» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
38 / 91
»»

SumTingWong ::

iPhone 6S, Samsung S7 Edge, LG G6 in Huawei P10 so nekako flagshipi oziroma top modeli (vsaj svoj čas so bili).

Če je povdarek na zaslonu vsekakor vzemi S7 Edge. Super Amoled zaslon je res krasna zadeva.

OhDude1994 ::

Pozdravljeni,

dedek je izrazil željo za nov telefon. Do sedaj je uporabljal Nokia 7100s-2, sedaj pa ima željo presedlati na "smartphone".
Išče se nekaj v rangu do 100€, v oči mu je padla Nokia 2, ki na telekomu trenutno stane 90€ (brez vezave) https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Kaj menite, bi bil omenjeni telefon primeren za dedka in njegovo "uvajanje" v smartphone? Gre se mu predvsem za večji zaslon, ter možnost uporabe GPS-a za navigacijo.

lp

MrStein ::

1 GB RAM-a?

Če že greš to, temeljito pretestiraj, vsaj 15 minut v trgovini če že drugo ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Formula 1 ::

Mogoče se splača dodat teh 20 € pa tole nabavit https://www.amazon.de/Nokia-Version-201.... 1GB RAMa je res malo sedaj.

OK.d ::

LPOK.d

OhDude1994 ::

Hvala za odgovore :D Kaj pa opcija rabljenega telefona?
Kateri telefon do 100€ bi priporočali zanj?

lp

OK.d ::

Za do 100€ dobiš kakšne 3-4 leta stare flagshipe z androidom 6.0(samsung s5, htc one m8,..)
LPOK.d

galu ::

Probaj dobiti Redmi 6 oz. 6a čimbližje 100€.

Npr: https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...
Tako to gre.

jusv ::

evo, to se trenutno najbolj splača
https://telemach.si/mobilna-telefonija/...
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

techuser ::

Spomnim se časov, ko se je kolega tako hvalil z iPhone 3 vsak dan, kamorkoli smo šli ven. Danes dobiš pa veliko boljši in zmogljivejši telefon za 30 EUR. Telemach ima res dobro ponudbo, če nisi zahteven. Wiko Sunny 2Plus za 30EUR in Motorola Moto C za 40 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

chrush ::

Ima kdo mogoče Doogee Mix 2? Zanima me, kako se obnese za vsakdanjo uporabo. Kje so plusi in kje minusi. Predvsem me skrbi CPU Proizvajalec MTK.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Tomson ::

Helio P25 je čisto spodoben low mid-range procesor, pač v skladu s cenovnim rangom, bo pa delovanje čisto ok, če te to skrbi. Telefon ni nek presežek, če malo pogledaš teste: klik, klik. Ima dobro baterijo, ok specifikacije, lep dizajn, dobre materiale, to je pa to, kamera je pa bolj švoh. Dobiš v tem cenovnem rangu precej boljše telefone overall ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

chrush ::

Kaj pa je recimo v tem cenovnem razredu boljše?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

radmannsdorf ::

Za fotra rabim robusten pametni telefon do 5". Do 100-120EUR
Katere firme priporočate? Pogoj je, da ima slovenščino, ampak to ima danes že vsak Android ane?
Po hitrem pregledu GB, najdem firmo Blackview.

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

@crush:
Xiaomi Redmi Note 5, Xiaomi Mi A2 (Lite), Nokia X6, tudi kakšen Huawei P20 Lite ...

@radmannsdorf:
ni nujno da podpirajo slovenščino. Na GB v tem cenovnem rangu npr. le Cubot King Kong za 103€, ima IP68 certifikat, odlično baterijo in čisti Android OS tudi v slovenščini. Sicer pa kot ostali tovrstni telefoni v tem cenovnem rangu, ok kamero, HD IPS zaslon, ki je sicer dober a ne najsvetlejši in ok procesor ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

radmannsdorf ::

Tomson, klanjam se :)

IcyFox ::

Živjo, kakšno je vaše mnenje glede iPhona SE 32 GB? Če bi se zdaj odločil za nakup, a bi zdržal cca. 2 leti (torej da nebi preveč štekal po kakem letu ipd.)?

MrStein ::

Folk še uporablja 5S, tako da... lahko zgolj ugibamo.

