» »

Lumia 925 ali 735

Lumia 925 ali 735

NLight ::

Torej, odločam se med lumio 925 in 735... Katera je boljša? Sem nezahteven uporabnik (trenutno), rabim telefon za klice, sms, brskanje po spletu, uporaba ms office paketa, branje pdf... Kaj hočem pri telefonu je tekoča uporaba zgoraj naštetih aplikacij - nobenega laga in pretiranega čakanja...
Nimam navade v ozadju laufat 35 aplikacij - odprem ko potrebujem in zaprem ko ne potrebujem... Nobenih facebookov in twiterjev v ozadju...

1.5ghz dvojedrni qualcom (oz. Karkoli ze je) vs 1.2ghz 4 jedrni cortex-a7

Za kamero mi je vseeno...

0.2 incha ne dela neke velike razlike

Kateri od teh dveh telefonov je bolj zanesljiv? Ti cortex procesorji so bolj redko uporabljeni v nokiah, zato ne vem kako so zanesljivi...

Ne zanimajo me nobeni androidi, iphoni ali kkše druge alternative... Le kateri od teh dveh je boljši...
  • spremenilo: NLight ()

Dober dan ::

Jaz sem ravno prejle izbiral med omenjenima in 830, na koncu sem se odločil za 925. Sem jo enkrat že imel in naj ti povem, da z nakupom ne moreš zgrešit. Kupi, kar boš dobil ceneje. Obe ti bosta služili enako, poznalo se ti bo le v denarnici. To je čar WindowsPhone telefonov ;)

bluefish ::

Podobna dilema. Pri 735 mi je všeč zamenljiva baterija, nato pa se prednosti tudi končajo.

mat11 ::

Primerjava 630 in 925.
925 plus
zaslon
Glance
fotoaparat
minus
slabši gps
in samo 16g spomina
in BATERIJA(seveda odvisno za kaj uporabljaš)

630 plus
precej hitrejša(opazno) od 925
baterija, traja in traja
odličen gps
slabši ekran
brez Glance
slabši fotoaparat, proti konkurenci še vedno zelo dober

730 (v glavnem ist kot 735)
dobim drugi teden pa če te bo še zanimalo ti lahko povem primerjave.
mat

mat11 ::

Ravnokar dobil 730, se fila, kaj več povem v nedeljo zvečer. Trenutno lep zaslon , dvoklik dela, ostalo pa kasneje.
mat

NLight ::

Še kar sem v dilemi... V ponedeljek bom enega od teh dveh kupil, pa ne vem katerega... Bolj se nagibam k 925... Prebral sem številne benchmarke in ugotovil da je 925 procesor bolj učinkovit za normalno uporabo kot pa 735... Slednji naj bi bil boljši od 925 v primeru multitaskinga... Kot sem že rekel bi imel odprto le tisto aplikacijo, ki jo uporabljam... Mogoče kdaj dve paralelno, več pa ne... Tudi baterija se na 925 da zamenjat...


.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

markezii ::

Po mojem mnenju ne boš prav nič zgrešil z Lumio 925.

Si jo lastim tudi sam in na dnevni bazi uporabljam maile, skype, office paket, twiter, fb, whatsapp, skype in klici pa mi jo do večera nikoli ne pobere kar se tiče baterije. V večini primerov imam na koncu dneva še 20-25% baterije (odvisno koliko klicev opravim) s tem da imam konstantno vklopljen wifi / prenos podatkov. Preklapljanje med aplikacijami vedno dela tekoče, saj imam konstantno odprte vsaj 3 (mail, skype in whatsapp). Toplo priporočam...

mat11 ::

Po vikendu uporabe lahko rečem tole. 735 je hitrejša odzivnejša od 925 , baterija je zelo dobra, verjetno traja vsaj trikrat toliko kot 925. trenutno je na 58 procentov, pa sem ga danes precej matral, 925 sem moral polniti dvakrat v enem dnevu pri isti porabi, pa je bila baterija zvečer nekje na 15-20% .
Tista 0,2 incha se izgubita zaradi navigacijskih gumbov ki so pri 735.
Drugače pa toplo priporočam WP, Office je zelo dobro integriran in ga je užitek uporabljati.
V roki bi pa imel skoraj raje 925, glede na mere zaslona(rahlo širši)in ker podpira glance. Ampak ker se mi je baterija tako zamerila.......
mat

