» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
26 / 91
»»

facepalm ::

@aborko to ne velja. steje samo out of the box funkcionalnost. sej to ni smartphone :D

MrStein ::

Aja, torej _še en_ dodaten korak?

That's my point. iPhone "just works ™".
On služi tebi, ne pa ti njemu.

aborko je izjavil:

10 korakov? To že ene 5 let dela na androidu (click to call): http://www.envano.com/2015/07/phone-num...

Tam ravno piše, da iNaprava prepozna (skoraj, nisem šel decimalke štet) vsako številko, android pa ne.

Sicer pa če imaš rešitev za android, sem all ears.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

aborko ::

Haha just works... si me nasmejal zdej. Iphone 6 je jajca da ni večje - ravno ko najbolj rabiš zadeva crkne... na mrazu za silvestrovo (ostal brez slik in videa), ob fotke pa sem bil tudi na vročini v Indoneziji (no pa tudi pri nas) ... lepo zajamra da mu je prevroče in se ugasne (kitajc in sgs7 dela v takih pogojih bp), da ne govorim o drugih failih. Smo zadevo kr naprej dali. :)

Rešitev za dial iz browserja? Če pa ti govorim da dela na obeh mojih samsungih na stock browserjih, bolj low end j5 (android 6) ter tudi na sgs 7 (android 7), verjamem pa da tudi na kakih kitajcih za 100EUR,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

SumTingWong ::

Mislim, da je to bolj finta browserja, kot pa sistema. Na obeh mobitelih (SGS7 in iPhone 5S) uporabljam Chrome zaradi sinhronizacije in na obeh deluje klik na številko za klic.

MrStein ::

Glej, jaz sem šel na spletno stran (npr. www.rolan.si) tapnil, kliknil, holdal itd... in ni ponudilo klica. Sem potem "na roke" naredil select, copy, phone, keypad, paste, call...

In po dveh treh primerih sem rekel "jebeš to", šel browsat na PC in klicat ročno s telefonom.

Par tednov pozneje sem šel mimo razstavljenega iPhona in probal še tam (iste strani) in tam je lepo ponudilo klic na tap. Prvi tap.
Recimo android na www.tehnox.si včasih ponudi klic, včasih odpre sosednji link, včasih ne naredi nič, včasi selecta del števike in ponudi "copy" ter "google search", itd.

Kot če bi primerjal jugota in nov avto. Saj z obema prideš na cilj...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

facepalm ::

Jaz na androidu pa porabim 2 klika za prenest audio zbirko na telefon. So what?

brdi ::

No da si malo sposodim temo. Kupujem nek nov fon. Malo me zanima keteri imajo vsaj 5,5incne zaslone lahko vec tudi
gledam malo xiaomi mi mix ali pa xiaomi mi max 2. A je se kaj drugega z dobrim suportom iz za rootanje itd...

pitar ::

No da si še jaz sposodim temo. Je Xperia XZ Premium vredna nakupa? Kakšen lastnik, ki lahko poda svoje mnenje?

Bellzmet ::

Namen imam vzet Huawei P10 lite.

- cena max do 270 EUR (brez vezave)
- mora biti iz SLO (kitajci odpadejo)
- FHD, 5" zaslon
- vsaj 3gb RAM

Obstaja še kakšen drug telefon v prosti prodaji, ki ga priporočate?

freesty ::

Kako se obnese kaj tale LG Q6? Se dobi z narocnino pod 200eur.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

SumTingWong ::

@brdi: gledaš čisto drugačne range mobitela. Zjasni se kaj ti je prioriteta

@pitar: Super telefon, po reviewih sodeč. Sem ga le sprobal. Matrajo ga slabša kamera (napram S8 in G6, ter iPhone) in baterija. Preveri ga še v roki. Telefon je skoraj 200g težek.