Baje pa pride zdaj septembra SE 2: https://www.macworld.co.uk/news/iphone/...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

V0RT3X ::

IcyFox je izjavil:

Živjo, kakšno je vaše mnenje glede iPhona SE 32 GB? Če bi se zdaj odločil za nakup, a bi zdržal cca. 2 leti (torej da nebi preveč štekal po kakem letu ipd.)?


Če ti je všeč form factor je definitivno super izbira, med 5s in SE je ogromna razlika in dejansko razen zunanjosti nimata nič skupnega. Za podporo se pa nimaš bati, na zadnjem softwaru dela praktično isto hitro kot iphone 7/8 sploh ker poganja nižjo resolucijo. Edini minus je malo počasnejši fingerprint scanner.

Se pa rabljeni dobijo že za 100e, sicer bolj 16gb, upam da dobiš novega 32 pod 200e. (verjetno ma A1 kako akcijo)

MrStein ::

5S sem omenil, da je veliko starejši in šibkejši (hardversko), pa vseeno po teh letih še vedno dobro deluje. Ergo: SE bo _verjetno_ tudi. Zagotovo pa ne moremo trditi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kayzon ::

Kaksne so pa kej druge izbire glede teh malih telefon,poleg seveda apple znamke?

MrStein ::

Hja, tu je spisek:
Na gajc-hals
Na gsmarena

Najbolje zožiti izbiro na letošnje in lanske modele in še po katerem kriteriju.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

1309976 ::

Z vašo pomočjo sem pred kratkim nabavil ženi nov (kitajski) telefon. Tokrat ga pa iščem za 10 let staro frkljo, ki je že čisto vpeljana v najstniško elektroniko in razne "Musicly" ipd. aplikacije. Dobim kaj pametnega za 100 EUR?

https://www.aliexpress.com/item/Origina...

Kaj takšnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

IcyFox ::

Kako je pa kaj Samsung ažuren glede posodobitev operacijskega sistema? Če se recimo stegnem malo izven svojega cenovnega ranga po A8, ali bo Samsung zagotavljal posodbitve tam 3 leta in ali bo telefon deloval dovolj dobro še po treh letih (v primeru da ga seveda sem ne uničim)?

MrStein ::

Samsung Galaxy A8 iz leta 2015 je "obtičal" na Android 6.0.
Prav tako A8 iz leta 2016 (niti dve leti star).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

IcyFox ::

A je pa 2018 A8 vreden svojega denarja? Pri trenutnem Huaweiju mi gre na živce predvsem slow down po dveh letih starosti in pa jeben battery optimization, ki popolnoma uniči notificatione (večine jih sploh ne pokaže, nekatere pokaže pa hitro izginejo ipd.)

Tomson ::

@1309976:
v cenovnem rangu okoli 100€ imaš še precej boljše opcije. Npr. Xiaomi Redmi S2 s kodo: GB$MP12ths2 za 106€ ali Xiaomi Redmi 6 Global za 127€ iz EU skladišča. Če pa gledaš najcenejši Xiaomi model pa vsekakor novejši Redmi 6A model, z novejšim Androidom, hitrejši procesor, malo večji zaslon ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

1309976 ::

Tomson je izjavil:

@1309976:
v cenovnem rangu okoli 100EUR imaš še precej boljše opcije. Npr. Xiaomi Redmi S2 s kodo: GB$MP12ths2 za 106EUR ali Xiaomi Redmi 6 Global za 127EUR iz EU skladišča. Če pa gledaš najcenejši Xiaomi model pa vsekakor novejši Redmi 6A model, z novejšim Androidom, hitrejši procesor, malo večji zaslon ...


Kako veš pri Gearbest, da ti bodo poslali iz EU skladišča (pri izvoru blaga zgoraj ni videti kakšne opcije EU skladišča: so HK, CN-001 in fast-29)?
Tale koda, ki si jo napisal zgoraj, ne deluje več.

p.s.
Če koga zanima tule so obrazložitve oziroma lokacije kratic uporabljenih na gearbest (upam da držijo):
https://couponsfromchina.com/2018/03/26...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

Dromar ::

Xiaomi-je lahko tudi jaz brez vsakršnega pomisleka priporočam.
Nekje na začetku leta sem vzel za punco Xiaomi Redmi Note 4. Zadeva je koštala okrog 115eurov s Tomsonovim kuponom, prispela iz evropskega skladišča brez vsakršnih zapletov s carinami ali čemerkli podobnem in stvar DELA.
Za sebe sem par mesecev kasneje vzel Xiaomi Redmi Note 5 za okrog 160 - enako s Tomsonovim kuponom ampak s Kitajske.

