» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
61 / 91
»»

renofkinja ::

na bangood je trenutno v prerprodaji motorola edge S za 350E. highliti : novi snapdragon 870, 90hz oled zaslon , 5000 mAh baterija.

bpolonca ::

Z3ND3N je izjavil:

Odločam se za nakup android telefona do 300EUR. Vzel bi pri mobitelu na obroke za 24 mesecev.
Izbiram pa med sledečimi:

Nexus 5 - 252EUR (dobi 5.0 android)
Lg G3 S - 252EUR (na gsmarena ni navedeno ampak sem zasledil na netu da naj bi dobil)
Xperia Z1 compact - 264EUR (dobi 5.0 android)
Xperia Z1 - 288EUR (dobi 5.0 android)
Samsung S4 active - 288EUR (na gsmarena ni navedeno ampak sem zasledil na netu da naj bi dobil)
Samsung S4 LTE - 288EUR (na gsm arena ni navedeno ampak sem zasledil na netu da naj bi dobil)
LG G2 - 300EUR (na gsmarena ni navedeno ampak sem zasledil na netu da naj bi dobil)

ali bi se splačalo malce globje seči v žep in vzeti rabljen:

Samsung S5 mini - 300-340EUR (dobi 5.0 android)

Prosim za nasvet, kakršnekoli informacije so dobrodošle. Za kateri telefon bi se vi odločili in katera bi bila vaša 2. izbira?


Iphone 11 MAX

rostrum ::

Na EU global central imajo Xiaomi Mi 10t Pro, 8G/256GB za 449€!
https://www.eglobalcentraleu.com/xiaomi...

10€ kupon dobiš za newsletter, vzameš zavarovanje pošiljke, plačilo preko PayPal.

Se dobi kaj boljšega za ta denar?

CewCar ::

Zdravo,

kupujem nov telefon, za okoli 200€. Trenutno imam v lasti Xiaomi A2 Lite s katerim pa nisem zadovoljen. Aplikacije se zelo dolgo odpirajo in občasno zmrzujejo. Kamera oz. aplikacija za kamero je slabo odzivna, potrebuje nekaj trenutkov od ukaza za slikanje do dejanskega slikanja. Kljub vsem priporočilom za novejše Xiaomi modele sem zadržan glede nakupa še enega, novejšega Xiaomi aparata.

Prioritete novega telefona so kvaliteten zaslon (velikost, kvaliteta slike), gladko in hitro delovanje aplikacij, kvalitetna baterija ter čimvečja hitrost polnjena. Glede alternative Xiaomiju se mi je zdel Realme 7 pro zanimiva opcija. Glede na to, da že imam vezavo na A1 se mi je zdela tam cena za Realme 7 pro tudi ugodna.

Zanima me, kako se Realme 7 pro primerja z Xiaomijevimi aparati? Ali je v tem cenovnem rangu dovolj razlike, da se splača pogljabljati in raziskovati v detajle kaj kupiti? Vsekakor bi si zelo želel izogniti še eni izkušnji kot jo imam z A2 Lite, je to glede na željeno ceno aparata sploh možno? So morda na trgu še kateri modeli, katere bi bilo smiselno vsaj preveriti?

Vnaprej hvala za odgovore.

NedaPolena ::

Kaj pa mislite o Samsung Galaxy A71? Zaenkrat imam iPhone SE, pa mi malo majhen...

-ninja-91- ::

Mene Realme 7 Pro zaenkrat ni razočaral, vseč mi je ker je feeling bližje stock androidu kot miui, ki ma za vse zadeve neke svoje prebliske.

Sh4dy ::

Zdravo, iščem telefon za starejšo osebo, v rangu 100-150eur. Pogoj je solidna baterija in da ni prevelik. Uporabljal se bo samo za klicanje.

blaz5 ::

facepalm ::

Vsaj kaksno nokio bi pa ja lahko privoscili starejsi osebi:)
Npr Nokia 230.

