» »

vsak antivirus blokira dostop do Tv preko računalnika, kaj storiti?

vsak antivirus blokira dostop do Tv preko računalnika, kaj storiti?

skoljka ::

Kot je razvidno iz naslova teme imam težavo pri gledanju Tv preko računalnika. Najprej sem imela nameščeno aviro in sem lahko nemoteno gledala Tv preko Telemaha, potem pa mi nekega dne ni hotel več odpreti strani, ampak se je crome kar sesul. na telemahu so mi javili, da ni težava z njihove strani. problem naj bi bil antivirusni program, ki blokira vtičnik. ker sem vtičnik že nekajkrat namestila, zbrisala in spet namestila, ne vem več kaj bi lahko naredila, da bi odpravila težavo, saj je to edini način, da gledam TV. potem sem zbrisala aviro in namestila Microsoft Security Essentials, ampak tudi zdaj ne morem gledati TV. ista težava.

antivirusa ne bi rada izklapljala, kajti običajno imam odprte tudi internetne strani, ko gledam TV (tudi ga ne znam izklopit).

Morda kdo ve, kako zadevo rešiti?

Zanima me še, ali Security Essentials nudi dovolj zaščite, ali bi bilo morda bolje namestiti nazaj Aviro, glede na to, da niti s prvim niti z drugim ne morem gledat TV.

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

SeMiNeSanja ::

Če je AV kriv, da ti zadeva ne dela, bi se moralo dati videti, da ti je AV program 'nekaj našel'. Pri Security Essentials te zapise najdeš pod tabom 'History'. Če imaš tam vse prazno, potem lahko da sploh ni krivec antivirus, ampak firewall.

Cervantes ::

Bi znal biti firewall. Ker AV zna "poštimat" firewall oz namestiti svojega. Ko ga deinstaliraš, pa zadeve ne vrne v prvotno stanje.
Seveda ugibam.

SeMiNeSanja ::

Tudi jaz bolj sumim firewall, kot sam antivirus....

skoljka ::

pogledala sem, kaj spusti skozi požarni zid, viewright web PC-ja ne. problem je zdaj v tem, da ga nikakor ne morem dodati na listo dovoljenih, zato ker ga kar ni na seznamu, čeprav ga imam na računalniku. kako naj ga dodam med dovoljene?

GTX970 ::

Microsoft Security Essentials je drek.
Namesti comodo av+fw.

Cervantes ::

MSE ni drek, ga uporabljam že n let. Pa ne popravlja win firewalla. Je pa tes, da vsake tolk časa spustim čez par mašin še avast. Ki ga pa seveda nikoli ne inštaliram (razen na virtualki, zaradi updata).
So far, so good.
Se pa moji ne pasejo po travnikih.
Format, reinstall na frišno, namesti MSE in ti bo vse delal.

skoljka ::

ponovno prosim za nasvet,
zadeva je zdaj po enem tednu takšna:

teden dni nazaj sem izklopila wire wall in sem lahko gledala TV. ko sem nehala gledati TV, sem ga ponovno vklopila.

zdaj sem zopet po enem tednu izklopila wire wall, misleč da bom lahko gledala TV, ampak ni več delalo.

zdaj me pa zanima, ali se da, ali je možno izklopit začasno Microsoft Security Essentials?

to da bi formatirala računalnik ne pride v poštev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: skoljka ()

skoljka ::

problem je rešen.

pišem za tiste, ki bodo morda kdaj imeli podobne težave:

odprem fire fox, vpišem sioltvin, vpišem od prijateljice uporabniško ime in geslo. inštaliram vtičnik silverlight (ali nekaj takega). gledam TV brez težav!

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

antivirusni program

Oddelek: Pomoč in nasveti
434785 (4009) RejZoR
»

Kateri brezplačni antivirusni program?

Oddelek: Programska oprema
378318 (6077) Isotropic
»

Kateri antivirusni program je boljši?

Oddelek: Pomoč in nasveti
323432 (2905) Jst
»

Avira vs. Kaspersky?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101592 (1369) Bolf3nk
»

Microsoft Security Essentials na voljo za prenos (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6511094 (8573) Hardstyle

Več podobnih tem