» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
72 / 91
»»

Apofis ::

Se splaca zdej kupit redmi note 9pro? Ga hledam za fotra. Jst ga mam sicer že kako leto in mi še vedno dela vrhunsko(toktok)

ZveeZ ::

vilonja je izjavil:


edit. Kaj sploh še pride v poštev za pristaše stock androida? Google pixel mi ne diši preveč zaradi cpuja, ki je baje kar požrešen kar se baterije tiče.

Asus, Motorola in predraga Nokia

Motion ::

mano133 je izjavil:

Živjo!

Kupujem nov telefon do ranga cca 400EUR in me zanima katera izmed opcij je najboljša za ta dnar... prehajam nazaj na android tako da mi je pomembna kamera plus to da bo delalo long-term seveda. Pogledal sem par telefonov in mi najbolj v oči padejo ti modeli:

Samsung Galaxy A52s 5g
Realme GT 5G Master Edition
Oneplus Nord 2

Najbolj ušeč mi je Samsung vendar me moti oz. nevem če je pomembno to da ima samo 6gb rama :/ ?
Hvala

Kamera na A52s je dobra. Najbrš najboljša od zgoraj omenjenih. Dobiš pa novega ne odptega A52s na bolhi že za dobrih 300E. Jst gledam še Xiaomi 11T cca 360E do 400E, sam me mal odvrača manjko OIS na kameri.

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kodrnusa ::

Pr samsungu me moti ker je miljon bloatwara predinštaliranga. Pa cene samsungov so kot applove samo pri androidu. Za 430EUR dobis Oneplus z 12gb rama, 256 gb roma in odlicno kamero. Kateri samsung dobis za ta denar? Kamera na 8t je enaka ali boljsa od samsungove na a52. Software pa ja... Z 12ko so ga mal polomili, ampak so ze izboljsali in ni problema vec z baterijo. Žena ima 9 pro in je zadovoljna zelo. Slika non stop. Prej je imela 6ko in se danes dobiva redne update na mesec ali 2 (ga imamo za otroke). Jaz imam 7ko on ker se mi je zadnjo Oxygen OS izneveril (praznil baterijo) sem sedaj na KOSP (android 12), in deluje top. SOT 8 ur, updati vsake 10 do 14 dni preko updaterja. Včasih fural samsunge s, odkar sem na oneplusu, mislim, da ne grem nazaj. Price/performance je super, edino xiaomiji so še boljši price/performance, vendar pa je tam software (bloatware) se hujsi kot pri samsungu.
Na oneplusu ti garancija velja tudi ce odklenes bootloader in rootas telefon.. drugje tega ni.
Software pa tudi zgleda da so uredili, baterije ne zre vec, delovanje je pa tako ali tako med najhitrejsimi med androidi in iphoni (preverite na youtubu).

Pac vsak ve kaj rabi zase ampak oneplus je sigurno gor nekje med kontenderji glede na price/performance. Edino kamera se ni na nivoju s ultra in iphona pro. Upajmo da bo kmalu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Badwolff ::

Kodrnusa je izjavil:

Pr samsungu me moti ker je miljon bloatwara predinštaliranga.


A stvarem na iOSu tisti rečeš bloatware? :D

Motion ::

Kodrnusa je izjavil:

Pr samsungu me moti ker je miljon bloatwara predinštaliranga. Pa cene samsungov so kot applove samo pri androidu. Za 430EUR dobis Oneplus z 12gb rama, 256 gb roma in odlicno kamero. Kateri samsung dobis za ta denar? Kamera na 8t je enaka ali boljsa od samsungove na a52. Software pa ja... Z 12ko so ga mal polomili, ampak so ze izboljsali in ni problema vec z baterijo. Žena ima 9 pro in je zadovoljna zelo. Slika non stop. Prej je imela 6ko in se danes dobiva redne update na mesec ali 2 (ga imamo za otroke). Jaz imam 7ko on ker se mi je zadnjo Oxygen OS izneveril (praznil baterijo) sem sedaj na KOSP (android 12), in deluje top. SOT 8 ur, updati vsake 10 do 14 dni preko updaterja. Včasih fural samsunge s, odkar sem na oneplusu, mislim, da ne grem nazaj. Price/performance je super, edino xiaomiji so še boljši price/performance, vendar pa je tam software (bloatware) se hujsi kot pri samsungu.
Na oneplusu ti garancija velja tudi ce odklenes bootloader in rootas telefon.. drugje tega ni.
Software pa tudi zgleda da so uredili, baterije ne zre vec, delovanje je pa tako ali tako med najhitrejsimi med androidi in iphoni (preverite na youtubu).