Ni da ni, za tak dnar ne pride nobena alternativa, ki jo dobiš v Sloveniji, niti blizu. Moj je tako ali tako noro hiter, ampak tudi Note 4 od dekleta ne zaostaja veliko.

Tako da, če mene vprašate, vzamite za dedka Redmi S2, ki ti ga je zgoraj linkal Tomson, pa čao Pero, se nimaš kaj spraševat. S takim telefonom bi bilo zadovoljnih 95% uporabnikov, tako da za dedka ni strahu :)

IcyFox ::

Ima kdo mogoče izkušnje o LG Q7? Oz. kakršnokoli mnenje, je pri Telemachu trenutno v akciji

Tomson ::

No ja, ni nek presežek ... Sicer dobra avtonomija baterije, IP68 certifikat, kvaliteten 3.5mm zvok, po drugi strani pa nižje kontrasten zaslon, zmogljivost nekako ok, sprejemljiva kamera, kot neka res budget verzija modela G7 ... Imaš pri Telemachu za podobno ceno nekoliko boljši overall Sony Xperia XA 2, če velikost ni bistvena, drugače pa za cca. 250€ dobiš v Slo Xiaomi Mi A2 ali še za manj Xiaomi Note 5, oba overall boljša telefona, brez vezave ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

IcyFox ::

Tomson je izjavil:

No ja, ni nek presežek ... Sicer dobra avtonomija baterije, IP68 certifikat, kvaliteten 3.5mm zvok, po drugi strani pa nižje kontrasten zaslon, zmogljivost nekako ok, sprejemljiva kamera, kot neka res budget verzija modela G7 ... Imaš pri Telemachu za podobno ceno nekoliko boljši overall Sony Xperia XA 2, če velikost ni bistvena, drugače pa za cca. 250€ dobiš v Slo Xiaomi Mi A2 ali še za manj Xiaomi Note 5, oba overall boljša telefona, brez vezave ...

Bi pa drugače ta Q7 bil okej mid range telefon? Iščem namreč menjavo za P9 Lite, ki je postal malo počasen po 2 letih starosti. Sem pa gledal te Xiaomi, pri Note 5 me moti da nima USB-C, A2 pa ne najdem v Sloveniji... Pa tudi drugače ne vem če ravno zaupam tem kitajskim firmam, sem imel enkrat enega ki je imel tok čuden android skin...

Generton ::

IcyFox je izjavil:

Tomson je izjavil:

No ja, ni nek presežek ... Sicer dobra avtonomija baterije, IP68 certifikat, kvaliteten 3.5mm zvok, po drugi strani pa nižje kontrasten zaslon, zmogljivost nekako ok, sprejemljiva kamera, kot neka res budget verzija modela G7 ... Imaš pri Telemachu za podobno ceno nekoliko boljši overall Sony Xperia XA 2, če velikost ni bistvena, drugače pa za cca. 250€ dobiš v Slo Xiaomi Mi A2 ali še za manj Xiaomi Note 5, oba overall boljša telefona, brez vezave ...

Bi pa drugače ta Q7 bil okej mid range telefon? Iščem namreč menjavo za P9 Lite, ki je postal malo počasen po 2 letih starosti. Sem pa gledal te Xiaomi, pri Note 5 me moti da nima USB-C, A2 pa ne najdem v Sloveniji... Pa tudi drugače ne vem če ravno zaupam tem kitajskim firmam, sem imel enkrat enega ki je imel tok čuden android skin...


A2 bos mel pri telemachu v kratkem, sicer pa links Slovenija, ki bosta imela Slo garancijo in servis.

broken/link ::

xiaomi a1/a2 je del android one programa in ima čisti android.
ostali xiaomi imajo pa MIUI skin (poglej si kak yt video, zadnja verzija je miui 10) in če ti skini ne pašejo, potem to ni zate.

kje ga lahko kupiš pa si poglej na ceneje.si, maš kar neki trgovin v slo, ki ga ponujajo.

