» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
69 / 91
»»

Skylord ::

m0LN4r je izjavil:

Skylord je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Zato jaz osebno cakam na M52, ker M51 se pac nikjer vec ne dobi, razen v romuniji. Ta stvar ima 7000mah baterijo, pa lahko caras kolko hoces, 7000 je pac 7000 in M51 je zdaj na koncu sla cena iz 399 gor naD 600 eur ravno zaradi tega. Neki sem bral da okol 14.julija bo predstavitev.

Zdaj pri telefonih z plusminus 3500-4000mah bos plusminus dobil isto.

Xiaomi Mi Note 10 ima 5260mAh baterijo. Bogi pixel pa samo 3000. M52 pa bo imel 2x tolko.

M52 bo imel baterijo 5000mAh (4860mAh) ;)
To pa je slaba novica, ce bo res. Mogoce potem res vzamem rajsi M51 iz romunije.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy...

phixion ::

Kaj kupiti za okoli 400€. Prioriteta je fotoaparat. Trenutno v ožjem izboru Samsung A52 ali OnePlus Nord (počakati na Nord 2?)

facepalm ::

1+ Nord ni za pohvalit glede kamere. Nic kaj boljsa od poceni Xiaomijev, ceprav ima OIS.
Jaz bi raje vzel A52 (5G) ali Pixel 4a (4a 5G je ze malo cez budget).

ressurection ::

phixion je izjavil:

Kaj kupiti za okoli 400€. Prioriteta je fotoaparat. Trenutno v ožjem izboru Samsung A52 ali OnePlus Nord (počakati na Nord 2?)

Kupi rajši pixel 4a, ki je ravno v tvojem budgetu (mobileshop, kommdata). Zelo dobra kamera in čist uporabniški umesnik. No ja lahko čakaš še na 5a sam nevem kako bo s ceno oz. kdaj pride ven.

BaTeMaN ::

Eno neumestno, a se to samo meni zdi al je na A51 kamera zelo slaba... prej se imel iPhone 6S in Samsung S9... oboje mnogo bolje.
less then zero

ressurection ::

BaTeMaN je izjavil:

Eno neumestno, a se to samo meni zdi al je na A51 kamera zelo slaba... prej se imel iPhone 6S in Samsung S9... oboje mnogo bolje.

Kamera na S9 se spomnim da ni bla neki najbolš, mislim moj "kitajski telefon" je delal bolj ostre in naravne slike z googlovim softwarom kot S9 (stock) na s10 seriji so kamero popravili in je bila odlična. Če je to res da ima A51 slabšo kamero res nevem od kje samsungu taka cena glede na to da tudi tko po performancu in buildu ni neki. Bolše en senzor vredu kakor 4 slabi. Dober primer je pixel 4a skor ista cena sam bolši ROM in kamera. Sem pa opazil da ima pixel 4a (2020) serija isti kamera senzor ko poco F1 (2018) in F3 istega kot A51, kar ti dosti pove glede na to da se folk prtozuje nad F3 in a51. Mogoče si probi naložit GCAM, ki ga najdeš na XDA forumih.

@molnar
Vidim da so imela podjetja kar nekaj problemov glede primankljaja čipov že recimo pri S21FE,ki bi mogu že pridt.

BaTeMaN ::

ma sem prav primerjal fotke na kompu in je porazno, moram dobit en drug A51 za primerjavo, ker še vedno je lahko tudi samo moj kriv... hvala @ressurection zda GCAM nasvet, bom probal
less then zero

ressurection ::

BaTeMaN je izjavil:

ma sem prav primerjal fotke na kompu in je porazno, moram dobit en drug A51 za primerjavo, ker še vedno je lahko tudi samo moj kriv... hvala @ressurection zda GCAM nasvet, bom probal


Ja sj sporbi ene par verzij za optimalen rezultat. Pač ta senzor ni nevem kaj najbrž bo mal bolš z gcam ampak še useeno nebo take bistvene razlike v tvojem primeru. Lohk pa da je strojna oprema tut kriva recimo če so umazano lečo not dal al pa kj tazga. Ampak jaz na tvojem mestu nebi pričakoval čudežev v kameri prav tako velja za F3 uporabnike. np :)

Minion1994 ::

Pozdravljeni,

podjetje v katerem delam, mi ponuja nakup telefona na firmo (preko telekoma). Krijejo telefon do 500€, ostalo razliko pa plačaš sam (na obroke, v enkratnem znesku,...).
Trenutno gledam telekomovo ponudbo in so mi v oči padli naslednji telefoni:

- Xiaomi Mi 11i 5G (brez doplačila)
- Iphone 11 (2020) 128 GB (100€ doplačila)
- Iphone SE (2020) 128 GB (brez doplačila)
- iPhone 12 64GB (320€ doplačila)
- Samsung Galaxy S21 5G 128GB (240€ doplačila)

Če bi vzel telefon z doplačilom bi ga vzel na obroke (cca 3 obroke). Pri telefonu mi je najbolj pomembna zanesljivost in tekoče delovanje, dobra baterija ter solidna kamera.

Trenutno uporabljam še 3 leta star Huawei P20 nad katerim nimam pripomb, vendar ga bom podaril mlajšemu bratu in bi zato preko firme vzel novega.

Katerega od teh telefon priporočate?

