» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
71 / 91
»»

Neon87 ::

NeSeKregat je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Rad bi naročil Xiaomi 11 lite nekje iz EU warehouse pa ne najdem.. od kod vi naročate in da je zanesljivo?
Ali je tole ok ponudba
https://www.mobileshop.eu/si/xiaomi/mob...

https://www.goboo.com/ev/xiaomi-mi11-li...


Pa je ta goboo zanesljiv? To je iz EU skladišča, da ne bo carine? Je pre-order, kako dolgo je možno, da bo potrebno čakat? Kaj pomeni verzija NE?

Official store je pa predrago..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neon87 ()

NeSeKregat ::

Jaz sem od tu prednaročil mojega poco x3 pro. Dobil iz Španije po enem tednu, brez carine

NeSeKregat ::

Kupon za 5€ popusta: Goboo995
Najden na https://www.mydealz.de/deals/xiaomi-11-...

Neon87 ::

NeSeKregat je izjavil:

Jaz sem od tu prednaročil mojega poco x3 pro. Dobil iz Španije po enem tednu, brez carine


Si zadovoljen s tem telefonom? Mogoče bi pa res tega je malo cenejši kot xiaomi 11 lite.. s tvojim bonom 225€. Mi priporočaš? Kakšne slike dela?
HVala!

TehDucky ::

Jaz sem za ženo vzel kar Nord2 preko Amazon.de.

Poco x3, dela slike podobne kot moj 3 leta star Mi 8. Ne vem pa če je kakšna razlika s projem. Moja je hotela malo boljšo kamero, pa sem rajši vzel Nord2 kot Mi11 Lite.

Če pa bi rekla, da ji je vseeno, samo da je lep pa definitivno Mi11 Lite, sploh ker je eden najlažji telefonov v tem velikostnem razredu s tankim dizajnom.

Če nama ne bo všeč Nord2 ga pa vrneva, ali pa ga jaz vzamem (aja edin mint barva je :/), pa njej še vedno lahko naročim Mi11 Lite.

Steinkauz ::

Neon87 je izjavil:

Rad bi naročil Xiaomi 11 lite nekje iz EU warehouse pa ne najdem.. od kod vi naročate in da je zanesljivo?
Ali je tole ok ponudba
https://www.mobileshop.eu/si/xiaomi/mob...


Jst sm naročil iz amazona https://www.amazon.de/dp/B093LRHBQR?lin...

Vanadium ::

Kateri telefon bi izbrali in zakaj?

Na voljo so:

Realme 8: https://www.a1.si/telefoni/realme-8

Xiaomi Redmi Note 10 5G https://www.a1.si/telefoni/xiaomi-redmi...

Samsung Galaxy A22 https://www.a1.si/telefoni/samsung-gala...

To je to kar je na voljo in drugo ni opcija in za neki pofl se pač moram odločit, torej na kratko rabim nasvet katerega in zakaj tega glede na druga dva.

TehDucky ::

Glede Oneplus Nord 2, ki sem ga naročil za ženo, njej je super, slike so fenomenalne, polni se izredno hitro (65W), noro odziven. Sem še naročil Mi 11 Lite 5G NE, dobim v petek, ta bo pa za taščo :) še za tistega povem, kako se mi bo zdel v primerjavi z Nord 2.

@Vanadium

https://www.kimovil.com/en/compare/real...

Sem ti jih poklikal v primerjavo.

Po specifikacijah se mi najbolj dopade Realme 8.
Realme 8 ima višji touch sampling rate, še enkrat hitreje prebira pozicijo prstov na ekranu, brightness visok, skoraj še enkrat hitrejši procesor od A22, velikost je 6.4 (osebno nisem za prevelike telefone), najlažji od naštetih, Amoled ekran, Pod user review piše da jim ogromno zdrži 2 dni, pri redmi 10 pa večinoma več kot 1 dan. Userji bolj zadovoljni s kamero kot pri Redmi 10, so malo temnejše ampak dosti bolj čiste slike pri R8. Edit: Realme8 ima senzor za prstni odtis v ekranu, kar je redkost pri telefonih za 200 eur.