Sh4dy ::

Pozabil napisat pametni* telefon:)

kanarin ::

Sh4dy je izjavil:

Pozabil napisat pametni* telefon:)


Napisal si ,da se bo uporabljal samo za klicanje. Zakaj potem sploh iščeš pametni telefon ?!?

kanarin ::

Drugače pa se zatakne predvsem pri tej želji "da ni prevelik" - kaj to pomeni do 6 inčev, še manj ? Danes se (vsaj v tem cenovnem rangu) težko najde že kaj pod 6,5 inčev - kaj šele pod 6 inčev.

Če se išče telefon manjših domenzij treba iz ali v (precej) višji cenovni rang (npr. iPhone SE, iPhone 12 mini, Pixel 4a) ali pa pogledat kaj na trg rabljenih telefonov (npr iPhone 6s - iPhone 8 - ti med drugim še vedno dobivajo nove verzije iOS).

ivan01 ::

bpolonca je izjavil:

Z3ND3N je izjavil:

Odločam se za nakup android telefona do 300EUR. Vzel bi pri mobitelu na obroke za 24 mesecev.
Izbiram pa med sledečimi:

Nexus 5 - 252EUR (dobi 5.0 android)
Lg G3 S - 252EUR (na gsmarena ni navedeno ampak sem zasledil na netu da naj bi dobil)
Xperia Z1 compact - 264EUR (dobi 5.0 android)
Xperia Z1 - 288EUR (dobi 5.0 android)
Samsung S4 active - 288EUR (na gsmarena ni navedeno ampak sem zasledil na netu da naj bi dobil)
Samsung S4 LTE - 288EUR (na gsm arena ni navedeno ampak sem zasledil na netu da naj bi dobil)
LG G2 - 300EUR (na gsmarena ni navedeno ampak sem zasledil na netu da naj bi dobil)

ali bi se splačalo malce globje seči v žep in vzeti rabljen:

Samsung S5 mini - 300-340EUR (dobi 5.0 android)

Prosim za nasvet, kakršnekoli informacije so dobrodošle. Za kateri telefon bi se vi odločili in katera bi bila vaša 2. izbira?


Iphone 11 MAX


Resno?
Na več kot 6 let staro vprašanje si odgovoril/a? :O

m0LN4r ::

Evo spet je Galaxy Week, ce bi kdo kaj imel:
https://www.mediamarkt.de/de/campaign/g...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tomy_justomy ::

m0LN4r je izjavil:

Evo spet je Galaxy Week, ce bi kdo kaj imel:
https://www.mediamarkt.de/de/campaign/g...


Evoga, ravno čekiram, naročil bi Samsung S20 FE 5G, pa ga ne morejo poslati v SLO, je komu kaj jasno?
https://www.mediamarkt.de/de/product/_s...

Lastniki zgornjega telefona, kje ste ga kupili? Tu v SLO ga imajo samo na Telekomu, ampak je cena kr adijo ...

scipascapa ::

Trenutno imam 3 leta star Xiaomi Note 5 3/32.....kaj vzeti do 200€, Poco X3 / Note 9s ipd?

Gtonek1 ::

Jaz sem vzel poco x3 alixspres iz poljske, z poštnino 176 € v 5 dneh.

scipascapa ::

je ok?

Gtonek1 ::

Upam:D
Vsepovsod ga kar hvalijo, za ta denar mislim da ni dileme.
Lp

facepalm ::

Jaz priporocam pocota iz amazon.it za 188+10€ postnine. Za 22€ dobis moznost vracila izdelka v roku enega meseca, ce ti ni vsec + garancija.

Runnagain ::

Kaj pa tale dilema.
Trenutno imam Huawei P20, ki ga zamenjal za Xiaomi Poco F2 Pro?
Pridobim kaj z menjavo?

Fotke bodo načeloma slabše (Poco nima OIS, P20 ima), bo pa verjetno boljša baterija.
Poco je drugače kar dosti večji od P20.

Menjati / ne menjati?

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

facepalm: amazon.de 180€ :)

facepalm ::

scipascapa je izjavil:

facepalm: amazon.de 180€ :)

Even better:))
Za ta drobiz razlike se res ne splaca ubadat s kitajskimi preprodajalci.

Twixz ::

A ima kdo Note 20 Ultra 5G? Študiram o menjavi, pa je ravno na meji koliko hočem dat za telefon (torej do 1000€)?
Všeč mi je da ima 12 rama, procesor je po pričakovanjih za flagship, a je še kaj kar bi me mogoče odvrnilo od telefona?