Hvala

TheBlueOne ::

Jaz bi izbiral med zadnjima dvema in vejretno vzel zanjega, ker je meni boljsi in se cenejsi. Sam imam Iphone 12 mini in ga ne priporocam, ce telefon uporabljas za kaj drugega kot internet, telefoniranje, igrice in fotografijo. Pri androidu imas dosti boljsi dostop do polnilnika, sodelovanje med aplikacijami itn. Ze s10e, ki ga ima moja deluje bolj moderno kot Iphone 12.

Minion1994 ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz bi izbiral med zadnjima dvema in vejretno vzel zanjega, ker je meni boljsi in se cenejsi. Sam imam Iphone 12 mini in ga ne priporocam, ce telefon uporabljas za kaj drugega kot internet, telefoniranje, igrice in fotografijo. Pri androidu imas dosti boljsi dostop do polnilnika, sodelovanje med aplikacijami itn. Ze s10e, ki ga ima moja deluje bolj moderno kot Iphone 12.


Hvala za mnenje. Telefon večinoma uporabljam za klice v službene namene (teh je dosti), prav tako naredim dnevno dosti slik (prav tako v službene namene), ter za uporabo interneta, mobilno banko whatsappa, vibra, itd...igric ne igram.

TheBlueOne ::

Potem je verjetno skoraj vseeno kaj vzames. Tak uporabnik sem tudi jaz, zato prezivim tudi z iPhonom. Racunaj, da ce bos sel na iOs bos moral narediti se profile, datotek kakor glasba ne bos enostavno prenesel na telefon ampak jih bos prej moral uvoziti v iTunes itn.

Ce pa imas kar si nastel in imas kakor jaz narocnino na Spotify ali YT Music, potem tudi iOS ne bo tak problem.

Aja se en iPhone minus je garancija, ki je samo eno leto in od 12 naprej menda nepopravljivost brez originalnega servisa/delov.

ressurection ::

Minion1994 je izjavil:

Pozdravljeni,

podjetje v katerem delam, mi ponuja nakup telefona na firmo (preko telekoma). Krijejo telefon do 500€, ostalo razliko pa plačaš sam (na obroke, v enkratnem znesku,...).
Trenutno gledam telekomovo ponudbo in so mi v oči padli naslednji telefoni:

- Xiaomi Mi 11i 5G (brez doplačila)
- Iphone 11 (2020) 128 GB (100€ doplačila)
- Iphone SE (2020) 128 GB (brez doplačila)
- iPhone 12 64GB (320€ doplačila)
- Samsung Galaxy S21 5G 128GB (240€ doplačila)

Če bi vzel telefon z doplačilom bi ga vzel na obroke (cca 3 obroke). Pri telefonu mi je najbolj pomembna zanesljivost in tekoče delovanje, dobra baterija ter solidna kamera.

Trenutno uporabljam še 3 leta star Huawei P20 nad katerim nimam pripomb, vendar ga bom podaril mlajšemu bratu in bi zato preko firme vzel novega.

Katerega od teh telefon priporočate?

Hvala

Če hčeš vredu baterijo ne vzet iphona pomojem. Če ti ni problema doplačat tistih 240€ bi rekel da je s21 najbolša izbira. MI11i je pa zmagovalec glede specifikacij ampak je vprašanje, če ti je miui vredu.

Minion1994 ::

Kot pravim, nisem nekaj zelo zahteven uporabnik. Najbolj pomembno mi je tekoče delovanje, šele nato baterija in fotoaparat. Največ ga uporabljam za klice, whatsapp in internet (igric na mojem telefonu ni). Ko kupim telefon, ga ponavadi imam najmanj 3 leta - trenutno je to Huawei P20, katerega pa bom podaril mlajšemu bratu, drugače bi ga uporabljal še naprej.
Odločam se pa zdaj med Iphone 11 128GB, Iphone 12 64GB, ter S21 128GB

Še enkrat hvala za odgovore. Bom za vikend še malo preštudiral zadevo.

Hvala

ressurection ::

Minion1994 je izjavil:

Kot pravim, nisem nekaj zelo zahteven uporabnik. Najbolj pomembno mi je tekoče delovanje, šele nato baterija in fotoaparat. Največ ga uporabljam za klice, whatsapp in internet (igric na mojem telefonu ni). Ko kupim telefon, ga ponavadi imam najmanj 3 leta - trenutno je to Huawei P20, katerega pa bom podaril mlajšemu bratu, drugače bi ga uporabljal še naprej.
Odločam se pa zdaj med Iphone 11 128GB, Iphone 12 64GB, ter S21 128GB

Še enkrat hvala za odgovore. Bom za vikend še malo preštudiral zadevo.

Hvala

Je kar za preštudirat, mislim usi telefoni so dost kul.
Pa še to: pomojem bi bilo fajn izbirat potem med iphone 11 in s21, ker imata oba 128gb, iphone 11 je pa isti šmorn kot 12. Apple da zanalašč še te 64gb serije da folk plačuje za cloud storage.

kanarin ::

S čim pa bi sploh zapolnil 64 GB če telefon uporablja samo za "za klice, whatsapp in internet", igric da ni, fotoaparat pa je na zadnjem mestu po pomembnosti, torej predvidevam, da tudi slika ne kaj dosti.

