» »

Zvok in slika v dnevni sobi

Zvok in slika v dnevni sobi

kuglvinkl ::

OK, v dnevni sobi bo TV (doh). Na ta TV bi rad zvezal nek sound system, ki bo boljši od vgrajenega. Surround me abvsolutno ne zanima, to verjetno zoži ovir na 2.1 sistem. Potem bi rad imel internetni radio. Pa musko bi rad poslušal s tega sistema, brez računalnika.

Sam si predstavljam to v komponentah, katerih in kako pa ne vem, ker se s tem nisem nikdar ukvarjal.

kakšen cegu bi se stegnu, za zvočnike in komponente. Ne pomeni pa to, da bi se rad zbenu tega čuka, če se da dobiti decent zadeve za manj, super.


Hvala za esmeradla efekt.
Your focus determines your reallity

AnotherMe ::

Pri meni v dnevni sem imel za internetni radio logitech squeezebox duo (cca. 100-150€), sedaj imam računalnik - mi je bolj priročno, ker uporabljam tudi za gledanje filmov in tv (original tv settop box mije crknu).

Glede zvoka: tukej veliko veliko možnosti... :) Sam sicer uporabljam surround reciver (yamaha nekega srednjega ranga), in pa samo sprednji par zvočnikov in sub.

Mogoče bi ti bolj odgovarjal komplet aktvinih zvočnikov?

kuglvinkl ::

Lej, ne vem :)
Your focus determines your reallity

Han ::

Npr. Yamaha RX-V477 + 2.1 zvočniki.

kuglvinkl ::

Han, hvala. Težava je v tem, da ne vem, kaj posamezne komponente delajo. Sej ne, da se mi ne da delat researcha, je pa extra kul, da lahko vsaj nekje začnem.

Torej, ta Yamaha, dela kaj?

In še to, kakšne zvočnike rabim zraven takšne komponente, aktivne ali pasivne?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Han ::

Podpiranje lenobe... ;)

http://europe.yamaha.com/en/products/au...

http://www.richersounds.com/product/av-...

Ponavadi na reciever povežeš pasivne zvočnike. Ne vem, kateri so trenutno 'in'.

kuglvinkl ::

Ne,ne gre za lenobo :) Sem tabula rasa glede audio zadev. OK, thnx.
Your focus determines your reallity

Han ::

Včasih si na klasičen reciever priklopil kasetnik, gramofon, vhs, cd, dvd in morda še kakšno takrat uporabno 'igračko'. Danes podpirajo recieverji vse to in še več, saj imaš na voljo še HDMI, optiko, LAN, WiFi, USB... Poganja ga zmogljiv procesor, večino zadev pa nastavljaš prek menijev na TV...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

perci ::

Zakaj rabiš 2.1? Tist vufer itak sam razbija po celi bajti, da je za popizdit.

Zakaj preprosto ne samo 2.0? Pa stereo feršt?

Highlag ::

Kaj pa kakšen Sonos Conect Amp ?
Never trust a computer you can't throw out a window

kuglvinkl ::

perci je izjavil:

Zakaj rabiš 2.1? Tist vufer itak sam razbija po celi bajti, da je za popizdit.

Zakaj preprosto ne samo 2.0? Pa stereo feršt?


ja, je ideja. Leta sem že navajen na 2.1, zato gledam za ta config.

Pa dobiš dober (v smislu, vse kar je posneto) zvok ven z 2.0 pr muski? Mislm, zadošča?

K sem pred časom gledal ene Augoengine z 2.0. Sam se mi je zdelo, da manjka sub...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

perci ::

Pri muzki? Za muzko se itak kupuje stereo. Razen v kakšnih lokalih, kjer radi montirajo tole .

Kupi full range zvočnike in mirna bosna. Pa bo za muzko velik bolj kot 2.1.

K sem pred časom gledal ene Augoengine z 2.0. Sam se mi je zdelo, da manjka sub...

Zato, ker si navajen nanj. Nekaj časa traja, da se odvadiš :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

kuglvinkl ::

Huh, evo, sem reku, da sem tabula rasa za audio...

thnx, 2.0 it is... :)
Your focus determines your reallity

Robertos664 ::

al pa kupiš AV Reciever, ki ima LAN in HDMI, da maš pokrit internetni radio in povezavo z TV. nanj pa vežeš recimo 2.0 zvočnike z vgrajenimi wooferji, kot jih imajo moji Jamo. povsem zadošča za tresenje zofe :) prideš pa cenovno ravno nekje pod jurčka.

evo še link do takšnih zvočinkov http://www.jamo.com/speaker-types/floor...
s tem se znebiš nadležne woofer škatle..

Evo še linki do trgovin:
http://www.majdic.at/jamo-s-626-esche-s...
http://www.majdic.at/onkyo-tx-nr-636-7-...

Zgodovina sprememb…

perci ::

Je pa tko...tresenje kavča in dober stereo zvok (muzka) ne gre skupaj.

Se boš moral odločit za eno ali drugo.

Potem, ko se boš začel malo zanimat, boš ugotovil, da morda receiver ni prava stvar, ampak bi raje kar ojačevalec.

Nato se boš začel spraševati, če hočeš pure analogno zadevo ali hočeš, da ima optičnia ali/in coax digitalni vhod (torej, da vsebuje tudi DAC).

