» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
44 / 91
»»

cesnja ::

Nic pametnega torej, oziroma se vedno preveliko. Se vidimo spet cez kaksno leto, upam, da bo situacija takrat vsaj malo drugacna.

MrStein ::

iPhone SE, 4.0" ekran
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sm4rt4ss ::

cesnja je izjavil:

A ze obstaja kaj smiselno sposobnega s priblizno od roba do roba ekranom manjsim od 4,5 col?


Xperia XZ1 Compact in XZ2 Compact sta blizu. 4,7" in 5".

On the other note, mati kupujejo nov telefon.

Izbiramo med:

Xiaomi Mi A2 Lite.

Honor 10 Lite.

Huawei P Smart 2019.

Sony Xperia XA2.

Nokia 6.1.

Bo pa vzela pri A1, tako da drugi telefoni iz proste prodaje ne pridejo v poštev. Izbiramo smamo med temi.

Do zdaj je imela Xperio M2 Aqua in je izrazila željo, da hoče približno isto velikost, lahko je tudi večje in da ni preveč spremembe, tako da sem ji priporočal XA2, ki jo imam tudi sam. Bo najlažji prehod na novo napravo in za njo je to čist dovolj. So pa jo v službi navdušili nad Huaweji tako da. Verjetno bo šlo na tesno med P Smart 2019, katero sem testiral v trgovini in ima izjemno hitro delovanje za ta price range ter pa najbolj ziheraško ocpijo XA2.

Kaj menite?

AnjaNja ::

Mati, če je taka kot moja, je najbolje da bi spet xperio vzela. Zaradi menija, ker ga je navajena. Pri vse ostalih jo boš moral inštruirat in vsake toliko "kako pa že to?"

Imam P smart 2019, ja je fajn, sicer ogromen, sedaj je tudi že več ponudbe za ovitke, v februarju tudi na amazonu ni bilo kaj prida izbire... Ampak je čisto drugačen meni, naj ga proba v trgovini ali pri sodelavcih in če se znajd ev meniju-super. Če ne pa XA2.

seminal ::

Vzami Sony XZ1 super stroj tudi še danes. Pa poceni so sedaj.

i33a ::

Pozdravljeni,
iščem telefon v rangu cca 250€.
Zaenkrat mi je zelo zanimiv Pocophone F1. Kaj menite o njem?
Prav tako me zanima kako je z naročanjem v nemčijo. Gor imam prijatelja, ki bi mi telefon lahko pripeljal, ko prihaja na obiske domov.
Kako je v tem primeru z garancijami itd.?

SumTingWong ::

Mnenja lahko najdeš tukaj: xiaomi telefoni in ostale naprave
So pa večinoma vsi zadovoljni z mobitelom.

Naročanje v Nemčijo nima smisla, ker ga dobiš po isti ceni v Slovenijo. Kupiš preko Gearbest, Bnggood ali pa Aliexpress.

Egidij88 ::

Za 250€ je Poco na GearBestu ja. Drugače pa lahko tudi Redmi Note 7 za 210€. Nima tako dobrega proca, ampak je dober deal.

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...

i33a ::

Aha, super. Kako je pa z garancijo preko Gearbest, Bnggood ali pa Aliexpress?

facepalm ::

Z garancijo je tako, da je bolj pametno doplacati 20eur in narociti na amazonu.

bucket ::

Pozdravljeni.

Iščem telefon za cca 350EUR za darilo in bi rabil pomoc.
Želje so, da ima dobro zadnjo kamero, nadpovprečno avtonomijo in ni višji od 15cm.
Uporabljal pa se bo (zraven pogovorov) predvsem za YouTube, browsanje ter družinsko in priložnostno fotografiranje.

Trenutno si ogledujem to: https://www.electronic4you.si/huawei-p2...
Kaj menite?

Rabil bi še kak drug predlog.
Hvala!

V0RT3X ::

https://www.eglobalcentral.eu/#/product...

Boljsi zaslon&amoled, ip68, 3,5mm, brez notcha, wireless polnjenje, ima pa malo manjso baterijo.