So mi pa po svoje zabavni taki primerki kao "nisem neki zahtevek uporabnik" , izbira pa med iPhone 12 in S21, torej višji cenovni rang. Ker dandanes namreč povsem tekoče delujejo (če nekateri mogoče še niste opazli) že telefoni za 200 € in dejansko je vedno manj racionalnih razlogov, zakaj bi dejanski "nezahtevni uporabnik" dajal 3, 4x več denarja za nekaj kar v bistvu sploh ne potrebuje in ne bo izkoristil v celoti.

facepalm ::

Hja no, ravno nezahtevni uporabniki si zelijo "husslefree" izkusnjo. Brez bloata, brez zatikanja itd..
In to v najvecji meri ponujata iphone in Pixel.

ressurection ::

kanarin je izjavil:

S čim pa bi sploh zapolnil 64 GB če telefon uporablja samo za "za klice, whatsapp in internet", igric da ni, fotoaparat pa je na zadnjem mestu po pomembnosti, torej predvidevam, da tudi slika ne kaj dosti.

So mi pa po svoje zabavni taki primerki kao "nisem neki zahtevek uporabnik" , izbira pa med iPhone 12 in S21, torej višji cenovni rang. Ker dandanes namreč povsem tekoče delujejo (če nekateri mogoče še niste opazli) že telefoni za 200 € in dejansko je vedno manj racionalnih razlogov, zakaj bi dejanski "nezahtevni uporabnik" dajal 3, 4x več denarja za nekaj kar v bistvu sploh ne potrebuje in ne bo izkoristil v celoti.


To kar pišeš drži, sm že omenjal da imam star telefon k že v štartu ni bil drag (pod 300) pa dela BP. Fora je tudi da nekatere telefone (2) dobi zastonj. SE je malce zastarel glede ekrana ampak mi11i je solidna opcija kot sem rekel. Dobro je tudi da kupiš mal močnejši telefon kot ga potrebuješ ker boš hvaležen čez 3 leta k bo še vedno deloval brez lag-a. Storage je pa tko, nikol neveš kok ga boš dejansko rabil oz. za kok časa boš obdržal napravo, s časom tudi aplikacije postanejo težje. Verjemi da apple nebi dal 64gb telefon vn v 2021, če nebi mel velike koristi in tako razmišljanje lih vodi dostikrat do tega da folk po parih letih plačuje za cloud storage. Pa iphone 11 je še dost cnejši kot 12, kar pomeni da je itak v vsakem primeru 11 bolj pameten nakup.

facepalm je izjavil:

Hja no, ravno nezahtevni uporabniki si zelijo "husslefree" izkusnjo. Brez bloata, brez zatikanja itd..
In to v najvecji meri ponujata iphone in Pixel.

Pomoje je to sam pixel, ker iphoni majo kar dost prednaloženih aplikacij. Če bi bil kak pixel na seznamu bi takoj reku uzemi pixla, ker te stock romi so zakon.

Zgodovina sprememb…

Minion1994 ::

Kot sem ze omenil imam trenutno 3 leta star Huawei P20 64GB, ki dela kot prvi dan in ga se ne bi menjal. Ker pa je mlajsemu bratu crknil telefon in glede na to da mi podjetje krije kar velik del nakupa telefona preko Telekoma, bom dal Huaweia bratu, sam pa vzel novega. Ker pa sam telefone ne menjam na vsake 2 leti, ampak ga imam v povprecju nekje 4 leta, bi vzel nekaj boljsega.

Ker ste se eni vpiknili v izraz "nezahteven uporabnik", s tem mislim, da pac ne igram igric, ampak ga uporabljam bolj za klice (teh je veliko), naredim kar nekaj slik dnevno za službo, dnevno uporabljam se whatsapp, mobilno banko, YT (tega sicer bolj malo) , internet, ter aplikacijo za podcaste.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

phixion je izjavil:

Kaj kupiti za okoli 400€. Prioriteta je fotoaparat. Trenutno v ožjem izboru Samsung A52 ali OnePlus Nord (počakati na Nord 2?)

Se ena opcija je Mi 10T, so v tujini po ca. 400-439.
Kmalu pa bo itak vse razprodano in se bo zacelo vgrajevati cenejse cipe v telefone.
Cenejsi spomin, ram, proc itn. dobavitelji imajo vedno manj v rokah.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kanarin ::

facepalm je izjavil:

ravno nezahtevni uporabniki si zelijo "husslefree" izkusnjo. Brez bloata, brez zatikanja itd..
In to v najvecji meri ponujata iphone in Pixel.


Mislim kakšna argumentacija - ravno nezahtevni uporabniki... ker kao tistim res "zahtevnim" pa to sploh ni pomembno (oz je manj) al kaj ?!? Očitno se potem sploh ne razumemo kaj naj bi sploh pomenil termin "nezahtevni" uporabniki. Po tej logiki so pač edina sprejemljiva opcija za vse uporabnike (pa naj govorimo o mladih, starih, zahtevnih , nezahtevnih, neglede na tip uporabe in pričakovanja itd itd ) le najboljši oz najdražji telefon ?