Pac vsak ve kaj rabi zase ampak oneplus je sigurno gor nekje med kontenderji glede na price/performance. Edino kamera se ni na nivoju s ultra in iphona pro. Upajmo da bo kmalu


Se mi zdi da lahko skoraj vsa bloat odstraniš na samsungu bez problema.

Si kdo lasti Xiaomi 11T. KAko se obnese?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

dnsd ::

Za dobrih 300EUR dobiš https://www.gomibo.de/samsung-galaxy-m5...
Boljši od A52s na Bolhi.
Primerjava: https://www.kimovil.com/en/compare/sams...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dnsd ()

Motion ::

No A52s je pomoje še vedno boljši nakup če je cena obeh tam tam. A52S ima ene par prednosti: IP67 rating, 3.5mm jack, OIS (Čeprav po testih ne zgleda kot da naredi kakšno razliko) UFS 2.1 shramba napram eMMC 5.1 v M52.

Twixz ::

A je kaka posebna poanta pri Note 20 Ultra 5G da ima duo sim (model SM-N986N) ali pa ne? Ali jaz kaj narobe dojemam? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

Han ::

Če ima režo za dve SIM kartici, lahko v večji utor namesto druge simke položiš microSD kartico kapacitete do 1 TB.

Twixz ::

Han je izjavil:

Če ima režo za dve SIM kartici, lahko v večji utor namesto druge simke položiš microSD kartico kapacitete do 1 TB.


Aha, kar se tiče delovanja pa ni nekih razlik?

Hvala lepa prijazni neznanec :)

scipascapa ::

Kateri telefon do 6.5'' nekje 150-200€? Zdaj smo imeli Xiaomi NOTE 5.

scipascapa ::

Meiniken ::

Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

scipascapa ::

Oj mora biti pri nas. Je potem 8i boljši od 7i?

Motion ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

sfaljk ::

Jaz imam realme 7i. Kupil, ker sem nujno rabil telefon. Sedaj ga imam že 2 meseca. Lahko rečem, da je fotoaparat obup. Sploh v temnejših, zaprtih prostorih. Prav tako opažam, da mi občasno prekinja streamanje glasbe v avtu preko bluetooth, vendar je možno, da so težave tudi v samem avtu, oziroma nista najbolj kompatibilna. Prekinjanja preko bluetooth JBL zvočnika in jabra slušalk ni. Prav tako ni najblj zanesljiva povezava z Garmin uro, ker občasno zelo dolgo traja, da pokaže vhodni klic na uri.
Ostalih napak nisem opazil.
Baterija brez težav zdrži 2 dni,včasih tudi 3.
Mislim, da za 140€ boljšega telefona ne najdeš. Aja igric ne igram, tako da ne vem kako slab je na tem področju.

scipascapa ::

motion pa res...

m0LN4r ::

Se splaca menjati S21 za S21 FE ? Kaj je slabse/boljse?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Han ::

barakus ::

Kateri telefon je best buy za tam 300 eur? Rad bi vsaj 128GB prostora in dober fotoaparat.

leeon ::

oneplus nord 2

clancy ::

Kaj menite o Samsung Galaxy S21 fe 5g? Je to oskubljena verzija S21 5g? Če sem dobil pravilne informacije, bi naj verzija za Slovenski trg imela vgrajen Snapdragon 888 chipset. Ali se raje vseeno stegnit teh 6-7€ na mesec in vzeti S21 5g? Vzel bi ga na Telekomu.

kanarin ::

barakus je izjavil:

Kateri telefon je best buy za tam 300 eur? Rad bi vsaj 128GB prostora in dober fotoaparat.


Recimo Redmi Note 10 Pro in Mi 11 Lite 5G imata oba precej dobro kamero za svojo ceno. Mi 11 Lite 5G pa ima tudi zelo soliden chipset (SD780G) ki je v bistvu bližje flaghipom kot midrange-u (povsem primerljiv s par let starim SD855). Sem ga nabavil tudi sam nedavno nazaj, 128 GB - dal sem 255 €.