Samsung A22 ima nekaj hib, HD+ ekran, ostala že FHD+ , prav tako ima waterdrop punchout za selfie camero, nima 4K snemanja, nima 5G, starejši bluetooth 5.0 (ne 5.1 ali 5.2), počasno polnjenje. Vglavnem je vsaj 1-2 leti zadaj za ostalima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

Frgazor ::

Če se ti slike na nord 2 zdijo fenomenalne imaš resnično nizke standarde. Nord 2 imam 2 meseca in bo prvi telefon, ki ga bom upokojil že takoj na začetku življenske dobe.

Egidij88 ::

Če se ne mudi, se mi zdi zdaj smiselno počakati na android 12 out-of-the-box telefone.

TehDucky ::

Frgazor je izjavil:

Če se ti slike na nord 2 zdijo fenomenalne imaš resnično nizke standarde. Nord 2 imam 2 meseca in bo prvi telefon, ki ga bom upokojil že takoj na začetku življenske dobe.


Pa veš da imam. :) Znaš povedat za kaj boš zamenjal, da bojo boljše?

Frgazor ::

Pixla 6, takoj, ko ga bom lahko dobil. Pred nordom sem imel 4a in ni primerljivo s kitajsko igraco. Izgleda pa lepo pa stevilke so lepe, to pa ja.

rini ::

za 4a si rekel, da je neprimerno slabše narejen kot pa Nord 2. Dvomim da bo pixel 6 boljša kakovost.

Frgazor ::

Ni dvoma, da je 4a dosti slabše narejen kot nord. Ampak lepega okraska, ki izgleda kot telefon v resnici je pa igrača, pa tudi ne rabim.

Sicer pa:
pixel 6: Glass front (Gorilla Glass Victus), glass back (Gorilla Glass 6), aluminum frame
pixel4a: Glass front (Gorilla Glass 3), plastic back, plastic frame

Mislim, da je med pixloma vseeno razlika...

leeon ::

Frgazor je izjavil:

Če se ti slike na nord 2 zdijo fenomenalne imaš resnično nizke standarde. Nord 2 imam 2 meseca in bo prvi telefon, ki ga bom upokojil že takoj na začetku življenske dobe.

v vecini review-jev so slike nord2 pohvalili. tako da ja, slike so super. pixel 6 pa tudi ni naredil take raztura na podrocju fotografije kot prvi pixel telefoni. spet, glede na reviw-je

Frgazor ::

Zaradi revievow sem tudi jaz vzel norda... Pa še tam sem pa tja čisto zares omenijo, da je HDR funkcijo bolje izklopit. Ampak ne veš kako je dokler ne probaš.

Me je izučilo za drugič. Šele ko zadevo dejansko imaš vidiš, da je vse narobe. Ni problem samo v kameri. In potem bereš xda in oneplus forume in veš, da gre čisto zares za hroščat polizdelek z neobstoječim supportom in obupnim softverom za kamero. Google si tega ne privošči.

Kamera sicer ni vedno zanič. V zares slabi svetlobi sem kar navdušen. Se vidi, da je senzor velik in dober.
V dobri svetlobi je treba vsakič ročno izklopit HDR in upat, da bo postprocessingu nekako uspelo. V 20% so rezultati dejansko prebavljivi, večinoma pa vsaj čudne barve ali slike brez kontrasta. Rezultat vklopljenega HDR (ki se ob vsakem zagonu kamere postavi nazaj na automatic) so slike podobne otroškim z vodenimi barvicami. Če je svetloba močna, recimo opoldansko sonce, so slike polne ghostinga in kontrast je slab. Verjetno slaba leča.

Sprednja kamera je isto, kot, da je ni. Bognedaj po nesreči uporabit.

dunda ::

Sam sem imel tudi namen vzeti Pixel 6, pa me je sedaj malo minilo in bom verjetno vzel Nord 2.
Pravzaprav jih niti ne moremo neposredno primerjati, saj je cenovna razlika precejšnja. Nord 2 je 409 evrov, Pixel 6 pa 680 (če všejem še polnilec). To je kar precejšnja razlika in skoraj dvomim, da je toliko boljši. Osebno me še moti, da Google nekako noče prodajati telefonov, ampak to je druga tema.