Saj se menda strinjamo, da bi večina najrajši imela najboljši telefon (oz v splošnem kakrkoli drugega), ampak mnogi ga enostavno ne nabavijo čeprav imajo vse finančne zmožnosti - ker pač ne vidijo smisla dajat toliko denarja:

- za nekaj kar dejansko ne potrebujejo oz ne bodo nikoli izkoristili v celoti
- jim povsem ustreza oz zadovoljuje telefon (bistveno) nižjega cenovnega razreda
- ker dajo malo (oz nič) na faktor - "tudi jaz imam jabuk oz flagship telefon

Pač eni navijate za iPhone, Pixle, v redu, meni recimo ne "dišijo" oz ustrezajo iz več razlogov. Smatram se za srednje zahtevnega uporabnika, ki se pri nakupu odloča racionalno (predvsem iščem najboljše razmerje P/P). Nekatere moti t.i. bloatware, reklame, mene nit najmanj. Eni obožujejo stock android , meni deluje zastarelo, grdo, dejstvo pa je tudi da ima manj fukcionalnosti kot ostale Android preobleke. Nov iPhone ne bi nabavil že samo zaradi ogabnega notcha, imam pa doma starejši iPhone (6s) pa starejši iPad in služijo odlično za svoj namen.
Da pa v letu 2021 še vedno pogovarjamo o t.i. "zatikanju" se mi zdi enostavno smešno. Nekateri omenjaju tudi kao slabe kamere na cenejših telefonih - kar je spet en bulšit, ker je jasno da je to eno področje ki je v zadnjih letih daleč največ napredovalo (ja, tudi pri najcenejših modelih) - v praksi so tako razlike med modeli vedno manjše oz manj vidne (vsaj iz vidika običajnega uporabnika).

Povsem legitimno in razumljivo je, da tisti ki nabavlja telefon za dalj časa (3 leta in več) da izbere boljši oz dražji model, ampak resnica je taka, da je takih uporabnikov po mojih izkušnjah dandanes (iz različnih razlogov) razmeroma malo.

ressurection ::

kanarin je izjavil:

facepalm je izjavil:

ravno nezahtevni uporabniki si zelijo "husslefree" izkusnjo. Brez bloata, brez zatikanja itd..
In to v najvecji meri ponujata iphone in Pixel.


Mislim kakšna argumentacija - ravno nezahtevni uporabniki... ker kao tistim res "zahtevnim" pa to sploh ni pomembno (oz je manj) al kaj ?!? Očitno se potem sploh ne razumemo kaj naj bi sploh pomenil termin "nezahtevni" uporabniki. Po tej logiki so pač edina sprejemljiva opcija za vse uporabnike (pa naj govorimo o mladih, starih, zahtevnih , nezahtevnih, neglede na tip uporabe in pričakovanja itd itd ) le najboljši oz najdražji telefon ?

Saj se menda strinjamo, da bi večina najrajši imela najboljši telefon (oz v splošnem kakrkoli drugega), ampak mnogi ga enostavno ne nabavijo čeprav imajo vse finančne zmožnosti - ker pač ne vidijo smisla dajat toliko denarja:

- za nekaj kar dejansko ne potrebujejo oz ne bodo nikoli izkoristili v celoti
- jim povsem ustreza oz zadovoljuje telefon (bistveno) nižjega cenovnega razreda
- ker dajo malo (oz nič) na faktor - "tudi jaz imam jabuk oz flagship telefon

Pač eni navijate za iPhone, Pixle, v redu, meni recimo ne "dišijo" oz ustrezajo iz več razlogov. Smatram se za srednje zahtevnega uporabnika, ki se pri nakupu odloča racionalno (predvsem iščem najboljše razmerje P/P). Nekatere moti t.i. bloatware, reklame, mene nit najmanj. Eni obožujejo stock android , meni deluje zastarelo, grdo, dejstvo pa je tudi da ima manj fukcionalnosti kot ostale Android preobleke. Nov iPhone ne bi nabavil že samo zaradi ogabnega notcha, imam pa doma starejši iPhone (6s) pa starejši iPad in služijo odlično za svoj namen.
Da pa v letu 2021 še vedno pogovarjamo o t.i. "zatikanju" se mi zdi enostavno smešno. Nekateri omenjaju tudi kao slabe kamere na cenejših telefonih - kar je spet en bulšit, ker je jasno da je to eno področje ki je v zadnjih letih daleč največ napredovalo (ja, tudi pri najcenejših modelih) - v praksi so tako razlike med modeli vedno manjše oz manj vidne (vsaj iz vidika običajnega uporabnika).

Povsem legitimno in razumljivo je, da tisti ki nabavlja telefon za dalj časa (3 leta in več) da izbere boljši oz dražji model, ampak resnica je taka, da je takih uporabnikov po mojih izkušnjah dandanes (iz različnih razlogov) razmeroma malo.


Ja sj za enega starejšega uporabnika, ki ma malo za klicat pa kaksno light igrico je recimo redmi note 10 super telefon tudi za dalj časa. Xiaomi-jeva strojna oprema je vredna pohvale, če mene vprašaš. Okoli leta 2018 se je zares začelo z xiaomi-jem ko je ven prišel RN7 in F1. Samsung je opazil koliko kupcev jim kradejo zato je baje izdal novo serijo A50 v 2019.

Tudi MIUI ni tako slab ampak nekaterim je vseeno všeč stock android, ker so ponavadi telefoni dolgo supportani in hitro prejemajo varnsotne posodobitve, kar tudi vpliva na življensko dobo naprave. Drugo je pa tudi da je zelo lahek android in na starejših napravah dela super brez zatikanja in zasede manj prostora.

Iphona pa jaz osebno nebi kupil ampak v tem primeru mogoče ni slaba ideja tisti iphone 11, mislim s21 je 240 še za doplačat. MI11i bi pa jaz uzel če bi mi dali to izbiro.

facepalm ::

kanarin je izjavil:

facepalm je izjavil:

ravno nezahtevni uporabniki si zelijo "husslefree" izkusnjo. Brez bloata, brez zatikanja itd..
In to v najvecji meri ponujata iphone in Pixel.


