v prosti prodaji. Pride nadgradnja 4.3, seveda za nas trg je samo za simobil in mobitel nadgradnja. Prek kies-a se ni hotel nadgraditi na international, danes pa lahko. Ker je telefon glih moral v servis, sem dal se nadgraditi telefon. So mi kr lepo dali telekomovo razlicico, ki po tudi zadnji nadgradnji, njihove aplikacije ne delujejo , oz zastarele :)

Zato se uporablja odin in ustrezen fw.

Ne vem kakšne "prilagoditve" naj bi operaterji delali na telefonih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

kratos ::

Ko enkrat nasnameš Cyanogenmod in vklopiš privacyguard šele vidiš koliko osebnih podatkov je na pladnju

BlaY0 ::

Ledstorm je izjavil:

Telefončki bi morali biti tako narejeni, da si lahko sam kaj naložiš, ne pa da si obsojen na zaklenjen fon. Ja ma ne z flešanjem, da smo se razumeli. Da je tovarniški twrp gor že. PC je druga zgodba. ;((

TWRP bi 95% uporabnikom omogočil, da bi si nehote pobrisali/uničili sistem. Potem bi pa jokali pri operaterjih.

Za 95% uporabnikov je bolje tako kot je... manj kot imajo "privilegijev" manj lahko zHebejo.

Drugače pa /system/bin/pm pomaga pri disablanju nekaterih sistemskih aplikacij, ki se jih čez GUI ne da.

GTX970 ::

http://android.stackexchange.com/questi...
/system/bin/pm disable PACKAGE_OR_COMPONENT

So potem disablane do naslednjega reboota ali trajno ?

Preko adb nebi šlo ?
http://stackoverflow.com/questions/1875...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

boogie_xlr ::

Scorpia je izjavil:

Pri nas so tudi smotani operaterji, sploh telekom, k dobis android z zastarelimi aplikacijami. Kupil s3 v prosti prodaji. Pride nadgradnja 4.3, seveda za nas trg je samo za simobil in mobitel nadgradnja. Prek kies-a se ni hotel nadgraditi na international, danes pa lahko. Ker je telefon glih moral v servis, sem dal se nadgraditi telefon. So mi kr lepo dali telekomovo razlicico, ki po tudi zadnji nadgradnji, njihove aplikacije ne delujejo , oz zastarele :)

Zato pa kupiš nexusa, kjer dobiš update OTA neodvisno od operaterja.

Scorpia ::

Žal pa nexus razočara z lovljenjem wi-fi signala, kjer moj s3 lovi ga nexus ne.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-Mobile in Verizon sama nameščata aplikacije

Oddelek: Novice / Android
196847 (5776) Scorpia
»

Android Master Key luknja

Oddelek: Novice / Android
3112913 (10902) SLO_Matej
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5919735 (16064) Jst
»

Googlova konferenca I/O bi bila lahko kar Android konferenca

Oddelek: Novice / Android
217111 (6142) matejdro
»

Android 2.3.3 prihaja na oba Nexusa, konec povezovanja imenika s Facebookom

Oddelek: Novice / Android
85392 (4527) PrimozR

Več podobnih tem