Verjetno bo se kak update vec dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V0RT3X ()

user427615 ::

Xiaomi Pocophone F1, preflashan z romom od Pixla :)

klinker ::

bucket je izjavil:

Pozdravljeni.

Iščem telefon za cca 350EUR za darilo in bi rabil pomoc.
Želje so, da ima dobro zadnjo kamero, nadpovprečno avtonomijo in ni višji od 15cm.
Uporabljal pa se bo (zraven pogovorov) predvsem za YouTube, browsanje ter družinsko in priložnostno fotografiranje.

Trenutno si ogledujem to: https://www.electronic4you.si/huawei-p2...
Kaj menite?

Rabil bi še kak drug predlog.
Hvala!


Ce mene vprasas, vec ne dobis za ta denar in dane zahteve.

Ahim ::

bucket je izjavil:

Trenutno si ogledujem to: https://www.electronic4you.si/huawei-p2...
Kaj menite?

Reklame pravijo, da danes pride ven P30, kar bi moralo vplivati na (predvidoma se nadalnje znizanje) cene P20.

Menim, da se par dni pocakaj da vidis kako in kaj preden se odlocis.

facepalm ::

Ce bi koga zanimala 3 mesece stara Nokia 8, me lahko kontaktira na ZS. Jaz bom migriral nazaj na MIUI :)

toplakd ::

Pocophone F1 naročen iz honorbuy.com pride do tebe naslednji dan, če imaš srečo. Moj je bil namreč naročen včeraj in je danes že v dostavi (čakam gls kurirja).
Odposlano je bilo namreč iz Nove Gorice :)

Ker sem vzel več stekel na zalogo (polomim precej) je skupaj prišlo kar nekaj ceneje iz honorbuy kot pa direkt iz SLO, pri nas ima namreč osnovno steklo za 4,90, na honorbuy pa 3 kom za 3.5EUR

Me prav zanima kako je s temi Xiaomi phoni, ker sem do sedaj skoraj vedno imel low budget Samsunge (a8 je bil moj najdražji tulifon)

299,81 EUR je bil total za 4/64 + 6x steklo + poštnina

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

Bye ::

Morda ti bo ok; odvisno od pričakovanj. Sicer pa za 300 eur dobiš pol leta star Galaxy S9. Tlele Poco nima za burek.

toplakd ::

Uničim/zlomim vsaj 1 telefon na leto. Zato zmeraj kupujem cenejšo klaso telefonov (200-300€), ker je to pač potrošni material.
Iskal sem pač nekaj malo boljšega od trenutnega A8, čeprav doma sedaj neuporabljena stojita 2 kom s8+ in en note8.

Ahim ::

toplakd je izjavil:

Uničim/zlomim vsaj 1 telefon na leto. Zato zmeraj kupujem cenejšo klaso telefonov (200-300€), ker je to pač potrošni material.
Iskal sem pač nekaj malo boljšega od trenutnega A8, čeprav doma sedaj neuporabljena stojita 2 kom s8+ in en note8.

Torej imas "zalogo" za naslednji dve leti. Najprej polomi/unici ta dva, potem pa dalje, pa bos najugodneje prisel skozi ...

toplakd ::

Neh, bodo že našli nove lastnike. Ker jih je škoda polomit, ko ekran stane toliko kot lepo ohranjen rabljen.
Ženin je ponavadi po 2 letih kot nov, moji so pa po 2 mesecih kot da so vojno skozi dali :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

facepalm ::

pol bo poco pravi zate zaradi plasticnega ohisja:)

toplakd ::

To je bil glavni razlog zakaj sem vzel Poco namesto RN7. Plus gumijast ovitek, kateri je vsaj 1mm višji od najvišje pozicije zaščitnega stekla, da ko mi pade po robu, da ne trešči najprej v steklo.
6 stekel na zalogo pa bo tudi en čas držalo :)

SumTingWong ::

Zakaj pa imaš enako ceno za oba, toplakd? Praviš, da je od žene bolj ohranjen, kot tvoj. Če bi ceno še kaj spustil, bi bil zainteresiran :)

Djole ::

Kje pa vidis objavljeno ceno?

SumTingWong ::

Na Bolhi ima. 1 kos za 250€, oba skupaj pa za 480€.