Mislim kakšna argumentacija - ravno nezahtevni uporabniki... ker kao tistim res "zahtevnim" pa to sploh ni pomembno (oz je manj) al kaj ?!? Očitno se potem sploh ne razumemo kaj naj bi sploh pomenil termin "nezahtevni" uporabniki. Po tej logiki so pač edina sprejemljiva opcija za vse uporabnike (pa naj govorimo o mladih, starih, zahtevnih , nezahtevnih, neglede na tip uporabe in pričakovanja itd itd ) le najboljši oz najdražji telefon ?

Saj se menda strinjamo, da bi večina najrajši imela najboljši telefon (oz v splošnem kakrkoli drugega), ampak mnogi ga enostavno ne nabavijo čeprav imajo vse finančne zmožnosti - ker pač ne vidijo smisla dajat toliko denarja:

- za nekaj kar dejansko ne potrebujejo oz ne bodo nikoli izkoristili v celoti
- jim povsem ustreza oz zadovoljuje telefon (bistveno) nižjega cenovnega razreda
- ker dajo malo (oz nič) na faktor - "tudi jaz imam jabuk oz flagship telefon

Pač eni navijate za iPhone, Pixle, v redu, meni recimo ne "dišijo" oz ustrezajo iz več razlogov. Smatram se za srednje zahtevnega uporabnika, ki se pri nakupu odloča racionalno (predvsem iščem najboljše razmerje P/P). Nekatere moti t.i. bloatware, reklame, mene nit najmanj. Eni obožujejo stock android , meni deluje zastarelo, grdo, dejstvo pa je tudi da ima manj fukcionalnosti kot ostale Android preobleke. Nov iPhone ne bi nabavil že samo zaradi ogabnega notcha, imam pa doma starejši iPhone (6s) pa starejši iPad in služijo odlično za svoj namen.
Da pa v letu 2021 še vedno pogovarjamo o t.i. "zatikanju" se mi zdi enostavno smešno. Nekateri omenjaju tudi kao slabe kamere na cenejših telefonih - kar je spet en bulšit, ker je jasno da je to eno področje ki je v zadnjih letih daleč največ napredovalo (ja, tudi pri najcenejših modelih) - v praksi so tako razlike med modeli vedno manjše oz manj vidne (vsaj iz vidika običajnega uporabnika).

Povsem legitimno in razumljivo je, da tisti ki nabavlja telefon za dalj časa (3 leta in več) da izbere boljši oz dražji model, ampak resnica je taka, da je takih uporabnikov po mojih izkušnjah dandanes (iz različnih razlogov) razmeroma malo.

Seveda si vsi zelimo odziven telefon.
Moj point je bil, da so manj zahtevni uporabniki hkrati tudi manj vešči in zelijo "pali/vozi" izdelek out of the box, brez drkanja z nastavitvami, da bo vse delalo.

Kar se tice tvojega mnenja glede "zastarelosti" stock androida.
Daj primi v roke pixla ali pa vsaj preizkusi pixel experience rom ffs.
Ni to vec android 5.0.

MrStein ::

kanarin je izjavil:


Povsem legitimno in razumljivo je, da tisti ki nabavlja telefon za dalj časa (3 leta in več) da izbere boljši oz dražji model, ampak resnica je taka, da je takih uporabnikov po mojih izkušnjah dandanes (iz različnih razlogov) razmeroma malo.

Ravno "nezahtevni" (glej tudi spodaj) uporabnik hoče telefon, da dela, ne pa da ga menjuje vsakih 6 mesecev (ali 1-2 leti).
Ja, eni navdušenci vse* menjajo na 1 leto, enim pa se življenje ne vrti okoli teh stvari in jih imajo za 10 let.

* telefon, TV, avto, pohištvo, kosilnico itd...


Izraz "nezahteven" pa je zelo meglen. Enim pomeni "imam 180 EUR, take it or leave it", drugim "pomembni so mi telefonski pogovori, za kamero mi je vseeno" in za tretje spet kaj drugega. Uporabnik zgoraj pa je zraven lepo napisal, kaj mu je pomembno in kaj ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kanarin ::

Seveda je napisal, najbolj pomembno je "tekoče delovanje". Ampak tukaj smo spet na malo spolzkem terenu, ko vsak to vidi in razume malo drugače. Saj noben pri zdravi pameti ne bo trdil da iPhone 12, Samsung S21 ali Pixel ne delujejo tekoče, ampak po drugi strani pa deluje tekoče tudi nov Xiaomi za 200 EUR, po mojem okusu tekoče dela še vedno skoraj 6 let (!) star iPhone 6s, pa celo tudi podobno stari (in bistveno cenejši) Redmi 4 Prime (ki sicer že nekaj časa bolj kot ne nabira prah v predalu). Seveda so novejši in še posebej dražji modeli hitrejši oz bolj zmogljivi, ampak kaj to pravzaprav pomeni v praksi pri (pod)povprečni uporabi - nekaj mislisekund (seveda ne dobesedno, karikiram) hitrejše odpiranje aplikacij ? Saj si vsak lahko pogleda tovrstne performance primerjave na YT. Je torej res to relevantno merilo za "tekoče" delovanje ?