Uporabljal bi ga pa za igre, zapiske na šihtu, ker delam v okolju z rokavicami mi tudi S-pen prav pride.. Hm?

PlayTheGame ::

Jaz osebno ne bi kupil ničesar kar poganja Exynos 990 procesor, vsaj ne za denar, ki ga moraš odkartat za flagshipa. Ker tole z Exynos procesorji za EU trg je pravi mali nateg s strani Samsunga, aparat je precej drugačen od aparata s Snapdragon procesorjem, ki pa žal ni namenjen našemu trgu (razen če imaš možnost uvozit iz USA).

Na drugi strani je letošnji Exynos 2100 (serija S21) pokazal lep napredek, v določenih stvareh sicer še vedno zaostaja za SD, vseeno pa razlika ni tako velika kot pri lanskih modelih.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Twixz ::

PlayTheGame je izjavil:

Jaz osebno ne bi kupil ničesar kar poganja Exynos 990 procesor, vsaj ne za denar, ki ga moraš odkartat za flagshipa. Ker tole z Exynos procesorji za EU trg je pravi mali nateg s strani Samsunga, aparat je precej drugačen od aparata s Snapdragon procesorjem, ki pa žal ni namenjen našemu trgu (razen če imaš možnost uvozit iz USA).

Na drugi strani je letošnji Exynos 2100 (serija S21) pokazal lep napredek, v določenih stvareh sicer še vedno zaostaja za SD, vseeno pa razlika ni tako velika kot pri lanskih modelih.


900€ za Note 20 Ultra 5G. Pa zapakiran, z 2 leti garancije :). Sem pa bral, tudi skoraj vsak review govori o tem da je SD > Exynos. Samo so razlike precej minimalne.
Pa note 10+ je 15% počasnejši (CPU) in 4% počasnejši (GPU).
Pa malo sem še gledal, tudi če vidim da to ni to držijo lepo cene :).

Skylord ::

Pa si ja nor, dat 900€ za Note20 ultra. Za ta denar dobiš že S21 ultra. Definitivno 15% boljši od zavožene Note20 serije s katero so res sami problemi.
Pa ne mi s tem, da je Note10+ 15% počasnejši in podobne cifre in fore (kakšne eni ven mečejo to ne moreš verjet: 15% počasnejši (CPU) in 4% počasnejši (GPU).
Malo manj berite, verjemite in glejte youtube.
Po mojih izkušnjah (imam oba doma) se Note10+ komot kosa s Note20 ultra, ker je Note10+ ene 14% počasnejši od S21 ultra.
Potem boljš, da daš 500€ (tudi za manj se že dobi) za Note10+. Garantiram, da ni take razlike v delovanju (saj ti je ne boš opazil, če ne boš preveč dela benchmark testov:)) ) kot je razlika v ceni.

Twixz ::

Skylord je izjavil:

Pa si ja nor, dat 900€ za Note20 ultra. Za ta denar dobiš že S21 ultra. Definitivno 15% boljši od zavožene Note20 serije s katero so res sami problemi.
Pa ne mi s tem, da je Note10+ 15% počasnejši in podobne cifre in fore (kakšne eni ven mečejo to ne moreš verjet: 15% počasnejši (CPU) in 4% počasnejši (GPU).
Malo manj berite, verjemite in glejte youtube.
Po mojih izkušnjah (imam oba doma) se Note10+ komot kosa s Note20 ultra, ker je Note10+ ene 14% počasnejši od S21 ultra.
Potem boljš, da daš 500€ (tudi za manj se že dobi) za Note10+. Garantiram, da ni take razlike v delovanju (saj ti je ne boš opazil, če ne boš preveč dela benchmark testov:)) ) kot je razlika v ceni.


Samo cene pa Note serija drži neverjetno fajn.
Pa sem že skoraj 100% da ga bom kupil, čakam še Unbox Therapy na youtube, ki je 6 mesecev nazaj prešaltal na Note 20 Ultra (dnevna uporaba), me zanima kaj bo povedal :) .
S21 ultra je bil možnost ampak se mi zdi da mi bo S-pen prišel prav zaradi službe (terensko delo, prah, itd.). Note 20 Ultra je tudi hvaljen zaradi bolj dust resistant zaslona na Gorilli Victus napram Gorillam prej.