Djole ::

Sej je govora o "neuporabljenima s8+" ?

SumTingWong ::

Pa res, s8+ je rekel. Povezal sem s8, 2kom in pa ženo :)) Zgleda ni to to.

mat_ko ::

Na izbiro imam Xiaomi Mi9 in Huawei P30 (ne pro), za podoben denar.. Katerega bi izbrali in zakaj?

Hvala!

igor0203 ::

P30

AnjaNja ::

toplakd je izjavil:

Uničim/zlomim vsaj 1 telefon na leto. Zato zmeraj kupujem cenejšo klaso telefonov (200-300€), ker je to pač potrošni material.
Iskal sem pač nekaj malo boljšega od trenutnega A8, čeprav doma sedaj neuporabljena stojita 2 kom s8+ in en note8.


Potem rabiš robusten telefon namenjen gozdarjem, gradbicem, delavcem in ne teh lepih, modnih telefonov kot jih uporabljaš sedaj. Cubot, Cat, IGET Blackwiev.

sm4rt4ss ::

mat_ko je izjavil:

Na izbiro imam Xiaomi Mi9 in Huawei P30 (ne pro), za podoben denar.. Katerega bi izbrali in zakaj?

Hvala!


P30

SumTingWong ::

Vsekakor P30 ja. Nisem pristaš Huawei, ampak P30 je mašina, pa kamera je 1A.

mat_ko ::

Hvala! Sem vzel P30, pa da vidimo .. :)

i33a ::

Pozdravljeni,
odločem se med Xiaomi Pocophone F1 in Xiaomi Redmi Note 7. Katerega priporočate?
Telefon večkrat uporabljam v območjih, kjer je malo signala (na nekaterih telefonih 0). Je tu kateri boljši od drugega (mogoče plastično ohišje pomaga?).
Poleg tega bi bilo super, če bi telefon imel tudi garancijo (v kolikor cena ne naraste preveč). Torej kje kupiti, da telefon v primeru težav lahko pošljem nazaj?

Gagarin ::

Huawei P Smart 2019

https://www.amazon.de/Huawei-Smart-Hand...

ali

Xiaomi Note 7

https://www.amazon.it/Xiaomi-Smartphone...

pa zakaj? Ali pa kateri drugi v tem cenovnem razredu?

AnjaNja ::

https://www.gadgetsnow.com/compare-mobi...

https://www.guidingtech.com/kirin-710-v...

Pojdi na an ban pet podgan, vzemi tistega, ki ima najboljše razmerje cena/kvaliteta, glede na izbiro ovitkov etc. Kar ti je važno.

sm4rt4ss ::

Koliko je smiselna menjava Xperia XA2 z Galaxy A40? XA2 ima superb baterry life, ampak A40 ima super AMOLED zaslon. Proc je tu tu, na test kamer na A40 pa še čakam. Že dolgo se spogledujem s Samsungi, ker mi je nov OneUI zelo všeč, Xperiin UI pa je tako...bland in featureless, še posebej po updejtu na Pie. Ne bom sto let čakal, da Sony izda kak pameten kompaktni telefon, ki ne stane ravno 500€. Sem si mislil nabavit XZ1 Compact, ampak nekako se mi je zdelo čudno rokovati s tako majhnim telefonom, potem, ko sem zdaj navajen FHD resolucijo in 5.2 ekran. In tega sem se bal. :D

venson ::

Vsi ki postavljate P30 v ospredje zaradi kamere, upam da se zavedate, da kamere na P30 in na P30 pro NISO enake.

gusto ::

venson je izjavil:

Vsi ki postavljate P30 v ospredje zaradi kamere, upam da se zavedate, da kamere na P30 in na P30 pro NISO enake.

Kej hudo različne pa tudi ne.

OK.d ::

:))ja itak, zato pa je P cenejši.
LPOK.d

tomzzi ::

Imam Huawei P10. Nisem najbolj zadovoljen.
Občasno sam od sebe reboot naredi. Tudi med klici.
Nadležno. Kamera je postala obup po posodobitvi na pie.
Manjko dobrih screen protectorjev.
Navigacijske tipke včasih slabo primejo oziroma sploh ne...
Je potreben večkratni pritisk, da zazna prst...

