» »

javascript request animation frame

javascript request animation frame

chrispy ::

function animate(selektor) {
           window.requestAnimationFrame(animate);
           if (selektor == 1) {
               selektor = krog1.update();
               selektor = krog2.update();
               selektor = krog3.update();
           }
           if (collision() == 1) {
               krog1.velocity = 0;
               krog2.velocity = 0;
               krog3.velocity = 0;
           }
           izris();


imam zgoraj napisano funkcijo. U bistvu ko pritisnem gumb, se mora sprožiti animacija animate. Ki pa mora trajati samo toliko časa dokler nebo velocity 0. Zato iz sem dodal parameter selektor. Ki ga postavim na 1, če je velocity večji od 0. Čim pade velocity na 0 se mi selektor postavi na nič. Če uporabim funkcijo kot sem jo napisal zgoraj, mi animacija ne steče (za vsak frame moram klikniti tipko ki je izbrana da kliče funkcijo animate. Če pa dam brez if stavka ki preverja vrednost selektorja pa stvar dela. Problem je, ker ta selektor moram preverjati, da vem kdaj nehati updatati pozicijo krogov.
any ideas?

chrispy ::

nvm se ze resil zadevo.

Gandalfar ::

kako?

chrispy ::

u bistvu mi je ta selektor delal narobe. ko sem ga izpisoval v console.log, je prvi prisel pravilno, vsi ostali za njem pa neke cudne cifre. ubistvu kaj sem naredil je to, da sem objektom dodal še eno lastnost, ki se imenuje power. Moč s katero frcnemo kovančke. Ta power nato spremenim v velocity ter ga uporabljam za premikanje kovančka. Ko pade velocity na 0, lahko spet naštimam power na željeno vrednost, ga spremenim v velocity in stvar dela.

možno bi bilo rešiti tudi s cancelAnimationFrame, ko bi zaznal velocity 0. Samo je pomoje bolje za kasneje, da imam to tako rešeno kot sem zgoraj opisal, ker bom lahko včasih premikal tudi več kot samo en objekt.

Gandalfar ::

kul, tnx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekaj vprašanj glede izdelave spletne strani.

Oddelek: Izdelava spletišč
384649 (3500) scipascapa
»

[jQuery] Zamenjava sličic pri različnih stanjih miške

Oddelek: Programiranje
111428 (1075) kornilov
»

getElementsByTagName ne dela v Chromu

Oddelek: Programiranje
141645 (1383) win64
»

CSS3 Vaja

Oddelek: Programiranje
61015 (816) minghags
»

Italjani,španci....

Oddelek: Loža
312091 (1554) _Mortal_

Več podobnih tem