Na A1 je 444€ z vezavo, signala pa pri nam nimam za A1 nikakršnega.

Skylord ::

Twixz je izjavil:


S21 ultra je bil možnost ampak se mi zdi da mi bo S-pen prišel prav zaradi službe (terensko delo, prah, itd.).

S21 ultra ima isto možnost uporabe s-pena.

ramon ::

Kateri je najcenejši telefon, ki ima display out (hdmi)?

Neon87 ::

Kateri pametni telefon do 150eu, pogoj da je nekje v EU warehouse ali seveda Slovenija.

Hvala!

Neon87 ::

Neon87 je izjavil:

Kateri pametni telefon do 150eu, pogoj da je nekje v EU warehouse ali seveda Slovenija.

Hvala!

Sem kupil Xiaomi POCO M3 na amazon.de..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neon87 ()

xgeorgex ::

Je tole varen nakup? Kk pa je z garancijo? Kakšno mnenje..

S20 FE 5G

572EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xgeorgex ()

xgeorgex ::

Kokr berem Exynos vs Snapdragon ni poanta samo v hitrosti.. SD se precej manj segreva in poraba baterije je manjša..

tomy_justomy si naročil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xgeorgex ()

Meiniken ::

Pa še če se bo naprava uporabljala daljše obdobje, se najverjetneje lahko nanjo naloži kakšen custom rom.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

strel ::

V službi sem dobil nov Samsung A51. In odkrijem, da nima več funkcije video klica brez neke dodatne aplikacije npr: Viber , Duo... Kako imate ostali na novih telefonih, se vam zdi normalno, da so eno glavnih funkcionalnosti na telefonu skenslal ??

MrStein ::

Živ bog ne uporablja videoklicev. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Morison ::

Videoklici se že še uporabljalo in to vedno bolj. Sicer ne vem v kateri jami ti živiš MrStein?! Ne sklepaj samo po sebi, če si malo bolj zadaj.
Res pa, da ne preko katerih koli privzetih aplikacij na telefonu, ampak res samo še več ali manj viber, duo...

MrStein ::

Saj to pravim. "Prave" videoklice (telefonske) noben ne uporablja.
Skype&co pa seveda ja. (pa še to redko, mislim, da bi 15 minut ali dlje držal telefon pred sabo?)

Da pa Skype ni po defoltu naložen pa je pač tako. Eni bi rekli, da je to standard, ki bi moral že biti gor, drug pa bo rekel, da je to bloat, ki ga noče.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

strel ::

Zakaj rabiš skype,viber, duo ... na telefonu za klicat. Prej je bil native app, ki si ga iz privzete aplikacije za klicanje sprožu. Ni porabu 1mb rama. Kako naj zdaj staršem 76 in 80 razložim, da si morata to ini ono zrihtat, pa prijavit se in na koncu tut znat uprabljat ... Zdaj je npr. popularen teams in tudi poslovni sodelavci ,ki so imeli prej skype niso skos online na skypu več... Pol ti pa vsi ti api, ki so "zastonj" še smetijo telefon z reklamami itd...
A na nobenem novem telefonu ni več normalnega video klica ?

facepalm ::

Vecina androidov uporablja googlov dialer.
Ta ima "ikonco" za videoklic, katerega izvede preko Duo appa. Ce ga nimas, ti ponudi namestitev.

Morison ::

strel je izjavil:

V službi sem dobil nov Samsung A51. In odkrijem, da nima več funkcije video klica brez neke dodatne aplikacije npr: Viber , Duo... Kako imate ostali na novih telefonih, se vam zdi normalno, da so eno glavnih funkcionalnosti na telefonu skenslal ??

Ne vem kako je na Samsung A51 toda S21 ima privzeto možnost video klicev preko duo dialerja.