Dober dan ::

Baterija 925ke je res crap.. Zelo sem razocaran..

bluefish ::

@mat11: pa si imel na 925 nameščeno Cyan verzijo WP?

mat11 ::

Bila je nova(mesec dni nazaj) se mi je updatala, tako da sem imel najnovejši os. Saj jo ne kritiziram drugače je bila super ampak baterija..... ;(
Je pa res, da sem bolj hard user, trije maili in ebay se kar naprej sinhronizira, kakšno uro ali več prižgan zaslon, uporaba gps trackerja...
mat

Dober dan ::

Pri meni se je pa stanje izboljšalo.. Danes sem ga odklopil s polnilca ob pol 7ih zjutraj, do zdajle napisal kar nekaj smsov, opravil cca 20 klicev in nekje 10 minut gonil navigacijo, pa imam na voljo še 75% baterije. Tole pišem z Nokie.

bluefish ::

Nenavadno mi je, da bi bila taka razlika glede avtonomije, ko pa se kapaciteta baterij razlikuje za 200mAh.

Dober dan ::

Jaz pa verjamem.. Meni je malce pomagal hard reset, pred tem nisem prišel z baterijo skozi dan. Je pa WP meni boljši za uporabljat napram androidu. Telefon sem si dejansko organiziral da je uporaben oz. da dejansko uporabljam funkcije ki so na voljo. Prej sem imel note 2, pa sem ga imel samo za osnovne funkcije, tukaj pa je vse bolj lahko in dostopno.. Moje mnenje. Edino multitasking je res bogi in pa baterija...

mat11 ::

Po moje tudi procesor naredi svoje. Recimo 520ka tudi ni bila vrhunec pri bateriji, 630ka z 300mh več pa je ODLIČNA, trenutno od 520, 920, 925(kar sem jih sprobaval) velikooooo boljša.Proti 730 pa ni take razlike..
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

NLight ::

Danes kupil 925 in sem zadovoljen, le ena stvar me zelo moti in mogoče kdo ve kako to rešit... Kontakti - Kako naj vnesem normale kontakt, ne pa da mi ves čas najeda z nekimi outlook kontakti... Nek normalen dropdown menu z imeni, ne pa cel življenjepis posameznika...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

bluefish ::

Kje si kupil?

Boobiz ::

NLight je izjavil:

Danes kupil 925 in sem zadovoljen, le ena stvar me zelo moti in mogoče kdo ve kako to rešit... Kontakti - Kako naj vnesem normale kontakt, ne pa da mi ves čas najeda z nekimi outlook kontakti... Nek normalen dropdown menu z imeni, ne pa cel življenjepis posameznika...



Mislim, da moreš nastavit katere nastavitve ti iz kje vleče, npr facebooka linkanje v imeniku izklopiš in tako naprej. Ne vprašaj me kako, ker je že skor eno leto odkar sem si lastil L925.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

NLight ::

Kupil sem v http://mobitrgovina.com/ sem šel osebno tja... Za kontakte sem pa že zrihtal... Samo še ugotovit moram kako se pina imenik na začeten zaslon...

Malajlo ::

NLight je izjavil:

Kupil sem v http://mobitrgovina.com/ sem šel osebno tja... Za kontakte sem pa že zrihtal... Samo še ugotovit moram kako se pina imenik na začeten zaslon...

People (Ljudje) pripni. Sicer pa prideš do kontaktov tudi iz telefona, pač iščeš po zgodovini, če ne najde pa preiščeš kontakte.

NLight ::

Sem zrihtal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia je predstavila nove Lumie

Oddelek: Novice / Windows Mobile
3912068 (6476) nejcek74
»

iphone ali lumia (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
539437 (7477) Lonsarg
»

lumnia 735 - oz. primerljiv

Oddelek: Mobilne tehnologije
151833 (1167) ;-)
»

Novo iz Microsofta: Lumia 830, Lumia 730, Lumia 735

Oddelek: Novice / Windows Mobile
3015121 (12632) zeleni
»

LUMIA 920 vs LUMIA 925

Oddelek: Mobilne tehnologije
123861 (2947) ari berni

Več podobnih tem