» »

Nakup domačega strežnika

Nakup domačega strežnika

bosko1333 ::

Zanima me, katere komponente naj izberem za postavitev Manjšega strežnika oz računalnika za delovanje 24/7 in bi bil zmožen predvajat filme do Full HD/3D in bi imel Optični (TOS link) avdio izhod.

Predvsem se mi gre za matično ploščo, procesor in ohišje.
Denarno sem omejen do 300€

Hvala že vnaprej za predloge :)

Janac ::

Raspberry Pi :)

Laufa Full HD, Izjemna varčnost, praktičnost...

Invictus ::

Kupi NAS, ki lahko predvaja medijske vsebina.

Kar pomeni da ima HDMI izhod ...

http://geizhals.eu/?cat=hdxnas&xf=2670_...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bosko1333 ::

Na njem bi laufal Win operacijski, ker eksperimentiram z hyper-v, pa z parimi win programi. Na njem bi kasneje laufale virtualke, tak da ne preostane druga kot PC :/

Mr.B ::

Predlagam Synology DiskStation DS214play, ako ne rabiš optike, in ti TV podpira DNLA.
Drugače je pa odvisno od velikosti škatle, in kje ti bo stala. Drugače pa najcenejši I3 ter 8 GB spomina, vrh glave. Iščeš pa procesor od intla ki podpira !Intel(R) InTru™ 3D Technology. Za AMD ne vem kaj je...

Plošča karkoli z digitalnim izodom...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

bosko1333 je izjavil:

Na njem bi laufal Win operacijski, ker eksperimentiram z hyper-v, pa z parimi win programi. Na njem bi kasneje laufale virtualke, tak da ne preostane druga kot PC :/

Kupi si laptop z i5, 16 GB RAMa in SSD. Dovolj za laufanje vseh virutalk.

Server je preprosto preglasen ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mesar ::

Kje pa je problem? Naj kupi še rack omaro, UPSe, ustrezno hlajenje in zgradi server room. >:D
Your turn to burn!

Dober dan ::

Si bom kar to temo sposodil, saj iščem nekaj podobnega. Da najprej opišem.
Imamo družinsko podjetje in sedaj bomo postavili pisarno na x lokaciji. Za shranjevanje podatkov bi sedaj rad imel nek diskstation, na katerega se bodo shranjevali vsi podatki, ki se tičejo podjetja. Poleg bosta v pisarni tudi 2 PC-ja. Do teh podatkov želim dostopati tudi od doma, zdaj pa me zanima, kaj se bolj splača.
1. Sestavim PC z 2x 2TB v RAIDU (Zrcaljenje) in potem to vse skonfiguriram
2. Kupim nek diskstation?

Kaj bi bilo bolj pametno? Če bi izbral prvo opcijo, bi za to uporabil kar moj zdajšnji PC in ven vrgel grafično, 1TB disk in poleg dodal 2 diska, software pa inštaliral na SSD. Mislim, da je za diskstation več kot dovolj moči. Pri tej opciji pa me zanima tudi, kako urediti, da bom do podatkov dostopal tudi od doma. PC bi bil prižgan 24/7. Skonfigurirati bi ga pa moral tudi tako, da so podatki na voljo takoj, ko se mašina postavi, saj na mašino ne bi imel priklopljene nobene komponente.

Vesel bom vsake kritike, pomoči...

pegasus ::

Prelistaj NAS temo, ker ubistvu iščeš NAS.
Če nisi toliko ekološki, da bi te motila poraba elektrike starega pcja, potem je to gotovo smiselna izbira. Imaš največ svobode pri odločitvi za softver, ki ga boš dal nanj.

Dober dan ::

Kakšno porabo pa ima i3, 420W napajalc z 2 diskoma, 1 SSD-jem in 8GB rama? Edino če poknem notri celerona ali Pentiouma.. .Vse skupaj je zanemarljivo. Tisto grafično pa prodam, če kdo rabi. Dobro, bom prešaltal temo.

Mesar ::

pegasus je izjavil:

Prelistaj NAS temo, ker ubistvu iščeš NAS.
Če nisi toliko ekološki, da bi te motila poraba elektrike starega pcja, potem je to gotovo smiselna izbira. Imaš največ svobode pri odločitvi za softver, ki ga boš dal nanj.


A FreeNAS priporočaš? ROFL

http://www.zfsbuild.com/2010/09/10/free...
Your turn to burn!