Ne razumem tudi tega namigovanja (strašenja), da če ne kupiš flagshipa (oz. telefon iz višjega cenovnega razreda) ti bo telefon normalno deloval kvečjemu pol leta, mogoče 1 leto ajde maksimalno 2. Spet bi rad spomnil, da smo v letu 2021, ne pa 2010 ali 2015, ko so bili cenejši Androidi res bistveno slabši od aktualnih flagshipov. Dandanes se veliko ljudi dejansko čudi temu, kaj se da dobiti že za piškavih 100 EUR (kaj šele za kakšnega stotaka več).

Kar hočem s tem povedati je samo to, da po mojem pri izbiri telefona gre toliko za debato "zahteven" vs "nezahteven" uporabnik ali "tekoče" vs "netekoče" delovanje (itd itd) , ker smo tukaj lahko hitro na nejasnem, spolzkem in subjektivnem terenu. Po mojem bi potrebno vedno vprašanja formulirati na podlagi takih ključnih informacij:

1. Razpoložljiv budget - to ne pomeni nujno koliko si lahko nekdo (finančno) privošči, bolj koliko je sploh pripravljen dati za telefon
2. Prioritete - v stilu 1. najbolj pomembno, 2. srednje pomembno, 3. najmanj pomembno
3. Zaželjen brand - oz še druge morebitne posebne želja oz pričakovanja (npr mora imeti klasični vhod jack za slušalke)

Le tako so lahko potem nasveti res konkretni, relevantni in koristni (za tistega ki sprašuje oz rabi informacije), poleg tega se na tej podlagi lahko razvije tudi smiselna in konstruktivna splošna debata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

facepalm ::

Nihce ne trdi, da je telefon za 200€ slab. Vemo pa, da je za to ceno potrebno skleniti vec kompromisov kot pri telefonu za 300€, se vec pa kot pri telefonu za 400€ itd..
Cenejsi dober telefon ni apriori best p/p.
Jaz sem omenil "hussle free" izkusnjo. Pod to, je bilo misljeno, da se uporabniku ni potrebno ubadat s samim telefonom, da dela vse kot mora. In tukaj Pixli (mogoce se kak Android One) nimajo konkurence.
Res nimajo 5000 featurjev kot Xiaomiji. Imajo pa to, kar velika vecina dejansko potrebuje.
Ti dam samo primer.
Imam Rn10pro (trenutno se prodajajo za 300€). Vee lepo in prav, ok telefoncek za budget. AMPAK. Zadnji update ga je naredil fucktardno pocasnega. Kdaj pride popravek pa vprasanje.. Meanwhile cakam na odklep BLja, da sam uredim kar je Xiaomi zahebal.
In pol da imas tak telefon za sluzbene namene? Res ne bi.

ressurection ::

Sem uporabljal do android 10ke miui 12 in zdaj imam stock rom na androidu 11. Pač z usakim od zadnjih treh komentarjev se malo strinjam, miui je vredu ima veliko dobrih lastosti ampak so bile nekatere stvari po defoltu ugasnjene, ki bi mogle bit pržgane pa kakšen hrošč se pojavi kdaj pa kdaj. Po drugi strani pa stock android je mogoče res malce bolj out of the box dobr in simpl za vsakega uporabnika. Nima tolk lastnosti kot jih ima miui ampak so te zelo uporabne. Telefon se čuti lažji (tekoče je deloval že prej) ostane ti več pomnilnika, slike so boljše z Gcam-om, posodobitve so redne in support je za več časa. Baterija je pa nekje enako dobra oz. odlična na obeh. Morte razumet da miui enkrat setup-aš pa dela zelo vredu. Podobno je pomoje z oneUI, realmeUI ipd.

Zgodovina sprememb…

Cantstandya ::

Za povprečnega uporabnika je v končni fazi čisto vseeno kaj kupi. Nastavi si budget, pogleda 2 ali 3 telefone, ki sodijo v tisti budget in izbere tistega, ki mu je najbolj všeč. Nobene potrebe ni po kompliciranju.

m0LN4r ::

Seveda je napisal, najbolj pomembno je "tekoče delovanje". Ampak tukaj smo spet na malo spolzkem terenu, ko vsak to vidi in razume malo drugače.
Ja to je zelozelozelo spolzek teren. Si me spomnil na stranko v petek, ki je strnckala neki na Celeronu N4000 pa mi rece, da neverjetno kok hitro to dela. Pa gledam in pol vidim, da rabi gospa 10 sekund da z misko pride tja kamor hoce in se pol minute da natipka v youtube kaj isce z enim prstom xD

Cantstandya je izjavil:

Za povprečnega uporabnika je v končni fazi čisto vseeno kaj kupi. Nastavi si budget, pogleda 2 ali 3 telefone, ki sodijo v tisti budget in izbere tistega, ki mu je najbolj všeč. Nobene potrebe ni po kompliciranju.
Budget je relativen, ce znas pokazati, zakaj je en produkt boljsi kot drugi. Jaz pri "gorenjcih" vklopim samo sprednjo kamero, side by side, pa se je budget magicno povecal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ressurection ::

Cantstandya je izjavil:

Za povprečnega uporabnika je v končni fazi čisto vseeno kaj kupi. Nastavi si budget, pogleda 2 ali 3 telefone, ki sodijo v tisti budget in izbere tistega, ki mu je najbolj všeč. Nobene potrebe ni po kompliciranju.