Zgodovina sprememb…

IcyFox ::

Generton je izjavil:

IcyFox je izjavil:

Tomson je izjavil:

No ja, ni nek presežek ... Sicer dobra avtonomija baterije, IP68 certifikat, kvaliteten 3.5mm zvok, po drugi strani pa nižje kontrasten zaslon, zmogljivost nekako ok, sprejemljiva kamera, kot neka res budget verzija modela G7 ... Imaš pri Telemachu za podobno ceno nekoliko boljši overall Sony Xperia XA 2, če velikost ni bistvena, drugače pa za cca. 250€ dobiš v Slo Xiaomi Mi A2 ali še za manj Xiaomi Note 5, oba overall boljša telefona, brez vezave ...

Bi pa drugače ta Q7 bil okej mid range telefon? Iščem namreč menjavo za P9 Lite, ki je postal malo počasen po 2 letih starosti. Sem pa gledal te Xiaomi, pri Note 5 me moti da nima USB-C, A2 pa ne najdem v Sloveniji... Pa tudi drugače ne vem če ravno zaupam tem kitajskim firmam, sem imel enkrat enega ki je imel tok čuden android skin...


A2 bos mel pri telemachu v kratkem, sicer pa links Slovenija, ki bosta imela Slo garancijo in servis.


Kdaj pa ga bojo dobili pri Telamachu? Koliko je pa drugace ta Xiaomi zanesljiva znamka?

broken/link ::

zelo zanesljiva. malo pogooglaj. nekateri ga imenujejo kar "kitajski apple".
na slo-techu ima tudi eno kratko temo ;) xiaomi telefoni in ostale naprave

Zgodovina sprememb…

klinker ::

broken/link je izjavil:

zelo zanesljiva. malo pogooglaj. nekateri ga imenujejo kar "kitajski apple".
na slo-techu ima tudi eno kratko temo ;) xiaomi telefoni in ostale naprave


No, zelo zanesljiva pac ne, ker ce obdelas temo o xiaomi se najde kr nekaj problemov. Kitajski Apple pa zato, ker je priljubljen podobno in Apple tudi zelo kopirajo, zaradi kvalitete pa definitivno ne :)

Koliko je pa drugace ta Xiaomi zanesljiva znamka?


Zadeva je zelo podobna Huawei, s tem da overall ima Huawei boljso optiko, Xiaomi pa baterije. Ce ti je Huawei bil ok, bos s Xiaomi tudi zadovoljen, tudi UI je precej podoben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

broken/link ::

klinker je izjavil:

zaradi kvalitete pa definitivno ne :)

tudi zaradi kvalitete. kitajski apple pa je poimenovan zaradi mnogo stvari - ker se zgledujejo po applu, ker jim je dizajn zelo pomemben, ker je njihov MIUI vizualno zelo podoben iOSu, ker so bili lansko leto najhitreje rastoče proizvajalec mobilnih telefonov, itd...

sam uporabljam xiaomi izdelke že več let in sam osebno še nisem imel še nobenih težav.
Kar klinker omenja so pa problemi, ki se najdejo pa pri vsaki znamki, ampak tu ne govorimo o problemih, ki se pojavijo pri celi seriji telefonov, ampak o problemih, ki se pojavijo pri posameznikih (recimo nedelovanje zvočnika/slušalke,...). kar je pač normalno.

Do sedaj je bil minus ta, da v SLO ni bilo uradnega servisa za te naprave - pa se bo tudi to spremenilo.

Meni se je huawei recimo zameril z zadnjim updateom (p10ko ima kolega), kjer so totalno zgrešili z implementacijo pravic in dovoljenj. še VLC se jim je odrekel: https://www.theverge.com/2018/7/25/1761...

IcyFox ::

To se vse super sliš, je res da sem pred 2 letoma tudi z Huaweijem reskiral, ker je bil meni osebno neznana znamka, pa se je overall kr izplačal. Mi je pa ta A2 zelo simpatična zadevica...

Praviš, da v Sloveniji ni servisa, kar je kar škoda. Kako pa imajo urejeno z servisom v tujini? Krijejo oni vse stroške pošiljanja ipd. če je kaj narobe? Imam zelo pozitivno izkušnjo z Kingston servisom v tujini, poslal že mnogo izdelkov in so vedno oni krili vse stroške, če bi poslal na slovenskega bi moral jaz kriti poštnino v eno smer... Pa še, ali je Mobileshop zanesljiv trgovec za te Xiaomi napravice?