SeMiNeSanja ::

Dokler od 'serverja' rabiš izključno skupni dostop do datotek, ne rabiš dodajati še enega računalnika, temveč lepo izkoristiš file sharing, ki ga že imaš v windowsih. Investiraš pa raje v kakšen eksterni disk za backup.

Za dostop od doma, pa si omisli spodoben router, ki podpira OpenVPN, IPSec ali L2TP VPN povezave.

Dober dan ::

V pisarni imam All in one Pc in prenosnike, tak da to ne pride v poštev. želim pa, da so vsi podatki na kupu in lahko vsak zaposlen dostopa do njih. Najbolj logično mi je nekako kišta skrita nekje v kotu.. Kišto ni problem sestaviti, pri konfiguriranju bi pa rabil nekaj pomoči.

vorantz ::

Dober dan je izjavil:

V pisarni imam All in one Pc in prenosnike, tak da to ne pride v poštev. želim pa, da so vsi podatki na kupu in lahko vsak zaposlen dostopa do njih. Najbolj logično mi je nekako kišta skrita nekje v kotu.. Kišto ni problem sestaviti, pri konfiguriranju bi pa rabil nekaj pomoči.


kolko bo sploh teh podatkov in kakšni so?
če so samo neki dokumenti je NAS oz karkoli v tej smeri overkill po moje
the cloud is calling

Dober dan ::

Gor se bo nalagalo dokumente, ponudbe, slike gradbišc, itd. Ti podatki se dokaj hitro nabirajo, ampak 2TB mislim da je dovolj za začetek... Vglavnem in samo zaupni podatki firme in to ne spada v cloud.

SeMiNeSanja ::

Glede na to, da kakšen NAS strežnik za dva diska (brez diskov) dobiš že za 100€, se po moje splača kar s tem začeti (+ 1 eksterni prenosni disk za backup).

Ko tega prerasteš, kupiš malo večji NAS, in starega porabiš za backup.

Prednost je predvsem manj komplikacij z namestitvijo, saj očitno nisi ravno doma na tem področju, poleg tega pa še manjša poraba elektrike v primerjavi z PC-jem.

Seveda pa lahko tudi v kot postaviš en PC, vanj vgradiš dva diska, naložiš nek OS in daš disk v skupno uporabo. Kateri OS boš na njemu poganjal je bolj stvar okusa, kot pa česa drugega. Načeloma bi lahko tudi Windows poganjal, enako pa tudi Linux ali katerega od NAS 'paketov'. Vsak OS danes omogoča, da daš disk v skupno rabo, bolj je vprašanje, s katerim OS-om si bolj domač, da ti bo lažje zadevo postaviti in upravljati.

Dober dan ::

Jaz bi pa PC naložil Windows server 2012. S slednjim se tudi malo poznam, tako da bi mi bilo malo lažje začeti.

krho ::

Predlagali si rešitev za 1000€ brez strojne opreme. Čestitam.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Lonsarg ::

J1900 za res osnovno, Pentium G za mal več. i3 odmisli, če hočeš upgrade od Pentium G moraš do i5.
To je vsa magija trenutnega x86 home server marketa.

Glede server vs desktop, jaz doma pač imam server verzijo, ker jo faks časti, drugače bi imel pač navadno oziroma linux. Ker res dvomim da rabiš to kar Windows server ponuja za take osnovne potrebe, mislim saj je fajn imeti pregled nad tem ko kak service pade, sam itak ne boš tega gledal..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Dober dan ::

Tudi meni je faks častil Windows server, tako da ne vem, zakaj ne bi tega izkoristil v lasten prid. Prav tako ne vem, zakaj ne bi uporabil i3, ko pa ga imam doma. Bom jaz tole malo potestiral doma, pa da vidim kako se obnese. Če ne bo težav, bom nabavil diske, drugače pa nek diskstation, ki omogoča VPN povezavo.

Lonsarg ::

Ča ga imaš že doma pač daj, sem mislil da sprašuješ o nasvetu za nakup.

111111111111 ::

Dober dan je izjavil:

Tudi meni je faks častil Windows server, tako da ne vem, zakaj ne bi tega izkoristil v lasten prid. Prav tako ne vem, zakaj ne bi uporabil i3, ko pa ga imam doma. Bom jaz tole malo potestiral doma, pa da vidim kako se obnese. Če ne bo težav, bom nabavil diske, drugače pa nek diskstation, ki omogoča VPN povezavo.