Motion ::

barakus je izjavil:

Kateri telefon je best buy za tam 300 eur? Rad bi vsaj 128GB prostora in dober fotoaparat.

sAMSUNG A52S

scipascapa ::

ki pa je občutno dražji "do 300" ;)

Morison ::

scipascapa je izjavil:

ki pa je občutno dražji "do 300" ;)

Nauči se brati!
Piše "za tam 300 eur?" Meni to ne pomeni DO ampak je toleranca + - koliko bo pa sam povedal.

Motion ::

Na bolhi ga ni problem dobit še original zaplombiranega neodprtega za 300-320E. Zgleda da jih imata Telemach in Telekom v akciji in jih folk prodaja na bolhi neodprte. Jst sem že dva tako kupil v zadnjih treh mesecih

pingvinka ::

Hello, razmišljam o nakupu novega telefona in je med možnimi izbirami tudi Samsung S21 Ultra, ampak sem začela raziskovati baterijo in res nočem telefona, ki zdrži manj časa kot moj skoraj 3 leta star Huawei P30 Pro. Vendar pa so ta poročila o slabi bateriji stara že slabo leto in me zanima, kakšne so izkušnje sedaj? Je baterija kaj boljša? Počakala bom še, da pokažejo nove S22 telefone - ali je možno podobne začetne težave z baterijo pričakovati tudi pri letošnjih telefonih?

feryz ::

Jaz ne opazim problemov z baterijo, pa pošteno trpi pri meni.
Ti pa lahko povem, da je kvaliteta ekrana čedalje slabša. Tako kot na s21 poka, ni normalno. Prejšnji so vsaj nekaj malega zdržali, tole je pa šala.
Sicer pa bo kmalu nov. Mogoče bo kaj boljši.

Badwolff ::

Imam navaden s21, kakih posebnih težav z baterijo ni, zdrži en tok kot pri ostalih.

Ekran tud nobenih problemov, prvič slišim, da naj bi pokali.

Bolt ::

feryz je izjavil:

Jaz ne opazim problemov z baterijo, pa pošteno trpi pri meni.
Ti pa lahko povem, da je kvaliteta ekrana čedalje slabša. Tako kot na s21 poka, ni normalno. Prejšnji so vsaj nekaj malega zdržali, tole je pa šala.
Sicer pa bo kmalu nov. Mogoče bo kaj boljši.

Poka tebi v glavi.
Ti maš vedno ene posebne probleme, ki jih živ bog nima.

m0LN4r ::

pingvinka je izjavil:

Hello, razmišljam o nakupu novega telefona in je med možnimi izbirami tudi Samsung S21 Ultra, ampak sem začela raziskovati baterijo in res nočem telefona, ki zdrži manj časa kot moj skoraj 3 leta star Huawei P30 Pro. Vendar pa so ta poročila o slabi bateriji stara že slabo leto in me zanima, kakšne so izkušnje sedaj? Je baterija kaj boljša? Počakala bom še, da pokažejo nove S22 telefone - ali je možno podobne začetne težave z baterijo pričakovati tudi pri letošnjih telefonih?

Dolocene stvari je treba vedeti.
Telefon rabi cas, da se nauci profil uporabe aplikacij in optimira porabo v ozadju.

Ce hoces vec baterije, kupis manjsi ekran, ker ekran je najvecji porabnik. Temnejsi, manjsi ekran in pocasnejsi telefon bosta porabila manj.
Ce ne rabis takr velikosti in hude tele kamere ipd. Lahko razmislis o S21 FE.
Ima 0,6 inchev manj in 4500mah baterijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kodrnusa ::

Vzami oneplus 9 pro, na aliexpresu za 570€. Boljsi software, boljsa baterija, kamera tam tam, mogoce na ultra malenkost boljsa. Pol cene...

m0LN4r ::

Itak.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dimnik ::

m0LN4r je izjavil:

pingvinka je izjavil:

Hello, razmišljam o nakupu novega telefona in je med možnimi izbirami tudi Samsung S21 Ultra, ampak sem začela raziskovati baterijo in res nočem telefona, ki zdrži manj časa kot moj skoraj 3 leta star Huawei P30 Pro. Vendar pa so ta poročila o slabi bateriji stara že slabo leto in me zanima, kakšne so izkušnje sedaj? Je baterija kaj boljša? Počakala bom še, da pokažejo nove S22 telefone - ali je možno podobne začetne težave z baterijo pričakovati tudi pri letošnjih telefonih?

Dolocene stvari je treba vedeti.
Telefon rabi cas, da se nauci profil uporabe aplikacij in optimira porabo v ozadju.