Pa kater HW? Kako češ vedt? Fajn je sprobat v štacuni točno isto kombinacijo, kot jo boš kupil. Če boš kupil feršt in zvočnike, ki si jih poslušal na drugem ferštu in so bili idealni, se ti lahko zgodi, da boš razočaran, ko jih boš priklopil na svojega.

Robertos664 ::

jao, rekel je da rabi samo malo boljši zvok od TVja, eni pa že filozofirajo..

Janac ::

Kaj pa nekaj takega:

http://www.cocktailaudio.co.uk/x30.shtml

Stereo ojačevalnik z vgrajenim:

Music Server/ Network Streamer / CD Storage (Ripper) / Powerful Amplifier

2 pasivna širokopasovna zvočnika in to je to. Brez kompliciranja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Han ::

On bi imel komplet za 1k €, ne le Cocktail Audio X30 ali npr. Naim...

Janac ::

Aja, no za ceno nisem pogledal, sem pa si mislil da je okoli 500-700eur.

kuglvinkl ::

perci je izjavil:

Je pa tko...tresenje kavča in dober stereo zvok (muzka) ne gre skupaj.

Se boš moral odločit za eno ali drugo.

Potem, ko se boš začel malo zanimat, boš ugotovil, da morda receiver ni prava stvar, ampak bi raje kar ojačevalec.

Nato se boš začel spraševati, če hočeš pure analogno zadevo ali hočeš, da ima optičnia ali/in coax digitalni vhod (torej, da vsebuje tudi DAC).

Pa kater HW? Kako češ vedt? Fajn je sprobat v štacuni točno isto kombinacijo, kot jo boš kupil. Če boš kupil feršt in zvočnike, ki si jih poslušal na drugem ferštu in so bili idealni, se ti lahko zgodi, da boš razočaran, ko jih boš priklopil na svojega.



Sej pravim, to me zajebava ker o teh zadevah ne vem nič (da vem malo bi bil overstatement). Sem se pa v teh letih nauču, da povsem razumem pojem good enough. Ni tolk fora v špagu, ampak, da veš kje nehat, glede na razpolžljiv čas, ki ga je vedno premalo.

Aha, zgleda da je zgodba s različnimi kombinacijami zvočnikov in frešterkerjev podobna kot pri parih s kitarami in feršterkerji (i've been told...).

Zgleda, da bo res treba v štacuno.

In še glede 2.1. Ta na kišti bo ostal, če si bom že na smrt zaželu basov.

Robertos664 je izjavil:

jao, rekel je da rabi samo malo boljši zvok od TVja, eni pa že filozofirajo..


No, malo več pa že :)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Robertos664 ::

verjemi mi da en par zvočnikov in AV reciever, bo kar dosti več kot je zmožen sam TV :) lahko prideš k meni na test :)
hočem samo reči, da eni kuj začnejo filozofirat kot da smo vsi audiofili, pozabljajo pa da gledamo opremo za jurja..

kuglvinkl ::

Robertos664 je izjavil:

verjemi mi da en par zvočnikov in AV reciever, bo kar dosti več kot je zmožen sam TV :) lahko prideš k meni na test :)
hočem samo reči, da eni kuj začnejo filozofirat kot da smo vsi audiofili, pozabljajo pa da gledamo opremo za jurja..


Ne gre tolk za filme (en na teden, brez bum kaboom), bolj za musko.
Your focus determines your reallity

Janac ::

http://www.cekarcek.si/izdelek/N-CA-X10...

Kaj pa tale x10, dodaš še ene zvočnike za 400-500Eur pa si na konju.

Janac ::

kuglvinkl ::

hvala, bom tudi to vključil v razmislek.
Your focus determines your reallity

perci ::

Robertos664 je izjavil:

verjemi mi da en par zvočnikov in AV reciever, bo kar dosti več kot je zmožen sam TV :) lahko prideš k meni na test :)
hočem samo reči, da eni kuj začnejo filozofirat kot da smo vsi audiofili, pozabljajo pa da gledamo opremo za jurja..

Če si iz tega, kar sem napisal, zaznal audiofilstvo, imaš bujno domišlijo. Jaz imam doma zlo simpl in nič kaj audiofilski setup - Yamahin digitalni receiver + Dali concept 2.

Stvari, ki sem jih napisal v prejšnjem postu pa zazna vsak bebo s petimi minutami cajta in ne rabi bit noben "audiofil". Tudi kuglvinkl bo zaznal razliko BP. Tudi znotraj opreme za jurja se da dobit dober in slab setup. Oz. bolje rečeno, takega ki ti bo všeč in takega, ki ti ne bo.

Nimam jst problemov s pozlačenimi kabli in presnetimi CD-ji, tko da lepo relax.

kuglvinkl, si šel že kaj sprobat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšno ozvočenje za filme v sobi?

Oddelek: Zvok in slika
365286 (4225) neo5468
»

Nakup zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5715965 (12099) 2f4u
»

sestava kvalitetnega 5.1 srs domačega kina

Oddelek: Zvok in slika
4613786 (12532) krepki
»

Kakovostni 5.1 zvocniki

Oddelek: Zvok in slika
365977 (5077) lowac
»

Zvočni sistem za 500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628149 (5447) PlayRoom_si

Več podobnih tem