Faks verzije ne moreš uporabljati v firmi.

Daj 400€ za NAS in 2 diska in se raje ukvarjaj s stvarmi s katerimi služiš denar. Če podatke nalagaš na NAS še ne pomeni da so v oblaku. V oblaku bodo ravno toliko kot če bi jih imel na računalniku.

Če hočeš pa lasten NAS pa se zavedaj da bo zadeva konkretno časovno potratna.

Lonsarg ::

Skonfigurirati Windows je tistemu, ki windows zna pač lažje kotkaterikoli še tako enostavni NAS, ki se ga moraš naučit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Spock83 ::

Če hočeš ti jaz lahko prodam svojega. Sestavil sem ga, samo nisem imel časa niti prižgati. Pa ga ne rabim trenutno. :(

Ohišje, plata, 4GB, 128GB SSD MSATA...

Dober dan ::

111111111111 je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Tudi meni je faks častil Windows server, tako da ne vem, zakaj ne bi tega izkoristil v lasten prid. Prav tako ne vem, zakaj ne bi uporabil i3, ko pa ga imam doma. Bom jaz tole malo potestiral doma, pa da vidim kako se obnese. Če ne bo težav, bom nabavil diske, drugače pa nek diskstation, ki omogoča VPN povezavo.


Faks verzije ne moreš uporabljati v firmi.

Daj 400€ za NAS in 2 diska in se raje ukvarjaj s stvarmi s katerimi služiš denar. Če podatke nalagaš na NAS še ne pomeni da so v oblaku. V oblaku bodo ravno toliko kot če bi jih imel na računalniku.

Če hočeš pa lasten NAS pa se zavedaj da bo zadeva konkretno časovno potratna.


Posebej programske opreme pa res ne bom kupoval. Dobra stran je, da si lahko skonfiguriram vse po svoje, ampak dobro.. Torej sestava NAS-a odpade. Kaj potem menite na tole zadevco? 2TB diska v Raid, VPN povezavo in čao?

BorutK-73 ::

Če ti še nihče ni omenil, RAID ni backup.

mitja73 ::

Dober dan je izjavil:

Tudi meni je faks častil Windows server, tako da ne vem, zakaj ne bi tega izkoristil v lasten prid. Prav tako ne vem, zakaj ne bi uporabil i3, ko pa ga imam doma. Bom jaz tole malo potestiral doma, pa da vidim kako se obnese. Če ne bo težav, bom nabavil diske, drugače pa nek diskstation, ki omogoča VPN povezavo.


Faks je castil licenco in njeno uporabo tebi v nekomercialne namene. Žal ti ta licenca ne velja v komercialne namene kot je uporaba v podjetju.
V primeru obiska BSA ali tržne je podjetje v prekršku.

NAS te pride od recmo 150, samo katerakol Win licenca brez HW pa le malo manj. Tko da moj glas za NAS.
24/7 delovanje starega odsluzenega PCja je zih min 50W, bi pustil 50w zarnico stalno goret v firmi?

vrossi46 ::

A je dovol za uporabo ta WD My Cloud, samo za filme cukat iz pašnikov in met gor kake slike in glasbo?

Dober dan ::

mitja73 je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Tudi meni je faks častil Windows server, tako da ne vem, zakaj ne bi tega izkoristil v lasten prid. Prav tako ne vem, zakaj ne bi uporabil i3, ko pa ga imam doma. Bom jaz tole malo potestiral doma, pa da vidim kako se obnese. Če ne bo težav, bom nabavil diske, drugače pa nek diskstation, ki omogoča VPN povezavo.


Faks je castil licenco in njeno uporabo tebi v nekomercialne namene. Žal ti ta licenca ne velja v komercialne namene kot je uporaba v podjetju.
V primeru obiska BSA ali tržne je podjetje v prekršku.

NAS te pride od recmo 150, samo katerakol Win licenca brez HW pa le malo manj. Tko da moj glas za NAS.
24/7 delovanje starega odsluzenega PCja je zih min 50W, bi pustil 50w zarnico stalno goret v firmi?