Ja sj sam če je budget tko 200€ lohk kupš dobr telefon al pa drek.

m0LN4r je izjavil:

Seveda je napisal, najbolj pomembno je "tekoče delovanje". Ampak tukaj smo spet na malo spolzkem terenu, ko vsak to vidi in razume malo drugače.
Ja to je zelozelozelo spolzek teren. Si me spomnil na stranko v petek, ki je strnckala neki na Celeronu N4000 pa mi rece, da neverjetno kok hitro to dela. Pa gledam in pol vidim, da rabi gospa 10 sekund da z misko pride tja kamor hoce in se pol minute da natipka v youtube kaj isce z enim prstom xD

Cantstandya je izjavil:

Za povprečnega uporabnika je v končni fazi čisto vseeno kaj kupi. Nastavi si budget, pogleda 2 ali 3 telefone, ki sodijo v tisti budget in izbere tistega, ki mu je najbolj všeč. Nobene potrebe ni po kompliciranju.
Budget je relativen, ce znas pokazati, zakaj je en produkt boljsi kot drugi. Jaz pri "gorenjcih" vklopim samo sprednjo kamero, side by side, pa se je budget magicno povecal.


Pri starejših generacijah je pomoje pomenbno to da ena stvar funkcionira za dlje časa tudi če ma celeron al pa kj tazga.

Zgodovina sprememb…

rejven ::

m0LN4r je izjavil:

Seveda je napisal, najbolj pomembno je "tekoče delovanje". Ampak tukaj smo spet na malo spolzkem terenu, ko vsak to vidi in razume malo drugače.
Ja to je zelozelozelo spolzek teren. Si me spomnil na stranko v petek, ki je strnckala neki na Celeronu N4000 pa mi rece, da neverjetno kok hitro to dela. Pa gledam in pol vidim, da rabi gospa 10 sekund da z misko pride tja kamor hoce in se pol minute da natipka v youtube kaj isce z enim prstom xD

Cantstandya je izjavil:

Za povprečnega uporabnika je v končni fazi čisto vseeno kaj kupi. Nastavi si budget, pogleda 2 ali 3 telefone, ki sodijo v tisti budget in izbere tistega, ki mu je najbolj všeč. Nobene potrebe ni po kompliciranju.
Budget je relativen, ce znas pokazati, zakaj je en produkt boljsi kot drugi. Jaz pri "gorenjcih" vklopim samo sprednjo kamero, side by side, pa se je budget magicno povecal.


Vidis, meni je vseeno ce je phone brez sprednje kamere. Uporabim enkrat letno, rabim pa definitivno ne. Men je vazn, da je ekran dost svetel za zunanjo uporabo, ostalo mi je popolnoma vseen. Vsak ma pač svoje potrebe/preference. Je pa tako, da danes si vsak lahko privošći katerikoli telefon, ce ni na sociali.

MrStein ::

Jaz tudi ne uporabljam prednje kamere, ampak prejšnji teden sem kontaktiral video support in so potem hoteli videti en dokument. Pomolim pred kamero in reče "ja, ne vem če se bo videlo... oh, imate pa kvalitetno kamero " in se je lepo videlo.

Od viška ne boli glava.

(pa ni telefon za 500 in več EUR)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

kodar ::

Prosim za mnenje o Poco M3 4/64.

Starejsi uporabnik, predvsem za Youtube, Viber klice, branje novic in poredko kaksna foto.

Je bolje gledati Redmi Note 9, oz. ali je se kaksna boljsa alternativa?

Zamenjal bo Samsung Galaxy J4+, ki steka.

Hvala

kanarin ::

Za takega uporabnika bo po mojem povsem dovolj, še posebej glede na to kar je imel dosedaj...

Če gledaš v segmentu okoli 100 € sta oba modela (dovolj) dobra , Poco je novejši, ima večjo baterijo (je pa posledično nekaj debelejši), Redmi pa ima recimo ultrawide kamero, ki jo Poco nima.

Če pa se lahko stegneš do 150 € pa brez debate pade izbor na Redmi Note 10(S). Gre za malo manjši in občutno lažji telefon s AMOLED zaslonom z boljšimi performansami od omenjenih dveh. Tega sem tudi sam pred kratkim nabavil svojemu starejšemu sorodniku...

rejven ::

Js sm za mt in taščo pred casom kupil M3, obe zadovoljni. Telefon res lepo dela za dobrih 100e. Amoled ima zunaj prednost in kamera je boljsa na redmi, ce ji to pomen kupi redmi, drugace pa delovanje na m3 je super.

kodar ::

Hvala @kanarinu in @rejvenu!

Ergo ::

Me zanima če ima kdo izkušnje z oneplus telefoni. Ker moj trenutni telefon je že 4 leta star in sem se odločil da je čas da si privoščim novega. Gledam oneplus 8 pro 256 GB za 600€ ampak me moti da ni raven ekran. Vidim pa da novi nord 2 256 GB bo za 500 evrov.

vilonja ::

Kaj pa oneplus 9 za okoli 430 eur?
https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo...

Ergo ::

vilonja je izjavil:

Kaj pa oneplus 9 za okoli 430 eur?
https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo...

Ja ampak nikjer ga nisem videl v tvojem linku za 430€.In pomembno mi je da ima 256 GB prostora.

ressurection ::

Ergo je izjavil:

Me zanima če ima kdo izkušnje z oneplus telefoni. Ker moj trenutni telefon je že 4 leta star in sem se odločil da je čas da si privoščim novega. Gledam oneplus 8 pro 256 GB za 600€ ampak me moti da ni raven ekran. Vidim pa da novi nord 2 256 GB bo za 500 evrov.