Ce hoces vec baterije, kupis manjsi ekran, ker ekran je najvecji porabnik. Temnejsi, manjsi ekran in pocasnejsi telefon bosta porabila manj.
Ce ne rabis takr velikosti in hude tele kamere ipd. Lahko razmislis o S21 FE.
Ima 0,6 inchev manj in 4500mah baterijo.


Spet eno nabijanje molnara....baterija je na samsungu za en k.rac. Ti pa greš palamudit o manjšem ekranu in počasnejšem. imam s20+ pa ni šans, da bi zvozil en dan...tam okrog 16ure je max, se otroka in moja kar norčujejo iz mene, ker sem vedno priklopljen na kabel....mah jaz se pa norčujem iz samsunga,,, ma še kakšno leto, potem pa da več ne slišim za samsung telefon. Oneplus ali xiaomi.

theStranger ::

Jaz imam samsung s20 fe. Zjutraj ga napolnim med 80 in 85%, in do vecera redko pade pod 50%, tako da se mi baterija ne zdi slaba (sploh v primerjavi s prejšnjim s6 :) ). Ne igram pa igric...

Bolt ::

theStranger je izjavil:

Jaz imam samsung s20 fe. Zjutraj ga napolnim med 80 in 85%, in do vecera redko pade pod 50%, tako da se mi baterija ne zdi slaba (sploh v primerjavi s prejšnjim s6 :) ). Ne igram pa igric...

To pomeni, da ne potrebuješ pametnega telefona.
Kupi si eno regljo ali Nokio 3320 bo čist dovolj zate.
Na žalost so Samsung baterije ena žalost.
Samo kaj, ko na splošno v povprečju ni alternative. Tisti opoti in šaomiji so pa sploh ena megla.

theStranger ::

kaksen pa je kriterij za uporabo pamtenega telefona? prazna baterija na koncu dneva?

Bolt ::

Igranje igric.

Morison ::

theStranger je izjavil:

kaksen pa je kriterij za uporabo pamtenega telefona? prazna baterija na koncu dneva?

Opiši kaj počneš s telefonom čez dan, koliko si na netu, imej vedno vklopljene mobilne podatke, wifi, BT, povezano še kakšno napravo uro... potem pa povej kakšna bo poraba.

theStranger ::

Uporabljam ga po potrebi, brezzično povezavo, podatke in plavizob vklapljam po potrebi edino lokacijo imam vedno prizgano. Uporabljam spletno banko, fotoaparat, spletno pošto, berem novice in pogledam Donkica ko igra. + amzs aplikacija za obvescanje o razmerah na cesti.. Pac osnovno. kak dan kaj vec kaksen dan manj. Nacelima ne porabim 50%. Telefon je star 2 meseca. Ce pa kaj potalazi, na S6 sem do 12 skoraj izpraznil baterijo. Tudi brez igranja igric.

Egidij88 ::

Kodrnusa je izjavil:

Vzami oneplus 9 pro, na aliexpresu za 570€. Boljsi software, boljsa baterija, kamera tam tam, mogoce na ultra malenkost boljsa. Pol cene...


Jaz sem vzel OnePlus 9 za 450. V primerjavi z Pro verzijo nimaš telefoto (zoom) kamere, kar me ne gane...drugo vec al manj isto. Dober deal. Je pa to kitajska verzija telefona, kar v praksi pomeni, da nimaš wireless polnjenja.

Bolt ::

Glede One plus je vsem že jasno. Iz serije v serijo isto. Tole vse pove, smešno toda resnično:


RIP EL Risitas - Legenda

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolt ()

MrStein ::

theStranger je izjavil:

Uporabljam ga po potrebi, brezzično povezavo, podatke in plavizob vklapljam po potrebi edino lokacijo imam vedno prizgano. Uporabljam spletno banko, fotoaparat, spletno pošto, berem novice in pogledam Donkica ko igra. + amzs aplikacija za obvescanje o razmerah na cesti.. Pac osnovno. kak dan kaj vec kaksen dan manj. Nacelima ne porabim 50%. Telefon je star 2 meseca. Ce pa kaj potalazi, na S6 sem do 12 skoraj izpraznil baterijo. Tudi brez igranja igric.