Res, da moraš prvič potrdit in vpisat svojo številko, toda potem gre naprej vse avtomatsko. Tako da mislim, da to ni neka znanost, to uredit.
Pišeš da si ti dobil nov telefon in ne starša. Kaj pa imata onedva za en telefon?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morison ()

strel ::

Ja če si nastaviš default video app na duo, potem imaš ikono in ko poskušaš koga poklicat, ki duo nima, ti pravi da ga povabi (ne moreš ga poklicat)... Sej ni konc sveta, ni mi pa jasno zakaj so poleg vse navlake, ki jo Android premore, moral povsem normalno funkcionalnost izločit.

Ugibam, da za duo rabiš google račun, ki ga večina uporabnikov ima ~ 60% po mojem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strel ()

facepalm ::

Dejansko je videoklic preko UMTS ze obsolete, tako kot tudi mms. Pac pozres tista 2 tappa in uporabis eno od aplikacij, ki ti ustreza oz tisto ki jo uporablja tvoj krog ljudi s katerimi se pogovarjas preko video klica.

No morda ti bo to zanimivo branje:
https://www.slashdata.co/blog/the-past-...

MrStein ::

No, MMS še obstaja, deluje in se uporablja.

Še enkrat poseben poudarek na "deluje".
Deluje namreč po defoltu in to na skoraj vsakem telefonu, tudi 10 let starem.

(in ne, ne deluje 100,00000% vedno. To tak nič ne. Če bo kdo dlakocepil...)

še slika (WEBP)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

facepalm ::

MrStein je izjavil:

No, MMS še obstaja, deluje in se uporablja.

Seveda se, priblizno toliko kot fax. Vedno manj sicer.

tomy_justomy ::

xgeorgex je izjavil:

Kokr berem Exynos vs Snapdragon ni poanta samo v hitrosti.. SD se precej manj segreva in poraba baterije je manjša..

tomy_justomy si naročil?


xgeorgex, ne, nisem se nic kupil, vse po starem ... (:

Mah, ta Samsung, ej. Sej Exynos varianta bi bil zelo verjetno vec kot okej zame (ker spet nisem tak zahteven uporabnik, da bi opazil razlike, ce smo cisto iskreni, je okej tudi za 95% ostalih, ki ne morejo kupiti SD verzije), ampak me enostavno moti njihov princip, da pod istim imenom in za isto ceno prodajajo razlicno robo. In to ni kul. Razmisljal sem celo o Note 10+ (takrat sta bila E in SD se tam tam), ampak je telefon star ze eno leto in pol. Jaz pa bi ga, v kolikor bom kupil telefon visjega ranga, zelel imeti 3, mogoce celo 4 leta.

Bom videl, mogoce bom pa nekaj cisto xy vzel (ceprav spet, kaj? Do Applov mi ni, Huawei so mi bili vedno zakon, ampak vemo, kaksna je trenutna situacija, OnePlus mi tudi ne potegnejo ...).

Ne vem, ej. Mogoce bom pa enga Xiaomija za 300€ vzel (tale Note 10 Pro mi je sploh zanimiv), pac ne bo flagship, bom pa prisparal nekaj v denarnici in bo to to! :))

ramon ::

Lahko priporoča kdo kakšen telefon, ki ima video out preko kabla? Vem, da to imajo samsungovi flagšipi, ter nekateri lg-ji, ter iphoni (kjer rabiš njihov konektor). Še kaj drugega mogoče? Čim cenejši?

modelno1 ::

Huawei imajo tudi. Ne samo video-out, cel desktop imaš ala Samsung Dex. Verjetno omejeno na flagshipe.
Sicer je dober pokazatelj, če na gsmareni piše, da ima telefon USB 3.0 izhod.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

rostrum ::

rostrum je izjavil:

Na EU global central imajo Xiaomi Mi 10t Pro, 8G/256GB za 449€!
https://www.eglobalcentraleu.com/xiaomi...

10€ kupon dobiš za newsletter, vzameš zavarovanje pošiljke, plačilo preko PayPal.

Se dobi kaj boljšega za ta denar?


Evo, po 46 dneh končno prispel paket. Toliko o IN STOCK in ITEM DISPATCH IN 24 WORKING HOURS. :)
««
61 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186623196605 (219) AnubisOfDoom
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021590 (2559) kanarin
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810323 (8070) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798826 (56705) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315870 (14094) boris82

Več podobnih tem