Generton ::

IcyFox je izjavil:

To se vse super sliš, je res da sem pred 2 letoma tudi z Huaweijem reskiral, ker je bil meni osebno neznana znamka, pa se je overall kr izplačal. Mi je pa ta A2 zelo simpatična zadevica...

Praviš, da v Sloveniji ni servisa, kar je kar škoda. Kako pa imajo urejeno z servisom v tujini? Krijejo oni vse stroške pošiljanja ipd. če je kaj narobe? Imam zelo pozitivno izkušnjo z Kingston servisom v tujini, poslal že mnogo izdelkov in so vedno oni krili vse stroške, če bi poslal na slovenskega bi moral jaz kriti poštnino v eno smer... Pa še, ali je Mobileshop zanesljiv trgovec za te Xiaomi napravice?


Pozdravljen, Xiaomi ima od maja letos uradnega zastopnika v Sloveniji in posledicno tudi uradni servis. Kron IT skrbi za te stvari.

A2 pride na telemach, ce bo vse po sreci v tem mesecu. Sicer sta pa v prosti prodaji uradno na voljo A2 in A2 lite (ki ima tudi Android one OS) na spletni strani Links in pri posredniku za Telemach v Celju, v centru mesta.

Samo, da se omenim, razni mishopi, mimovrste in bigbang se zaenkrat ne delajo po uradnih poteh preko slovenskega uradnega uvoznika za Xiaomi in svojo opremo dobavljajo od drugje.

IcyFox ::

Generton je izjavil:

IcyFox je izjavil:

To se vse super sliš, je res da sem pred 2 letoma tudi z Huaweijem reskiral, ker je bil meni osebno neznana znamka, pa se je overall kr izplačal. Mi je pa ta A2 zelo simpatična zadevica...

Praviš, da v Sloveniji ni servisa, kar je kar škoda. Kako pa imajo urejeno z servisom v tujini? Krijejo oni vse stroške pošiljanja ipd. če je kaj narobe? Imam zelo pozitivno izkušnjo z Kingston servisom v tujini, poslal že mnogo izdelkov in so vedno oni krili vse stroške, če bi poslal na slovenskega bi moral jaz kriti poštnino v eno smer... Pa še, ali je Mobileshop zanesljiv trgovec za te Xiaomi napravice?


Pozdravljen, Xiaomi ima od maja letos uradnega zastopnika v Sloveniji in posledicno tudi uradni servis. Kron IT skrbi za te stvari.

A2 pride na telemach, ce bo vse po sreci v tem mesecu. Sicer sta pa v prosti prodaji uradno na voljo A2 in A2 lite (ki ima tudi Android one OS) na spletni strani Links in pri posredniku za Telemach v Celju, v centru mesta.

Samo, da se omenim, razni mishopi, mimovrste in bigbang se zaenkrat ne delajo po uradnih poteh preko slovenskega uradnega uvoznika za Xiaomi in svojo opremo dobavljajo od drugje.


Hvala za ta odgovor. Pri Links ga žal nimajo v črni barvi, tako da ga bom naročil od drugje. Je kakšna razlika, če niso naročeni po 'uradnih' poteh? Od kod ti drugače te informacije?

facepalm ::

Jaz sem uveljavljal garancijo pri elkotex servisu. Po enem mesecu sem dobil nov aparat.
Nekako dvomim da tile neuradni servisi popravljajo kaj drugega, kot SW.

Generton ::

IcyFox je izjavil:

Generton je izjavil:

IcyFox je izjavil:

To se vse super sliš, je res da sem pred 2 letoma tudi z Huaweijem reskiral, ker je bil meni osebno neznana znamka, pa se je overall kr izplačal. Mi je pa ta A2 zelo simpatična zadevica...

Praviš, da v Sloveniji ni servisa, kar je kar škoda. Kako pa imajo urejeno z servisom v tujini? Krijejo oni vse stroške pošiljanja ipd. če je kaj narobe? Imam zelo pozitivno izkušnjo z Kingston servisom v tujini, poslal že mnogo izdelkov in so vedno oni krili vse stroške, če bi poslal na slovenskega bi moral jaz kriti poštnino v eno smer... Pa še, ali je Mobileshop zanesljiv trgovec za te Xiaomi napravice?