Plošča je bila lani že menjana pod garancijo.

Software pa po zadnji posodobitvi na novo naložen oziroma narejen factory reset.
Da ne omenjam še slabšega, butastega softwerja/ui na pie pri Huawei...

Je kakšna dobra alternativa P10 za do 500-550€?

Več ne dam za telefon. Vsaj kamera mora biti na isti ravni po kvaliteti.

Tomson ::

Imaš kar nekaj odličnih opcij v tem cenovnem rangu: Xiaomi Mi 9, OnePlus 6T, Huawei P20 Pro, Google Pixel 3, Xiaomi Mi Mix 3 ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Djole ::

Zdravo, za oceta iscem nov tel za prihajajoci rd. Trenutno ima moto g4 play, ki pa je po dveh letih zacel malo zafrkavati, tako da je pocasi cas za kaj novejsega. Cenovni rang je cca 150€, lahko tudi kaksnih 10, 20€ vec, ce je potrebno. Gledal sem moto g6, vendar me malo skrbi kako se bo znasel s tako velikostjo, pa tudi zadnji stekleni del mi ni ravno vsec, ker ne bi rad da poci ob prvem padcu(ceprav verjetno ne bi v ovitku?). Obstaja kaksen tel v tem rangu, ki je kolikor toliko odporen na vodo ali prah, da ni rugged. Lahko je tudi iz tujine, kak xiaomi, itd...prosil bi se za kaksne predloge, ce ima kdo?

Lp

klinker ::

tomzzi je izjavil:

Imam Huawei P10. Nisem najbolj zadovoljen.
Občasno sam od sebe reboot naredi. Tudi med klici.
Nadležno. Kamera je postala obup po posodobitvi na pie.
Manjko dobrih screen protectorjev.
Navigacijske tipke včasih slabo primejo oziroma sploh ne...
Je potreben večkratni pritisk, da zazna prst...

Plošča je bila lani že menjana pod garancijo.

Software pa po zadnji posodobitvi na novo naložen oziroma narejen factory reset.
Da ne omenjam še slabšega, butastega softwerja/ui na pie pri Huawei...

Je kakšna dobra alternativa P10 za do 500-550€?

Več ne dam za telefon. Vsaj kamera mora biti na isti ravni po kvaliteti.


One+ 6T, Pixel 3/XL, S9/+ in Note 8.

tomzzi ::

@tomson, klinker

Hvala obema!
Nagibam se k S9, Pixel 3 in pa tudi One+ 6t...
S9 jasno dobim pri našem operaterju kar je zame ugodneje (obroki)...
Pixel 3, One+ bi pa mogel naročit v DE ker je verjetno najceneje.
Bi pa moral vse naenkrat plačat jasno.
Za razmisliti.

Pa se One+ 6 lahko glede kamere primerja z P10?

SumTingWong ::

Vsekakor se lahko. Kar se pa tiče odzivnosti in baterije, ga bo pa prekosil na celi črti pa še kaj zraven.

klinker ::

tomzzi je izjavil:

@tomson, klinker

Hvala obema!
Nagibam se k S9, Pixel 3 in pa tudi One+ 6t...
S9 jasno dobim pri našem operaterju kar je zame ugodneje (obroki)...
Pixel 3, One+ bi pa mogel naročit v DE ker je verjetno najceneje.
Bi pa moral vse naenkrat plačat jasno.
Za razmisliti.

Pa se One+ 6 lahko glede kamere primerja z P10?


Raje kot S9, bi sam vzel Note 8, ce ti ni prevelik. Razen chipseta, boljsi telefon v vseh pogledih.

tomzzi ::

Prevelkega telefona nočem. Kaj pa S10e?

klinker ::

Imas v temi o S10 par odzivov lastnikov. Vsekakor je boljsi od P10, se pa sam izogibam nakupu pravkar izdanih telefonov. Prvo, ker proizvodnja ni se max dodelana, kot drugo pa zaradi visokih startnih cen.
««
44 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186543190962 (4898) RockyS
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021505 (2474) kanarin
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810259 (8006) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798546 (56425) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315800 (14024) boris82

Več podobnih tem