@Bellzmet: težka bo kaj drugega

@freesty: fancy telefon, obupen procesor. Sam sem mnenja, da ni vreden tega denarja.

klinker ::

pitar je izjavil:

No da si še jaz sposodim temo. Je Xperia XZ Premium vredna nakupa? Kakšen lastnik, ki lahko poda svoje mnenje?


Sam se tako Sonyjev kot HTCjev zelo izogibam.

jero_no1 ::

Bellzmet je izjavil:

Namen imam vzet Huawei P10 lite.

- cena max do 270 EUR (brez vezave)
- mora biti iz SLO (kitajci odpadejo)
- FHD, 5" zaslon
- vsaj 3gb RAM

Obstaja še kakšen drug telefon v prosti prodaji, ki ga priporočate?


Predlagam, da nekje napraskaš še 30€ za Moto G5 Plus

Imam ga ene 3 mesece (P10 lite) in nisem preveč zadovoljen, sem bil prej s 3 leta in pol starim Nexusom 5 bolj. Enostavno je Huawei gor dal tolk ene šare, da tud ko vse izklopiš, telefon še vedno ne dosega odzivnosti, ki bi jo po specifikacijah mogu.
Moto G5 plus pa ima gor samo goli Android brez nesnage (kot npr. Nexus) in naj bi zato bil boljši. Nisem ga še imel priložnost sprobat, da bi lahko dal realno primerjavo.

brdi ::

SumTingWong je izjavil:

@brdi: gledaš čisto drugačne range mobitela. Zjasni se kaj ti je prioriteta

Obvezno vsaj 5.5" monitor manj od tega nocem. In da se ga da rootat to je najvecja obveza pa recimo da se ma kolk tolk kamero. Pa kupil bom seveda rabljen telefon kot vedno.

Sedaj sem na Mate 8.

blaz5 ::

Kaj pa xiaomi mi6 vs lg g6? Cena je za oba okoli 420€.

starboi ::

blaz5 je izjavil:

Kaj pa xiaomi mi6 vs lg g6? Cena je za oba okoli 420EUR.


Oba sta odlična telefona, ampak mislim, da bo bolje če izbereš Lg-ja, ki je dobil same pozitivne kritike in je v tem cenovnem rangu meni osebno daleč najboljša izbira leta 2017.

Še mnenja meni najljubših YT, kar se tiče tehnologije :




Še direktna primerjava specifikacij obeh telefonov :

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

matobeli ::

Oba bosta zih dobra, ampak sta kar različna telefona.

En ima večji ekran in resolucijo in ima IP rated ohišje, drugi pa boljše notranje organe.

Če odmislimo IPrating bi lahko rekel celo da je ohišje Mi6 boljše, rostfraj okvir namesto alu.

Je pa ekran na LGju boljši/zanimivejši od tistega na Miju.

Težka odločitev :P

freesty ::

Pri LGju imas se wide leco pri fotoaparatu. Dobis verjetno tudi garancijo.

Hardware je boljsi pri mi6. Za 420€ dobis 128GB ceramic verzijo. Se mi zdi, da ima tudi boljsi zaslon in battery life.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

facepalm ::

V bistvu je stvar prioritet.
Boljsi performance brez garancije ali ip in mil-std rating z garancijo:)
Jaz osebno cakam na prve telefone s sd660.

blaz5 ::

Hvala vam za odgovore. Bom verjetno kar g6 vzel ze zaradi garancije.

Care87 ::

Iscem en robusten telefon diagonala naj bo max 4,5 4,6
ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

iwch ::

Kaj pa mogoče kakšen CAT S30, cena se giblje okoli 200EUR...
Drugače pa bi rad vprašal, če slučajno kdo kaj ve kako se kaj obnesejo novi Samsung telefoni (gledam J7)
Vezava se mi izteče in ne vem katerega bi si vzel - http://www.a1.si/telefoni/samsung
Se mi sploh splača vzeti samsunga ali bi raje kaj drugega v tem rangu?

klinker ::

CAT je tak krs da glava boli. Tudi sammy J so kar so, 200€ vsekakor ni vreden.
Za 200€ si raje en Xiaomi kupi. Vsak cajt pride A1, ki ima AOSP Android, dober fotkic, itd. Best p/p ce mene vprasas.

soncek13 ::

A kdo ve kje se da dobit Oneplus 5 da bo garancija zagotovljena?

starboi ::

soncek13 je izjavil:

A kdo ve kje se da dobit Oneplus 5 da bo garancija zagotovljena?