@Frgazor - se ti Nord 2 res zdi tako slab telefon? Ker pri testih je kar cenjen - seveda primerjaj njegov cenovni razred, ne občutno dražjih. In moj stari OnePlus 5 je pravzaprav odličen telefon. Še danes (po štirih letih dokaj močne uporabe) povsem spodobno hiter, s solidnim zaslonom, super hitrim fingerprintom, fizično tipko za utišanje, še vedno solidno baterijo. Najbolj me pravzaprav moti, da ni več posodobitev in sem ter tja zaznam kakšen "glitch" (pa niti ne vem ali je kriv OnePlus ali že Android). Nimam pa prav časa in volje, da bi se ubadal z drugimi ROMi.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

Frgazor ::

@dunda

Kupi norda, ker vem, da ti je tisti fizični gumb za utišanje the feature. Jaz ga niti opazim ne. Se mi pa ne ljubi prerekat kaj pravijo reviewi, ker sem zadosti jezen sam nase, da sem nasedel in šel preko osnovnega pravila, da več ne kupim kitajskega telefona.

dunda ::

Tisti gumb mi je res pomemben, sem pa odkril, da imajo tudi Pixli podobno finto (po spominu: hkratni pritisk VolumeUp+Power). Tako, da je Pixel drugi v igri :-)
https://www.kacnje.eu

zzbil ::

Zdravo, kje se najceneje dobi xiaomi mi11lite pro 5g? Lahko tudi v tujini, ampak mora imeti garancijo..
Lep pozdrav

Egidij88 ::

Zakaj nebi uzel Poco X3 Pro, ki je boljši in cca 100€ cenejši?

zzbil ::

Rad bi cim lazji (sicer tudi cim manjsi a kaj ces, danes so vsi gromozanski) telefon. Hence xiaomi mi11 lite 5g. Torej, kje se ga dobi najceneje y garancijo?
Hvala ze vnaprej!

Masayoshi ::

amazon.it 310€

zzbil ::

Pa res, hvala!
Kako pa je z garancijo ce kupim prek amayon.it? Sploh je? Je treba telefon posiljati v italijo?

zzbil ::

Aha, pa morda ;e kdo ve, se bolj spla;a mi11 lite 5g ali mi11 lite 5g new edition?

Argonavt ::

Zdravo! Iščem telefon, ki bo služil kot drugi telefon samo za pohodno navigacijo. Entry to mid level, idealno do 200 € ali malo ćez ter vsaj 5000mA. Berem, da točnost navigacije bistveno boljša pri modelih, ki podpirajo dual-frequency GNSS. Med njih spada prejšnja generacija flagshipov in nekateri telefoni z Snapdragon 720G, Snapdragon 662, and Snapdragon 460.

Kak namig za tak tip telefona s ceno, kjer preverjeno podpira dual-frequency GNSS ? Ali nov entry telefon ali pa dve generaciji nazaj kaj bolj zmogljivega.

adinfinito ::

Zdravo,

kateri telefon do 400 evrov priporočate?

Do sedaj sem uporabljal
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a1_(...


Pomembno mi je:
Slike
Dolga podpora - Android update-i
Uporabljam AndroidAuto

Mislim, da kitajca več ne bi uporabljal. Nagibam se k Samsungu.
A je možno kak Apple za to dobit? Sicer sem navajen na Android bolj, ne vem koliko je dela s transferiranjem vsega.

Hvala in lep večer.

MrStein ::

iPhone SE je nekje 440 EUR, tako da malo preveč.

Mogoče kaki starejši model (itak bo imel dlje podporo kot nov Android).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

electronic4you.si ima lanski S20 FE za 439 eur, pred kratkim splavljen A52s 5G pa za 349 eur.

BlackGuard ::

S20 FE snapdragon verzija je trenutno na Amazon.de za 399 eur, sicer samo oranžen.

Twixz ::

Razmišljam da bi kupil Note 20 ULTRA 5G.
Poco F3 me je pustil hladnega, mogoče je krivo to da sem prej uporabljal Mate 20 PRO, ki ga zdaj uporablja moj sin. Pa sem ga včeraj malo v roke vzel in je ne glede na starost občutek toliko boljši kot pa pri F3. Pa ne rečem da je slab telefon ampak ima svoje hibe. Ekran se zaklepa sam od sebe, pri določenih potezah kar odpira random programe, itd.

Zdaj ko ne bo več prah takšen problem pa res razmišljam o Note seriji. S-pen bi mi zelo velikokrat prišel prav za kak zapis :)

adinfinito ::

BlackGuard je izjavil:

S20 FE snapdragon verzija je trenutno na Amazon.de za 399 eur, sicer samo oranžen.


Tega si mislil?
https://www.amazon.de/-/en/Samsung-Andr...