Sem že prej prišel do tega zaključka. Zgoraj sem linkal, kaj sedaj gledam. Bi bilo super, če mogoče kdo pozna zadevo in pove, če je to dobro, ali mogoče kaj drugega?

mitja73 ::

Vzami vsaj kak "spodoben" proc Atom/Celeron v NASu in min. 512MB ali raje vsaj 1GB pomnilnika kot npr. ta - klik

To ima firma itak 5+ let in je min. mesečna amortizacija, malo boljši dela lepo tekoče, s mal pomnilnika in švoh procom jih boš pa poslušal takoj ko bosta 2 uporabnika istočasno dostopala.

Dober dan ::

Odprt sem za vse predloge. To se kupuje za dalj časa, tako da bolje nekaj dobrega, kot pa da čez 1 mesec menjujem, ker zadeva pač ne deluje kot mora.. Do datotek naj bi dostopali trije PC-ji. Če bo to istočasno, bo pa pokazala praksa. Zgornji, ki sem ga linkal, mi je bil tudi všeč ker ima Wi-Fi. Mogoče pa pride prav.

mitja73 ::

Dober dan je izjavil:

Odprt sem za vse predloge. To se kupuje za dalj časa, tako da bolje nekaj dobrega, kot pa da čez 1 mesec menjujem, ker zadeva pač ne deluje kot mora.. Do datotek naj bi dostopali trije PC-ji. Če bo to istočasno, bo pa pokazala praksa. Zgornji, ki sem ga linkal, mi je bil tudi všeč ker ima Wi-Fi. Mogoče pa pride prav.

Wifi ti bo samo zbremzal že tako švohcen proc, verjetno imaš itak že kak AP ali usmerjevalnik na tisti mreži ? Take mini multifunkcije so fajne za doma v stanovanju ko je vse v eni škatlici, malo manj pa v podjetju kjer so minute nedelovanja in slabega delovanja drage. Vsaka ura nedelovanja mreže pa verjetno stane pri 3 zaposlenih več kot vsak mini NAS.

Dober dan ::

Kaj pa potem pravite na nekaj takega? Ne vem zakaj, ampak nekako tile Synology mi nekako bolj dišijo..

mitja73 ::

Boljše kot prva izbira, še vedno pa za isti denar dobiš od drugih proizvajalcev tapravi proc. ki ne bo pokleknu in mu ne bo takoj padel prenos ob malo večji obremenitvi.

sumoborac ::

Dober dan je izjavil:

Si bom kar to temo sposodil, saj iščem nekaj podobnega. Da najprej opišem.
Imamo družinsko podjetje in sedaj bomo postavili pisarno na x lokaciji. Za shranjevanje podatkov bi sedaj rad imel nek diskstation, na katerega se bodo shranjevali vsi podatki, ki se tičejo podjetja. Poleg bosta v pisarni tudi 2 PC-ja. Do teh podatkov želim dostopati tudi od doma, zdaj pa me zanima, kaj se bolj splača.
1. Sestavim PC z 2x 2TB v RAIDU (Zrcaljenje) in potem to vse skonfiguriram
2. Kupim nek diskstation?

Kaj bi bilo bolj pametno? Če bi izbral prvo opcijo, bi za to uporabil kar moj zdajšnji PC in ven vrgel grafično, 1TB disk in poleg dodal 2 diska, software pa inštaliral na SSD. Mislim, da je za diskstation več kot dovolj moči. Pri tej opciji pa me zanima tudi, kako urediti, da bom do podatkov dostopal tudi od doma. PC bi bil prižgan 24/7. Skonfigurirati bi ga pa moral tudi tako, da so podatki na voljo takoj, ko se mašina postavi, saj na mašino ne bi imel priklopljene nobene komponente.

Vesel bom vsake kritike, pomoči...


Ce je vec PCjev in bo vsaj 1 gorel non-stop potem raje kaksen preprost btSync kateri bo skrbel za sinhronizacijo neke mape (ali več njih).
Prid sm al pa tm ostan...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletni nakup - zavajanje ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
639734 (3315) UganiKdo
»

Dostop do NAS "od zunaj"?

Oddelek: Omrežja in internet
81771 (1312) Dejan_007
»

nakup enostavnega NAS-a

Oddelek: Omrežja in internet
81842 (1654) hooger
»

Kateri NAS

Oddelek: Kaj kupiti
102415 (2062) floyd1
»

Postavitev omrežja - poslovno

Oddelek: Omrežja in internet
111656 (1329) SasoS

Več podobnih tem