Na njihovi uradni strani .

https://oneplus.net/si/5 . Lp

M-XXXX ::

Za cca 50 letnika iščem nek Android telefon za cca 200€. Pogoj je Slovenski jezik! Kaj se kaj priporoča? Baterija mora biti boljša, ne samo povprečna...

matobeli ::

Jaz ti predlagam xiaomi redmi serije. 4100mAh baterija, kar bo dalo 2-3dni normalne uporabe, če se bo samo malo klicalo in ne preveč brskalo po netu pa seveda precej dlje. 5 ali 5.5" ekran, delovanje tekoče, slovenščina je, LTE na določenih frekvencah ne lovi, ampak vprašanje kolk je to pomembno v temu primeru.

Tudi v slo bi se moralo dobit kaj pod 200eur, tujna pa je precej cenejša.

Tomson ::

@m-xxxx

Tudi Xiaomi Note 4 je ena boljših opcij, če bi rad 5.5" zaslon, ki je danes že skoraj standard. V Sloveniji ga dobiš za 186 EUR ali npr. Huawei Honor 7 v Sloveniji za 199 EUR ali pa Huawei P10 Lite za 250 EUR , tole je pa sploh en tako lep in kvaliteten telefon, res top, skratka en kup dobrih opcij ... Ne gre pozabit npr. Motorola Moto G4 za 180 EUR , pa Samsung Galaxy J5 za 199 EUR , vsi več kot odlični telefoni za nezahtevnega uporabnika, je pa med naštetimi Huawei P10 lite meni osebno daleč najbolj všečen.

Res pa je, da v tujini dobiš Xiaomi Redmi 4X (International) za 113€ in za ta denar ni boljšega! V tem primeru izbereš PriorityLine EU opcijo poštnine, kjer je najmanjša možnost za dodatne stroške, a še vedno si v najslabšem primeru na cca. 140€.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

polde66 ::

Motorola G4 play :https://www.amazon.de/Motorola-Smartpho...
dodaš 8 eur za poštnino. Pa še kaj se najde.
polde

M-XXXX ::

Gospod je že osnovno gledal Redmi Note 4, vendar kolikor najdem podatke nima slovenščine? Tudi na sletnih straneh piše, da nima. To je žal dealbreajker...

Hvala za info, tudi sam sem v zelo podobni smeri razmišljal...

Tomson ::

Tisti link iz npr. edigital za Xiaomi Note 4 ima naložen global ROM (preverjeno) in ima 100% slovenščino!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

crypt0 ::

brdi je izjavil:

No da si malo sposodim temo. Kupujem nek nov fon. Malo me zanima keteri imajo vsaj 5,5incne zaslone lahko vec tudi
gledam malo xiaomi mi mix ali pa xiaomi mi max 2. A je se kaj drugega z dobrim suportom iz za rootanje itd...


Brdi si že izbral GSM?

Mogoče v pomoč, lastim si Mi MIX in kaj naj rečem po 4 mesecih, TOP izbira. Dnevno imam opravka s kupom razzličnih telefonov različnih cenovnih rangov pa je vreden denarja (imam tega 6 GB RAMa, 256 GB internega spomina in 2 SIMke uporabljam hkrati...). Ni pa to telefon za rootanje, pa tega niti ne rabiš, ker ni tok crapware-a naložnega, da bi rabil...