Han je izjavil:

electronic4you.si ima lanski S20 FE za 439 eur, pred kratkim splavljen A52s 5G pa za 349 eur.

Hvala za info!

Zgodovina sprememb…

BlackGuard ::

Tako je, na tega sem mislil. Jaz sem vzel dober mesec nazaj verzijo s 5G.

Praviš, da ti je pomembno:
Slike --> Moj prejšnji mobitel je bil Lumia 950XL. Za svoj čas je Lumia imela zelo dober fotoaparat. Za zdaj sem med obemi imel priložnost primerjat samo slike, ki sem jih naredil čez dan. Kakšno sliko naredi po mojem okusu boljše Lumia, kakšno pa Samsung. Po mojem mnenju sta si nekako enakovredna. Izrazito boljši je pa seveda 3x zoom na Samsungu, saj ima posebej lečo za to. Všeč mi je, da ima tudi še širokokotno lečo. Nisem pa raziskoval ali imata 4G in 5G enake kamere.

Dolga podpora - Android update-i --> Mislim, da bi moral S20 FE dobit še Android 13 in potem še eno leto varnostnih posodobitev. Bomo še videli kako bo s tem, ker je ta model že eno leto star.

Uporabljam AndroidAuto --> Tukaj ti žal ne morem pomagat, tega ne uporabljam.

Nekateri pišejo, da imajo ti telefoni težave s touch screenom, jaz pri svojem nisem opazil težav.

Zgodovina sprememb…

mailer ::

A je tale Moto G Pro dober nakup? Ima tudi android one.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Egidij88 ::

Motorola se vrača. Dva dobra telefona, po konkurenčni ceni.

https://www.gsmarena.com/motorola_edge_...

Me pa zanima zdaj Xiaomi. Kmalu pride serija 12, pa tudi Poco X4 in F4.

ramon ::

Egidij88 je izjavil:

Motorola se vrača. Dva dobra telefona, po konkurenčni ceni.

https://www.gsmarena.com/motorola_edge_...

Me pa zanima zdaj Xiaomi. Kmalu pride serija 12, pa tudi Poco X4 in F4.


Mene pa zanima, zakaj na gsmarena, za ti dve novi Motoroli pod Platform/OS, piše: Android 11, MYUI 2.0 ? Bomo dobili za nižjo ceno nov skin in en kup 'bloatwearea' ? Copy_paste Xiaomi?

Egidij88 ::

X30 bo imel android 12 out of the box, S30 pa android 11.

Morison ::

Kje kupit Huaweia P50 pro?

Spider9 ::

Dve leti nazaj sem na ebay.co.uk nabavil obnovljen samsung s9, s katerim sem super zadovoljen. Sedaj je uk izven EU, me zanima, ce se dobi kje znotraj EU podobne zadeve. Veliko sem ze pregooglal, ampak najdem samo precej drage aparate. Ve kdo za kakšno ugodno trgovino?
Hvala
LP

Badwolff ::

Katerega Xiaomija med 250 in 300 evri priporočate? Mi 11 lite, ne, mi 10 lite, poco f3, redmi note 10/pro...

leeon ::

kaj hočeš? dobro kamero ali dober procesor? oboje za ta denar ne bo šlo

kanarin ::

Točno tako, Poco F3 ima najboljši SOC, pa slabšo kamero. Najslabši SOC ima RN10 Pro. Med RN10 Pro in Mi11 Lite (5g NE) je kamera tam tam. Če ti je prioriteta nekaj manjši, tanek in lahek telefon potem izbira pade na MI 11 Lite, če ti je pomemben priključek za slušalke za zmogljivejša baterija izberi RN10 Pro. Edino pazi pri Mi11 Lite - model 5G NE ima bistveno zmogljivejši SOC (SD778 vs SD732G), če ima šibkejši model tipičen mid-range SOC, je SD778 dejansko že dokaj blizu flagship modelom (primerljiv je recimo s SD855). Odločitev je odvisna od prioritet in želja, težko je dat eno splošno priporočilo, ki bi veljalo za vse.