Podobno, le da imam wlan in BT vedno vklopljeno. Drži 1-2 dni.
Če v sončnem vremenu več ur gledam novice in slo tech ali deluje navigacija, potem seveda manj.
Me pa zanima kaki profil uporabnika je nekdo, ki je vsak dan na telefonu več kot recimo 5 ur.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kodrnusa ::

Bolt je izjavil:

Glede One plus je vsem Ĺže jasno. Iz serije v serijo isto. Tole vse pove, smeĹĄno toda resniÄno:


RIP EL Risitas - Legenda


A si ti na tabletah? Oneplus 9 pro ima OIS. Pa ce nisi uporabljal ne govori. Vcasih sem imel samsunge s, od samsung s1 naprej... Sedaj sem že par let na Oneplusu, prav tako žena... Telefoni so res odlicni, z odlicnim softwarom in odlicno podporo. Doma imam starega oneplus 6 iz leta 2018, ki ga imamo za otroke. Prejsnji mesec dobil zadnji update. Telefon se zmeraj leti kot prvi dan, software brez bloata, lahko ga rootas brez problema, uporabljas custom rome (ki jih he za oneplus veliko). Zena ma oneplus pro 9 in smo ravno iz smucanja iz italije kjer sem malo slikal z njenim telefonom. Slike res pridejo ven lepe, in mislim, da je razlika z flagshipi z recimo samsungugom 21 ultra pri fotkah minimalna v korist samsunga. Software in baterija sta pri oneplusu leta pred samsungom. Cena 570EUR za tak telefon je pa tudi res res ugodna. Samsungi so okoli 1000 in vec (ultra modeli)

Je pa hud video ja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Bolt ::

Kodrnusa je izjavil:

Bolt je izjavil:

Glede One plus je vsem Ĺže jasno. Iz serije v serijo isto. Tole vse pove, smeĹĄno toda resniÄno:


RIP EL Risitas - Legenda


A si ti na tabletah? Oneplus 9 pro ima OIS. Pa ce nisi uporabljal ne govori. Vcasih sem imel samsunge s, od samsung s1 naprej... Sedaj sem že par let na Oneplusu, prav tako žena... Telefoni so res odlicni, z odlicnim softwarom in odlicno podporo. Doma imam starega oneplus 6 iz leta 2018, ki ga imamo za otroke. Prejsnji mesec dobil zadnji update. Telefon se zmeraj leti kot prvi dan, software brez bloata, lahko ga rootas brez problema, uporabljas custom rome (ki jih he za oneplus veliko). Zena ma oneplus pro 9 in smo ravno iz smucanja iz italije kjer sem malo slikal z njenim telefonom. Slike res pridejo ven lepe, in mislim, da je razlika z flagshipi z recimo samsungugom 21 ultra pri fotkah minimalna v korist samsunga. Software in baterija sta pri oneplusu leta pred samsungom. Cena 570EUR za tak telefon je pa tudi res res ugodna. Samsungi so okoli 1000 in vec (ultra modeli)

Je pa hud video ja :)


To da si ti na Funboyoneplustabletah že vsi vemo. Tako da tvoje mnenje ne šteje.
In ne ti men nisem uporabljal. Boš pa še mal žgancev pojedel preden boš tolk telefonov dal skos.
Edino kar je na OP ok je tekoči-hitri software potem se pa neha.
Ko enkrat preizkusiš kaj drugega, kot celotni paket spoznaš, da nima za burek, posebej pa ne za te cene kot so sedaj.
Ja hud video po resničnih dogodkih očitno nisi pogledal celega ali pa pač nisi razumel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolt ()

Kodrnusa ::

Ok pol pa naj tvoje mnenje folk sprejme. Edino je tekoč software? A baterija ni ok mogoče? A je kamera zanič? Kaj danes imajo telefoni da izstopajo? Vazn je software, baterija in kamera.
Pa nisem noben funboy al karkol ze to pomen. Se pa strinjam da so cene za 900 ali jurja za katerikoli telefon u ibr predrago. Se pa tak telefon splaca za 570€. To je bil in ostaja moj komentar. Ti pa napis kaj je boljse za ta denar pol, ne da sam pluvas, in pametujes. Sej sem napisal easy s tableti...

Andrej51 ::

Ravno SW je zanje čase problem na OnePlusih. 12ka je nek čuden mix čistega Androida, Oppovega Color OS in Samsungovega One UI-ja z veliko buggi.
««
72 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021330 (2299) kanarin
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813270 (9943) toro69
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810153 (7900) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798093 (55972) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315682 (13906) boris82

Več podobnih tem