Besna Glista ::

Torej, za očeta iščem en budget klasični telefon na tipke. Sicer sem danes v BigBangu nabavil telefon Tesla 3, ampak bolj kot kaj drugega kvari dobro ime gospoda Nikole. Ko kličeš hrešči in piska v mikrofonu tako, da na drugi strani slušatelju povzroči epileptični napad, razumeti pa ni nič.

Torej, kaj predlagate kot alternativo? A ta nove "Nokie 3310" delajo ok?

Hvala!

Besna Glista ::

Pa še to:
Glede na to, da ta jajc ne dela že ob prvi uporabi ali lahko zahtevam direkt kupnino nazaj ali moram čakat, da ga oni pošljejo na servis in potem dalje?

Hvala!

Cruz ::

V Šparu sem videl Nokio 150 za 25 €. Sicer je od Telekoma paket, tako da dobiš tudi predplačniško kartico s 5€ gor, a se vseeno splača.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Tomson ::

@Besna Glista

Jup, so kar kul nostalgija tipo telefončki tele Nokie 3310, samo cena 60EUR je ultra pretirana. Je potem boljša opcija kopija tega telefona - VkWorld Z3310, ki se je na testih izkazala celo bolje kot original (ima boljšo baterijo, zaslon in ultra dober zvočnik), mislim da tale koda: Unlockedphone še vedno deluje, znižan iz 25EUR na 10EUR.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

globoko grlo ::

Folk, a je SAMSUNG Galaxy J7 2017 za slabih 9 ojrov/mesec pr telesmehu ok zadeva?
Al je kj bl vabljivega?

tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

crypt0 ::

globoko grlo je izjavil:

Folk, a je SAMSUNG Galaxy J7 2017 za slabih 9 ojrov/mesec pr telesmehu ok zadeva?
Al je kj bl vabljivega?

tnx

J7 (2017 mora biti) je srednji razred telefona, ki ponuja dovolj za svoj denar :) Ni telefon presežkov, je pa več kot dovolj za normalno rabo (ne bo konstantno podhranjen s prostor za shranjevanje, dovolj RAMa, spodoben ekran in kamera, solidno ohišje).

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: crypt0 ()

Tomson ::

Osebno bi za to ceno okoli 9€/mesečno pri Telemachu ta hip med ponudbo vzel Huawei P10 Lite. Napram J7 je mnogo, mnogo lepši, ima zmogljivejši procesor, 2x več prostora, je dosti lažji, ima nižjo SAR vrednost (0.9), Samsung pa 1.3 SAR, če ti je kaj do zdravja, je pa 5.2" namesto 5.5". Tudi bolj zanimiv pri 5.5" mi je osebno tudi LG Q6, ima tudi več prostora, podbno zmogljiv procesor, malo daljši zaslon z malo višjo ločljivostjo, nekajkrat nižji SAR (0.22), skratka tudi precej ok zadeva. Najolje da greš pa še v živo pogledaš te modele, kateri te najbolj prepriča, mene od naštetih P10 Lite ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Egidij88 ::

Za 230-260EUR se dobi dobre telefone. P10 Lite ali pa Moto G5 Plus. Potem če hočeš več je tu LG G6, OnePlus 5, Samsung S7 ali S8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

crypt0 ::

Oba GSMa (Samsung J7 in P10 lite...) imam v svojem skrbništvu (cca 250 telefonov) in bi glasoval za J7. Kakovost ohišja je boljša, poleg tega da je P10 čisto preveč drseč...

neo5468 ::

Najnovejši Android One telefon Xiaomi MI A1 z stock android je trenutno najboljša izbira za 230EUR, če hočeš dober telefon po nižji ceni. Ima 5.5 inch 1080p zaslon, snapdragon 625, 4gb ram, 64gb storage in 12mp dual camera. Najboljša stvar telefona je pa uradni Googlov stock android brez nepotrebnega bloata in grdega kitajskega skina. Praktično Google Nexus ki ga nikoli nismo dobili zaradi Pixla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

Tomson ::

Je pa zanimivo, da obstaja tale Xiaomi MI A1, z Android One vmesnikom in Xiaomi 5X, identičen telefon v vseh pogledih a z MIUI 8 vmesnikom.