Twixz ::

kanarin je izjavil:

Točno tako, Poco F3 ima najboljši SOC, pa slabšo kamero. Najslabši SOC ima RN10 Pro. Med RN10 Pro in Mi11 Lite (5g NE) je kamera tam tam. Če ti je prioriteta nekaj manjši, tanek in lahek telefon potem izbira pade na MI 11 Lite, če ti je pomemben priključek za slušalke za zmogljivejša baterija izberi RN10 Pro. Edino pazi pri Mi11 Lite - model 5G NE ima bistveno zmogljivejši SOC (SD778 vs SD732G), če ima šibkejši model tipičen mid-range SOC, je SD778 dejansko že dokaj blizu flagship modelom (primerljiv je recimo s SD855). Odločitev je odvisna od prioritet in želja, težko je dat eno splošno priporočilo, ki bi veljalo za vse.


Mene POCO F3 tako zabava software gledano da mi je žal centa, ki sem ga dal.
120 hz ekran ne dela nad 60 hz, če narediš določene poteze na aplikacijah se ekran sam od sebe zaklene, slike so grozne (ko bi vsaj performance prepričal pa ni tako).

mano133 ::

Živjo!

Kupujem nov telefon do ranga cca 400EUR in me zanima katera izmed opcij je najboljša za ta dnar... prehajam nazaj na android tako da mi je pomembna kamera plus to da bo delalo long-term seveda. Pogledal sem par telefonov in mi najbolj v oči padejo ti modeli:

Samsung Galaxy A52s 5g
Realme GT 5G Master Edition
Oneplus Nord 2

Najbolj ušeč mi je Samsung vendar me moti oz. nevem če je pomembno to da ima samo 6gb rama :/ ?
Hvala

Kodrnusa ::

EUR 409,00 20%OFF | OnePlus 8T 8 T 12GB 256GB Global Version Smartphone Snapdragon 865 5G 6.55'' 120Hz AMOLED Display 48MP Quad Rear Camera 4500mAh
https://a.aliexpress.com/_mrOfD72
Oneplus je trenutno kralj softwara, tako da pozabi te samsunge predrage....
Oneplus 8t za 410EUR, nimas kaj gledat dalje.
12gb rama 256 placa.. Kamera dostojna, software brez bloata.

Edit: z eu polnikcem je 440EUR.. vseeno nimas kaj razmisljati. Mas 7t drugace za 360EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

mano133 ::

Kodrnusa je izjavil:

EUR 409,00 20%OFF | OnePlus 8T 8 T 12GB 256GB Global Version Smartphone Snapdragon 865 5G 6.55'' 120Hz AMOLED Display 48MP Quad Rear Camera 4500mAh
https://a.aliexpress.com/_mrOfD72
Oneplus je trenutno kralj softwara, tako da pozabi te samsunge predrage....
Oneplus 8t za 410EUR, nimas kaj gledat dalje.
12gb rama 256 placa.. Kamera dostojna, software brez bloata.

Edit: z eu polnikcem je 440EUR.. vseeno nimas kaj razmisljati. Mas 7t drugace za 360EUR


Idk mal sm brou po drugih forumih pa ni glih tako glede softwera pa tudi telefon je leto pa nek star :/

Frgazor ::

Kodrnusa je izjavil:


Oneplus je trenutno kralj softwara, tako da pozabi te samsunge predrage....


jaz bi tudi malo tega kar ti jemlješ

vilonja ::

Ja, baje je oneplus z novim oxygen os 12 šel samo na slabše. Sem pristaš stock androida in sem na oneplus 6 ampak ne vem, če bi zdaj še enkrat kupil oneplusa. Že oxygen os 11 mi ne diši preveč, oxygen os 12 pa še manj. Tako da ostajam kar na oxygen os 10 (mi teži že ne vem koliko časa za update).

edit. Kaj sploh še pride v poštev za pristaše stock androida? Google pixel mi ne diši preveč zaradi cpuja, ki je baje kar požrešen kar se baterije tiče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

Meiniken ::

Arrow OS, Havoc OS. Bo pa treba mal časa vložit če želiš namestit custom rom.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

vilonja ::

Ne vem, če so posodobitve OTA. Sem na redmi note 3 instaliral custom rome, to je zame bolj igračkanje. Vsakič, ko sem updatal sem delal backup, ker nisem bil ziher, če update ne bo kaj pokvaril. Če za telefon dam toliko denarja, želim da dela out of the box par let brez kakršnega koli posebnega nastavljanja. Potem so pa tu še bančne aplikacije, za katere nisem prepričan če dobro delujejo.
««
71 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186543192824 (6760) RockyS
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021524 (2493) kanarin
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810277 (8024) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798587 (56466) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315812 (14036) boris82

Več podobnih tem