Pozdravljen, Xiaomi ima od maja letos uradnega zastopnika v Sloveniji in posledicno tudi uradni servis. Kron IT skrbi za te stvari.

A2 pride na telemach, ce bo vse po sreci v tem mesecu. Sicer sta pa v prosti prodaji uradno na voljo A2 in A2 lite (ki ima tudi Android one OS) na spletni strani Links in pri posredniku za Telemach v Celju, v centru mesta.

Samo, da se omenim, razni mishopi, mimovrste in bigbang se zaenkrat ne delajo po uradnih poteh preko slovenskega uradnega uvoznika za Xiaomi in svojo opremo dobavljajo od drugje.


Hvala za ta odgovor. Pri Links ga žal nimajo v črni barvi, tako da ga bom naročil od drugje. Je kakšna razlika, če niso naročeni po 'uradnih' poteh? Od kod ti drugače te informacije?


Ce niso naroceni po uradni poti pomeni, da so, prvic drazji, drugic servis ni priznan uradno od maticnega podjetja Xiaomi.

Podatke pa imam, ker delam naposredno za podjetje Xiaomi Slovenia, tako, da je info iz prve roke.

Dimnik ::

Mishop npr. je cenejši od links, garancija pri elkotex......ne vidim problema

Tralala999 ::

Pozdravljeni, ima kdo Sony xperia xz2...izkušnje....se zanimam za xz3, mogoče počakam še če bo kakšen flagship od nokie....https://www.theverge.com/circuitbreaker...

ker pol mi še samo apple ostane....

SG_101 ::

Kupujem nov telefon in sicer se zanmimam za OnePlus 6.

Slučajno sem zaseldil tale link:

https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_0...

Zakaj je na tej strani za 100 eur ceneje kot na uradni spletni strani, kjer je cena 519 eur? Je kaksna fora oz druga razlika? Hvala

https://www.oneplus.com/si/oneplus-6

Tomson ::

Kitajske trgovine imajo praviloma vso elektroniko občutno ceneje, tudi telefone. Težava lahko nastane pri nakup takšnega telefona iz kitajskega skladišča, kjer pri navadni poštnini pride še strošek (22% ddv, carinski postopek) kar na koncu občutno podraži zadevo. Določene trgovine pa iz omenjenih skladišč ponujajo poštne opcije, preko katerih teh dodatnih stroškov ni, oz. tudi nakupe iz EU skladišč, kjer je dobava bistveno hitrejša ter jasno, tudi brez vseh dodatnih stroškov.

Tale OnePlus 6 za 416€ je npr. iz EU skladišča, kjer je posledično tudi dostava hitrejša (1-teden), a gre za pre-order, kar pomeni, da bo poslan, kot je navedeno, 17.septembra ter dostavljen po 20.septembru ... Ni pa nobene fore, nobene razlike, gre za isti telefon, razlika je le pri garanciji, iz GB je 1-leto, iz uradne strani pa 2-leti. A kot smo že ugotavljali, ta podaljšana 2-letna garancija krije le specifične, manj verjetne okvare ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Jerry000 ::

Kdo ve, kdaj https://si.mobileshop.eu dobijo novega Pixel 3? Mislim bolj v smislu: je to 4 mesce po izidu, 1 mesec,...?

IcyFox ::

Evo, jaz sem izbiro nekako omejil na dva telefona: Mate 20 Lite in pa Xiaomi Mi A2. Katerega od teh priporočate in zakaj?

DrSponge ::

Pozdravljeni,

brat ima namen vzeti nov telefon pri Telemachu - PAKET ŠE VEČ in izbira telefon do 20€ na mesec.
Trenutno je kar nekaj opcij, ker imajo dosti telefonov v akciji. Najbolj pomembna sta mu baterija in dober fotoaparat, ter dobra vidljivost na soncu.

Izbira med naslednjimi telefoni:
- Huawei P20 64GB 15,83€/mesec
- Xiaomi Mix S2 64GB 18,83€/mesec
- LG G7 19,83€/mesec

Katerega od teh treh vzeti in zakaj?

lp
««
38 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186543192991 (6927) RockyS
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021529 (2498) kanarin
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810277 (8024) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798595 (56474) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315813 (14037) boris82

Več podobnih tem