Potem pa takoj seveda opcija da se X5 flasha z ROMom od A1. Očitno je Xiaomi pri modelu A1 v partnerstvu z Googlom in gre procent prodaje našemu stricu in kot se za kitajske firme pač spodobi, je potrebno takoj lansirat alternativo, ki bo to "neprijetnost" omilila ...

However, owners of the MIUI-powered twin of the Mi A1 are in luck, as MIUI Forums member heli0us has just released an Android One port for the Mi 5X. The ROM is completely based on the Mi A1's firmware and as such, everything should be working flawlessly: it essentially converts the phone into the Android One model. Gapps are also (obviously) included into the ROM, and the phone is identified as a Xiaomi Mi A1 in the build.prop. The firmware is based on stock Android 7.1.2 Nougat with the August 1st, 2017 security level.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Tilen88 ::

Telefon do 400€. Predlogi na plano. Hvala

Tomson ::

OnePlus 5 seveda! ;) Če pa si omejen na Slovenijo pa kakšen Honor 8 ali Samsung A5, Samsung J7, Xiaomi Mi Max 2, OnePlus x, Motorola Moto G5s, Huawei P10 Lite, HTC One M9 ... Pač odvisno kaj so tvoje preference.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tilen88 ::

Tomson je izjavil:

OnePlus 5 seveda! ;) Če pa si omejen na Slovenijo pa kakšen Honor 8 ali Samsung A5, Samsung J7, Xiaomi Mi Max 2, OnePlus x, Motorola Moto G5s, Huawei P10 Lite, HTC One M9 ... Pač odvisno kaj so tvoje preference.


Sem gledu oneplus 5 ker sm mel oneplus 1,.. sam trenutna cena na uradni strani je 490€

pecavar34 ::

Hey,

Malo sem v dilemi glede novega telefona, nabavil bi sicer Huawei Mate 10Pro ki prihaja 16ga ven (seveda če bo ok telefon, kolikor zdaj gledam zna bit dober deal) ali ga kupiti pri nas oziroma v tujuni. Na amazonu.de sm gledal malo telefone se jih da dobiti tudi do 100e cneje kot pri nas (prosta prodaja). Zanima me katero trgovino bi mi priporočali pa na kaj morm pazt k bi ga kupvou.

Tenx :)
Asus ROG G751JY

Tomson ::

Če kdo kupuje telefon do 200EUR, trenutno v akciji Xiaomi A1 Global 4/64GB, prvi AndroidOne telefon, bestbuy do 200EUR, na testih odličen (klik, klik, klik), iz 230EUR na 192EUR s kodo: A1sev (24h)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

vilonja ::

@Tomson
Pa si prepričan, da ne faseš carine?

Ker tu ga
https://www.aliexpress.com/store/produc...
dobiš za 214 eur vred s poštnino, kjer 100% ne faseš nobenih dodatnih dajatev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

Tomson ::

Preko Priority Line EU so meni do sedaj še vsi paketi šli skozi brez dodatnih stroškov, a 100% tega za vsa naročila seveda ne morem trditi. Za tale GoldWay pa nisem prepričan, na Facebooku ima zelo slab reputation, ocena 3/5, od tega 25 ocen "5" a tudi 20 ocen "1" in še nekaj vmes, debata pa je polna nezadovoljnih kupcev iz različnih razlogov. Osebno mi tale trgovina ne vzbuja zaupanja, nisem pa še kaj kupoval ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
««
26 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186683210702 (4201) Djole
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021711 (2680) kanarin
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810398 (8145) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31799428 (57307) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315963 (14187) boris82

Več podobnih tem