Kaj pa OP 8T?

Ergo ::

ressurection je izjavil:

Ergo je izjavil:

Me zanima če ima kdo izkušnje z oneplus telefoni. Ker moj trenutni telefon je že 4 leta star in sem se odločil da je čas da si privoščim novega. Gledam oneplus 8 pro 256 GB za 600€ ampak me moti da ni raven ekran. Vidim pa da novi nord 2 256 GB bo za 500 evrov.


Kaj pa OP 8T?

Sem že pogledal verzijo(256GB) ki bi jaz imel in je dobesedno samo par evrov cenejša od 8 pro verzije. Vem da v določenih trgovinah je cenejša ker vzamejo kitajsko verzijo in naložijo globalni rom ampak pri tem verzijah je možno da ne delajo določene aplikacije zaradi zaklenjena bootloaderja. Ampak je res da raven ekran je zame velika prednost.

Kodrnusa ::

Bootloader na oneplusih odklenes z tooli, cisto enostavno..

Ergo ::

Kodrnusa je izjavil:

Bootloader na oneplusih odklenes z tooli, cisto enostavno..

Sorry idiot sem mislil sem reči ker je bootloader odklenjen znajo aplikacije kot bankanet ne delat.

ressurection ::

Kodrnusa je izjavil:

Bootloader na oneplusih odklenes z tooli, cisto enostavno..

Ja pr kakšnih oneplusih/LG/Google/Sony/Moto je res precej simpl. Xiaomi je malo težje k morš čakat 72h sam je telefon ful cenejši, grarncija baje ostane pa še offical orodje ti provajdajo če slučajno pride do kakšnega bricka/bootloopa. Zanima te pa ubistvu samo kok dobr je hardware, ker boš itak flashov drug rom. 8T je bil kar popularen zato pomoje mal bolš drži ceno. Bi vedno priporočal, da se kupi flagshipa sploh če boš dal drug rom gor, ker ga maš lahko za zelo dolgo časa.

@Ergo Use dela tut banke in netflix če flešaš poleg roma in gappsov še magisk zip in bypassaš safetynet. Za "globalne aplikacije" pa lahko uporabljaš alterntivne verzije google stora (F-droid, ApkMirror itd.). Pač fora je da google zazna da laufaš drug rom na telefonu, ki je meu v originalu recimo oxygen os sam z magisk (rootom) lohk to "preslepiš".

Kodrnusa ::

Ergo je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Bootloader na oneplusih odklenes z tooli, cisto enostavno..

Sorry idiot sem mislil sem reči ker je bootloader odklenjen znajo aplikacije kot bankanet ne delat.

Kolikor imam jaz izkušnje, aplikacije za banke delajo ce uporabiš magisk hide, saj ne preverjajo stanja bootloadarja ampak ali je telefon rootan. vecji problem je pri netflixu, disney+, amazon prime...ker ne predvaja 4k zaradi odklenjenega bootloaderja..

Barko ::

Mogoče malo nenavadno vprašanje .... ali obstaja kakšen telefon, ki nadpovprečno dobro snema in reproducira zvok? Včasih je bil v tem dober HTC Desire 820, kako pa je z aktualnimi telefoni?

m0LN4r ::

Kaj je nadpovprecno? Telefoni imajo dinamicno snemanje in en kup funkcij za snemanje zvoka odvisno od videozooma. dB mikrofona naceloma ne gre nastaviti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

bmwwww ::

Sem tik pred nakupom, odločitvijo drugega telefona (moj Poco f1 se je po skoraj slabih 3 letih razbil) in sicer gledam:

1. Realme GT 5G,
2. Pofo F3 in
3. Xiaomi Mi 11 Lite 5G.

Uporaba oz. je za vsakodnevno rabo. GPS in BT sta konstantno vklopljena, tu pa tam kaka igrca ostalo pa itak klici in smsi. Torej kaj bi mi priporočali?

ressurection ::

bmwwww je izjavil:

Sem tik pred nakupom, odločitvijo drugega telefona (moj Poco f1 se je po skoraj slabih 3 letih razbil) in sicer gledam:

1. Realme GT 5G,
2. Pofo F3 in
3. Xiaomi Mi 11 Lite 5G.

Uporaba oz. je za vsakodnevno rabo. GPS in BT sta konstantno vklopljena, tu pa tam kaka igrca ostalo pa itak klici in smsi. Torej kaj bi mi priporočali?

Gt je precej enakovreden f3 samo da ima sd888 in ne sd870 (f3). Je pa res da se bo sd870 načeloma manj grel, čeprav je malenkost švohnejši. Mi11 lite ima boljšo kamero ampak je F3 useeno najboljši za ta denar.

facepalm ::

bmwwww je izjavil:

Sem tik pred nakupom, odločitvijo drugega telefona (moj Poco f1 se je po skoraj slabih 3 letih razbil) in sicer gledam:

1. Realme GT 5G,
2. Pofo F3 in
3. Xiaomi Mi 11 Lite 5G.

Uporaba oz. je za vsakodnevno rabo. GPS in BT sta konstantno vklopljena, tu pa tam kaka igrca ostalo pa itak klici in smsi. Torej kaj bi mi priporočali?

Oneplus nord 2 5g 8/128gb za 399€ @ amazon.it.
««
69 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021324 (2293) kanarin
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813267 (9940) toro69
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810149 (7896) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798084 (55963) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315681 (13905) boris82

Več podobnih tem