» »

backup, toda kako??

backup, toda kako??

su37 ::

Žijo guruji!
Veste kaj mene zanima. Imam problem kako spravit vse moje datoteke iz C na cd-rom, tako da bi jih lahko pri ponovni namestitvi v DOSu presnel na C disk pa bi spet zadeva delala kot je teba, se pravi brez vsakih ponovnih instalacij. Problemi so seveda z dolgmi imeni. Sedaj sem poskusil uporabit LDOS, pa zadeva sicer funkcionira, ampak je ful ful ful počasna, nekako v 10 min sem presnel 100Mb, to pa je malce malo se mi zdi. Tud Smartdrv ne pomaga.
Sicer ta Ldos ima enega hrošča kot kaže v mapah podpira šumnike, v datotekah pa ne ;((
Torej kaj naj storim, imam pa Nerota, ampak z njim ne morem naredit Bootable CD ker imam particijo C večjo kot je velikost cd roma, to je pa menda pogoj. Za mene je važno samo to da bi na cd spravil vse datoteke (a z dolgimi imeni) in jih potem v DOsu namestil nazaj na disk - seveda spet z dolgimi (kdo noče imeti dolgega ). Mislim da atributi niso tako pomembni in da bi zaradi tistega če bi ime vse na "archive" sistem delal a ne. Sicer pa tiste sistemske ni težko popravit.
Lepo se zahvaljujem za morebitne odgovore in izkušnje iz tega področja.

Pa komu se da te bedne winse sestavljat vsake 14 dni!!!>:D>:D>:D

MadMax ::

Uporabi Norton Ghost 5.1. To ti je ene 600k velik DOSov program, ki ti celo particijo al pa kr cel disk shrani v image, ki ga zapeces na CD. Za obnovo primarne particije si nardis se sistemsko disketo+podpora za CD-ROMe, pa se ghost.exe das zraven. Nardi ti cel sistem (konkretno 1GB polna part. z winsi, instalacijami, programi, podatki...) v cca. 10 do 15 minutah. Restart in ze deluje!

Lucio ::

Kot že povedano uporabi Ghost.

Celo omejiš lahko velilost datotek, tako da če je vse skupaj za več kot 700MB to ni problem

slavc ::

Če ti pa ne gre z ghost5.1 imas se ghost6.0 in 6.5
Super program in enostaven
LP Slavc

Koci ::

Ghjost reši vse probleme

prehlajeni ::

ojla!

Teli posti so že skoraj 4 leta stari, zato bom nanov prašal:

mam en disk z c in d particijama in bi rad naredu backup na cdje. slišu sm da se da nekak naredit bootable cdje ki ti vspostavijo 100% enako stanje sitstema in diska ki je bil ob backup-u.

kater program se za to uporablja?

hvala za info:)

teac ::

Ghost :D

Slowenc ::

Še vedno se uporablja Ghost. >:D
Skiny gate.

roli ::

Al pa acronis true image.
Mi je bol všeč kot ghost pa lahko tud kloniraš disk,daš novga...
Pa vse lahko nardiš v oknu.

Lažji za uporabo in ima več funkcij.
Lp!
http://www.r00li.com

teac ::

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: teac ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako naložit image sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
102447 (2447) McMallar
»

Norton ghost image

Oddelek: Programska oprema
7983 (852) Daedalus
»

Norton Ghost

Oddelek: Programska oprema
373465 (2695) smirnof
»

Kateri program za ghost-anje?

Oddelek: Programska oprema
101202 (1049) Predator
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452292 (1663) BlackHole

Več podobnih tem